Válečný / Akční / Romantický / Drama / Historický

USA, 2001, 175 min (Director's cut: 184 min)

Michael Bay

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon, Scott Wilson, Peter Firth, Tony Curran, Ewen Bremner, Nicholas Farrell, Jaime King, Jennifer Garner, Matthew Davis, John Fujioka, Sara Rue, Cary-Hiroyuki Tagawa, Dan Aykroyd, Jesse James, William Fichtner, Graham Beckel, Sung Kang, Tomas Arana, Josh Green, Andrew Bryniarski, Nicholas Downs, John Diehl, Hank Harris, Ron Harper, Ted McGinley, Jeff Wadlow, Kim Coates, Paul Francis, Scott Wiper, Eric Christian Olsen, Leland Orser, Naoko Nija, Beth Grant, Tanya Dempsey, Glenn Morshower, Sean Gunn, Daniel Mays, Sean Faris, Randy Oglesby, Cory Tucker, Mark Weiler, Guy Torry, Tom Everett, John Pyper-Ferguson, Abe Sylvia, Toši Toda, Max Thayer, Steve Rankin, Fred Koehler, Michael Shamus Wiles, Ian Bohen, Raphael Sbarge, Scott Levy, Bret Roberts, Pat Healy, Ford Austin, Thomas Wilson Brown, Reiley McClendon, Catherine Kellner, David Rountree, Ping Wu, David Hornsby, Adolf Hitler (a.z.), Winston Churchill (a.z.), Robert Jayne, Joseph Patrick Kelly, Júdži Okumoto, Lindsey Ginter, Ben Easter, Madison Mason, Jaymee Ong, James Saito, Barbara Scolaro
  • mysicka

ben affleck s joshem hartnettem? ještě teď se nemůžu přestat smát..:))) ještě tam mohli místo hrdinného černocha propašovat stevena seagala a já bych si pak tenhle film pouštěla za trest..(31.8.2009)

Michael Bay vystupňoval americké vlastenectví až na samý vrchol, ale nevadilo mi to u Armageddonu a nevadí mi to ani tady. Pro mě je to snímek o přátelství, lásce, splnění snů a až na druhém místě je válka. Randall Wallace stvořil pěkný mix romantiky a historie a Bay to natočil ve velkém stylu (nálet na Pearl Harbor byla neuvěřitelná vizuální bašta). Obsazení Joshe Hartnetta mi kupodivu nevadilo, ale za to mi vadil Ben Affleck i když v konečnému hodnocení to skoro neublížilo. Za zmínku určitě stojí vedlejší role pro Cubu Gooding Jr. a Aleca Baldwina. Pearl Harbor není dokonalý film, ale mě se to hodně líbilo a i když Michael Bay není zdaleka nejlepší režisér, tak jeho filmy mě dokážout velmi oslovit narozdíl od jiných (např. nepochopim jak Gangy New Yorku mohli být nominovány na 10 Oscarů)......(27.12.2007)

Jestli si díky Bayovi budeme druhou světovou válku jednou pamatovat jako velkolepý akční ohňostroj, tak potěš klobás. Ale čtyři hvězdičky tomu bez uzardění dám. Za velký akční ohňostroj. 80% Zajímavé komentáře: Anthony, Kaka, milicjant ,LuckyStar, Greg25, pjotr76, KeyserSoze(22.5.2005)

Pearl Harbor je horská dráha citů a emocí. Nepůjdu do detailů zápletky, protože tohle je film, který musíte vidět. Nicméně, řeknu Vám, to co uvidíte v Pearl Harboru, na to nikdy nezapomenete. Toto není Ryan. Pearl Harbor jde jak romantickou, tak válečnou stezkou. Na film jsou různé názory, jedni jej zatracují, druzí vynášejí do nebes. Já patřím do té druhé skupiny. Určitě nezůstane u jednoho shlédnutí. Musím si to pustit ještě jednou.(20.9.2005)

Scénář: Randall Wallace .. Tentokrát opravdu ne, pane režisére (a scénáristo). Neváhal bych s plným hodnocením, ale musel by vystřihnout posledních třicet minut a snad i většinu té romantiky (přesto, ta půlhodinka na konci to kazí víc!).. Jako válečný velkofilm to docela funguje a zničení Pearl Harbor je "nádherné", ale chybí tomu víc naturalizmu, ikdyž Michale Bay to vlastně nebere vážně a možná proto je výsledek docela přeplácaný..(7.2.2005)

• Kate Beckinsale