Zde Harold

Simon Pramsten

Masky:

Tuija Valén
  • lenuse

Pád nebes je můj oblíbený film. Takže jsem byla na nový film Gunnara Vikene zvědavá. Zklamání. Bohužel.(13.12.2015)

Velmi jsem se pobavila. Což jsem osobně očekávala jen po přečtení obsahu. A opravdu, film mě nezklamal svým černým humorem a opravdu vtipnými scénkami z únosu. Spokojenost :)(26.1.2016)

Zkousnutelná norská komedie jako lehký zákusek aneb jak přirozeně brát těžký osud, když už je tady.(5.2.2016)

[Scandi 2016_BA](24.1.2016)

• Morholt

Karty jsou rozdané celkem jasně a nepřekvapují. Amatérský únosce a nespolupracující protivná oběť tu byli mnohokrát a ještě mnohokrát budou. To, že se v tomto případě nejedná o nějakou fiktivní postavu, ale o ještě žijícího nábytkového magnáta, tu nehraje nějak výraznější roli. Vikene se ale bohužel příliš nesoustředí na lapálie únosce a uneseného, ale spíš se snaží o dramatický přesah, což komedii škodí. Ve finále to není ani komedie, ani drama, ale jen dobře obsazená kaše bez chuti. Za něco stojí snad jen pasáž s jezerem. Tady se Norové moc nepředvedli. 30%(7.1.2016)