The Rock je právě tím snímkem, kterým se u mě Michael Bay zapsal jako zručný režisér a zároveň jeden z filmů pyšnící se označením s největším počtem zhlédnutí. I přes nepřesnosti v českém překladu musím pochválit celkem povedený dabing, který padne akčnímu Béčku (v tomto případě spíše Áčku) z 90. let jako ušitý. Jednoduchá zápletka, dobré akční scény, skvělý Connery + Harris a v té době ještě mladý Cage, který si hraje na tvrdého agenta FBI, to také slušně rozjíždí. Trio Nick Glennie-Smith, Hans Zimmer a Harry Gregson-Williams navíc odvedli kus zasloužené práce a soundtrack k filmu se na čas stal jedním z mých nejposlouchanějších vůbec a stále patří k mým oblíbeným. Pamatuji, jak jsem si v té době zakoupil vytoužené stereo-video, ždímal z VHSky co to šlo a vychutnával si v pokoji ozvučení namixovaného Dolby Pro Logic na své věži, obzvláště při závěrečné audiovizuální jízdě se stíhačkami. Pokud Skálu vidím po stopadesáté, v roce 2008 se již nejedná o bombastické orgie, ale i tak mohu s čistým svědomím prohlásit, že jde o již nostalgickou přehlídku výbuchů, honiček, napětí, lítajících kulek i Cage, drsných a vtipných hlášek podpořených kvalitním hereckým obsazením a to vše pod taktovkou bláznivého Michaela Baye a tak nezbývá než jen dodat, že i po více než 10 letech je snímek chválihodným zpříjemněním pátečního večera. (9/10)(26.12.2003)

Absolutní trefa do černého po všech stránkách a pro mě osobně nejlepší akční snímek všech dob, který ani po desatém zhlédnutí neztrácí absolutně nic na kvalitě. Výborné ústřední herecké trio v čele s neúnavným Seanem Connerym, dechberoucí akční scény se skvělými nápady, kterým vévodí půlhodinová automobilovýá honička v ulicích San Franciska a náležitě mrazivé finále. Takhle to má vypadat páni režiséři...(17.8.2002)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(26.2.2011)

"Poražení vždycky říkaj, že udělaj všechno. Vítězové to bez keců udělaj královně." Mám jistou slabost pro agenty Jejího Veličenstva a čerstvě vykopaný agent Mason má skvělý pohled na věc. Oproti tomu chemik Goodspeed zase skvěle zvrací, takže mi vlastně byli sympatičtí oba hrdinové. Jenže zároveň se mi dost hnusí přezíravý způsob, jakým vlády přistupují k válečným veteránům a rodinám pozůstalých, takže jsem byl od začátku i na straně generál Hummela. Naštěstí tato šachová partie má i nesympatické figury, dostatek akce, napětí i vtipu, což znamená, že jsem ke Skále již nejednou šnorchloval, motal se v podzemí a nakonec jsem i přidržoval Goodspeedovi ty zelené kuličky, aby se mu nerozbily. A dělal jsem to rád.(24.1.2017)

Michael Bay se vytáh a natočil jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, teda aspoň pro mě. Našlapal do něj naprosto vynikající a svižně krutou akci, která je tu a tam okořeněná vtípkama a skvelýma hláškama a celý to je ještě úchvatně vizuálně ztvárněný, jak to umí jen Bay, všechny podstatný scény měly takovej ten velkolepej nádech a k tomu je ještě přidaná úžasná hudba, díky které je požitek z filmu úplnej a dostává film do první ligy. Michael Bay je prostě na takovýhle snímky ten pravej člověk a když už tenhle film tak chválim, tak nemůžu zapomenou na famózní herecký výkony, obzvlášť dobře zahráli Ed Harris a Nicholas Cage, ale ani Sean Connery nezklamat. Na tenhle film bych se mohl koukat snad pořád, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, nemůžu prostě jinak, než za 5*.(12.7.2004)

• - Na kotli, pod kterým se chce John Mason (Sean Connery) proplazit, aby otevřel dveře ostatním, je nápis Bay Foundry San Francisco (Bayovy slévárny San Francisco), což odkazuje na režiséra filmu Michaela Baye. (ohinek)

• - Mnoho scén, které byly filmovány uvnitř "Skály", vyžadovalo z důvodu stáří celého objektu natažení cca 7,9 km pro štáb nezbytných elektrických kabelů. (vofo)

• - Generál Hummel (Ed Harris) v čase v 01:55:11 vytahuje z opasku Colt M1911, avšak v čase 01:55:51 jej vyndavá znovu. (Magorsoft)