Už svým druhým filmem si teprve třicetiletý Bay nasadil laťku do neobvyklých výšin. Silně pochybuji, že ji kdy překoná.(24.3.2007)

Scénář: David Weisberg, Douglas Cook, Mark Rosner .. Brilantní a velmi zábavná akční záležitost. Nejlepší určitě ne, na několik málo se přeci jen i nezdolná Skála dívá zespodu, ale do první desítky (alespoň mého akčního žebříčku) se s přehledem vecpe. Rozhodně udala nový směr, který byl nejednou následován. Mimo akční sekvence a humorné vsuvky se tkví velmi zajímavý námět a v popředí úspěchu rozhodně stojí herecké obsazení. Můj oblíbený Sean Connery je zkrátka dokonalý. On a Nicolas Cage zde ztvárnili jedny ze svých nejlepších a nejpřesnějších rolí. Vychvalovat herectví Eda Harrise by bylo nošením dříví do lesa. Ani ostatní herci nic nekazí, ale ani nestrhávají větší pozornost. Pověstná třešnička na onom chutném dortu je hudba. Zimmer, Howard, Smith a další stvořili jeden z nejlepších hudebních doprovodů vůbec. Droboulinké chyby lze najít, zejména při bůhvíkolikáté repríze, ale proč se v tom vrtat, když je to stále ta skvělá a osvědčená zábava značky Bay.(12.3.2006)

Přeslazený patetický akční slepenec. Sice svižné, napínavé, akční, ale proč je tam tolik žánrových klišé a toho tak typicky amerického patriotismu? Proč ten patos a slintání nad americkou vlajkou? Zřejmá předzvěst Bayova strašlivého Armageddonu... (pro porovnání si pusťte třeba vyvoněný akční film Nelítostný souboj Michaela Manna - to srovnání je propastné, tak má vypadat DOKONALÝ akční film!)(17.2.2007)

Oscar 1 nominace: Zvuk(23.2.2004)

Get ready to rock! Kdyby mi někdo před devíti měsíci řekl, že se dobrovolně podívám na etalon akčního žánru od jakéhosi Michaela Baye, kde hrají mí neoblíbení Cage a Connery, poslala bych ho do...kina na film podle manifestu Dogma95. Kdyby mi někdo řekl, že mě tahle nabušená jízda dostane na kolena, poslala bych ho k obvodnímu psychiatrovi. Skála nade mnou definitivně zvítězila už v momentu, kdy Goodspeed říká: "Nebylo moje" , ale na konci utrpěly mé předsudky těžký debakl. Poučení : Nesuď knihu podle obalu a film podle škatulky. A patriotismus je samozřejmě mizerná ctnost:-) Poděkování: člověku, který mi tohle osvobozující poznání umožnil. Někdy potřebujeme trochu žďuchnout, abychom se dostali na správnou stranu...postele, mon ami. :) 9/10 P.S. Robůtky mám radši, ale pšššt, ať nás někdo neslyší...(1.9.2007)