Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Tenhle film udělal Sean Connery. Jeho Mason je skutečně zpustlá verze Jamese Bonda po třiceti letech v lapáku. Jeho sarkasmus a suchý humor si člověk prostě nesplete a když řeknu, že navzdory důchodovému věku neztrácí Connery jiskru a výbojnost svého mládí, také nebudu daleko od pravdy. Michael Bay odvedl svůj kus práce slušně, za občasné patetické blemcání, které je podkresleno agitkovými kompozicemi s americkou vlajkou a F-18, bych ho sice nejraději nakopal, ale budiž omluven tím, že film velmi pěkně odsýpá. Nebýt výtečných herců, byl by sotva tak dobrý... marná sláva, "padouch" Ed Harris je neobyčejně sympatický a "dobrák" Connery zase totálně nevypočítavý, takže o zábavu je postaráno. Připočtěme možná až příliš přehrávajícího neurotika Cage, skvělý střih (zejména úvodní sekvence s přepadením skladu je excelentně rytmizovaná), perfektní soundtrack Hanse Zimmera a hvězdičku, která filmu chybí k plnému kotli, doplňme z nasyslené Conneryho zásoby. A máme akční oddychovku ve velkém stylu.(5.12.2004)

 • POMO
  ****

  Tento masovo zbožňovaný akčák je po vizuálnej stránke ukážkou dokonalého filmárskeho remesla. Je svižne, dynamicky zostrihaný, je nasnínamý cez krásne bruckheimerovské kamerové filtre, obsahuje jednu z najlepších filmových autonaháňačiek vôbec (Hummer vs. žlté Ferrari v uliciach San Francisca !!!) a koniec koncov má aj veľmi sympatické (a skvele obsadené) postavy. Lenže... na druhú stranu je všetko v ňom tak dokonale načasované a vyblískané, že som ani na sekundu nebol skutočne napätý, ani na sekundu som sa nebál o hlavných hrdinov a hlavne - ani raz som sa ako divák neocitol v očakávaní, čo bude následovať ďalej, pretože mi to bolo tak nejak úplne fuk. Tento film je totiž tak neoriginálnou, vykalkulovanou a formulaickou scenáristickou banalitou, že ma voči sebe i napriek spomínanej vizuálnej dokonalosti nechal lahostajným. A preto mu v žiadnom prípade nemôžem dať najvyššie hodnotenie.(6.5.2002)

 • Radyo
  ****

  Uznávám, Skála je výborný akční thriller se skvělým hereckým obsazením a správnou "říznou" režií. Ale pro mě to pořád bude jen "jeden z mnoha" podobných thrillerů, byť ty další nedisponují třeba tolika hvězdami, ale scénáristicky jsou často velmi, velmi podobně zpracované. Rozhodně tím nechci Skálu snižovat na úroveň běžných blockbusterů, ale do opravdového megahitu jí podle mě něco chybí. Snad kousek větší scénáristické invence, byť umístění děje je skutečně dobré a hlavně originální. Ale snad všechny ostatní aspekty ze scénáře jsou už známé z jiných filmů.(8.8.2003)

 • Shit
  *****

  Michael Bay se vytáh a natočil jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, teda aspoň pro mě. Našlapal do něj naprosto vynikající a svižně krutou akci, která je tu a tam okořeněná vtípkama a skvelýma hláškama a celý to je ještě úchvatně vizuálně ztvárněný, jak to umí jen Bay, všechny podstatný scény měly takovej ten velkolepej nádech a k tomu je ještě přidaná úžasná hudba, díky které je požitek z filmu úplnej a dostává film do první ligy. Michael Bay je prostě na takovýhle snímky ten pravej člověk a když už tenhle film tak chválim, tak nemůžu zapomenou na famózní herecký výkony, obzvlášť dobře zahráli Ed Harris a Nicholas Cage, ale ani Sean Connery nezklamat. Na tenhle film bych se mohl koukat snad pořád, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, nemůžu prostě jinak, než za 5*.(12.7.2004)

 • Nathalie
  *****

  Get ready to rock! Kdyby mi někdo před devíti měsíci řekl, že se dobrovolně podívám na etalon akčního žánru od jakéhosi Michaela Baye, kde hrají mí neoblíbení Cage a Connery, poslala bych ho do...kina na film podle manifestu Dogma95. Kdyby mi někdo řekl, že mě tahle nabušená jízda dostane na kolena, poslala bych ho k obvodnímu psychiatrovi. Skála nade mnou definitivně zvítězila už v momentu, kdy Goodspeed říká: "Nebylo moje" , ale na konci utrpěly mé předsudky těžký debakl. Poučení : Nesuď knihu podle obalu a film podle škatulky. A patriotismus je samozřejmě mizerná ctnost:-) Poděkování: člověku, který mi tohle osvobozující poznání umožnil. Někdy potřebujeme trochu žďuchnout, abychom se dostali na správnou stranu...postele, mon ami. :) 9/10 P.S. Robůtky mám radši, ale pšššt, ať nás někdo neslyší...(1.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace