Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  *****

  Scénář: David Weisberg, Douglas Cook, Mark Rosner .. Brilantní a velmi zábavná akční záležitost. Nejlepší určitě ne, na několik málo se přeci jen i nezdolná Skála dívá zespodu, ale do první desítky (alespoň mého akčního žebříčku) se s přehledem vecpe. Rozhodně udala nový směr, který byl nejednou následován. Mimo akční sekvence a humorné vsuvky se tkví velmi zajímavý námět a v popředí úspěchu rozhodně stojí herecké obsazení. Můj oblíbený Sean Connery je zkrátka dokonalý. On a Nicolas Cage zde ztvárnili jedny ze svých nejlepších a nejpřesnějších rolí. Vychvalovat herectví Eda Harrise by bylo nošením dříví do lesa. Ani ostatní herci nic nekazí, ale ani nestrhávají větší pozornost. Pověstná třešnička na onom chutném dortu je hudba. Zimmer, Howard, Smith a další stvořili jeden z nejlepších hudebních doprovodů vůbec. Droboulinké chyby lze najít, zejména při bůhvíkolikáté repríze, ale proč se v tom vrtat, když je to stále ta skvělá a osvědčená zábava značky Bay.(12.3.2006)

 • Gilmour93
  ***

  Pod tou Skálou kde se Cage s Bondem krčí, tam kde čpí kuličky zelený, točí ten, kdo mi jen srdce ničí, koho já nemám rád k zbláznění… Americká vlajka, zpomalené záběry, zběsilý střih, výbuch, homofobie, zpomalené záběry s patetickou hudbou, větší výbuch, větší americká vlajka.. Poznávací znamení baviče Michaela vybalena na ostrově Alcatraz v plné parádě! Když jsem viděl Skálu kdysi poprvé, docela se mi pro svou neotřelost líbila, ale teď zjišťuji, že vlastně obsahuje to samé, co mě na díle toho infantilního megalomana tak neskonale irituje - snad akorát v přiměřenějších dávkách. Možná proto je to můj nejoblíbenější Bayův film, což je ovšem prvenství srovnatelné s vítězstvím v soutěži krásy "Skřet roku" v Mordoru nebo pozicí nejvlídnějšího dozorce v koncentračním táboře Mathausen..(30.5.2011)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Zvuk(23.2.2004)

 • Shit
  *****

  Michael Bay se vytáh a natočil jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, teda aspoň pro mě. Našlapal do něj naprosto vynikající a svižně krutou akci, která je tu a tam okořeněná vtípkama a skvelýma hláškama a celý to je ještě úchvatně vizuálně ztvárněný, jak to umí jen Bay, všechny podstatný scény měly takovej ten velkolepej nádech a k tomu je ještě přidaná úžasná hudba, díky které je požitek z filmu úplnej a dostává film do první ligy. Michael Bay je prostě na takovýhle snímky ten pravej člověk a když už tenhle film tak chválim, tak nemůžu zapomenou na famózní herecký výkony, obzvlášť dobře zahráli Ed Harris a Nicholas Cage, ale ani Sean Connery nezklamat. Na tenhle film bych se mohl koukat snad pořád, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, nemůžu prostě jinak, než za 5*.(12.7.2004)

 • Radek99
  ***

  Přeslazený patetický akční slepenec. Sice svižné, napínavé, akční, ale proč je tam tolik žánrových klišé a toho tak typicky amerického patriotismu? Proč ten patos a slintání nad americkou vlajkou? Zřejmá předzvěst Bayova strašlivého Armageddonu... (pro porovnání si pusťte třeba vyvoněný akční film Nelítostný souboj Michaela Manna - to srovnání je propastné, tak má vypadat DOKONALÝ akční film!)(17.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace