Scénář: Václav Wasserman .. Burian to zařídil! Hodně dobrá komedie ze zajímavého prostředí advokátní kanceláře, ale Mistrova nejlepší to není.(29.3.2005)

Jedna z nejlepsich komedii V.Buriana jaka existuje. Jeho filmy nejsou jen pro pametniky, jsou nadherne a dokazi pobavit jakoukoliv generaci.(7.9.2003)

Škoda, že nápad nebol vyžmýkaný na upútanie pozornosti a hlavne pobavenie diváka viac razantnejšie. Nápaditý scenár, Buriana chváliť nemusím a konečne sa nespievalo. 75%.(18.9.2006)

Burianova komedie, která možná není nejlepší, ale já ji mám nejraději.(25.2.2011)

Když se Karel Lamač po nuceném odchodu z Říše opětovně vrátil do českého filmu, vsadil na jistotu. Na Burianovky a vlastní remaky. Navzdory osudu jsou jeho poslední práce s Vlastou zvlášť ceněny, snad také pro to, že ti dva si byli plně vědomi výhod spolupráce na stejné umělecké úrovni. Lamač Buriana nikdy do ničeho nenutil, celková uvolněnost a dobrá nálada je z těch filmů znát ostatně i po více než 70 letech. Jediný, kdo si zřejmě dostatečně nepožl, byla Adina Mandlová, která veškeré filmy, ve kterých nehrála hlavní role, označovala za saláty. Což bylo od ní dosti krátkozraké, že.(15.2.2009)

• - Na premiéře filmu byl i tehdejší ministr národní obrany František Machník, po kterém Burian chtěl, aby jej přijal do důstojnického sboru. Pan ministr souhlasil a jmenoval jej poručíkem kavalérie. (kosticka7)

• - Film byl natočen na motivy divadelní hry Rudolfa Österreichera "Konto X". (Komiks)

• - V původních titulcích je herečka Jiřina Sedláčková uvedena jako Jiřina Šternová. Dodnes není pro záměnu jasné vysvětlení. (Redyx111)