Tak mě to donutilo přečíst si Kingovu předlohu, ačkoliv jsem byl v knihovně poměrně překvapen její tloušťkou. Po začátku čtení už mi to bylo jasné, že seriál je takový výcuc hlavních věcí, co se udály a ačkoliv si tvůrci příběh značně přizpůsobili (v knize se cestovalo až do roku 58, naopak tam nehrál prakticky žádnou roli Bill), tak musím uznat, že to ve mě zanechalo hlubokou stopu. Velkolepý a dojemný závěr už byl v obou případech velmi podobný. Ale co se tedy týče seriálu samotného, který tady hodnotím, tak souhlasím s některými názory co jsem četl - začátek byl sice skvělý, ale neměl jsem po něm pocit, že plně chápu všechno co se děje a jak to funguje. A tak stejně i to, že díly mezi začátkem a koncem měly trochu pomalejší spád. Zbytek mi naprosto vyhovoval, atmosféra začátku 60. let navozena skvěle, James Franco byl pro tuto roli zrozen a nádherná Sadie (Sarah Gadon) byla třešničkou na dortu. 95%(14.7.2016)

Převedení jedné z nejpovedenějších knih Skinga na placato.... je to sice trošku vykuchané a návrat do post apo nepůsobí tak šokujícně jako v knize, nicméně Franco je výborný, to jak do minulosti nezapadá se mu taky povedlo ztvárnit... Lehce do ztracena vyznívá postava Sadie, která tedy v knize splňuje mnohem větší funkci než jako doprovod... a teď mi omluvte, musím si vrátit kolíček na správné místo...(12.4.2016)

• DwayneJohnson

Vzdávám po třech dílech, hodnotit raději nebudu, protože bych šel asi hodně nízko, ale těch pár vět napsat musím, snad, aby se mi lépe spalo. Blbější seriál už jsem dlouho neviděl, i když je možné za A: že jsem ho nepochopil, nebo za B: ono se to rozjede v dalších dílech. Fakt velká škoda, že se to nikdy nedozvím.(4.6.2016)

E01 - 80%(20.2.2016)

// Pilot: Jako výlet do americké historie dobrý, jako cokoliv víc... na to je tenhle svět až příliš praštěný. Zatím. 6/10(21.2.2016)