Válečný / Akční / Romantický / Drama / Historický

USA, 2001, 175 min (Director's cut: 184 min)

Michael Bay

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon, Scott Wilson, Peter Firth, Tony Curran, Ewen Bremner, Nicholas Farrell, Jaime King, Jennifer Garner, Matthew Davis, John Fujioka, Sara Rue, Cary-Hiroyuki Tagawa, Dan Aykroyd, Jesse James, William Fichtner, Graham Beckel, Sung Kang, Tomas Arana, Josh Green, Andrew Bryniarski, Nicholas Downs, John Diehl, Hank Harris, Ron Harper, Ted McGinley, Jeff Wadlow, Kim Coates, Paul Francis, Scott Wiper, Eric Christian Olsen, Leland Orser, Naoko Nija, Beth Grant, Tanya Dempsey, Glenn Morshower, Sean Gunn, Daniel Mays, Sean Faris, Randy Oglesby, Cory Tucker, Mark Weiler, Guy Torry, Tom Everett, John Pyper-Ferguson, Abe Sylvia, Toši Toda, Max Thayer, Steve Rankin, Fred Koehler, Michael Shamus Wiles, Ian Bohen, Raphael Sbarge, Scott Levy, Bret Roberts, Pat Healy, Ford Austin, Thomas Wilson Brown, Reiley McClendon, Catherine Kellner, David Rountree, Ping Wu, David Hornsby, Adolf Hitler (a.z.), Winston Churchill (a.z.), Robert Jayne, Joseph Patrick Kelly, Júdži Okumoto, Lindsey Ginter, Ben Easter, Madison Mason, Jaymee Ong, James Saito, Barbara Scolaro

Vykrádačka všeho možného od Titanicu až po Tmavomodrý svět. Ale i tak se na první dvě a půl hodiny (eh?) dá dívat, ale co tam dělá ten půlhodinový apendix? To se nám Američani chtěli pochlubit, že i oni umí shazovat bomby? To přece víme i bez toho!(24.7.2003)

Monumentalni hollywoodsky velkofilm z nehoz sice americky patriotismus jen cisi, ale napriklad scena leteckeho naletu je natocena tak uzasne, ze nelze nemit tento film rad.(31.7.2002)

Nemám daleko k 5ti * a to i přes to, že se na Machaela Baye dívám spíš jako na průmyslníka než jako na filmaře. Přes patos, hrůzné herectví Affleckovo, zbytečnou délku a tak dále, se mi film jako celek opravdu líbil a citila jsem z něj i přes kasovní ambice poctivou snahu o co nejautentičtější vystižení této události. Přiznám se, že i proto, že jsem v té době měla Hartnettovské období a zatímco jiní si dokola pouštěli nálet, já "padákovou" scénu.(3.5.2005)

V tomto filmu už Bay vlastenectví dotáhl úplně na doraz. Válečný snímek spojený s tou nejlepší bayovskou videoklipovou akcí a k tomu čistá romantika. Lze něčemu takovému odolat? Kdyby nebylo závěrečné (malinko zbytečné) půlhodinky, byl by to další dokonalý Bayův film.(8.6.2002)

Akce je hodně, podle mnohých je dobrá, ale ten zbytek nestojí za moc. A ten konec! Taky jsem slyšel, že ty boje nebyly zas až tak dobré, i když mě se to nezdálo. Ale na druhou stranu jsem se docela bavil, přestože jako film a historická reálie nic úžasného. Tak nevím...je v tom všem trošku zmatek.(27.7.2002)