Co do gagovosti nijak originální veselohra, ale co naplat, pořád je to Vlasta Burian. A ten dokázal, stejně jako Lída Baarová (i když ta na podstatně menším prostoru), zahrát dvě zcela odlišné postavy. A co si budeme povídat, bavit vás nebude jenom postava Lelíčka - ačkoliv jeho novátorské přístupy k mocnářské úloze a řízení státu jsou skutečně hodně cool. A pak je tu ten fakt, že já osobně vždycky fandil Sherlocku Holmesovi, kterého sice Martin Frič poněkud nepatřičně ztvárnil jako velkého světáka a neohroženého pistolníka, ale já mu to prostě žeru a beru to jako příjemnou změnu:) Takže ve výsledku si ode mě tenhle portorický salám odnese 70%.(3.8.2008)

Prastará komedie s výborným Vlastou Burianem, který byl mistrem improvizace a i po necelém století je třeba obdivovat jeho herecký talent. "Schopný dvojník neschopného monarchy". Výborná komedie o pletichách mocnářských a o náhradě hlavy státu nastrčeným dvojníkem. Smál jsem se, tedy úspěch 75%(24.11.2009)

Vlasta Burian, v této dvojroli potvrdil, že je vynikající herec perfektně ztvárnil char. obou postav . Komediální stránka filmu byla standartní Buriánovka, tedy vysoká. 0 a kolik je 4 ?? a 4 !! Tak se dá lehce spočítat kolik tenhle film dostane hvězdiček.(14.6.2006)

• gouryella

Snad nejhorsi Burianuv film.(30.5.2002)

• woody

Burianova nejslabší prvorepubliková komedie.Jeden výborný vtip se střídá s pěti trapnými a předvídatelnými.(27.7.2003)