Bude-li někdo schopen mi vysvětlit, co je na filmech s Vlastou Burianem tak vtipného a proč jsou tak vysoce hodnocené, ať se mi, prosím, ozve. Ani na třetí pokus se mi to stále nedaří pochopit... 60%(10.5.2016)

Mistr Burian presne tak jak ho mame radi - vzdy ve stredu deni a vzdy okouzlujici.(7.8.2002)

Nebýt jediného rozumného finančníka (Ducháček), tak ostatní žijí tak, aby šli všichni na žebrotu. Já bych je tam poslal, plně si to zaslouží tyhle ekonomicky vůbec neuvažující figury.***((2.10.2010)(7.8.2010)

prvá polovica až nečakane mdlá, nebralo to patrične, ale našťastie záver ide do príjemného zábavného finišu /60%/(4.5.2014)

Film, který již dle názvu stojí a padá na Vlastu Burianovi. Všechny scény, kde Ducháček cokoli vyřkne, jsou pokladem. Zbytek je tak jen nutnou vatou.(9.11.2012)

• - Na premiéře filmu byl i tehdejší ministr národní obrany František Machník, po kterém Burian chtěl, aby jej přijal do důstojnického sboru. Pan ministr souhlasil a jmenoval jej poručíkem kavalérie. (kosticka7)

• - Václav Trégl se objevil v roce 1938 ještě v dalších 13 filmech. Byl to jeho nejplodnější rok v jeho filmové kariéře. (M.B)

• - Ve scéně, kdy Ducháček (Vlasta Burian) vysvětluje manželům Rabasovým (Václav Trégl a Marie Blažková) právní následky převzetí peněz ve výši 25 tisíc korun, říká, že je vezme "do úschovy, na 8 dní. Ale co na 8 dní, do pátku, protože v pátek nám dá Kalous". Když však v jedné z předcházejících scén Ducháček volal právě do firmy Kalous, bylo mu slíbeno zaslání pouhých 10 korun. (Klot)