Michael Bay se vytáh a natočil jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, teda aspoň pro mě. Našlapal do něj naprosto vynikající a svižně krutou akci, která je tu a tam okořeněná vtípkama a skvelýma hláškama a celý to je ještě úchvatně vizuálně ztvárněný, jak to umí jen Bay, všechny podstatný scény měly takovej ten velkolepej nádech a k tomu je ještě přidaná úžasná hudba, díky které je požitek z filmu úplnej a dostává film do první ligy. Michael Bay je prostě na takovýhle snímky ten pravej člověk a když už tenhle film tak chválim, tak nemůžu zapomenou na famózní herecký výkony, obzvlášť dobře zahráli Ed Harris a Nicholas Cage, ale ani Sean Connery nezklamat. Na tenhle film bych se mohl koukat snad pořád, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, nemůžu prostě jinak, než za 5*.(12.7.2004)

Pod tou Skálou kde se Cage s Bondem krčí, tam kde čpí kuličky zelený, točí ten, kdo mi jen srdce ničí, koho já nemám rád k zbláznění… Americká vlajka, zpomalené záběry, zběsilý střih, výbuch, homofobie, zpomalené záběry s patetickou hudbou, větší výbuch, větší americká vlajka.. Poznávací znamení baviče Michaela vybalena na ostrově Alcatraz v plné parádě! Když jsem viděl Skálu kdysi poprvé, docela se mi pro svou neotřelost líbila, ale teď zjišťuji, že vlastně obsahuje to samé, co mě na díle toho infantilního megalomana tak neskonale irituje - snad akorát v přiměřenějších dávkách. Možná proto je to můj nejoblíbenější Bayův film, což je ovšem prvenství srovnatelné s vítězstvím v soutěži krásy "Skřet roku" v Mordoru nebo pozicí nejvlídnějšího dozorce v koncentračním táboře Mathausen..(30.5.2011)

Soundtrack Hans Zimmer, Harry Gregson-Williams a Nick Glennie-Smith: 1. Hummell Gets The Rockets [6:26] ,2. Rock House Jail [10:13] ,3. Jade [1:59] ,4. In The Tunnels [8:40] ,5. Mason's Walk/First Launch [9:34] ,6. Rocket Away [14:12] ,7. Fort Walton, Kansas [1:38] ,8. The Chase [7:37](14.5.2011)

Spolu s Face Off moja akčná srdcová záležitosť. Už od úplného začiatku poňatie klasického bayovského štýlu s intímnymi spomalenými zábermi povzbudenými vôbec najgeniálnejšou hudbou stvorenou pre tento akčňák, ktorá ma vynáša do transcendentna. Príliš veľa poetiky na drsnú akčáreň, však? :-) Sean Connery charizmatický, Cage úžasný a Ed Harris so svojou bezcitnosťou (či pohľadom? :-) priam na zahryznutie. Celý film je bez jedinej chybičky, je vyblišťaný a presný ako hodinky, Michaela Baya milujem a povznášajúcu hudbu Hansa Zimmera ešte viac. Je k tomu čo dodať?(7.6.2009)

rozpocet $75 million trzby celosvetovo $335,062,621(8.11.2006)