Válečný / Akční / Romantický / Drama / Historický

USA, 2001, 175 min (Director's cut: 184 min)

Michael Bay

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, William Lee Scott, Tony Curran, Ewen Bremner, Alec Baldwin, Nicholas Farrell, Jaime King, Cuba Gooding Jr., Jennifer Garner, Matthew Davis, John Fujioka, Colm Feore, Sara Rue, Cary-Hiroyuki Tagawa, Dan Aykroyd, Jesse James, William Fichtner, Scott Wilson, Graham Beckel, Sung Kang, Tomas Arana, Peter Firth, Josh Green, Tom Sizemore, Andrew Bryniarski, Nicholas Downs, Jon Voight, John Diehl, Hank Harris, Ron Harper, Ted McGinley, Jeff Wadlow, Kim Coates, Paul Francis, Scott Wiper, Eric Christian Olsen, Leland Orser, Mako, Naoko Nija, Beth Grant, Tanya Dempsey, Michael Shannon, Glenn Morshower, Sean Gunn, Daniel Mays, Sean Faris, Randy Oglesby, Cory Tucker, Mark Weiler, Guy Torry, Tom Everett, John Pyper-Ferguson, Abe Sylvia, Toši Toda, Max Thayer, Steve Rankin, Fred Koehler, Michael Shamus Wiles, Ian Bohen, Raphael Sbarge, Scott Levy, Bret Roberts, Pat Healy, Ford Austin, Thomas Wilson Brown, Reiley McClendon, Catherine Kellner, David Rountree, Ping Wu, David Hornsby, Adolf Hitler (a.z.), Winston Churchill (a.z.), Robert Jayne, Joseph Patrick Kelly, Júdži Okumoto, Lindsey Ginter, Ben Easter, Madison Mason, Jaymee Ong, James Saito
  • ORIN

Pět dní po české premiéře v USA poznali skutečnou zkázu, novodobý Pearl Harbor...(21.8.2007)

Osobně nemám nic proti Pearl Harboru, válečné scény Bay natáčet umí. Jenže ten příběh na jejich pozadí je tak plytce romantický, že se větší hovadiny dohrabete jenom horko těžko. Stejně jako to až přehnané americké vlastenectví... Chvíli to tedy vypadá, že sledujete podařený válečný film, v dalších sekundách, že jste právě přepnuli na jiný kanál, kde běží jeho parodie...(6.5.2006)

• EdaS

Bay se už úplně zbláznil. Slátanina zůstane slátaninou, i kdyby tam lítalo stíhaček třeba milion a byly natočeny ze všech možných úhlů. Pro mě osobně nejhorší film roku 2001.(14.6.2002)

Bayov ďalší kolos, tentokrát trošku viac presladený a som rád, že odvtedy do podobnej rieky neskočil, lebo mám taký dojem, že občas sa v nej aj dramaticky začal topiť. Predchádzajúci 'Armageddon', zameraný viac na sci-fi a triky, no mne ponúkol viac dojemnejšie momenty ako tento snílkový epos. Ostatné však funguje ako hodinky, keď to celé prestane byť jemná, dojemná dráma, Bayov motor na zábavu sa opäť roztočí na plné obrátky a tak je to až do konca. 75%.(5.3.2006)

• mysicka

ben affleck s joshem hartnettem? ještě teď se nemůžu přestat smát..:))) ještě tam mohli místo hrdinného černocha propašovat stevena seagala a já bych si pak tenhle film pouštěla za trest..(31.8.2009)