"Poražení vždycky říkaj, že udělaj všechno. Vítězové to bez keců udělaj královně." Mám jistou slabost pro agenty Jejího Veličenstva a čerstvě vykopaný agent Mason má skvělý pohled na věc. Oproti tomu chemik Goodspeed zase skvěle zvrací, takže mi vlastně byli sympatičtí oba hrdinové. Jenže zároveň se mi dost hnusí přezíravý způsob, jakým vlády přistupují k válečným veteránům a rodinám pozůstalých, takže jsem byl od začátku i na straně generál Hummela. Naštěstí tato šachová partie má i nesympatické figury, dostatek akce, napětí i vtipu, což znamená, že jsem ke Skále již nejednou šnorchloval, motal se v podzemí a nakonec jsem i přidržoval Goodspeedovi ty zelené kuličky, aby se mu nerozbily. A dělal jsem to rád.(24.1.2017)

Chcete vědět kdo doopravdy zabil J.F.K.?..... V té době by M. Bay dokázal udělat akční nářez i z otevírání dveří. Málokterý film má tak skvělý úvod. Až neuvěřitelné tempo si však drží po celou stopáž. Dokonalé filmové řemeslo, umocněné výtečnou hudbou a majestátností S.Connery. A pokud to situace dovolí, nezapomíná ani na ty, jenž mají smysl pro humor. K tomuto se velmi rád vracím.(17.3.2007)

Akční film, který není bezduchou střílečkou, nenudí, nutí diváka občas i myslet a ještě v něm hrají dobří herci? Ano, existuje a nese jméno Skála. Connery pobaví lehkou parodií své nejslavnější filmové postavy, Cage sympatickou civilností a obyčejností, z níž se zrodí hrdinství, ale herecky je tady oba převyšuje Ed Harris v roli toho nejméně záporného záporáka, jakého jsem kdy viděla.(13.7.2007)

Jeden z vrcholu americkeho akcniho zanru. Misty naprosto zdrcujici akce. A podud jde o herecky projev sedesatileteho Conneryho - drtive valcuje o hodne mladsiho Cage.(3.8.2002)

• Morien

Já vám nevím, pouštět tohle cestujícím v noci v dálkovém zájezdním autobuse by mělo být asi trestné, když se před tím nedá utéct. Ale to platí o každém filmu. Leda by tam podávali na přání nějaká hypnotika, aby se ti protestující cestující mohli omámit a nebudily je křečovité projevy Cage a neustálé hekání, výstřely a výbuchy. A ještě je to všechno zpomalené, takže to trvá dvakrát déle než obyčejně! Při tom se prostě nedá spát!(16.6.2010)

• - Roli Johna Patricka Masona mohl hrát Arnold Schwarzenegger, který považoval její odmítnutí za jednu z největších chyb své kariéry. (Edgerton)

• - Ve filmu je nějakých 2900 střihů, průměrně je mezi nimi 2,6 vteřin. (don corleone)

• - Jednou z kníh, ktoré má Mason v cele, je aj kniha „Umenie vojny“ od autora Sun-c'. (Dr.Linus)