Válečný / Akční / Romantický / Drama

USA, 2001, 176 min (Director's cut: 184 min)

Michael Bay

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, William Lee Scott, Tony Curran, Ewen Bremner, Alec Baldwin, Nicholas Farrell, Jaime King, Cuba Gooding Jr., Jennifer Garner, Matthew Davis, John Fujioka, Colm Feore, Sara Rue, Cary-Hiroyuki Tagawa, Dan Aykroyd, Jesse James, William Fichtner, Scott Wilson, Graham Beckel, Sung Kang, Tomas Arana, Peter Firth, Josh Green, Tom Sizemore, Andrew Bryniarski, Nicholas Downs, Jon Voight, John Diehl, Hank Harris, Ron Harper, Ted McGinley, Jeff Wadlow, Kim Coates, Paul Francis, Scott Wiper, Eric Christian Olsen, Leland Orser, Mako, Naoko Nija, Beth Grant, Tanya Dempsey, Michael Shannon, Glenn Morshower, Sean Gunn, Daniel Mays, Sean Faris, Randy Oglesby, Cory Tucker, Mark Weiler, Guy Torry, Tom Everett, John Pyper-Ferguson, Abe Sylvia, Toši Toda, Max Thayer, Steve Rankin, Fred Koehler, Michael Shamus Wiles, Ian Bohen, Raphael Sbarge, Scott Levy, Bret Roberts, Pat Healy, Ford Austin, Thomas Wilson Brown, Reiley McClendon, Catherine Kellner, David Rountree, Ping Wu, David Hornsby, Adolf Hitler (a.z.), Winston Churchill (a.z.), Robert Jayne, Joseph Patrick Kelly, Júdži Okumoto, Lindsey Ginter, Ben Easter, Madison Mason, Jaymee Ong

Jak jsem tenhle film viděl poprvé, tak jsem byl velice spokojený a nadchnutý způsobem jakým to M. Bay natočil a tak jsem na Vánoce koupil jako dárek pro mamku VHS s tímto filmem(ehm, tak trošku to byl dárek i pro mne:-)), a nemohl jsem se dočkat až to znovu uvidím. Začátečním soundtrackem "there you´ll be" jsem se z ničeho nic rozbrečel jelikož ten soundtrack měl totálně famózní grády.... a celý film jsem tím pádem prožíval 4x intenzivněji. (nemluvím o konci kde měl stejný výsledek jak na začátku..) Film v mých očích je kouzelný a proto dávám 5 hvězdiček....(12.3.2006)

• Faidra

"Tak je už konečně někdo setřelte!" chtělo se mi řvát na adresu protivníků obou hrdinných pilotů. Pod vražednými pohledy spoludívajících jsem zachovala klid, který jsem ovšem porušila hysterickým smíchem při pohledu na k obraně se ihned zformující pearlharborskou základnu (každý absolvent středoškolského dějepisu ví, že japonské letectvo při útoku nachytalo U.S.Army se spuštěnými kalhotami, protože přes všechna varování možnost útoku nikdo nepřipouštěl) a na F.D.Roosevelta, vstávajícího z kolečkového křesla. Ale v tom smíchu mi bylo docela smutno z toho, že člověka jeho formátu používá přeslazená limonáda z druhé světové coby patetického šaška.(7.7.2007)

Monumentalni hollywoodsky velkofilm z nehoz sice americky patriotismus jen cisi, ale napriklad scena leteckeho naletu je natocena tak uzasne, ze nelze nemit tento film rad.(31.7.2002)

Velmi příjemný válečný film, jen té romantiky tam je až trochu příliš. Mimochodem: Potěšilo mne, že více než 10 uživatelů si stěžuje na vykradení scénáře Tmavomodrého světa zlými muži z Holywoodu (jen komentář uživatele Járy Cimrmana jsem zatím nenašel)... Spíše bych tvrdil, že jde - ve válečných scénách - o remake slavného snímku Tora! Tora! Tora!, akorát s dokonalejší trikovou technikou. Trailer: http://www.csfd.cz/film/545-pearl-harbor/videa/(14.3.2009)

Dokonalý romantický film s válečnou linkou jako doplňkem a přestřeleným vlastenectvím jako nevydařenou kaňkou. Svého času zasloužená filmová událost, s odstupem více než dekády pak těžká nostalgie a stále perfektně fungující velkofilm s jedním z Zimmerových životních soundtracků.(18.2.2006)