Přeslazený patetický akční slepenec. Sice svižné, napínavé, akční, ale proč je tam tolik žánrových klišé a toho tak typicky amerického patriotismu? Proč ten patos a slintání nad americkou vlajkou? Zřejmá předzvěst Bayova strašlivého Armageddonu... (pro porovnání si pusťte třeba vyvoněný akční film Nelítostný souboj Michaela Manna - to srovnání je propastné, tak má vypadat DOKONALÝ akční film!)(17.2.2007)

Scénář: David Weisberg, Douglas Cook, Mark Rosner .. Brilantní a velmi zábavná akční záležitost. Nejlepší určitě ne, na několik málo se přeci jen i nezdolná Skála dívá zespodu, ale do první desítky (alespoň mého akčního žebříčku) se s přehledem vecpe. Rozhodně udala nový směr, který byl nejednou následován. Mimo akční sekvence a humorné vsuvky se tkví velmi zajímavý námět a v popředí úspěchu rozhodně stojí herecké obsazení. Můj oblíbený Sean Connery je zkrátka dokonalý. On a Nicolas Cage zde ztvárnili jedny ze svých nejlepších a nejpřesnějších rolí. Vychvalovat herectví Eda Harrise by bylo nošením dříví do lesa. Ani ostatní herci nic nekazí, ale ani nestrhávají větší pozornost. Pověstná třešnička na onom chutném dortu je hudba. Zimmer, Howard, Smith a další stvořili jeden z nejlepších hudebních doprovodů vůbec. Droboulinké chyby lze najít, zejména při bůhvíkolikáté repríze, ale proč se v tom vrtat, když je to stále ta skvělá a osvědčená zábava značky Bay.(12.3.2006)

Hodně nadupaný snímek .. ještě v časech, kdy Cage kraloval .. :)(26.5.2008)

Jeden z nejlepsich akcnich filmu vsech dob. Ty dve hodiny jsou nabity vynikajici akci, skvelejma hereckejma vykonama, vybornou hudbou a slusnym pribehem. Sean Connery, Nicolas Cage i Ed Harris predvedli vyborne vykony, i kdyz precejen Sean Connery nevypada na chlapka co by zvlad behat kanalama, strilet a rvat se. Po vizualni strance je akce dokonala, par scen je nezapomenutelnejch a vse je krasne svizny a nabuseny. Na druhou stranu uz od zacatku bylo jasny, ze hlavni dvojka nezemre. Ale to jsou jen drobnosti, ktere vysledny dojem z takhle skveleho akcniho filmu nepokazi a proto si zaslouzi plne hodnoceni.(7.5.2005)

Nejradši bych ten film sežral i s koulema, zapil ho zakysanou smetanou, udělal kotrmelec, lehnul si na válendu a usínal s nejlepším pocitem v žaludku za celý můj život.(20.7.2008)