Majstrštyk Michaela Baye.(13.9.2004)

Pod tou Skálou kde se Cage s Bondem krčí, tam kde čpí kuličky zelený, točí ten, kdo mi jen srdce ničí, koho já nemám rád k zbláznění… Americká vlajka, zpomalené záběry, zběsilý střih, výbuch, homofobie, zpomalené záběry s patetickou hudbou, větší výbuch, větší americká vlajka.. Poznávací znamení baviče Michaela vybalena na ostrově Alcatraz v plné parádě! Když jsem viděl Skálu kdysi poprvé, docela se mi pro svou neotřelost líbila, ale teď zjišťuji, že vlastně obsahuje to samé, co mě na díle toho infantilního megalomana tak neskonale irituje - snad akorát v přiměřenějších dávkách. Možná proto je to můj nejoblíbenější Bayův film, což je ovšem prvenství srovnatelné s vítězstvím v soutěži krásy "Skřet roku" v Mordoru nebo pozicí nejvlídnějšího dozorce v koncentračním táboře Mathausen..(30.5.2011)

Oscar 1 nominace: Zvuk(23.2.2004)

Bezkonkurenčně nejlepší akční film. Dokonalé po vizuální stránce, skvěle obsazení herci. Záporák, který je spíše sympatický. Skála je zkrátka jiná, než její akční předchůdci a Michael Bay vnesl do tohoto žánru něco úplně nového a výjimečného - vizuálně nabušená akce, která vás strhne a kterou si budete chtít pouštět tak jako já každý měsíc znovu a znovu.(6.5.2002)

Jeden z nejlepsich akcnich filmu vsech dob. Ty dve hodiny jsou nabity vynikajici akci, skvelejma hereckejma vykonama, vybornou hudbou a slusnym pribehem. Sean Connery, Nicolas Cage i Ed Harris predvedli vyborne vykony, i kdyz precejen Sean Connery nevypada na chlapka co by zvlad behat kanalama, strilet a rvat se. Po vizualni strance je akce dokonala, par scen je nezapomenutelnejch a vse je krasne svizny a nabuseny. Na druhou stranu uz od zacatku bylo jasny, ze hlavni dvojka nezemre. Ale to jsou jen drobnosti, ktere vysledny dojem z takhle skveleho akcniho filmu nepokazi a proto si zaslouzi plne hodnoceni.(7.5.2005)