Nabušený a vymazlený akčňák, teprve druhý film a zároveň opus magnum Michaela Baye a jedna z nejlepších akčňáren vůbec. Vedle pamětihodných akčních scén (honičku Hummera a Ferarri považuju za nejlepší filmovou honičku vůbec a přestřelkou ve sprchách se s oblibou dojímám - v obou případech hraje velkou roli hudba) a mimořádného (mého nejoblíbenějšího instrumentálního) soundtracku film stojí hlavně na roztomilé dvojce tajný agent důchodového věku a kancelářská krysa, a padouchovi z kategorie zmateného dobra. Akční film i pro ty, kteří jim moc nehoví.(15.11.2007)

Get ready to rock! Kdyby mi někdo před devíti měsíci řekl, že se dobrovolně podívám na etalon akčního žánru od jakéhosi Michaela Baye, kde hrají mí neoblíbení Cage a Connery, poslala bych ho do...kina na film podle manifestu Dogma95. Kdyby mi někdo řekl, že mě tahle nabušená jízda dostane na kolena, poslala bych ho k obvodnímu psychiatrovi. Skála nade mnou definitivně zvítězila už v momentu, kdy Goodspeed říká: "Nebylo moje" , ale na konci utrpěly mé předsudky těžký debakl. Poučení : Nesuď knihu podle obalu a film podle škatulky. A patriotismus je samozřejmě mizerná ctnost:-) Poděkování: člověku, který mi tohle osvobozující poznání umožnil. Někdy potřebujeme trochu žďuchnout, abychom se dostali na správnou stranu...postele, mon ami. :) 9/10 P.S. Robůtky mám radši, ale pšššt, ať nás někdo neslyší...(1.9.2007)

Scénář: David Weisberg, Douglas Cook, Mark Rosner .. Brilantní a velmi zábavná akční záležitost. Nejlepší určitě ne, na několik málo se přeci jen i nezdolná Skála dívá zespodu, ale do první desítky (alespoň mého akčního žebříčku) se s přehledem vecpe. Rozhodně udala nový směr, který byl nejednou následován. Mimo akční sekvence a humorné vsuvky se tkví velmi zajímavý námět a v popředí úspěchu rozhodně stojí herecké obsazení. Můj oblíbený Sean Connery je zkrátka dokonalý. On a Nicolas Cage zde ztvárnili jedny ze svých nejlepších a nejpřesnějších rolí. Vychvalovat herectví Eda Harrise by bylo nošením dříví do lesa. Ani ostatní herci nic nekazí, ale ani nestrhávají větší pozornost. Pověstná třešnička na onom chutném dortu je hudba. Zimmer, Howard, Smith a další stvořili jeden z nejlepších hudebních doprovodů vůbec. Droboulinké chyby lze najít, zejména při bůhvíkolikáté repríze, ale proč se v tom vrtat, když je to stále ta skvělá a osvědčená zábava značky Bay.(12.3.2006)

Akční film, který není bezduchou střílečkou, nenudí, nutí diváka občas i myslet a ještě v něm hrají dobří herci? Ano, existuje a nese jméno Skála. Connery pobaví lehkou parodií své nejslavnější filmové postavy, Cage sympatickou civilností a obyčejností, z níž se zrodí hrdinství, ale herecky je tady oba převyšuje Ed Harris v roli toho nejméně záporného záporáka, jakého jsem kdy viděla.(13.7.2007)

Nejradši bych ten film sežral i s koulema, zapil ho zakysanou smetanou, udělal kotrmelec, lehnul si na válendu a usínal s nejlepším pocitem v žaludku za celý můj život.(20.7.2008)