Pokud sháníte peníze, panu Ducháčkovi stačí zdůraznit na kterémže to rohu mají ležet - a jsou tam ! Čeněk Šlégl opět v jedné z nezapomenutelných rolí.(28.4.2003)

Další skvěle zábavná komedie na kterou se rád dívám. Škoda, že dnešní humor je jinde. Hodnocení: 90%(13.8.2008)

Pro mne nejlepší Burian i Lamač, v těsném zákrytu se drží další jejich snímek - U pokladny stál. Ducháček má pro mne však o něco větší kouzlo. Zdařilá je již forma úvodních titulků. Klasická nadčasová komedie založená na geniálním projevu našeho nejlepšího komika. Dílo, které pobaví a rozesměje i 70 let po jeho zrodu...(4.8.2005)

Takovýho ptáčka, Ducháčka se nakonec vyplatí mít ve své advokátní kanceláři a ještě se báječnete pobavííte.(8.6.2006)

Zřejmě typická hra standardního reperoáru Burianova někdy až příliš lidového (v tomto ohledu vlastně podbízivého) divadla naplno naznačuje přednosti i slabiny podstatné části Burianovy tvorby. Vedle vrcholů, jimiž tradičně v Burianových filmech jsou sám Vlasta Burian a Jaroslav Marvan, se objevuje poměrně pestrá galerie výkonů od profesionálních (Šlégl, Trégl, Fiala, Pištěk) po vysloveně figurkařící (Mandlová, Sedláčková, Hemmer) nezřídka na rozmezí neumětelství a a vědomé či nevědomé parodie. Skřípající fabule i plačící scénář dovršují tuto směs velkého umění a fatálního diletantismu do jednoho z nejlepších burianovských filmů, jehož poselství lze nejlépe vyjádřit parafrází úvodního gagu: Burian to zařídí! I tentokrát.(25.8.2007)