• milka

Pilot: Že by konečně pořádná seriálová "kingovina"? Pilot 11.22.63 možná na první pohled tolik nešlape zrovna na plyn a nenabízí příliš kulervoucích situací. Naopak, moc se tu toho nestane a spíše než na smrtící tempo se tu spoléhá na pečlivé budování věcí příštích. To však tvůrcům vychází na výbornou a divák už teď chce vědět, jak se příběh sympaťáka Jakea vyvrbí nadále. Atmosféra je parádní, Franco hraje na jedničku a záhady a tajemství sympaticky přibývají. Něco mi ale říká, že kdyby se Hulu drželo vzoru svých internetových konkurentů a dopřálo nám ihned jeden velký maratónek, divák by si to celé vychutnal o to více. Takhle nám nezbývá nic jiného, než s napětím čekat na další týdny a doufat, že tahle “kingovina“ konečně dokáže naplno využít svůj nesmírný potenciál.80%(21.2.2016)

Tak mě to donutilo přečíst si Kingovu předlohu, ačkoliv jsem byl v knihovně poměrně překvapen její tloušťkou. Po začátku čtení už mi to bylo jasné, že seriál je takový výcuc hlavních věcí, co se udály a ačkoliv si tvůrci příběh značně přizpůsobili (v knize se cestovalo až do roku 58, naopak tam nehrál prakticky žádnou roli Bill), tak musím uznat, že to ve mě zanechalo hlubokou stopu. Velkolepý a dojemný závěr už byl v obou případech velmi podobný. Ale co se tedy týče seriálu samotného, který tady hodnotím, tak souhlasím s některými názory co jsem četl - začátek byl sice skvělý, ale neměl jsem po něm pocit, že plně chápu všechno co se děje a jak to funguje. A tak stejně i to, že díly mezi začátkem a koncem měly trochu pomalejší spád. Zbytek mi naprosto vyhovoval, atmosféra začátku 60. let navozena skvěle, James Franco byl pro tuto roli zrozen a nádherná Sadie (Sarah Gadon) byla třešničkou na dortu. 95%(14.7.2016)

Docela zajímavý nápad, dění i zpracování, konec také ne tak úplně očekávaný (vztah), ale alespoň ne klišoidní, byť účinek konání jsem tak nějak čekal. Franco mi tu taky nevadil, což je taky co říct.(21.5.2016)

Franco, Abrams, cestování v čase? Je to žrádlo! :) 80%(8.4.2016)

Za mě obrovská škoda. Pilot úžasně navnadil, pak se přešlo k romantice, čímž zmizela veškerá temná a mysteriózní atmosféra. A zvláštní je, že někdy fungoval butterfly efect dokonale, jindy vlastně vůbec. Asi někdy fakt až moc přemýšlím. Každopádně skvělé herecké obsazení, postavy byly dobře napsané i zahrané, jen mi připadá, že příběhový potenciál nebyl tak úplně naplněn.(15.6.2016)