poster

Pearl Harbor

 • USA

  Pearl Harbor

 • Slovensko

  Pearl Harbor

Válečný / Akční / Romantický / Drama / Historický

USA, 2001, 175 min (Director's cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Hrají:

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon, Scott Wilson, Peter Firth, Tony Curran, Ewen Bremner, Nicholas Farrell, Jaime King, Jennifer Garner, Matthew Davis, John Fujioka, Sara Rue, Cary-Hiroyuki Tagawa, Dan Aykroyd, Jesse James, William Fichtner, Graham Beckel, Sung Kang, Tomas Arana, Josh Green, Andrew Bryniarski, Nicholas Downs, John Diehl, Hank Harris, Ron Harper, Ted McGinley, Jeff Wadlow, Kim Coates, Paul Francis, Scott Wiper, Eric Christian Olsen, Leland Orser, Naoko Nija, Beth Grant, Tanya Dempsey, Glenn Morshower, Sean Gunn, Daniel Mays, Sean Faris, Randy Oglesby, Cory Tucker, Mark Weiler, Guy Torry, Tom Everett, John Pyper-Ferguson, Abe Sylvia, Toši Toda, Max Thayer, Steve Rankin, Fred Koehler, Michael Shamus Wiles, Ian Bohen, Raphael Sbarge, Scott Levy, Bret Roberts, Pat Healy, Ford Austin, Thomas Wilson Brown, Reiley McClendon, Catherine Kellner, David Rountree, Ping Wu, David Hornsby, Adolf Hitler (a.z.), Winston Churchill (a.z.), Robert Jayne, Joseph Patrick Kelly, Júdži Okumoto, Lindsey Ginter, Ben Easter, Madison Mason, Jaymee Ong, James Saito, Barbara Scolaro
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ****

  Na sobotní večer docela pohodový film pro každého (romanťák pro holky, akčňák pro kluky). Michael Bay sice umí točit i líp (Skála), ale jinak tenhle film o jedné katastrofě amerických dějin (podané jak jinak s notnou dávkou patriotismu) zase taková katastrofa nebyla.(29.1.2004)

 • Dadel
  ***

  Vykrádačka všeho možného od Titanicu až po Tmavomodrý svět. Ale i tak se na první dvě a půl hodiny (eh?) dá dívat, ale co tam dělá ten půlhodinový apendix? To se nám Američani chtěli pochlubit, že i oni umí shazovat bomby? To přece víme i bez toho!(24.7.2003)

 • Tom Hardy
  ***

  Další z filmů, který naslibuje příliš mnoho, než aby to v konečném obraze byl schopen naplnit. Je to celkem smutné, protože bojové sekvence jsou skutečné orgie, které vezmou dech i absolutnímu sucharovi (a taktéž nelze nezmínit lahůdkového Baldwina). Romantická linie však příliš síly nepobrala...(27.8.2002)

 • Lateef
  ****

  Božský Michael počtvrté! V první půlce vykouzlí krásnou romanci s podmanivě melancholickou hudbou Hanse Zimmera, v té druhé se zase vytasí s tou nejbrutálnější demolicí vůbec - Pearl Harbor se zmítá v příšerných mukách, nebe osvětlují monstrózní výbuchy promakané do detailů a celým bojištěm se v neskutečných kamerových záběrech míhají nepřátelské letouny. V této bezmála třiceti minutové akční sekvenci jsou desítky momentů, které Vás katapultují z křesel, abyste se do nich zase s nevěřícně uhranutým pohledem vrátili. Vše je prosázené Bayovými typickými záběry a také samozřejmě nezbytným vlastenectvím. Za Daredevila bych Benu Affleckovi nepřihrál ani párek v rohlíku, pod vedením Pána akce se však zase stává obstojným hercem. Ukázkový milostný trojúhelník. A písnička There You'll Be mohla zaznít snad jenom zde. A nemyslím si, že se propojení explozivní akce s romantickými pohledy a slovy nepovedlo. Neuškodilo by pouze vystříhat trochu toho patriotismu. Zažil jsem pocity krásy, lásky, marnosti, odhodlání, zoufalství, oněmění a melancholie. Impulzivní Bay znovu dokázal, že filmy obřích parametrů točit umí! 140 miliónů dolarů(rozpočet)/449,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(9.11.2007)

 • TheMaker
  ***

  Za efekty ...(28.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace