U scény s "rychlokurzem" angličtiny a francouzštiny jsem málem umřel smíchy, ale jinak mě film nějak extra neoslovil.......(20.12.2007)

Tohle je prostě klasika, kterou jsem viděl nesčetněkrát a rád.(23.3.2014)

Nadherna zabava s jako vzdy perfektnim Burianem. Nejlepsi scena je, jak se nechava fotit na znamky...(7.9.2003)

Příběh se - jako ostatně často u Buriana - rozpadá na sled více či méně humorných scének proložených písničkami. Vypořádání se s věřiteli je vtipné, podobně jako posléze záměny v královském paláci včetně královny. Ze všech burianovek ale tahle drží celou dobu nějaký styl, a to i díky postavě Sherlocka v podání Martina Friče. Pravda, Sherlock zde vlastně nic nededukuje, a má jen jednu akční scénu, ale bohatě stačí, jak působí jako vážná protiváha ukecanému Lelíčkovi.(20.1.2016)

"A co je zas tohle za bábu ??" - "To je Váš předek, Isabella Hrozná !!" - "No, ještě že je jí jen kousek, protože celá by teprve byla hrozná.." ;)(26.12.2014)

• - Na jednom z reklamných plagátov bolo napísané, že "Vlasta Burian hrá prvý krát vo filme dvojitú úlohu", čo však nie je pravda. Dvojrolu si prvý krát zahral ešte v nemej ére v komédii Milenky starého kriminálníka (1927). (Raccoon.city)

• - Realizáciou filmu boli poverení scenárista Karol Poláček a režisér Gustáv Machatý, ale počas hereckých skúšok Vlasta Burian prehlásil, že scenár a réžia nevyhovujú jeho druhu komiky a odmietol s nimi spolupracovať. (Raccoon.city)

• - Vlasta Burian (Lelíček) upadol počas nakrúcania do rozpakov, lebo sa mal dotknúť pŕs Lídy Baarovej (Kráľovná). Po natáčaní sa správal ako zamilovaný študent a došlo to až tak ďaleko, že si jeho pani prišla sťažovať k Lídynim rodičom. (Raccoon.city)