Zde Harold

Gunnar Vikene

Gunnar Vikene

Simon Pramsten

[Scandi 2016_BA](24.1.2016)

Slušná jednohubka na pomedzí drámy a komédie. Štyri scény skutočne veľmi vtipné, sympatické postavy a hlavne výborná hudba na westernový štýl. Žánrovo je to také roadmovie trocha, zenová cesta starého skrachovanca za vykúpením lemovaná pitoresknými postavičkami.(24.1.2016)

• lenuse

Pád nebes je můj oblíbený film. Takže jsem byla na nový film Gunnara Vikene zvědavá. Zklamání. Bohužel.(13.12.2015)

Na prvé pozretie je to zaujímavý severský počin, kde čakáte čo sa stane. Občas sa však nedá nezasmiať. Hlavne po tom kúpeli... Neviem si, ale predstaviť, že by som si Her er Harold pozrel 2x. To by išlo hodnotenie možno i nižšie.(24.1.2016)

• Morholt

Karty jsou rozdané celkem jasně a nepřekvapují. Amatérský únosce a nespolupracující protivná oběť tu byli mnohokrát a ještě mnohokrát budou. To, že se v tomto případě nejedná o nějakou fiktivní postavu, ale o ještě žijícího nábytkového magnáta, tu nehraje nějak výraznější roli. Vikene se ale bohužel příliš nesoustředí na lapálie únosce a uneseného, ale spíš se snaží o dramatický přesah, což komedii škodí. Ve finále to není ani komedie, ani drama, ale jen dobře obsazená kaše bez chuti. Za něco stojí snad jen pasáž s jezerem. Tady se Norové moc nepředvedli. 30%(7.1.2016)