Takhle má vypadat vybroušený akční snímek co nikdy nezestárne. Herecké obsazení je výborné Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, John Spencer a další. Nezastavitelný proud akce, který netřeba chytat do rukou příliš brzy, všechno přijde samo a budete nadšeni v pohledu na závěrečné titulky. Bayovo akční DVD nezůstane nikdy zaprášené.(14.2.2012)

Aleluja!!! chtělo by se zvolat, tento film má vše, co by měl mít...Conneryho v plné síle i se smyslem pro humor, Cage jako trochu komickou figurku hrdiny "proti své vůli" (ano, v této souvislosti je správně "proti jeho vůli";)), Eda Harrise jako charismatického generála, který, narozdíl od spousty podobných typů v mnoha jiných filmech, není ani na okamžik trapným pilířem amerického patriotismu, a hlavně pro militantní znalce filmů - Michaela Biehna coby velitele jednotky SEAL (který tu na pár minut JE za toho patetického vlastence). A pokud u dabingu překousnete "pár" ukrutných chyb v překladu ("omluva Generála Attorneyho", "Oko za oko!" nebo "vycvičená britská inteligence" katapultovaly překladatelku Ladu Křepelkovou a dabingového režiséra Václava Laubeho aka Miroslava Saice do dějin řemesla a srdcí tisíců pobavených diváků), čeká vás jeden z nejlepších akčních a hudebních zážitků, kterými se může stříbrné plátno pochlubit. Hans Zimmer odvedl pořádný kus práce, hned tak na něj nezapomenete. 90%(20.1.2003)

"Som poverený-" - "Poverený ČÍM? Nechať ma v tom hnoji ďalších 30 rokov? Som v base dlhšie, ako Nelson Mandela. Chcete zo mňa urobiť prezidenta?“ – "...To zas nie.“ Keď Michael Bay celovečerne debutoval situačnou kriminálkou BAD BOYS z produkcie Jerryho Bruckheimera a vtedy ešte žijúceho Dona Simpsona, bol to začiatok pekného komerčného priateľstva. SKALA je posledným filmom predčasne zosnulého Simpsona a nádherne uzatvára jeho kariéru producentského kráľa akčných hitov (napr. TOP GUN či POLICAJT V BEVERLY HILLS 1 - 2). Bay režíruje ako diabol, militantný Michael Biehn (TERMINÁTOR, NÁMORNÁ PECHOTA, VOTRELCI, PRIEPASŤ) sa symbolicky lúči so svojimi najvernejšími fanúšikmi, vlasatý Sean Connery kraľuje plátnu, automobilová naháňačka sa stala klasikou á la BULLITOV PRÍPAD, zženštilý Nicolas Cage je netradične (ale funkčne) zvoleným akčným hrdinom a ostatné figúrky sú tiež skvelé (mužne verný David Morse, odporne zlý Candyman Todd). Avšak tým skutočne jedinečným, čo SKALA ponúka a čo ju odlišuje od "ostatných akčných trilerov", je výkon dobro-zlého Eda Harrisa (PRIEPASŤ) ako generála na šikmej ploche. Riskuje do poslednej chvíle... ale nie je šialenec a nejeden z nás sa uprostred pristihol pri tom, ako mu strašne drží palce. Nevraviac o tom, že je to ohromné akčné mäso s bohovskou hudbou.(4.12.2004)

Absolutní trefa do černého po všech stránkách a pro mě osobně nejlepší akční snímek všech dob, který ani po desatém zhlédnutí neztrácí absolutně nic na kvalitě. Výborné ústřední herecké trio v čele s neúnavným Seanem Connerym, dechberoucí akční scény se skvělými nápady, kterým vévodí půlhodinová automobilovýá honička v ulicích San Franciska a náležitě mrazivé finále. Takhle to má vypadat páni režiséři...(17.8.2002)

Jeden z vrcholu americkeho akcniho zanru. Misty naprosto zdrcujici akce. A podud jde o herecky projev sedesatileteho Conneryho - drtive valcuje o hodne mladsiho Cage.(3.8.2002)