Absolutní trefa do černého po všech stránkách a pro mě osobně nejlepší akční snímek všech dob, který ani po desatém zhlédnutí neztrácí absolutně nic na kvalitě. Výborné ústřední herecké trio v čele s neúnavným Seanem Connerym, dechberoucí akční scény se skvělými nápady, kterým vévodí půlhodinová automobilovýá honička v ulicích San Franciska a náležitě mrazivé finále. Takhle to má vypadat páni režiséři...(17.8.2002)

"Poražení vždycky říkaj, že udělaj všechno. Vítězové to bez keců udělaj královně." Mám jistou slabost pro agenty Jejího Veličenstva a čerstvě vykopaný agent Mason má skvělý pohled na věc. Oproti tomu chemik Goodspeed zase skvěle zvrací, takže mi vlastně byli sympatičtí oba hrdinové. Jenže zároveň se mi dost hnusí přezíravý způsob, jakým vlády přistupují k válečným veteránům a rodinám pozůstalých, takže jsem byl od začátku i na straně generál Hummela. Naštěstí tato šachová partie má i nesympatické figury, dostatek akce, napětí i vtipu, což znamená, že jsem ke Skále již nejednou šnorchloval, motal se v podzemí a nakonec jsem i přidržoval Goodspeedovi ty zelené kuličky, aby se mu nerozbily. A dělal jsem to rád.(24.1.2017)

Na tento film jsem šel do kina v přesvědčení, že to bude další průměrná akční slátanina, ale šeredně jsem se zmýlil! Když jsem zhlédl jména neuvěřitelně kvalitních herců (Connery, Harris) - předem jsem pasoval film na nadprůměrný. Nakonec až takhle kvalitní film jsem opravdu nečekal. Soundtrack je ten nejlepší, jaký jsem kdy slyšel (hlavně na začátku a ke konci filmu). Herci jsou fantastičtí (proč akademici ignorují akční snímky?). Pokud jste film neviděli v kině, nejspíše při jeho sledování nezažijete to co já. Nejlepší akční film konce století.(30.5.2005)

Get ready to rock! Kdyby mi někdo před devíti měsíci řekl, že se dobrovolně podívám na etalon akčního žánru od jakéhosi Michaela Baye, kde hrají mí neoblíbení Cage a Connery, poslala bych ho do...kina na film podle manifestu Dogma95. Kdyby mi někdo řekl, že mě tahle nabušená jízda dostane na kolena, poslala bych ho k obvodnímu psychiatrovi. Skála nade mnou definitivně zvítězila už v momentu, kdy Goodspeed říká: "Nebylo moje" , ale na konci utrpěly mé předsudky těžký debakl. Poučení : Nesuď knihu podle obalu a film podle škatulky. A patriotismus je samozřejmě mizerná ctnost:-) Poděkování: člověku, který mi tohle osvobozující poznání umožnil. Někdy potřebujeme trochu žďuchnout, abychom se dostali na správnou stranu...postele, mon ami. :) 9/10 P.S. Robůtky mám radši, ale pšššt, ať nás někdo neslyší...(1.9.2007)

The Rock je právě tím snímkem, kterým se u mě Michael Bay zapsal jako zručný režisér a zároveň jeden z filmů pyšnící se označením s největším počtem zhlédnutí. I přes nepřesnosti v českém překladu musím pochválit celkem povedený dabing, který padne akčnímu Béčku (v tomto případě spíše Áčku) z 90. let jako ušitý. Jednoduchá zápletka, dobré akční scény, skvělý Connery + Harris a v té době ještě mladý Cage, který si hraje na tvrdého agenta FBI, to také slušně rozjíždí. Trio Nick Glennie-Smith, Hans Zimmer a Harry Gregson-Williams navíc odvedli kus zasloužené práce a soundtrack k filmu se na čas stal jedním z mých nejposlouchanějších vůbec a stále patří k mým oblíbeným. Pamatuji, jak jsem si v té době zakoupil vytoužené stereo-video, ždímal z VHSky co to šlo a vychutnával si v pokoji ozvučení namixovaného Dolby Pro Logic na své věži, obzvláště při závěrečné audiovizuální jízdě se stíhačkami. Pokud Skálu vidím po stopadesáté, v roce 2008 se již nejedná o bombastické orgie, ale i tak mohu s čistým svědomím prohlásit, že jde o již nostalgickou přehlídku výbuchů, honiček, napětí, lítajících kulek i Cage, drsných a vtipných hlášek podpořených kvalitním hereckým obsazením a to vše pod taktovkou bláznivého Michaela Baye a tak nezbývá než jen dodat, že i po více než 10 letech je snímek chválihodným zpříjemněním pátečního večera. (9/10)(26.12.2003)

• - Scéna, v níž Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) pronásleduje ukradeným sporťovním vozem Masona (Sean Connery), najíždí Goodspeed (Nicolas Cage) v jedné chvíli do pruhu mezi ulicemi a pouliční lampa mu rozbíjí přední okno. V následujících záběrech je ale okno jako nové. (Mr.Hudson)

• - Ve chvíli, kdy letectvo bombarduje Alcatraz, zapadá už nad San Franciscem slunce, podle událostí ve filmu by však mělo být jen něco krátce po poledni. (ohinek)

• - Kameraman filmu John Schwartzman je bratrancem Nicolase Cage. (Edgerton)