• Xmilden

Slabota, nebudu dávat tři hvězdičky z nostalgie. Tento film si to nezaslouží, Burian ztvárnil lepší ulohy než dlužníka Lelíčka.(4.7.2010)

Vlasta Burian ve své již druhé filmové dvojroli (předtím němý film "Milenky starého kriminálníka"), jeho partnerkou mu zde byla mladá a krásná Lída Baarová, která si zahrála rovněž dvojroli. Dnes už nic nového, ale ve své době to muselo být něco fantastického. V této komedii mě ale víc než svérázný Lelíček, překvapil suverénní Mac Frič v roli Sherlocka Houmese, s jeho rychlokursy angličtiny a francouzštiny. Sám Burian, pak určitě překvapil do této chvíle svými milostnými výstupy, ačkoli byl jako herec i jako člověk velmi cudný až antieroticky zaměřený. Není to úplně to "NEJ" z jeho "RANNÉHO" filmového období (i z jeho pozdější tvorby), ale díky některým jeho zdařilým kreacím včetně těch převlekovým, uchu lahodícímu hudebnímu motivu, a nezapomenutelným humorným scénám, stojí tento film za skouknutí, i když ho zná člověk jako většinu Burianovek už pomalu nazpamět.(10.5.2006)

Nadherna zabava s jako vzdy perfektnim Burianem. Nejlepsi scena je, jak se nechava fotit na znamky...(7.9.2003)

U scény s "rychlokurzem" angličtiny a francouzštiny jsem málem umřel smíchy, ale jinak mě film nějak extra neoslovil.......(20.12.2007)

"A co je zas tohle za bábu ??" - "To je Váš předek, Isabella Hrozná !!" - "No, ještě že je jí jen kousek, protože celá by teprve byla hrozná.." ;)(26.12.2014)

• - Filmový kuriér uviedol, že zmeny scenáristu a režiséra prišli spoločnosť Elektafilm na štvrť milióna korún. (Raccoon.city)

• - Sherlok Holmes (Martin Frič) číta noviny a telegram po anglicky, avšak sú písané po česky. (Raccoon.city)

• - Úvodná scéna, kde Sherlock Holmes (Martin Frič) hovorí po anglicky, nebola ešte v 90. rokoch súčasťou kópie filmu. (Raccoon.city)