Už svým druhým filmem si teprve třicetiletý Bay nasadil laťku do neobvyklých výšin. Silně pochybuji, že ji kdy překoná.(24.3.2007)

Nejlepší akční film 90. let. A né jenom proto, že jej natočil můj oblíbený režisér. Tenhle film přirovnávám k vlaku, který si to jako vystřelený šíp sviští mým akčním já. Lokomotiva = pan Bay, mistr svého řemesla, jehož nápadité automobilové honičky, megalomní výbuchy a kamerové vylomeniny do posledního kousku žeru. První vagón = zpracování příběhu, v podstatě není možnost se tu nudit, dostane se úplně na vše, co od akčního filmu očekáváte, od atmosféry, psychologie postav až k mírnému mrazení při každé druhé scéně. Druhý vagón = herci, film má hvězdné obsazení a herci svojí pověst potvrdili. Třetí vagón = dialogy resp. hlášky, ze kterých by se klidně mohla napsat dosti tlustá kniha (dodnes po nepovedené zkoušce ve škole pohrozím zkoušejícímu větou: "Nejradši bych Tě vykuchal, hochu!"). Čtvrtý vagón = hudba, ač jsem zastánce převážně písničkových soundtracků, tady se Hans Zimmer opravdu vyznamenal a song Fort Walton si většinou neopomenu vybrat v jukeboxu při občasném filmovém sezení. A pátý vagón je bez střechy a s trampolínou, to abych se vždycky mohl (i když nechci) odrazit a z toho téměř letícího rychlovlaku vyskočit a dostat se zpět na pevnou zem, jinak bych vždycky po skončení filmu běhal po baráku, házel nože po všem živým, skákal do litinový vany a prozkoumával pravou nohu našeho jídelního stolu... 75 miliónů dolarů(rozpočet)/335 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.3.2007)

Akční film, který není bezduchou střílečkou, nenudí, nutí diváka občas i myslet a ještě v něm hrají dobří herci? Ano, existuje a nese jméno Skála. Connery pobaví lehkou parodií své nejslavnější filmové postavy, Cage sympatickou civilností a obyčejností, z níž se zrodí hrdinství, ale herecky je tady oba převyšuje Ed Harris v roli toho nejméně záporného záporáka, jakého jsem kdy viděla.(13.7.2007)

Oscar 1 nominace: Zvuk(23.2.2004)

Bezkonkurenčně nejlepší akční film. Dokonalé po vizuální stránce, skvěle obsazení herci. Záporák, který je spíše sympatický. Skála je zkrátka jiná, než její akční předchůdci a Michael Bay vnesl do tohoto žánru něco úplně nového a výjimečného - vizuálně nabušená akce, která vás strhne a kterou si budete chtít pouštět tak jako já každý měsíc znovu a znovu.(6.5.2002)

• - První z trilogie filmů, ve kterých je Nicolas Cage na konci odmrštěn výbuchem do vzduchu. Stejná scéna opakuje i v Con Air a Tváří v tvář. Ve všech těchto filmech také zmíní postava Nicolase Cage automobil značky Volvo. (don corleone)

• - Během první poloviny natáčení, byl Alcatraz přístupný veřejnosti, v půlce se uzavřel, protože někteří návštěvníci narušovali průběh natáčení. (don corleone)

• - Spoiler: Když se Stanley a Carla milují na střeše svého bytu, v pozadí hraje píseň od Eltona Johna "Rocket Man". Na tuhle píseň pak Stanley odkazuje, než kapitána Darrowa vystřelí raketou z okna. (c.tucker)