Jestli chce někdo vědět, jak má vypadat pořádně nabušená akční pecka, tak ať se podívá na tenhle Bayovův kousek, který je jednoznačně jedním z nej v 90. letech. Nicolas Cage v roli uťápnuté a z akce vystrašené laboratorní krysy se pomalu mění v hrdinu a naprosto vynikající Sean Connery je stejně jako záporák Ed Harris třešničkou na dortu. Film má švih, spád, akční scény fungují výborně a naprosto skvělá muzika dotváří tohle vše do uceleného celku. Díky tomuhle filmu mě začalo bavit navštěvovat kino a stále čekám, kdy Michael tenhle svůj majstrštyk konečně překoná, možná marně, ale já si počkám. :)(14.6.2006)

Nejvíc mě zaujala postava, kterou hrál Ed Harris, neboť se po celou dobu proměňovala (asi jako akce :-) Jinak v podstatě všechno bez chybičky + Nicholas Cage se stíhačkami nad hlavou a se světlicemi v rukou = paráda. Odpověď na kvízovou otázku: no, pokud se potká třeba s takovou tramvají ;-)(4.8.2003)

Absolutní trefa do černého po všech stránkách a pro mě osobně nejlepší akční snímek všech dob, který ani po desatém zhlédnutí neztrácí absolutně nic na kvalitě. Výborné ústřední herecké trio v čele s neúnavným Seanem Connerym, dechberoucí akční scény se skvělými nápady, kterým vévodí půlhodinová automobilovýá honička v ulicích San Franciska a náležitě mrazivé finále. Takhle to má vypadat páni režiséři...(17.8.2002)

Nejlepší akční film všech dob. Tečka.(21.4.2013)

Akce Akce Akce od režiséra na hity.Namět, režie,scénář,hudba.... co je na tom filmu špatného?Nic. Pro mě jeden z 5 nejlepších akčních filmů desetiletí. Moje první originální kazeta, které si vážím a už radějí nepůjčuji. Až na jednu malou chybičku při honičče autem naprosto skvělá jízda bez chviličky zaváhání.(3.6.2004)