Válečný / Akční / Romantický / Drama / Historický

USA, 2001, 175 min (Director's cut: 184 min)

Michael Bay

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon, Scott Wilson, Peter Firth, Tony Curran, Ewen Bremner, Nicholas Farrell, Jaime King, Jennifer Garner, Matthew Davis, John Fujioka, Sara Rue, Cary-Hiroyuki Tagawa, Dan Aykroyd, Jesse James, William Fichtner, Graham Beckel, Sung Kang, Tomas Arana, Josh Green, Andrew Bryniarski, Nicholas Downs, John Diehl, Hank Harris, Ron Harper, Ted McGinley, Jeff Wadlow, Kim Coates, Paul Francis, Scott Wiper, Eric Christian Olsen, Leland Orser, Naoko Nija, Beth Grant, Tanya Dempsey, Glenn Morshower, Sean Gunn, Daniel Mays, Sean Faris, Randy Oglesby, Cory Tucker, Mark Weiler, Guy Torry, Tom Everett, John Pyper-Ferguson, Abe Sylvia, Toši Toda, Max Thayer, Steve Rankin, Fred Koehler, Michael Shamus Wiles, Ian Bohen, Raphael Sbarge, Scott Levy, Bret Roberts, Pat Healy, Ford Austin, Thomas Wilson Brown, Reiley McClendon, Catherine Kellner, David Rountree, Ping Wu, David Hornsby, Adolf Hitler (a.z.), Winston Churchill (a.z.), Robert Jayne, Joseph Patrick Kelly, Júdži Okumoto, Lindsey Ginter, Ben Easter, Madison Mason, Jaymee Ong, James Saito

Mohlo to bejt trochu kratsi, takle mi to prislo dost natahovane, ale jinak to je vynikajici mix akce, valecnyho filmu a romantiky. Pri utoku na Pearl Harbor se mi tajil dech. Uzasne triky i hudba a herci hrajou taky slusne. Jeden z mych oblibenych valecnych filmu.(29.1.2005)

Michael Bay vystupňoval americké vlastenectví až na samý vrchol, ale nevadilo mi to u Armageddonu a nevadí mi to ani tady. Pro mě je to snímek o přátelství, lásce, splnění snů a až na druhém místě je válka. Randall Wallace stvořil pěkný mix romantiky a historie a Bay to natočil ve velkém stylu (nálet na Pearl Harbor byla neuvěřitelná vizuální bašta). Obsazení Joshe Hartnetta mi kupodivu nevadilo, ale za to mi vadil Ben Affleck i když v konečnému hodnocení to skoro neublížilo. Za zmínku určitě stojí vedlejší role pro Cubu Gooding Jr. a Aleca Baldwina. Pearl Harbor není dokonalý film, ale mě se to hodně líbilo a i když Michael Bay není zdaleka nejlepší režisér, tak jeho filmy mě dokážout velmi oslovit narozdíl od jiných (např. nepochopim jak Gangy New Yorku mohli být nominovány na 10 Oscarů)......(27.12.2007)

V tomto filmu už Bay vlastenectví dotáhl úplně na doraz. Válečný snímek spojený s tou nejlepší bayovskou videoklipovou akcí a k tomu čistá romantika. Lze něčemu takovému odolat? Kdyby nebylo závěrečné (malinko zbytečné) půlhodinky, byl by to další dokonalý Bayův film.(8.6.2002)

• Faidra

"Tak je už konečně někdo setřelte!" chtělo se mi řvát na adresu protivníků obou hrdinných pilotů. Pod vražednými pohledy spoludívajících jsem zachovala klid, který jsem ovšem porušila hysterickým smíchem při pohledu na k obraně se ihned zformující pearlharborskou základnu (každý absolvent středoškolského dějepisu ví, že japonské letectvo při útoku nachytalo U.S.Army se spuštěnými kalhotami, protože přes všechna varování možnost útoku nikdo nepřipouštěl) a na F.D.Roosevelta, vstávajícího z kolečkového křesla. Ale v tom smíchu mi bylo docela smutno z toho, že člověka jeho formátu používá přeslazená limonáda z druhé světové coby patetického šaška.(7.7.2007)

• hirnlego

Vším tím patosem by se dala natřít Čínská zeď na hezky průjmově okrovou.(23.6.2006)

• Dan Aykroyd