Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  *****

  Pod Lamačovým vedením v Burianově filmu si tentokráte Frič troufl na hereckou úlohu. Holmes v jeho podání je skutečně cosi nevídaného, zvlášť, když mu chybí Watson. Konečně téma variací na Doylea, tady v původním přepisu Vavrise a později Wassermana, je ve střední Evropě let 30. skutečně jako šafránu. Celkem vznikly filmy tři, dva z toho v režii Lamače. Po dvojprodukci Lelíčka udělal ještě v Německu Psa baskervillského v roce 1936 a rok na to se tématu chopili oblíbení říšští herci Hans Albers a Heinz Rühmann v Der Mann, der Sherlock Holmes war. Jinak docela ujíždím nad absurdním tancem Betty Kysilkové a mám chmury z toho, že dvojroli, kterou nakonec zahrála Lída Baarová (ač nádherná, herečka teprve začínající), měla patřit Suzanne Marwille (stejně libého zjevu, nadto filmových zkušeností nezanedbatelných). Tu tedy alespoň Firč odškodnil v Pobočníku Jeho Výsosti.(14.2.2009)

 • B!shop
  ****

  No celkove se v Burianovo filmografii jedna spis o prumer, protoze film je vtipnej jen misty, ale nektery Burianovo vystupy jsou tak perfektni, ze celej film pozvedaj. Navic si s dvojroli poradil opravdu dobre, takze to na ty 4* nakonec bude.(31.12.2007)

 • flanker.27
  ***

  "297 a kolik je 50? A nic je 50." Tuhle scénu miluju. Nejde o třeskutě dokonalé dílo, je znát, že všichni zúčastnění se teprve učili, co a jak s filmem. Ale o vánocích se vždycky podívám rád.(23.7.2008)

 • blackrain
  ****

  Slavný Sherlock Holmes má velký problém. Musí sehnat dvojníka portorického krále, který je pronásledován atentátníky. Tím dvojníkem není nikdo jiný než Lelíček. Ten prochá před dotěrnými věřiteli. Burianovi se podařilo obě postavy zahrát krásně odlišně, což nemělo chybu. Předvedl své klasické kousky. Ustrašený král se promění v energického panovníka, který si bez problému získá srdce královny.(1.10.2009)

 • gouryella
  **

  Snad nejhorsi Burianuv film.(30.5.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace