Nezapomenutelná veselohra s opět dokonalým Vlastou Burianem a nádhernými hláškami.(9.5.2003)

Ducháček je doslova napěchován krásným humorem a některé scény již dávno patří do zlatého fondu naší kinematografie. Úsměvné jsou také tradiční Burianovi přeřeky (stará existence, bukvete atd.). No prostě herecký koncert a třetí nejlepší Burianův snímek.(12.4.2014)

Škoda, že nápad nebol vyžmýkaný na upútanie pozornosti a hlavne pobavenie diváka viac razantnejšie. Nápaditý scenár, Buriana chváliť nemusím a konečne sa nespievalo. 75%.(18.9.2006)

JUDr. Faukner svou zamilovaností zruinoval sám sebe a jedině loajální vedoucí jeho advokátní kanceláře Jan Damián Ducháček po lehce diktátorské prosbě (Faukner: "Ducháčku! Za půl hodiny bude ten obnos ležet na tomto stole" Ducháček: "A kdo ho tam dá?") může vše zachránit. S řádně prořízlou ústní dutinou hlavního představitele jistě nebude těžké peníze sehnat ("Já jsem vás chtěl moc prosit, jestli byste nám něco na náš parmární účet nedal... Nedal. Že jsem uhod.")(23.12.2008)

Burian je bůh a Ducháček je jeho velkým hereckým koncertem. Všechny dialogy jsou mu ušité přesně na míru a on je na oplátku podává s takovým zanícením, že ani po desáté projekci neztrácí své kouzlo.(7.4.2012)