Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ****

  Vynikající komedie, v níž opět dominuje Vlasta Burian. Námět je sám o sobě chytlavý a přináší celou řadu vtipných situací. Nezapomenutelné je (mimo jiné) setkání s Sherlockem Holmesem.(15.3.2016)

 • flanker.27
  ***

  "297 a kolik je 50? A nic je 50." Tuhle scénu miluju. Nejde o třeskutě dokonalé dílo, je znát, že všichni zúčastnění se teprve učili, co a jak s filmem. Ale o vánocích se vždycky podívám rád.(23.7.2008)

 • gouryella
  **

  Snad nejhorsi Burianuv film.(30.5.2002)

 • Marthos
  ****

  Několik společných let, strávených po boku zkušeného přítele, připravilo tehdy třicetiletého Martina Friče, Lamačova oddaného žáka, k prvním samostatným režijním výkonům. A i když se zpočátku zdálo, že uchopit neovladatelný gejzír improvizace a poťouchlosti v osobě Vlasty Buriana nebude jednoduché, dokázal si Frič záhy získat nejen výsadní postavení mezi domácími tvůrci, ale zejména navázat úzké osobní přátelství s králem komiků. Výměna stráží, kdy se před kameru postavil Frič a za ní naopak opět usedl Lamač, nebyla nijak častá, oběma režisérům ovšem poskytovala určitý pocit sounáležitosti. Fričova holmesovská etuda, prosta nepostradatelného Watsona, je navíc výrazně satirickým výjevem, utahujícím si tak trochu z obecně formulovaných představ o tomto světoznámém detektivovi. Burianova triumfální cesta napříč falešnými identitami a nevyčerpatelným fondem filmových kostýmů zde ovšem našla stoprocentního uplatnění jak v postavách energického portorického krále a jeho ustrašeného předchůdce, tak v roli dluhy pronásledovaného moravského občánka s poněkud komickým příjmením. Obsazení Lídy Baarové bylo jakousi mediální vějičkou, na niž se ostatně nachytal jak Lamač, tak Burian. Začínající herečka, tehdy sotva osmnáctiletá, okouzlila svým půvabem jindy sebejistého krále komiků a i když z tohoto chvilkového poblouznění dnes zbylo jen několik hezkých vzpomínek a nevinných polibků, erotický náboj ve společných scénách z královské ložnice má až magickou sílu. Jistý formální přesah lze ve filmu vnímat také prostřednictvím neustále připravovaného odstranění fiktivního španělského panovníka, souvisejícího až příliš s reálnou situací ve Španělsku o šest let později, kdy se k moci dostal diktátor Franco.(6.10.2008)

 • Xmilden
  **

  Slabota, nebudu dávat tři hvězdičky z nostalgie. Tento film si to nezaslouží, Burian ztvárnil lepší ulohy než dlužníka Lelíčka.(4.7.2010)

 • - Kaviareň, v ktorej ctia pána Lelíčka (Vlasta Burian) ako jedného zo štamgastov, sa nachádzala v Brne. (Raccoon.city)

 • - Martin Frič (Sherlock Holmes) usiloval o to, aby v dvojúlohe kráľovnej a jej dvojníčky hrala jeho manželka, hviezda nemého filmu, Suzanne Marwille. (Raccoon.city)

 • - Josef Kumok, autor pesničiek použitých vo filme, si zahral malú postavu skladateľa. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace