poster

U pokladny stál...

 • SK název

  Pri pokladnici stál...

 • EN název

  He Stood at the Till

Komedie

Československo, 1939, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (360)

 • golfista
  *****

  Na žebříčku "pětihvězdičkových" Burianových filmů je tenhle asi nejvýš. Přispívá k tomu nemalou měrou i vynikající Jaroslav Marvan.(28.4.2003)

 • Galadriel
  *****

  Tohle je moje jednoznačná "Burianovka" No1. Naprosto skvělé scény, kdy má Burian operovat prst, záměna v lázních, ...(24.11.2003)

 • Gemini
  ****

  Systém zdravotní péče za první republiky v celé jeho (bohužel) nestárnoucí kráse aneb kromě "běžné" komedie dostane divák nádavkem ještě kopec nesmlouvavé satiry. Zcela zaslouženě jedna z klasických českých veseloher, potažmo klasika českého filmu jako takového. Štófi jede, lhostejno zda v obci či na dálnici, jasnou osmdesátkou.(16.11.2008)

 • Tosim
  *****

  Komedie se satirickým podtónem o tom, že nepořádek prostě byl, je a bude vždycky, s úžasnými dialogy a vypointovanými situacemi je nejlepším filmem Vlasty Buriana. -BYL JSTE NĚKDE NA PORADĚ? -JÁ JSEM BYL ZA NAŠÍM PANEM LÉKÁRNÍKEM, PANE DOKTORE. -ZA VAŠÍM PANEM LÉKÁRNÍKEM, AHA. TEN VÁM SI NAPOVÍDAL PĚKNÝ VĚCI. TO BY MĚ ZAJÍMALO, JAKOU BLBOST VÁM PORADIL. -ABYCH ŠEL ZA VÁMA.(31.8.2002)

 • Radyo
  ****

  Spolu s komedií Když Burian prášil je tohle to nejlepší, co král komiků natočil. Sice se ve filmu vyskytuje i pár hluchých místeček, ale jinak to je záplava komediálních gagů a hlášek. Vynikající není jen Burian, ale také další herci, hlavně můj oblíbenec z filmů oné éry, Čeněk Šlégl.(8.7.2003)

 • Matty
  ****

  Klasická česká komedie s Vlastou Burianem, která je neuvěřitelná tím, že mnohé její vtipy dodneška nezestárly. Nejlepší je čekat obstarožní nudu a následně být přemile překvapen svěžím tempem, výborným timingem a nenapodobitelným Burianem. Jen škoda jisté klopýtavosti v závěru. 80% Zajímavé komentáře: Karlos80, Zloděj kol(23.2.2006)

 • gouryella
  *****

  Uz jsem se o tom zminil u Prednosty stanice - vazne nevim co je lepsi - rada naprosto dokonalych scenek, ktere se nikdy neokoukaji.(25.7.2002)

 • Renton
  *****

  Scénář: Václav Wasserman .. Neobyčejné příhody občana Kryštofa Rozrucha!! Spousta nezapomenutelných gagů a hereckých koncertů. Nejlepší film legendárního komika.(29.3.2005)

 • T2
  *****

  Vlasta Burian opäť exceluje a ako primár Marek všetko dokonale zamotá aj za pomoci skvelého Jaroslava Marvana.(4.1.2008)

 • Radek99
  *****

  Stručná synopse: Vlasta Burian zase úřaduje aneb v nemocnici sv. Jakuba vládne Rozruch! :-)(28.8.2012)

 • Subjektiv
  ****

  U pokladny stál... společně s Revizorem se stane asi mojí nejmilejší českou předválečnou komedií s Burianem. Ovšem ani zde nechápu tu úpornou snahu nacpat do filmu příslib svatby a záměnu osob (vím, omílám to jak kafemlejnek). Vždyť ty nejvtipnější scény ani s jedním nesouvisí. A s výjimkou omylu v pokladně ani ty nejtrefnější vozící se po lidském pokrytectví a byrokracii.(14.1.2009)

 • Karlos80
  *****

  Jedna z "NEJ" Burianovských komedií. Výborné a velmi nápadité autorské scénky a opravdu vtipné gagy, skvělá hudební složka i děj filmu podle divadelní hry od Jiřího Vernera nebyl nikterak špatný. Herecké výkony ve všech rolí vesměs výborné a nezapomenutelné ať už Burian tak Trégl jako pacient Klůcek, Marvan jako MUDr Brunner či manželé v lázních a sice napájející se Václav Menger a jeho přísná manželka Bety Kysiková. Pamětihodná je i ,,Balada o deliriu tremens" jako proslulé kabaretní Burianovské číslo. Nebo závěrečná léčba šokem v podání Kryštofa Rozrucha (Vlasta Burian) s gremiálním radou Pěnou (Čěněk Šlégl). Ti dva se ale navzájem vyblbli že.? Nezapomenutelný je rovněž monolog v nemocnici a to sice mezi Burianem a Matyášem Klůckem (Václav Trégl), který tam jde na revizi! Co tady děláte? Tady jsem měl doutník? Tak proč ho tady necháváte vy Kubo! To nebylo Kubo, to bylo Portoriko! To jsem blázen.. 7 a 5 je nebo jsou 13?! Uslintanejch bernardýnů..A nebo: Kde je tady kancelář? Tady je 325. kanceláří ! Kterou myslíte? No ta jak to..? Jó, první dveře vpravo. Jo! Tam zase společně s Burianem perlil Ladislav Hemmer. Vynikající a snad nikdy nezestárnoucí komedie.(24.11.2006)

 • B!shop
  *****

  Dost mozna nejlepsi film Vlasty Buriana. Uvod v pojistovne je neskutecnej masakr, v laznich to je taky slusnej naklad, bohuzel zpet v nemocnici na zaverecnejch asi 20 minut tempo nepatrne polevi. Krome neustale hlaskujiciho Buriana stoji za zminku zlitej Marvan a operovanej Slegl. A moje nejoblibenejsi scena je asi balada o deliriu, Burian by moh hrat i Draculu. Jasnejch 5* dokonala komedie.(27.2.2008)

 • Boss321
  *****

  Geniální komedie s Vlastou Burianem, kterému velmi zdatně sekundují Jaroslav Marvan, Čeněk Šlégl či Václav Trégl. Celá řada nezapomenutelných scének a gagů, které jsou neuvěřitelně vypointované. Pro mě nejlepší komedie Krále komiků.....(1.1.2008)

 • Faidra
  *****

  Vlasta Burian mě o bránici připraví vždycky, ať se jedná o jakýkoli film, ale v tomhle případě musím po zhlédnutí pravidelně vyhledávat lékařské ošetření. Myslím, že ve výčtu nezapomenutelných scén uživatelé poněkud opomíjejí "Baladu o deliriu tremens."(22.7.2007)

 • EdaS
  *****

  Jeden z mála filmů pro pamětníky, na který se dají použít i ta nejpřísnější měřítka kvality. Je poznat, že vznikl na základě zažitého divadelního představení, protože dialogy jsou skutečně vypilované, a Král komiků tak může naplno zářit.(20.7.2003)

 • Kulmon
  *****

  Herecký koncert Vlasty Buriana jako Kryštofa Rozrucha, který se vydává za primáře Marka. Vždycky mě dostane scéna, kdy Burian louská originálním způsobem ořechy, ale daleko jednou z nejvtipnějších scén v našem filmu je jeho závěrečné "léčení" Čeňka Šlégla :-)(10.5.2009)

 • H34D
  ****

  Je vskutku překvapivé, jak neobstarožní, ba naopak nadčasová tato komedie je, tempo je výborné, gagy povedené a Vlasta Burian si svou roli skutečně užívá. Ačkoliv ze scénáře je možno vycítit, že byl psán jako "spojovatel" jednotlivých scén (gagů), ve výsledku to vůbec nevadí, protože film je vyrovaný, každá jeho část je tak dobrá, jak dobrý je celek a naopak. Síla humoru pramení zejména z konfrontací postav - vtipně drzý Burian vs zaběhnuté formalní jednání ostatních, kteří na něj nejsou absolutně připraveni. Trochu bláznivé, ale nikoliv splachovací... Což čas už prokázal. 8/10(27.5.2009)

 • RHK
  ****

  "Má poklona, prosím." Výtečná konverzačka s Kryštofem Rozruchem alias Štófim. "Vono nám to, potvůrka, nějak zhnislo... Budete chtít uspat? Jakej budete chtít spánek, železnej nebo dřevěnej?" Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=u3TdjW4IaUw nebo http://www.youtube.com/watch?v=0ccHeTXbJRM(1.1.2011)

 • Brouk
  *****

  Tak tohle je můj nejoblíbenější film s Burianem. Vždycky mně zvedne náladu a asi mě nikdy neomrzí. Burian tady válí.(16.2.2004)

 • molotov
  *****

  Jeden z nejlepších Burianových fïlmů vůbec.(12.4.2005)

 • flanker.27
  *****

  Můj vůbec nejoblíbenější film s Burianem. "Já k tomu nemůžu moc říct, protože neznám vás, ani tak dalece tohohle pána. Ale co můžu říct je, že prskáte až semhle."(23.7.2008)

 • sportovec
  *****

  Kryštof Rozruch se činí a my, jeho diváci, s ním. Doznívající První republika v jeho laskavém doprovodu ukazuje své méně atraktivní tváře: nemocniční pokladnu až nepříjemně připomínající nešvary doby minulé i současné, kastovní pohrdání "lepších" těmi "méně ceněnými" a zajímavé lázeňské scény, kombinující kostýmní milostných omylů a nacházení komedii se zajímavými exkurzy na téma "co snese alkohol a co člověk". Domyslíme-li si k tomu kaskády skvostných skečů, invenčních point a jeden z nejlepších Marvanových výkonů po Burianově boku (nepodceňoval bych ani Čeňka Šlégla), jsme uchvacováni vodopády kvalitního českého humoru v nezapomenutelném podání skutečného "krále komiků". Ani se to nezdá, vždyť to bude teprve sedmdesát let, co POKLADNU dávali poprvé.(28.2.2008)

 • gudaulin
  *****

  S herectvím Vlasty Buriana mám tradičně problém, inklinuju spíš k tomu intelektuálnějšímu slovnímu humoru ve stylu Wericha nebo Svěráka, nicméně musím uznat, že v tomhle filmu byl Vlasta Burian výborný a je to asi jediný snímek, kde jeho herecký styl beze zbytku akceptuju. Chytrá komedie, která má co říct kupodivu i dnes, bráno z historického hlediska, je to poctivých 5 hvězdiček. Celkový dojem: 90 %.(14.5.2009)

 • viperblade
  *****

  Skvělá komedie, která je plná nezapomenutelných hlášek v čele s excelentním Burianem. Ale Ducháček je lepší byť jen o ten nejslabší vláseček. :-) -Čí je to lebka? -Toho jsem taky operoval.(1.1.2008)

 • Falko
  ****

  Skvela komedia, ktora dokaze zlepsit naladu predovsetkym vdaka talentovanemu Burianovi. Je tu spusta dialogov, ktore vdaka roznym nedorozumeniam dokazu divaka pobavit. Ta zaverecna scena s prstom nemala chybu :-) KDY JSTE NAPOSLED ZVRACEL? ALE TO SI NEPAMATUJU, PANE DOKTORE. A KDO SI TO MA PAMATOVAT? JA JSEM ZVRACEL, KDYZ JSEM BYL JESTE DITE, ASI PRED 25 LETY. ALE JA MEL NA MYSLI TED NEKDY!!! AHAAAA, TAK TO JSEM NEZVRACEL... 16.04.2009 _____ Vlasta Burian - (Ošetřovatel Rozruch) +++ Jaroslav Marvan - (MUDr. Brunner) +++ Ladislav Hemmer - (Tajemník) +++ Adina Mandlová - (Sekretářka Věra) +++ Marie Blažková - (Matka Věry) +++ Václav Trégl - (Pacient Klůcek) +++ Antonín Soukup - (Portýr) +++ František Filipovský - (Úředník pojišťovny) +++ Karel Veverka - (Pacient s ovázanou hlavou) +++ Karel Němec - (Zřízenec v nemocnici) +++ Ferdinand Jarkovský - (Kancelářsky sluha) +++ Hudba: Josef Dobeš +++(26.7.2008)

 • Zloděj kol
  *****

  Kritika přepis Burianových her většinou strhala, hodnotila je jako umělý slepenec a žádala původní filmový námět. Čas ukázal, kde je pravda. O slepenci není třeba pochybovat, ale Karel Lamač patřil mezi ty, kteří je dokázali skvěle kamuflovat řadou vybroušených scének, ve kterých se Burian cítil jako doma. Burianovo herectví vycházelo z lidové komiky a pouze jeho improvizační slovně ekvilibristické a mimické schopnosti ho vyvyšovaly nad dobový průměr. Přiměřené režijní vedení a dobří herečtí partneři byli zkrátka nutní. Pro srovnání (Ulice zpívá, On a jeho sestra, Hrdinný kapitán Korkorán, Hrdina jedné noci), pokud dostal Burian volný prostor, byla z toho zkrátka jen slušná lidová zábava. To ale neplatí o tomto filmu, tobogan v nemocniční pojišťovně a alkoholická kůra v rochovských lázních, gremiální rada, dr. Brunner a pacient Klůcek. Vlasta Burian je zkrátka "originál každým coulem", ale operovat bych se od něho nedal. PS: "Já neznám tak zdaleka Vás, ani tady toho pána, ale jestli mohu něco říct, tak prskáte až sem."(18.1.2004)

 • Happykubas
  *****

  Burian nikdy nezklame :-D Ať to vezme z jakéhokoli konce, vždy mě pobaví tak jako málokdo...A co se týče této komediální klasiky, je v ní opravdu málo scén, při kterých bych se nesmál. Když se k tomu přidají další herecké hvězdy jako je Jaroslav Marvan, Čeněk Šlégl nebo snad tehdy opravdu kočka Adina Mandlová, vzniká film, na který se nezapomíná a věřím že taky nezapomene.(3.1.2009)

 • sepp
  *****

  To jak V.Burian shani bahno je proste k popukani.(7.9.2003)

 • lesumir
  ****

  Film, který prvních 20 minut fičí jako uragán směrem k divákově duši. Potom zpomalí, půl hodinku před koncem skoro zastaví, jen aby na posledních pět minut zase nabral nejvyšší tempo. Burian doopravdy válí jak drak a tolik vtipných gagů pohromadě se jen tak nevidí.(20.8.2009)

 • Jamal
  *****

  U tohohle Buriana se dokážu smát a sledovat film i ve tři ráno. Prostě u toho nejde usnout.(4.1.2008)

 • paascha
  ****

  Operace palce je jednou ze zcela zásadních scén světové kinematografie, ostatní je spíš dobré, než výborné, ale i tak je to celé super!(6.9.2009)

 • Xmilden
  ****

  Nejlepší scéna nás čeká na závěr, kdy má Vlasta Burian operovat prst. Jinak je to takový ten druh komedie o nedorozumění a následných zmatcích.(22.9.2008)

 • NinadeL
  ****

  Hořko sladký film. Poslední spolupráce Lamače a Buriana, poslední Lamačův český film vůbec. Je sympatické, že je Pokladna tolik oblíbena, bohužel ovšem na úkor celého Lamačova génia.(15.2.2009)

 • ClintEastwood
  *****

  V úvodních titulcích nás tvůrci filmu upozorňují, že nejde o záměrnou satiru, ale povídejte to někomu, kdo si snímek potom s gustem vychutná a nachází vtipné a sarkastické narážky v každé druhé scéně. Je to satira jako hrom a dá se krásně použít i na dnešní dobu a zkaženou společnost. Ve zkratce - nadčasová podívaná a nejlepší film Vlasty Buriana, který nemá hluchých míst a smršť gagů na diváky spustí od první minuty. Nestárnoucí klasika.(12.4.2014)

 • Phobia
  ***

  Komedie s Burianem mi prostě nikdy příliš nesedly, ale třeba jednou změním názor... Každopádně jsou mi stokrát milejší tyhle stařičké grotesky s Pany Herci než současné "Kameňáky" s celebritami z telenovel. 65%(30.3.2009)

 • petaspur
  ****

  Zdravotní pojišťovna je sice záhadně, ale naprosto dokonale fungující mechanismus, kterému však každý nemusí rozumět. Třeba takový Kryštof Rozruch nepochopil, že místo tradičního léčení ischiasu bahenními koupelemi vytasila pojišťovna triumfální tah v podobě nasazení druhého chrupu. Sice není známo, jakým způsobem tato metoda fungule, ale lidé by zkrátka měli zdravotním odborníkům věřit. Rozruch, zcela evidentně neznalý problematiky, se však pouší do absurdního boje s úřední byrokracií ("Já nemám žádná ústa, já mám hubu a tu si budu otvírat a hodně si ji musím otevřít, aby se mi tam ty zuby od vás ještě vešly!"), čímž vytváří klasické situace plné omylů, nedorozumění a konverzačního humoru.(17.12.2009)

 • hippyman
  ****

  úryvkovitě jsem viděl tenhle film vlastně víckrát, zejména nezapomenutelnou poslední scénu, ale dlouho jsem nechápal, co že je na tom tak úchvatného a výjimečného... po shlédnutí celého snímku v jednom kuse mohu konstatovat, že to pořád úplně nechápu, místy jsem očima posouval čas a na konci si oddychl, že je to za mnou. jako jo, několik povedených vtipů a hereckých výkonů nelze upřít, děj tradičně zmatečný a těžící z osvědčených záměn, takže nikterak originální záležitost, bohužel typu jednou a dost ... na 70% se mi úplně nechtělo, ale přecejen jde o víc než jen tříhvězdičkovou záležitost...(14.1.2009)

 • Sarkastic
  ****

  Zdařila komedie, která stojí na konverzačním humoru a herectví hlavního představitele. Zároveň se však dá film považovat za lehce sžíravou satiru (ikdyž u Balady o deliriu tremens mě až trochu zamrazilo, protože z ní jde dost dobře cítit dobový podtext). "Co tady hledáte? - Tady sem měl doutník. - Tak proč ho tady necháváte vy Kubo! - To nebylo Kubo, to bylo Portoriko!".(30.9.2010)

 • Hrabka
  ****

  Některé hlášky a scény jsou naprosto dokonalé! Vlasta Burian je kapacita! Chvílemi jsem sice usínal a děj mi nepřišel moc dobrý, ale to se dá určitě odpustit. 75%(24.12.2009)

 • LiVentura
  *****

  Opět geniální a stále neokoukaný. :-))(24.1.2009)

 • gogo76
  ***

  Aj keď V.Buriana rešpektujem a vážim si ho, jeho humor a komédie mi nikdy celkom nesedeli,hoci pripúšťam ,že som nevidel všetky.(27.12.2009)

 • Webb
  ****

  Na začátku filmu bylo napsáno, že tento film byl vytvořen proto, aby běžný divák zapomněl na starosti všedních dnů. Já můžu potvrdit to co jsem výše napsal. Jedna z nejlepších rolí Vlasty Buriana v jednom z nejlepších Československých filmů. [8/10](30.12.2008)

 • WANDRWALL
  ***

  V.B. soucítí s nezaměstnanými, dělá si legraci s nadutých lidí, ocení krásnou ženu.(7.8.2010)

 • Aky
  *****

  Burian byl opravdová světová třída. Chyběla mu jen angličtina. Ale nás pár Čechů víme svoje.(23.2.2011)

 • boshke
  ***

  Moje první Burianovka. A nijak mne tedy nechytla. Snad jediné, co mne vyloženě pobavilo, bylo "zde odložte doutník"... 60%(27.6.2012)

 • AGAMENON
  *****

  Neuvěřitelně zábavný film maestra Buriana a jeho přihrávačů(Marvan, Šlégl...). Všichni recenzenti zdůrazňují operaci prstu, která je skvělá, ale mě se přece jenom nejvíce líbil tobogán v pojišťovně("Pan ředitel tady od roku 1924 nebyl"). I když druhá třetina není již tak skvělá, ale závěrečný řezání prstu je dokonalý. Existuje nějaké jiné hodnocení než za PĚT.(9.5.2003)

 • Rocky62
  ****

  Nestárnoucí klenot české kinematografie, u kterého mě bude dlouho mrzet, že jsem se k němu dostal až teď. Nesmrtelný V. Burian s neméně vynikajícím J. Marvanem v jedné z nejlepších českých komedií,u které se zkrátka nelze nezasmát.(28.8.2010)

 • Roman.Ticka
  *****

  Jedna z mých nejoblíbenější a snad i nejlepších komedií zaslouženého improvizionisty Vlasty Buriana. Jaroslav Marvan je mu rovnocenným partnerem, který je minimálně stejně dobrý. Zlatá česká éra pohody a kvality českých zlatých ručiček nejen ve filmařině. Škoda.(17.9.2010)

 • bassator
  **

  Klasika všech klasik, ale mnou nijak moc oblíbený Burian to nebyl... - Viděno 2x cca - 40%(20.11.2009)

 • InJo
  *****

  Situační komedie vybroušená do naprosté dokonalosti, která neobsahuje snad jedinou scénu, která by nebyla perfektně promyšlená, zábavná a vtipná. Vrcholů má ten film hned několik, za nejvíce nezapomenutelnou určitě považuji legendární finální pasáž léčby prstu. Milý, inteligentní, nadčasový a Burianův IMHO nejlepší snímek. 100 %(1.1.2006)

 • iamek
  *****

  Fantastická komedie s Vlastou Burianem a Jaroslavem Marvanem. Ve filmu zazněla celá řada legendárních gagů a různých jazykových hříček. Asi nejlepší film krále komiků.(20.12.2007)

 • sharky
  *****

  Další neskutečná Burianova pětihvězdičková exhibice. Ten člověk je prostě neskutečněj gejzír humoru grimas a výrazů. Hodně mu pomáhá Jaroslav Marvan, jediný herec, který s Burianem bez problému vycházel. Na jejich společném hraní je to vidět. a velkou poachvalu si rovněž zaslouží Čeněk Šlégl v své dost možná životní roli. Operace jeho prstu je přímo nezapomenutelná scéna. Jinak mě docela zaujalo, že taková hvězda jako Mandlová (a v roce 39 už byla docela známá) , hrála tak malou roli.(13.1.2008)

 • ork
  ***

  For ME 74%(2.8.2007)

 • heyda
  *****

  Vlasta Burian forever. Netřeba dalších kometářů.(18.4.2009)

 • nash.
  ****

  Jedna z Top 5 komedií Vlasty Buriana (se Zlatém dnem, Katakombami, Baronem Prášilem a Ducháčkem). Burian jede jako namydlený blesk. Ať už reší patálie s léčivým bahnem, zmatky se záměnou osob nebo provádí legendární opraci prstu, tak gag střídá hlášku, hláška střídá skvělý dialog, dialog přechází v gag, to vše skvěle vypointované. A bez jediného zakolísání, za což film vděčí nejen Burianovi, ale také jeho zdatným nahrávačům, ať už je to Jaroslav Marvan nebo Čeněk Šlégl. Jeden z filmů, které nestárnou a to nejen tím, že mnohé ze situací a vtípků jsou až překvapivě aktuální i dnes.(1.7.2014)

 • jonyyy
  **

  45%(17.1.2010)

 • Chrustyn
  ****

  Nikdy jsem nevyhledával filmy pro pamětníky ale komedie s Vlastou Burianem jsou úplně jiná úroveň a tato společně s "přednostou stanice" patří k tomu nejlepšímu. Smršť dokonalých gagů, kterou mistr Burian spouští je neskutečná a nebýt pomalé druhé poloviny, kterou zachraňuje už jen konečná operace prstu, dal bych plný počet. I tak se jedná o neskutečně zábavnou komedii, která i po více jak 70 letech pobaví více než 80% současné ať už české tak i zahraniční produkce.(10.4.2010)

 • moviesfan
  ****

  Další klasika, která nezklame. Hodnocení: 80%(13.8.2008)

 • Flego
  *****

  Jeden z najbáječnejších Burianových komédií. Scéna ako recituje opitému Marvanovi alkoholickú báseň je úžasná...(6.2.2007)

 • Terva
  *****

  Herecké duo na 100 %(19.5.2012)

 • špaček421
  *****

  Já nevim, jestli můžu něco k tomu říct, protože vás vůbec neznám a ani tady s pánem se neznáme až tak dobře, ale jestli můžu něco říct, tak prskáte až semhle!(5.9.2010)

 • Šandík
  ****

  Vlasta Burian v té nejlepší formě a ani další herci se svým herectvím nedají zahanbit, úroveň humoru ovšem proměnlivá. Jako film "U pokladny stál" v podstatě nedrží pohromadě, scénář se všemi těmi záměnami a rodinnými vazbami je v zásadě velmi konvenční a předvídatelný, ale jako série vtipných skečů je to ovšem naprosto skvělé. Navíc, všechny ty satirické šlehy zůstávají až nepříjemně aktuální i dnes... Celkový dojem: 75%(7.12.2011)

 • McClane
  ****

  není to špatné, ale Ducháček je u mě ještě o třídu výš.(9.1.2008)

 • Caelos
  *****

  Neskutečný a nestárnoucí nářez!!!(29.10.2009)

 • Slartibarkfast
  *****

  Všechny filmy s Burianem mají své kouzlo. Nepopsatelné herecké umění, improvizace, skvělá herecká společnost. Člověk se prostě musí smát i kdyby nechtěl. Za skvělý film o záměně 90%(23.11.2009)

 • maseer2
  ***

  první půlhodina odehrávající se u pokladny je povedená, ale od přesunu děje do lázní mi film přišel zbytečně natahovaný a vcelku jsem se i nudil.. Burian v plné formě ke spokojenosti nestačí - slabší 3*(7.10.2012)

 • mchnk
  ****

  Zloděj kol, sportovec a Marthos napsali vše. Dovolím si jen dodat, že Balada o Deliriu Tremens otevírá nevídanou Vlastovu hereckou polohu. Skvostně temný přednes.(26.6.2013)

 • Johanka
  *****

  Naprosto skvělá komedie s Vlastou Burianem, který měl opravdu komediální talent. Shoduji se s ostatními, že scénka s řezáním prstu – nemá chybu :)(8.4.2003)

 • Marthos
  *****

  Na počátku kritického roku 1939 se s českou kinematografií loučil jeden z jejích prvních tvůrců, režisér, scénárista a herec Karel Lamač. V barrandovských ateliérech tehdy vznikal další film Vlasty Buriana, který se na několik natáčecích dní proměnil ve svérázného ošetřovatele Rozrucha. Autorem námětu, stejnojmenné divadelní hry, byl MUDr. Jiří Verner, který na příběhu záměny obyčejného zřízence za prestižního specialistu popsal nešvary panující ve státním zdravotnictví. Téma, které zůstane aktuální v každé době. Scénář Václava Wassermana nabízel Burianovi opět řadu vděčných situací k uplatnění jeho výjimečného talentu, ať už se jedná o výjevy v nemocenské pokladně nebo recitaci balady o deliriu tremens. Na hvězdném place se sešla celá plejáda populárních hereckých osobností, vydobývajících si prostřednictvím sarkastických dialogů diváckou nesmrtelnost, byť na nepoměrně menším prostoru, Burianem a scénáristy poskytnutým. Jaroslav Marvan obohatil svůj klasický herecký fond o precizně vyvedenou roli nemocenského šéflékaře, holdujícího v míře ne právě malé alkoholu, ocitajícího se v těsné konkurenci se Šléglovým gremiálním radou, který je v závěrečné etudě vydán napospas Burianovým fantasmagoriím v oboru léčení zaníceného palce. Svou životní šanci tu v přesně konturovaných komických miniaturách nepromarnili ani další, především Václav Trégl a vynikající Karel (Lola) Postranecký, neprávem zapomenutý herec malých rolí, který tehdy patřil k nepominutelným veličinám Burianova divadelního souboru. Adina Mandlová byla do filmu obsazena především pro zvyšující komerční potenciál, přesto nezklame ani v tak roztomile zbytečné roli. Příjemnou atmosféru lázeňského hotelu, v němž nakonec dojde k prozrazení všech přítomných a odhalení Rozruchova inkognita, doplňuje i přítomnost populárního R. A. Dvorského a jeho orchestru. POKLADNA zcela jednoznačně dokazuje, o jak velkou osobnost jsme Lamačovou nucenou emigrací přišli. A zdá se, že nejen my. P. S. "Pane kolego, co si dáváte na noc? - Já si dávám rolety dolů."(4.10.2008)

 • nascendi
  ***

  U pokladny stál som videl už nekonečne veľa krát a patrilo by sa o ňom aj niečo napísať. Vlastu Buriana nekonečne obdivujem, pretože na každom jeho slove a geste je vidno, ako ho humor a herectvo bavia. A málokedy je vidno, koľko hľadania , pokusov a omylov v divadle stojí za každou vydarenou scénkou vo filme. Nešťastím filmov s Vlastom Burianom je, že v nich až neprirodzene vyčnieva nad spoluhráčmi. Sú to vlastne také one man show, kde ostatní skôr zavadzajú, než prispievajú k úspechu. Snáď iba Marvan a svojím spôsobom aj Šlégl fungujú ako dôstojní sparringpartneri. A tento film, ktorý radím do trojky jeho najlepších, je pre mňa zaujímavý aj tým, že posledných šesť rokov pracovného života som strávil v zdravotnej poisťovni. A v spojitosti s týmto filmom som zistil iba to známe "nihil sub sole novi".(31.12.2010)

 • sta
  *****

  Tohle je asi jediná skutečně vtipná komedie, kterou dodnes dávají na četé. Ostatní "filmy pro pamětníky" jsou asi skutečně jenom pro cílovou skupinu 100+.(20.5.2003)

 • Bubble74
  *****

  Burian je k sežrání skoro v každé roli, ale jeho Rozrucháčkovi, který nestojí o další zuby, protože už jich má plnou hubu, ale zato nutně potřebuje bahno, se musím smát tak intenzivně, že po těch stodvou minutách je ze mě lazar. Bez výjimky, úplně pokaždý.(13.12.2010)

 • Dzeyna
  *****

  To, že jsem měla odpor k černobílým filmům asi nebyl nejlepší nápad. O takovýhle skvost plný vtipu by byla smůla přijít. Opravdu jsem se od srdce zasmála. Nemám, co dodat.(24.12.2012)

 • Dale
  ****

  Asi najlepšia komédia, akú som s Burianom videl. Miestami som sa tak smial, že som skoro padal zo stoličky, čo znamená, že to bola veľmi dobrá komédia. No aby som mohol dať nejakej komédii 5 hviezdičiek, nestačí mi len situačný humor, očakávam, že bude mať rozumný príbeh a bude založená na inteligentom humore - najmä dialógoch, čo tomuto filmu chýbalo. Ale keď sa chcem len baviť a vypnem mozog, tak je to super zábava.(4.5.2004)

 • F.man
  *****

  Strašná sranda. Tohle se musí vidět. Garantuju že tímhle filmem si prodloužíte život o několik miniut minimálně...(29.11.2009)

 • honajz
  *****

  Jeden ze zhruba tří čtyř filmů s Burianem, který si můžu dávat několikrát dokola a vždy mě pobaví. A těch hlášek - "a jéje, stromořadí!"-"Jen si udělám dirku." atd.(28.10.2009)

 • CrownThomas
  *****

  Jednoduše, Burian + Marvan = elitní dvojka české komedie.........95%(23.7.2011)

 • nervoznideda
  *****

  Ano nejlepší. Nejlepší je závěr když vysvětluje proč mu tetička umřela :-)(5.6.2013)

 • Damiel
  *****

  U pokladny stál rozhodně patří k nejlepším komediím, které se v české předválečné kinematografii podařilo natočit. Ze skvělého Buriana srší obrovské charisma, se svou rolí se doslova mazlí a vychutnává si ji. Díky skvělým výkonům dalších herců (např. Jaroslav Marvan, Čeněk Šlégl), kteří Buriana výtečně doplnili, si tak můžete vychutnat vynikající situační i verbální humor (dialogy vybroušené jako křišťál) s řadou nezapomenutelných scének.(10.1.2006)

 • 6thSun
  *****

  Teda já nevím, mně do toho nic není, já tak dalece neznám ani ty co dali tři hvězdy, ani ty co dali ještě míň, ale jestli do toho mohu něco říct, tak prskáte až semdle!(13.6.2008)

 • blackrain
  *****

  Vlasta Burian v excelentní formě, u něho to snad ani jinak nejde. Hraje Kryštova Rozrucha, příhodné jméno pro takovou osobu, který jde do nemocniční pokladny reklamovat zuby, protože je dostal na svůj ischias místo léčivého bahna. Následně je zaměněn, vlastní vinou, za primáře Marka a odjede s revizním lékařem (Marvan) do lázní. Pravý primář Marek se pro změnu vydává za Rozrucha, aby se ujistil,že ho jeho milovaná Heduška má opravdu ráda. Trošku se nám situace v lázních zkomplikuje. Všechno se na konec v nemocnici vyřeší. Záměny se vysvětlí.(2.10.2009)

 • HareS
  ****

  "Ten je tak nalitej optimismem, že by doveď i umírajícímu dodat tolik chuti k umírání, že by člověk měl chuť umřít taky." 85%(20.8.2010)

 • kobejn
  **

  velmi otřesná ukázka "komiky".(4.9.2010)

 • Marek1991
  ***

  Nepatrím medzi Burianových obdivovateľov a je u mňa problém si vytvoriť vzťah k historickému humoru, ale ako herec bol nepochybne skvelý. Túto komédiu doslova zbožňuje môj dedo a jeho dcéra, moja mama, ale ja som si k tomu vzťah nevytvoril a je to pre mňa obyčajná komédia, vo svete možno patrí k tomu lepšiemu, je to slušné.(15.6.2012)

 • Skip
  *****

  Jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, Burianových komedií. Excelentí výkon zde předvdedl také Čeňek Šlégl.(13.1.2009)

 • decouble
  ***

  Nadprůměrná komedie, ale pro mě zároveň velmi přeceněný film. Nebýt nadbytečné dějové linie s panem Kluckem (V. Trégl), tak bych dal za 4*.(14.2.2009)

 • Dexter1
  ****

  Ako sa z bojovníka proti byrokracii vážený občan Christophorum stal... Jediná vec, čo ma na celom filme bola škrela bola "strašidelná" scéna. Záverečná operácia a Rozruchova drzosť však zabila.(24.7.2011)

 • swed
  *****

  Zřejmě nejpovedenější Burianův film, který je plný geniálních gagů a vtipných situací. Duo Burian-Marvan se výborně doplňuje. 9/10(13.10.2005)

 • Hejtmy
  ***

  Všechny komedie s Burianem mi připadají velmi podobné, ale až na výjimky (Tři vejce do skla) jsou většinou docela vtipné a dívám se na ně rád. U pokladny stál má klasickou zápletku, kdy pomocný ošetřovatel v nemocnici je zaměněn za přimáře, a spousta humorných situací je na světě. Přesto nebýt dobrých hereckých výkonů Buriana s Marvanem určitě bych se moc nebavil a celkově mi tato komedie nepřipadá nijak vyjmečná, jen Burianům komediální standart. 70%(20.10.2007)

 • liquido26
  *****

  Takovej nášup hlášek jsem už dlouho nezažil. A i když je to starej fór, i když je to prvoplánovej fór ono to stejně funguje. Sedm a pět je třináct nebo jsou třináct? :-)))))(24.12.2009)

 • fmash
  ****

  „To je z Kutný Hory koudelníka syn...“ Děsná selanka, zejména v závěru, ale na to jsme všichni připraveni, no ne? Kdo se u tohohle několikrát dobře nezasmál, je suchar, to mi nikdo nevymluví.(7.5.2012)

 • *Elfík*
  *****

  Krása Štófiku!(2.1.2011)

 • IdentityS73
  *****

  Geniální "Burianovka", která nemá chybu. Prostředí Československa filmu dodává ten pravý nádech. Tvůrci a hercům můžeme jen tleskat! :)(28.11.2011)

 • lamps
  *****

  Klasicky úžasný Burian. Není a asi už nebude jiného herce, který by z takhle jednoduchého příběhu dokázal udělat takový komediální koncert. A závěrečná scéna vstoupila do dějin.. 90%(26.7.2012)

 • Aleee89
  ****

  Moje další burianovka. Tyto filmy se čím dál více řadí k těm, na které se ráda podívám znovu. Doslova se tluču do hlavy, že jsem komedie a vůbec filmy z první republiky nesledovala dříve, protože tam mezi nimi nacházím opravdu hodně povedených kousků. A film, kdyby byl sebevětší blbostí, Burian dokáže svým komickým mistrovstvím pozvednout. Naštěstí U pokladny stál není blbostí, ale dobrou komedií, a když se k tomu přidají herci jako Burian, Marvan, Mandlová a další, vyleze z toho moc příjemný film.(4.5.2013)

 • MIGHTTREE
  *****

  "Originál každým coulem". Ano pane Marvane dokázali jste to. S Vlastou Burianem jste můj první zájem získali právě tímto snímkem. Děkuji Vám.(9.2.2011)

 • passinhoo
  **

  Dost ukecaný a málo vtipný, ne-li hloupý...(3.12.2011)

 • Petroff
  ***

  Bijte si mě, mučte mě chlebovou polívkou, ale Burian mi je protivnej - prostě na něj nevydržím koukat. Odporný přehrávání, strašnej hlas, pitvoření... To, že ten film je dobrej, je věc druhá.(11.1.2010)

 • L_O_U_S
  ***

  Přiznám se, že filmy s Vlastou Burianem nijak nevyhledávám a česká předválečná kinematografie mě míjí. U pokladny stál jsem si pustil z toho důvodu, že mi tento film vybral generátor náhodných čísel, s jehož pomocí sjíždím snímky z žebříčku 300 nejlepších filmů na ČSFD. Nu, nakonec jsem se i bavil a scéna řezání palce musí prostě rozesmát každého. (674., 11. IX. 2011)(15.9.2011)

 • Tommassi3
  *****

  "Já se vám omlouvám.. Nemohli jsme vědět.." - "No jo, když tady se nikdo nikoho na nic nezeptá !! Tady se to vyhazuje inkognito !!" ;)(1.1.2015)

 • kusper
  *****

  "Zdravotní pokladna vyléčila mého strejdu. On byl idealista."(12.8.2009)

 • NinonL
  *****

  Ptáček Rozrucháček je dokonalý. A vůbec všechny vazby, vazbičky a souvislosti ve filmu nemají chybu.(20.8.2012)

 • Maddlis
  ****

  Takhle dlouho už jsem se od srdce nezasmál, Vlasta Burian je borec, protože mě dokázal zabavit na více než hodinu a půl u černobílého filmu! A nejen to, ještě přihazoval jednu hlášku za druhou, taková třída se jen tak nevidí!(8.6.2008)

 • Rockwood
  *****

  Rád se podívám na nějaký starý film, a tenhle je fakt pěkný. K tomu se rád a rád vracím... možná kvůlu tomu že v tom filmu exceluje Burian :-)(10.2.2008)

 • LiborGondek
  *****

  Tak tenhle film je naprosto excelentní dílo pánů Buriana a Marvana. Co dále říci, kdo neviděl, ať se podívá, stojí to za to. Nicméně takových každopádně moc nebude...(1.3.2008)

 • MarekT
  ****

  Rozhodně dobrá Burianovka, ale na úplný Olymp bych ji nevynášel - především proto, že Burian tentokrát nemá zrovna dobré nahrávače (je mi líto, ale Marvan rozhodně více zapůsobil v Přednostovi) a některé scény tak přicházejí vniveč. Ovšem to neznamená, že sekvence na operačním sále nezanechala dojem nezapomenutelnosti...(21.5.2010)

 • ZoltanCZ
  *****

  Nejlepší Burianův film.(21.4.2007)

 • Pokeball
  *****

  Asi nejlepší předválečná komedie, dokonalá satira na zdravotnictví (která lze do velké míry aplikovat i dnes - což je hodně smutná skutečnost), skvělé dialogy a skvělý Burian s Marvanem.(27.8.2010)

 • corpsy
  ***

  Klasická zámenná komédia, ktorá by ale bola bez Buriana podpriemerným paskvilom. Operácia palca nemá chybu. A mimo to, za celých takmer 80 rokov sa správanie zdravotných poisťovní a lekárov vôbec nezmenilo.(25.8.2013)

 • Wiikii
  ****

  Dívat se na tenhle film je pohodička, kdy se nad nejednou scénkou zasmějete. .. Vlasta Burian je legendou a zde dokazuje i proč to tak je. Ale i zbylé herecké obsazení rozhodně nic nekazí ba naopak udržují laťku snímku dostatečně vysoko po celou dobu sledování. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(2.1.2015)

 • Zdeňka
  *****

  Já neznám ani Vás, ani tak dalece tady toho pána, ale jestli do toho mohu něco říct ... Tak prskáte až semhle.(17.2.2008)

 • zette
  ****

  Tak u tohoto filmu se sesla kupa kvalitnich hercu v cele s Vlastou Burianem. U Pokladny stal ma spoustu humornych situaci a myslim, ze pravem patri k nejlepsim ceskym veselohram 20. stoleti.(19.10.2008)

 • slunicko2
  *****

  Zlatý fond české kinematografie. Nesmrtelný film se stejně nesmrtelnými scénami. Burian zpívající o deliriu tremens nebo operující prst - to se prostě nedá zapomenout.(24.12.2009)

 • morena.jea
  *****

  "Já nemám žádná ústa, já mám hubu. A tu si budu otevírat a hodně si ji musím otevřít aby se mi ty zuby od vás do ní ještě vešli!"(5.12.2011)

 • topi
  *****

  Nelze psát komentář!!! Nejlepší Vlastíkův film, spousta hlášek, neuvěřitelný grády a Balada o delírium tremens! KULT!!!(5.5.2012)

 • tuntavala
  ****

  Nechali byste se osetrit dr Rozruchem?(28.11.2012)

 • DinoRaptor
  ****

  Původně jsem chtěl dát jenom 3 ale nakonec ještě jednu přidám za tu závěrečnou operaci která mě fakt rozesmála.(26.2.2011)

 • dav110
  *****

  Kryštof Rozruch v podání krále naších komiků Vlasty Buriana se vydává do nemocniční pojišťovny vyřešit omyl a vyměnit umělé zuby, které dostal za léčivé bahno na svůj ischias. Ve zmíněné institucí si ho spletou s jeho nadřízeným vlivným primářem Markem a jelikož patolízalství a prospěchářství u nás bylo v módě i za první republiky rozhodnou se ho poslat na ozdravný pobyt do lázní. Tak začíná legendární československá komedie Karla Lamače z roku 1939. Proč bychom této komedii měli věnovat svůj drahocenný čas a zhlédnout ji? Důvod je prostý, geniální humor Vlasty Buriana, který je založený na omylech bude oblíbený v každé době. Doba 2. světové války, která přišla nedlouho po uvedení filmu, prostě potřebovala nějaké pozitivní naladění. Proto se komedie z první republiky drželi dlouho v pamětí a drží se vlastně doteď. Musím říct, že U pokladny stál je podle mě nejlepší Burianův film. 90%(10.4.2011)

 • LenkaAK
  *****

  Na tento nadčasový film se dá dívat pořád. Nadčasový ať z hlediska komiky či obsahu, klidně by se mohl odehrávat v dnešní době. Burian je ve své vrcholové formě a ostatní herci mu skvěle sekundují. Mezi moje nejoblíbenější scény z této klasiky patří výměna zubů za bahno v nemocniční pokladně, bar v lázních a řezání prstu. A ty Burianovi hlášky! Zaručeně vždy pobaví a zlepší náladu.(4.1.2015)

 • Danny F.
  *****

  Vlasta Burian, Jaroslav Marvan a Adina Mandlová. Hvězdná trojkombinace. 100%(26.6.2008)

 • honz
  *****

  Jeden z nejznámějších filmů s Vlastou Burianem, klasika, ke které těžko něco dodávat. Dokonalé vtipné dialogy jako: "Nemocenská pojišťovna není bazar. ... Tam aspoň vím, co za svý peníze dostanu, tady jsem jako v tombole!" mají svou aktuální platnost i dnešní době.(6.12.2011)

 • dr.fish
  *****

  To byl Vlasta Burian...100%(25.12.2012)

 • Compadre
  *****

  Jedna z vůbec nejlepších českých komedií vůbec. Nesmrtelný film mistra Karla Lamače a Vlasty Buriana. "Když skončen myší boj, zas jiné hnusné stvůry, z děr zemských vylézají housenky, štíři, můry, odporní chrobáci, lepkaví slimáci, vyzáblý líh pakobylek, stíny mátožné...a s rukama sepjatýma........KUDLANKY NÁBOŽNÉ!! (Balada o Deliriu tremens :))(25.2.2007)

 • Master19
  *****

  Neskutečný gejzír hlášek a srandy. Za všechny třeba: - "Mého dědečka vyléčila nemocniční pojišťovna úplně." - "A co mu bylo?" - "Byl idealista..."(1.1.2008)

 • sir-dave
  ***

  Vlasta Burian je pan Herec. Uznávám, že je jeden z nejlepších komiků jaké jsme kdy měli. Akorát nejsem generace, která vyrůstala na filmech pro pamětníky a prakticky bych je mohl spočítat na prstech kolik jsem jich viděl. Proto takové hodnocení. Jsem jiný ročník..(10.9.2010)

 • lennyd
  ****

  Rozruch (Vlasta Burian) pracuje jako ošetřovatel v nemocnici sv. Jakuba. Sám má problémy se zády, a tak si u zdravotní pojišťovny objednal bahenní zábal. Když mu ale místo bahna přijdou umělé zuby, vydá se do pojišťovny zásilku reklamovat. Tam právě očekávají návštěvu primáře Marka z nemocnice sv. Jakuba, a díky nedorozumění za něj považují právě Rozrucha... U těchto (starších) filmů Vlasty Buriana je nádherně vidět, jak se díky hereckému umu výše zmíněného i z obyčejné jednoduché zápletky dá vytvořit film plný gagů a vtipu. Minimálně v první polovině jsem se bavil výtečně, a po o něco slabších prostředku filmu přišel pak geniální konec (hlavně Rozruchova operace zaníceného palce). Co víc si člověk může od podobného filmu přát .. asi jen aby jich bylo víc a víc...(3.11.2013)

 • joker.george
  *****

  Tak skvělé dialogy a slovní přestřelky jsem viděl po hodně dlouhé době. Všechno do sebe krásně zapadá míra absurdity, satiry, zábavnosti i přehnanosti. Spousta scén a okamžiků je krásně vypointovaná. A do toho všeho je ve filmu PAN herec Vlasta Burian.(9.12.2014)

 • solskjaer
  **

  Ač tento žánr filmů bytostně nesnáším, tento se mi líbil a vydržel jsem se na něj dívat, a dokonce jsem se i dobře bavil. Vlasta Burian zde hraje svou životní roli.(12.8.2005)

 • Krysa SPK
  *****

  Nejlepší čs. veselohra jaká kdy byla natočená. Jedna scéna za druhou drtí vaši bránici a Vlasta Burian spolu s dalšími hvězdami první republiky rozehrávají herecký koncert nevídaných kvalit. "Pane, dejte si pozor ! Dejte si pozor !" "Copak, někdo za mnou stojí, né ?" PS: Pan Klůcek rulez :-)(7.12.2005)

 • FrajerTom
  *****

  Jedna z nejlepších, ne-li dokonce ta uplně nejlepší Burianova komedie..(29.4.2006)

 • BMAJTZ
  *****

  Vlasta Burian v jedne ze svych nejklasictejsich a nejlepsich roli. At uz byl Vlasta jaky chtel tak dokazal na tvari vzdy vykouzlit usmev a tenhle film jako cela rada jinych je tomu jasnym dukazem. Vice nez zdatne mu zde sekunduje Jaroslav Marvan a vlastne cela rada dalsich filmovych hvezd tehdejsiho platna. To vse dohromady klape jako hodinky a vysledkem je vyborna ceska komedie.(16.1.2009)

 • Kosmik 1
  *****

  Vlasta Burian je herecká legenda, o tom žádná. Jeho filmy jsou skvělé, originální, vždy pobaví a zahřejí na duši i u srdce. Je vcelku jedno, na který film se dívám, Burian je všude dokonalý. Spousta dodnes nezapomenutelných scének a hlášek, které však nikdy nezevšední.(4.12.2011)

 • patrik221
  *****

  Geniálna komédia čo predbehla svoju dobu a bude zabávať ešte vela generácií. Pán režisér Lamač a majster Burian odviedli skvelú prácu a dodali spolu zo scenáristom(meno neviem) tomuto dielu nezabudnutelný šmrnc. Skutočne sa klaniam - oproti tomuto sa všetky americké aj súčasné české komédie môžu strčiť... Jednoducho poctivá filmárčina plná nezabudnutelných scénok a hlášok. P.S Neviem isto či sa v tej dobe už dávali Oscari ale každopádne tento skvost si ho za najlepší cudzojazyčný film zaslúžil.(28.7.2012)

 • wosho
  *****

  Nejlepší film Karla Lamače a Vlasty Buriana-vrchol čs. komedie s nesmrtelným humorem v celé své šíře.Takových scénářů napsaných na tělo přímo Burianovi je poskromnu a on sám jej využil do poslední kapky.Tvůrci skrátka tvořili pilíř naší komedie,který ani oni sami nedokázali překonat.(24.2.2007)

 • Houda666
  *****

  Tento film nestratil rokmi ani zrnko svojho lesku. Burian sa tu ukázal ako pravý kráľ komikov a spolu s Marvanom predviedli skutočne vtipné a milé predstavenie. Niektoré dialógy sú nezabudnuteľné: „Poslechni kamaráde, a pěstuješ ty hodně dlouho toto vnitřní vytápění?“ alebo „Já nemám čas, já tam češu jabloň.“ Hodnotenie: 90%(6.2.2009)

 • Mistickzz
  ****

  Vlasta Burian je veľký pánko.:)(26.1.2013)

 • Smileface
  ****

  Mistr komediálního řemesla a čerstvý doktor :-) Vlasta Burian operuje prst v jedné z nejlepších scének české kinematografie.Film zářící vtipem a skvělými herci.(28.7.2003)

 • PanPluhař
  *****

  Král komiků ve skvělé formě. Ve spolupráci s Jaroslavem Marvanem vytváří směsici groteskních situací a nezapomenutelných vtipů. Na tento film bych se mohl dívat znova a znova… „To je Bruner??“ „Bruneeeeeeeeeer!! Já jim váš sejra, to je pěknej smraďoch“ Nestárnoucí film…co dodat.(11.6.2007)

 • NoFiction
  ****

  Operace prstu nemá absolutně žánou chybu.(30.12.2009)

 • Reverger
  *****

  Proč si česká kinematografie, pokud jde o žánr komedie, nezachovala stejnou tvář, jako kdysi? Nezapomenutelná klasika u které se, takřka od malička, směji od začátku až do konce. Vlasta Burian byl opravdu KRÁL KOMIKŮ. Jeden z mála filmů, kterému se i po letech nesčetného sledování, budete prostě smát. Stále bude, doufám, bavit dál.(6.7.2012)

 • jefff
  *****

  Legenda...a navíc zatraceně vtipná i po tolika letech.(5.8.2012)

 • ti88na
  *****

  Zatiaľ najlepší film s Burianom, ktorý som mala možnosť vidieť. A hoci je on kráľom scény aj v momentoch keď tam nebol, film nestrácal nič zo svojej kvality a vtipu. Scenár je naprosto bezchybný, s nádhernou pointou a miestami kruto pravdivý a platný aj po mnohých rokoch. Tlieskam tejto krásnej predvojnovej filmovej tvorbe.(13.5.2015)

 • pfa
  *****

  Tak to je snad můj vůbec nejoblíbenější film. Paráda, mega komedie, v podstatě založená na banální zápletce a hlavně neskutečně pružné češtině! Tu mužu vidět na stotisíckrát a stále se v smíchu topím. :o) PS: Kristofórum, to Delirium Tremens je nezapomenutelné! [1O/1O](25.1.2007)

 • bari68
  *****

  Jedna z najlepších Burianových komédií.(21.1.2009)

 • VooDoom
  *****

  K tomuto filmu nemám žádné připomínky!(2.11.2009)

 • Martin741
  *****

  Podla mna najlepsi Vlasta Burian. Aj ked od filmu uplynulo vyse 70 rokov, podstata a fory su nadcasove. 95 %(15.1.2013)

 • P1tr
  ****

  Burian. K jeho snímkům nelze nic jiného napsat. Specifický humor, vtipné situace a hodně improvizace. Česká komediální klasika, kterých natočil několik.(3.9.2008)

 • eagle-eye
  ****

  Vlastíkův vrchol.(19.12.2008)

 • slovan1
  ****

  Vrcholná stará komedie. Vlasta Burian táhne celý film. Jeho hlášky a scény s ním jsou prostě vynikajíci a velmi vtipné. Nejsem znalec filmu pro pamětníky ale tohle je určitě velmi povedené dílo.(20.1.2010)

 • Cracker
  *****

  Vytrvalým sledovaním všetkých filmov z Top-ky som sa dostal aj k tomuto dielu. Nikdy som nebol na tieto "starinky" a až teraz som zistil že som si nemal nechať ujsť ani jeden takýto film. Burian by dokázal tým svojím kecaním prehovoriť mŕtveho, nech zas ožije. Film mi padol presne do pohody a bol príjemný a vtipný. Naštvala ma jedna vec, asi mali slepého kameramana, pretože vo väčšine záberoch hercom chýbala polka hlavy a vy ste sa dívali len na ich otvárajúce sa ústa. Toto mi pri filme dosť ohrozilo plný počet, našťastie bol celkový dojem dosť dobrý a to sa nedá ohodnotiť nijak inak ako plným počtom!(11.4.2010)

 • Frajer42
  ****

  Dechberoucí Vlasta Burian. Nezapomenutelné, naprosto propracované dialogy. Výborný, ač velmi jednoduchý děj, kde se setkaní i ti kteří by se v současné situaci nejméně rádi viděli. Spousta perfektních scének (,,sugerovaní" slivovice, operace prstu). Každý si zde ovšem najde ty svoje. Je opravdu z čeho vybírat. Film se prostě nezastaví. Obrovské tempo, stále se je na co koukat. Zkrátka vysoce satirická komedie přesně jak má být. Naprosto souhlasím se zdejším hodnocení. Vlastně ani nevím proč nedávám plný počet, neboť vážné výtky nemám. A kdo je má, tak je truhlík. * * * *(26.7.2011)

 • vitekpe
  ****

  Ne uplne nejlepsi, ale i tak vynikajici Burian (a ostatni tez, samozrejme). Treba balada o deliriu, nebo operace palce, nema chybu... :)(30.12.2014)

 • klúčik
  *****

  V protektoráte vznikol film , ktorý je jeden z najlepších komédií. Burian a Marvan sú fantastický. Záverečná operácia je to najlepšie v dejinách českej komédie. Je to paráda......95%.(17.10.2005)

 • AIMÉE
  *****

  Kryštof Rozruch je patřičným nositelem svého jména.(28.1.2006)

 • Brejlil
  *****

  Asi nejlepší Burianova komedie vůbec. No komedie, vlastně je to pokus o satiru na poměry v předválečném zdravotnictví, a protože některé věci jsou věčné, dá se satirické ostří použít i dnes. Vedou ovšem dnes již klasické scény "Operace prstu" a "Balada o deliriu tremens".(27.9.2007)

 • Ynés
  *****

  "To mně příště dáte skleněný voko a já abych si na čele kuli tomu vydlabal extra důlek."..i já se přidám do dlouhé řady obdivovatelů tohoto komediálního veledíla, které uchvacuje i po téměř 70 letech...(16.9.2008)

 • Schuldiner
  ****

  ´´Hororová´´ Burianova vsuvka o delíriu je dokonalá!!!(24.12.2009)

 • tomtomtoma
  *****

  Skvěle zábavná svižná komedie o byrokratické mašinérii, nedorozuměních, pokusů o skrývání pravé identity a omylech, které mají za úkol především zesměšnit všechny přistižené. Tomu všemu vládne ošetřovatel a na konci už MUDr. Rozruch (skvělý Vlasta Burian). Další zajímavé postavy: MUDr. Marek (Antonín Streit), který testoval jinou identitou lásku své vyvolené Hedy (Anna Gabrielová). Její otec gremiální rada (dobrý Čeněk Šlégl) se sanží tajit poměr se sekretářkou Věrou (krásně vypočítavá Adina Mandlová), její otravné hypochondrické matce (Marie Blažková) přidělá starosti sám Rozruch, hlavní lékař pojišťovny MUDr. Brunner (skvělý Jaroslav Marvan), který byl vyděšen Rozruchovým přednesem Deliria Tremens, tajemník v pojišťovně (Ladislav Hemmer) a nešťastný pan Klůcek (Váslav Trégl). Je to krásně rozehraná zábavná šachová partie, kde jsou všichni zdánlivě potupeni, aby mohli slavit svá soukromá vítězství.(24.4.2010)

 • Movie Gourmet
  *****

  Vlasta Burian a Jaroslav Marvan, to je ale dvojka. Několik nezapomenutelných scén. Československé zlato. Verdikt: 5* a 90 %.(24.4.2012)

 • vimanzen
  *

  V každý zemi je nějakej ten hereckej debil. V Česku je to bohužel snad každej. Vlasta Burian takovým debilům vévodí.(3.2.2013)

 • Ollie235
  ***

  Upřímně mi není jasné, proč je v žebříčku tak vysoko zrovna tato Burianovka. I z toho mála, co jsem s ním viděl, mi alespoň tři filmy přišly jednoznačně lepší. Tenhle kousek ale taky rozhodně není špatný. K Burianovi se přidává jako tahoun i výborný Marvan a společně zvládají držet úroveň zábavy poměrně vysoko. Jenomže někde v půlce to přestává bavit. Kvůli obrovskému množství hlášek a vtipných situací (nebo pokusů o ně) se film po 40 minutách vyčerpává a předvídatelný konec zdaleka není tak zábavný, jak by mohl. Lepší 3*.(18.7.2014)

 • BeranSon
  ****

  Opravdu kvalitní český film, právem zařazený v TOP 200. Vlasta Burian opět perlí. - 7/10 -(9.5.2015)

 • Macik
  *****

  Václav Trégl ve své malé ale opravdu nezapomenutelné roli...(10.1.2005)

 • Wishkah
  *****

  Nejlepší Burianovka(27.4.2009)

 • Kuny27
  *****

  Vlasta Burian ve svém jednom z nejlepších snímků. Humor se zde jen hemží. Nejraději mám pasáž, kdy Rozruch příjde do nemocenské pokladny, a ,,stírá" tam jednoho doktora a zaměstnance za druhým. Jednou jsem někde četl, že s Burianem nikdo nechtěl hrát, protože si vymýšlel vtipy na místě, a tomu docela i věřím.(5.1.2010)

 • Paity
  ****

  Nebojím se říci, že U pokladny stál.... je jedna ze tří nejlepších komedií Vlasty Buriana. Stejně tak se nebojím říci, že takový přívlastek si zaslouží jen proto, že ve filmu hráli s Burianem ještě Jaroslav Marvan a Adina Mandlová. Válka sice v tu dobu začínala, ale v tehdejších biografech muselo být neskutečně veselo.(12.6.2012)

 • skrblik007
  *****

  Super dialogy prošpikované Burianovými skvělými hláškami a navíc na tu dobu hodně dobrá režie.(3.9.2012)

 • Hepy13
  ****

  Tak tento film je originál každým coulem, stejně tak jako Vlasta Burian mezi českými komiky. Vtipnými hláškami Vlasťík bombardoval můj mozek každou minutu. Ve filmu jich bylo tolik, že paradoxně po skončení filmu jsem si skoro žádnou nepamatoval.(15.12.2012)

 • Mikino00
  ***

  Opět postaveno na záměně a zakázaných láskách, které se nesmí potkat v jedné místnosti, k tomu Burian možná až moc protahuje své scénky. Škoda, že nezbyl žádný prostor pro ostatní herce. Každopádně je to příjemná komedie.(23.12.2012)

 • The_Second
  *****

  U pokladny stál je film u kterého se pokaždé směju tak že se popadám za břicho. Vlasta Burian hrál ve spoustě vynikajících komedií, ale lepší než U pokladny stál nenatočil. Rozhodně tomu pomohli i ostatní herci. Spoustu nezapomenutelných scén a gagů z něho dělá nejlepší český/československý film.(22.5.2009)

 • amokey
  ****

  Burian s Marvanem, to je prostě klasika. Krásná klasika :-)(3.9.2009)

 • iXtr3m3
  *****

  Jeden z najväčších klenotov niekdajších "Filmov pre pamätníkov". Pre skutočného fajnšmekra nutnosť, pre súčasného popcornového človeka zbytočnosť. Som rád, že popcorn síce môžem ale nasilu nemusím... :-)(30.12.2009)

 • Prochy38
  *****

  Další z řady Burianových nezapomenutelných komedií. Kryštof Rozruch se postaral o další hoďku a půl příjemné zábavy.(18.1.2010)

 • grerar
  *****

  Sklenku portského, něco dobrého slaného na zub a Burian - doporučuji jako relax po náročném víkendu. Aneb rezervujte si místo ve státní pokladně na nedělní večer. (Jo a ta "divadelní" Burianova vsuvka alá Hitler je hustá...) 5*(28.6.2010)

 • KlárkaD
  *****

  Pro mě nejúžasnější film s králem komiků Vlastou Burianem. Scéna, kdy recituje přiopilému Marvanovi baladu, je zcela nepřekonatelná............vyzáblých pakobylek stíny mátožné a s rukama sepjatýma kudlanky nábožné........:D :D(20.3.2011)

 • Wawer
  *****

  Nadčasová ikona české kinematografie(28.11.2011)

 • Billie777
  *****

  Jako malá jsem poprvé viděla tento film a v hlavě mi utkvěla skvělá závěrečná scéna, kdy Burian léčí Šléglovi prst a pak jsem si za pár let nemohla vzpomenout, v kterém prvorepublikovém filmu to bylo. Tahle scéna je prostě nesmrtelná. Nakonec jsem si vzpoměla na tento filmový skvost a nemohla pochopit, jak jsem jen mohla zapomenout. Jednoznačně jeden z nejlepších prvorepublikových filmů a nejlepší film Karla Lamače. Herecký koncert Vlasty Buriana (moje vůbec nejoblíbenější Burianovka) a další skvělé herecké výkony v podání Jaroslava Marvana a Čeňka Šlégla.(26.3.2012)

 • Hanes88
  *****

  Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších komedií od Vlasty Buriana. Hlášky zde byly skoro všude a kromě od Buriana skvěle zahrané role Kryštofa Rozrucha, byly i ostatní herci opravdu skvělí. Závěr byl taky pěkný, takže za mě jednoznačně 5*.(6.5.2012)

 • vyfuk
  ****

  Zajímavý film, který mě uvedl do lepší nálady. Film má v sobě tu Burianovskou a československou černobílou komedii. Ta je hezká, ale moje 100% gusto to není. Toto bylo moje první profesionální setkání s Burianem (předtím Byl jednou jeden král...) a dopadlo dobře.(3.1.2013)

 • x 6
  ***

  Operace palce nemá chybu!(11.1.2014)

 • Nethar
  **

  V rámci vychytávání posledních zbytků v ČSFD TOP100 jsem proletěl i tenhle film. Už jsem ho nejspíš v minulosti viděl, možná i vícekrát. Burian je dobrej a vůbec to je dialog za dialogem nějaký promyšlený hlod ;-) Ale já to k životu nepotřebuju.(18.7.2014)

 • Mirah81
  ***

  Jako malej jsem filmy s Burianem měl fakt rád,ale když jsem se na to koukl teď,tak jsem odvařenej zrovna nebyl.Ani ty herecký výkony mě úplně nenadchli,třeba primář Marek mi vůbec nesedl.Za mě průměr.Ale třeba do toho zase dorostu a ocením to víc :-) A aspoň jsem se dověděl jak to bylo dřív s naším zdravotnictvím,pokud to takhle nějak bylo.To bylo zajímavý.(2.9.2014)

 • kaylin
  *****

  Neskutečná komedie, kde Vlasta Burian hýří takovým vtipem, až jsem se musel místy za břicho popadat. Tohle jsou tak neuvěřitelné hlášky, že je mi až líto, jak jsou ty filmy staré a že už tu tenhle geniální komik není. Mezi současnými komiky prostě není nikdo, kdo by byl tak inteligentně vtipný a přicházel s tak neuvěřitelnými hlody.(3.2.2015)

 • Tumáš
  ****

  Podařená komedie. Asi moji nejoblíbenější čs. herci opět spolu.(6.10.2007)

 • IvcaG
  *****

  Jedna z nejlepších komedií z klasickými herci ze starých let, která vás nenechá chladnými, protože hláška typu " ke kořenu, vy jste kořen" se mi zaryla do paměti.(4.8.2008)

 • gumolit
  *****

  Zamienkou pre veľkolepé sólo kraľa českých komikov je tento film!Komédia plná omylov dala zo všetkých Burianových filmov najviac vyniknúť fenomenálnému klaunovskému majstrovstvu veľkého dieťaťa!Nezabudnuteľná liečba pomliaždeného prstu vysoko postaveného rady Pěny ma tak rozosmiala a patrí medzi najkrajšie okamžiky filmu.Fakt nemá to chybu!Kam sa hrabú nejaké teenegerské komédie?Na české komédie nemajú žiadne ani šancu!(28.11.2008)

 • berry.77
  *****

  Burian to je komik mého gusta a tento jeho snímek sem viděl asi 30x možná víckrát. Tohle je asi jeho nejvetší dilo z meho usudku pokaždé se směju od začátku po konec. Sečteno potrženo tohle je prostě KRÁL KOMIKŮ Vlasta Burian.(24.3.2009)

 • Blecha3
  ****

  Začne to geniálními hláškami, které se sypou jedna za druhou (v hlavě mi zůstává zejména ta, kterou tady uvádí Master19) a pokračuje na principu záměny, jak tehdy bylo u mnoha komedií zvykem. Prostřední část jsem bohužel neviděl celou, ale i zde bylo mnoho perfektních situací. No a při závěrečné 'operační scéně' jsem brečel smíchy. Až tenhle film uvidím znova, o maximálním hodnocení zřejmě nebudu příliš dlouho přemýšlet...(17.8.2009)

 • Jiri_Jaros
  *****

  Neobyčejný film plný drobných i větších zvratů, roztomilých postav a výborných herců. Karel Lamač opět dovolil Vlastu Burianovi decentní "one man show". To však neznamená, že by ste ostatní postavy přehlédli. Velmi mě potěšilo, že i po několikátém zhlédnutí objevuji drobné narážky na politiku, fungování společnosti nebo jen lidské vztahy. Jak už je typické pro filmy tohoto stylu, hlavní zápletkou je záměna osob a propletení osudů, zprvu navzájem neznámých, lidí.(22.10.2010)

 • jane1106
  *****

  Výborná konverzační komedie, kde, zejména ke konci, jedna výměna střídá druhou. Vlastu Burianovi asi moc na chuť nikdy nepřijdu, ale pan Čeněk Šlégl tady opravdu nemá chybu. Ve scéně s "operací" palce je k zulíbání.:)(4.12.2011)

 • Ferguson
  *****

  V budově zdravotní pojišťovny. Pacient: "Dobrý den, kde je tady kancelář". Recepční: "Pane, zde je 325 kanceláří, kterou myslíte". Pacient: "Ta je..., jak to....". Recepční: "Jo. První dveře vpravo". Neuvěřitelná hláška, která posouvá film ke kritice byrokracie platné i dnes. A ještě k tomu, to je celé vitpné.(28.2.2012)

 • Santa666
  *****

  Vlasta Burian se v tomhle snímku předvedl ve vrcholné formě a potvrdil mi, že patřil mezi největší světové komiky. Tak jako u tohohle filmu jsem se už dlouho nezasmál.(8.5.2012)

 • Akana
  *****

  "Říká se správně sedm a pět JE třináct nebo sedm a pět JSOU třináct?" Český pamětnický fond příliš nevyhledávám, ale tohle je vedle Přednosty stanice naprostá komediální špička. Vlasta Burian chrlí nesmrtelné hlášky s kulometnou kadencí a Marvan se Šléglem a dalšími mu zdatně sekundují. Tenkrát se v těch filmech protáčeli pořád ti samí herci, ale v tomhle případě se sešli v dokonalé konstelaci včetně milimetrově přesného Václava Trégla.(15.9.2012)

 • Johnny
  *****

  Jeden z najlepších Burianových filmov.(7.5.2003)

 • panoramix
  ****

  Vedle přednosty stanice je to nejlepší film Vlasty Buriana.(27.8.2003)

 • lsd
  ****

  Tahle Burianovka mi moc nesedla. Jsou zde perfektní scény, ale i dost pro mě trochu nudnějších. A taky mi zde přijde mnohem lepší Marvan(i celkově ho mám radši)než Burian.(24.11.2006)

 • bonifac
  ****

  klasika...(2.2.2007)

 • Páně
  *****

  No rozhodně jedna z nejlepších komedií s Vlastou Burianem. Mnoho nezapomenutelných a velmi povedených vtipů a scén, které neblednou ani postupem věků. Musím minimálně zmínit scénu s "řezáním palce" při té se člověk opravdu nasměje. Ale celý film je opravdu nadupán skvělými komediálními nápady.(2.12.2008)

 • melloun
  *****

  Kdyby se i dnes točily tak vtipné a kvalitní filmy jako je tenhle, člověk by se nemusel bát jít do kina na film od českých tvůrců. Zamotaný příběh, herecké výkony a hlášky jsou zárukou dobré zábavy i po tolika letech.(29.1.2010)

 • Oyer
  ****

  Asi je to právě tento film, kde se Vlasta Burián vyřádil nejvíce...(31.12.2010)

 • andrej.s
  *****

  ,,Chcete radši dřevěnej spánek nebo železnej spánek?" ,,Nevim,jaký je v tom rozdíl?" ,,Dřevěnej je paličkou, železnej kladívkem." Buďte si naprosto jisti, že u tohoto filmu oči nezamouříte.(8.6.2012)

 • Dzonysek
  *****

  "Člověk teda může bejt notorickej alkohollk, ale jak pro to má vědeckej podklad, tak mu to hned u veřejnosti projde." Vlasta Burian v jedné ze svých nejznámějších rolí.(12.1.2013)

 • Kamiiik
  *****

  Vynikající film, u žádného českého černobílého filmu jsem se takhle nebavila :)(24.1.2013)

 • Joey(1)
  *****

  Za výbornou scénku "chirurgického zákroku" na konci bych klidně přidal i šestou hvězdu.(6.7.2013)

 • Mitin
  *****

  7+5 je 12 a ne 13. Stejně jako herci + scénář je 5* a né jinak.(23.12.2014)

 • čmelda5
  ****

  "Takhle se mluví se svým primčou?"(9.5.2015)

 • HH
  *****

  Vrcholem filmu je bezesporu Balada o deliriu tremens(2.1.2004)

 • Solly
  *****

  Skvělé a velmi zábavné celou dobu, ale společné scény VB s Čeňkem Šléglem jsou naprosto lahůdkové!(9.3.2005)

 • Véronique
  ****

  Dříve jsem tento Buriánův film příliš nevnímala, až po čase jsem ho konečně zhlédla. Není to sice můj nejoblíbenější film, i tak ho ale řadím k tomu nejlepšímu, co u nás bylo za nejen první republiky natočeno. Je to dáno především hvězdnou a osvědčenou sestavou herců, která nezklame - počínaje Vlastou Buriánem, kterému zdatně sekundují Čeněk Šlégl (jeho nezapomenutelná role), Jaroslav Marvan, Václav Trégl a jiní. Nezbytným "dokrášlovátkem" tu je lehce nesympatická, avšak jako vždy okouzlující a nepřehlédnutelná postava Adiny Mandlové. Děj filmu mi zde ale příjde trochu odbytý, je založen spíše na situační komedii. Také bych film zkrátila na tradiční hodinu a půl, ten konec už je trochu moc natáhnutý. Ale jinak jsem byla spokojena, 76%.(25.1.2008)

 • Petus
  *****

  Dostane mě. Prostě mě vždycky znova a znova dostane. Christoforum Rozruch. Pro mě společně s Ducháčkem a Katakombami svatá trojice Burianových komedií. Konec konců uslintaný bernardýn, jabloň, léčebná kůra prostřednictvím slivovicové síly představivosti a další momenty jsou zárukou podívané, u které se nudit zkrátka nejde. Všechny scény jsou perfektní do posledního detailu a dohromady dávají ani po letech nestárnoucí celek. Duo Marvan – Burian se neokouká a společná scéna líčení démona alkoholu odstraší i pravověrného pivaře dát si jedno k vepřové se zelím. A závěrečná scéna ošetřování prstu s Čeňkem Šléglem už stačila vstoupil do zlatého fondu české komiky.(3.4.2008)

 • lord.vader
  *****

  Nejlepší, nejsvěžejší a nejnadčasovější film Vlasty Buriana. Těžko uvěřit, že pointy všech těch geniálních gagů se udržují ve stejné ostrosti už sedmdesát let. Karel Lamač se nemohl rozloučit s Československem lépe.(16.8.2008)

 • Jeand´Boa
  *****

  Kdepak démon alkohol...Burian by snad odnaučil pít i mne...Opravdový aspirant na nejlepší Burianův film...(21.9.2008)

 • Hopkins
  *****

  Milionová komedie s Vlastou burianem jen mě mrzí že to v televizi opakují pořád a neustále dokola až už je to moc okoukané. ale na druhou stranu humor který nestárne.(2.5.2009)

 • Mbeast
  **

  Omlouvám se všem fanouškům a zastáncům Vlasty Buriana, ale mě se jeho filmy prostě nezdají být vtipné.(1.2.2010)

 • Martin79
  *****

  Skvělý film s vynikajícím Vlastou Burianem a neméně dobrým Jaroslavem Marvanem. Navrh ještě Adina Mandlová a Čeněk Šlégl. Plus spousta dalších výborných, vedlejších rolí. Nejvipnější scéna je pak "Balada o deliriu tremens" a úplný vrchol je pak závěrečná "operace" na Čeňkovi Šléglovi. Nezapomenutelný snímek. Opravdová klasika Československé komedie. Člověk se skvěle pobaví i po tolika letech.(31.12.2010)

 • FireTight
  *****

  Už jenom za tu závěrečnou operaci bych dal Burianovi a všem ostatním hercům plný počet. Naštěstí to však není jediná kvalitní scénka z celého filmu, U pokladny stál jich je totiž naprosto přeplněn, za všechny bych jmenoval třeba Baladu o deliriu tremens... Zkrátka tenhle snímek se sakra povedl a řadím jej mezi nejlepší Burianovy filmy vůbec. Skvělá nestárnoucí komedie z roku 1939! Úvodní slova autorů byla opravdu trefná: "Pojďte na chvíli zapomenout na tíhu dnešní doby...".(15.2.2011)

 • Valentin
  *****

  Burian opravdu udělá pěkný Rozruch. Ale ostatní si za to můžou sami, že si ho spletou s někým jiným. Marvan zde Burianovi velice dobře sekunduje.(16.1.2012)

 • netahlo
  *****

  Neuveritelna vec!!! Vlasta s Jardou nam opet serviruji menu, ktere nekompromisne utoci na nase branice! Mozna jen konec byl slabsi, ale celkovy dojem to nemuze zkazit. Vlastova Balada o Deliriu tremens fenomenalni, stejne jako vykony dvou hlavnich protagonistu. Nesmrtelny pocin, u ktereho budu brecet smichy i na smrtelne posteli.(4.11.2012)

 • Lucas87
  ***

  Nevadí mi černobílé filmy, nejsem odpůrce předválečné české kinematografie, ale nějak mě ten film nepřipoutal po dějové stránce. I když Vlasta Burian a Jaroslav Marvan je skvělá dvojice, tak z toho mého filmového zážitku vykouzlím maximálně 3* i když je film všemi ostatními nadhodnocen. Nejvíce oceňuji scénu v lázních, kdy Vlasta se snaží odpudit tu vlezlou ženskou a pak ke konci jak na ně vytasí ten diplom.(6.1.2013)

 • Torgal
  ***

  Zopár výborných scén (hlavne "operácia" z konca filmu), ktoré sú zlepené s mnohými vyslovene priemernými v príbehu bez poriadneho deja a teda aj ukončenia filmu. Keby som mal byť vulgárny prirovnal by som to ku Kameňákom - aj tu je mnoho postáv a scén iba kvôli jednorázovému vtipu bez súvisu so zvyškom filmu, úroveň humoru je samozrejme na úplne inej úrovni. Burianova a aj Marvanova charizma a ich herecký prejav výsledný dojem ale ťahajú hore. Ten song o delíriu tremens bolo ale nekonečné minúty trvajúce utrpenie. 6+/10(25.8.2013)

 • aarrbbiitteerr
  ***

  Burianův humor nebyl nikdy úplně moje krevní skupina a dovolím si i trochu kacířskou myšlenku, že je jako komik trochu přeceňovaný. Tenhle film ale bezesporu patří mezi "klasické české komedie" a mám rád nostalgii po starých časech, kterou filmy s Burianem vyvolávají. Navíc některé gagy fungují i po více než sedmdesáti letech. Není to sice moje srdcovka, ale zaslouží si poctivých 3,4*(30.9.2014)

 • misiiik
  *****

  Najlepší Burianov film(26.3.2008)

 • swiss
  *****

  Jsou filmy na které se dá koukat pořád dokola. A tohle je jeden z nich.(27.11.2008)

 • GOGO3000
  *****

  Vlasta Burian je pro mě Pan komik.(10.5.2009)

 • Sdoom
  ****

  Nikdy bych si nemyslel, že se mi bude líbit 70 let stará komedie, ale nakonec jsem se odhodlal a pustil si svůj první film s Vlastou Burianem a - nelituji ani trochu. Tenhle druh inteligentního situačního humoru je totiž nestárnoucí a Vlasta Burian nemá titul Král komiků náhodou. Navíc pointa je vskutku kouzelná. Jen ten děj je takový zvláštně poslepovaný, ale ve výsledku to zas tolik nevadí, protože důležitý je humor a toho se divákovi dostává měrou vrchovatou. Absolutně nezapomenutelná je scénka ošetření hnisajícího palce pana rady. Hodně silné 4 hvězdičky.(18.1.2011)

 • inutihar
  *****

  Výborné scénky ze zdravotní pojišťovny jsou aktuální dodnes. S Přednostou stanice nejlepší Burian.(19.1.2011)

 • Gismo.kv
  *****

  Pro mě rozhodně nejlepší český film vůbec. Vlasta Burian zde předvedl výkon, na který jsme u něj zvyklý, možná ještě lepší. Film po celou dobu nenudí a nemá naprosto žádný nudný okamžik. Duo Burian a Marvan k sobě prostě sedí. Škoda, že dneska se takové filmy netočí. Holt Burian byl jen jeden...(13.4.2011)

 • FOCKE_WULF
  ***

  Tady se Burian vyřádil :D Kdybych měl filmu něco vytknout, tak to, že zatímco první půlka je plná vtipů, gagů a třeskuté srandy, tak druhá část už se tak nějak vleče a trochu nudí, má to takzvaně 'těžkej zadek'.(3.5.2011)

 • Dexx
  *****

  Prostě perfektní. Jedna dlouhá série naprosto nezapomenutelných scének, spojených nezapomenutelným Burianem. Je to jeho nejlepší film, taky díky naprosto dokonalému obsazení ostatních rolí (Čeněk Šlégl jako gremiální rada Pěna stojí fakt za to:-)) Jak se tady dává šest hvězdiček?:-)(16.7.2003)

 • Spectacle
  *****

  Nejen samotný Vlasta Burian, ale další velcí herci jako Jaroslav Marvan, Čeněk Šlégl, Václav Trégl a v neposlední řadě i Marie Blažková dělají z tohoto filmu jednu z nejlepších komedií, co ve 30.letech vznikla. "Jsem vdova po berním exekutorovi!" - "No, to se máte čím chlubit!"(29.9.2006)

 • Arequipa
  *****

  Vlasta Burian u mě při první zkoušce obstál na výbornou. Ale holt nepatří jen jemu, ale i ostatním - Marvanovi a Hemmerovi. Přestože byl film natočen před téměř 70 lety, osobitý humor nestárne.(24.2.2008)

 • boni
  *****

  Klasika s Josefem Vlastimilem a Járou Marvanem. Na to že prvorepublikovou kinematografii moc nemusim, tak tohle je solidní počin.(6.7.2008)

 • HonzaMag
  *****

  Opět jedna z nezapomenutelných rolí krále komiků. Snímek se neomrzí ani po letech ...(17.7.2008)

 • sornilka
  *****

  Také tato Burianova komedie patří mezi mé nejoblíbenější :o) a pan Marvan, také skvělý výkon.(28.7.2009)

 • Rodin
  *****

  ...souhlasím se všemi pětihvězdičkovými staromilci . A ještě dodávám - Čeněk Šlégl!(4.2.2010)

 • Stíba
  *****

  Po právu stále hodně často hraný film, který patří rozhodně k tomu nejlepšímu Vlasty Buriana. Spousta skvělých scén v čele s operací prstu.(15.5.2010)

 • Rokle
  *****

  Rozruch je pro mě nejlepší role Vlasty Buriana.(26.7.2010)

 • 10Domik10
  *****

  :D :D :D : D: D: D: D: :D :D:D :D :D :D :D :D :D :D Čo viac dodať ?:)!(25.12.2010)

 • montenegro
  *****

  Jedna z nejlepších komedií s Burianem. Film nemá žádné hluché místo- od scény s výměnou zubů za bahno, po česání jabloně až po operaci panaricia (s opět vynikajícím Čeňkem Šléglem). Vlasta byl opravdu KRÁL...(13.6.2011)

 • Smerfetka88
  *****

  Jediný film, který má u mě 5* a myslím, že dlouho i jediným bude....Burian je neskutečný herec s neskutečným mimickým nadáním, které v tomhle filmu ukazuje v plné parádě. Jeho nenápadné vsuvky, když ostatní mluví jsou nepřekonatelné....Je pro mě velkým nadáním takhle pobavit lidi jen díky laskavému humoru - bez vulgarit, bez ztrapňování, bez všech zbytečností, které "baví" dneska. Skvělé herecké obsazení je pak už jen třešničkou na dortu.(19.12.2011)

 • Dixiee
  *****

  Úžasný český film z doby kdy ještě české komedie byly komediemi a ukázka toho, že některé věci se ani postupem doby nemění.(30.8.2012)

 • Freddie99
  ****

  Jedna z tých lepších komédií s Burianom, avšak bez skvelého Marvana by to bolo o stupeň horšie.(18.12.2013)

 • Jaromír
  ****

  Burian ve své vrcholné formě, jeho výřečnost a perfektní schopnost improvizace mě vždy dostane :). Potkat ho, když má jehlu v ruce, tak uteču :).(24.11.2007)

 • xxlch
  *****

  Naprosto nezapomenutelná balada ožralcova a skvělý návod na narkózu při ošetření prstíku páně Šléglova.Tomudle filmíku se jistě budou chechtat ještě mnohé další a další generace, jako jednomu z největších skvostů Vlastíka Burianů a naší kinematografie.(13.5.2009)

 • lmc
  *****

  Prostě klasika(11.6.2009)

 • kethy
  *****

  120%(28.6.2009)

 • Jardicu
  *****

  "prej mi to vyndaj...no jo - cerva...cerva???ja sem du krze slepe strevo a sem cervivej?"(19.1.2010)

 • Tigran
  *****

  Můj nejoblíbenější film s mistrem Burianem. A vlastně i s mistrem Marvanem. "Napij se!" "Né, já to nepiju!" "Ale vždyť je to whiskey!" "To je jedno, že je to lidský, já to nesnáším" No a scéna, kdy Burian řeže Šléglovi prst... Geniální!(8.7.2010)

 • Bigwave
  *****

  Vlasta Burian to je pro mě pan Herec!!(7.8.2010)

 • Nocturno culto
  *****

  nejlepší je když si Rozruch louská vlašské ořechy pomocí závaží na sádře ležícího pacienta...nebo scéna u fontány-piju slivovici,piju slivovici....100%(1.9.2010)

 • fantomas19
  *****

  * ošetrovateľ Rozruch vs primář Marek * kúpele, inkognito * operácia Rady Pěny * alkohol a silná vôľa(29.3.2011)

 • Kubi21
  *****

  Nejlepší Burian. Naprostá klasika, která léty zraje jako víno. Christofórum, Christofórum. Já mám zubů plnou hubu. Kde je moje bahno?(26.7.2011)

 • Hermione02
  ****

  Jeden z nejlepších filmů Vlasty Buriana, který dokáže pokaždé rozesmát. Nezapomenutelná scéna s řezáním palce (7+5 je 12) a pití zdravé vody v lázních. V. Burian, ale i J. Marvan, který mu zde zdatně sekundoval, zazářil.(14.10.2011)

 • Tatizz
  ****

  "Čí je to lebka?" - "Toho jsem taky operoval!" "Ráčte ke kořenu!" - "Ale mne říkali, abych šel k vám, Takže vy ste kořen?" Vlasta Burian vo svojej nezabudnuteľnej úlohe Kryštofa Rozrucha, ktorý budí rozruch všade kam príde. Je to skutočne mimoriadny film, len na môj vkus trošku zdĺhavý. Ale hlášky sú skutočne nezabudnuteľné!(13.1.2012)

 • balcazar
  *****

  Toto nie je sen, toto sa naozaj deje - ja som si pozrel starú českú klasiku, ktorú som kedysi tak vzdorovito odmietal...a...som ohromený! Možno je to náhoda, že som si ako prvú snímku zo starej českej kinematografie pustil tento skvost, a možno ma všetky ohromia rovnako, neviem... Veľká časť môjho nadšenia je spôsobená parádnym výkonom Vlastu Buriana, no nielen ním...Skvelé scény, vtipy, pri ktorých som bol jednoducho nútený zasmiať sa, dokonale zamotaná sieť postáv, odvážny humor, ktorý si robí srandu z nie celkom korektného zdravotníckeho prostredia, v ktorom známosti a vyššie postavení ľudia boli, sú aj budú stále uprednostňovaní a ostatní nech aj pomrú. To, že po hodine a pol smiechu prišlo na konci k ponaučeniu a azda prvej vážnej scéne, mi vôbec nevadilo, ba naopak! Inak z celého filmu bolo hluchých maximálne 10 minút, čo ma však neprinúti znížiť hodnotenie.(2.10.2012)

 • sniperjozef
  *****

  Krystofórum, Krystofórum, Krystofórum, ... Super Burianovskej film! Bavil jsem se od začátku do konce. Hlášky, vtipy, obličeje, děj, zápletka... Všechno skvělé a zábavné. Rád na tenhle film koukam...:)(8.10.2012)

 • Ferenzo
  *****

  U pokladny stál je pro mě nejlepší Burianova komedie, v jaké kdy hrál. V tomto filmu předvádí tak neskutečný výkon, že se mi nechce věřit, že tento humor herci nebyl vlastní, a byl to spíše tichý až mrzutý pán. Hlášek je ve filmu tolik, že nebudete vědět, kterou si dříve zapamtovat (jablon, cisterna, zuby, cubo). Prostě neskutečný nářez a skvělý příběh který se neskutečně krásně zamotá. A finální scéna s operací palce, to je legenda. 100%.(4.3.2013)

 • tranquill
  *****

  To prostě nemá chybu! Dokonalý Burian i spousta dalších známých herců a vůbec krásně natočená záměnová komedie.(1.5.2014)

 • Marrianna
  *****

  když si vezmete rok vzniku filmu, napadá mě jediné. Je vážně nutné žít v těžkých dobách, abychom se dostali na vrchol v komediálních stránkách? Je to až utopické..... Tento skvost české kinematografie je bezesporu jedna z nejlepších burianovek i komedií této doby. Král komiků perlí i tam, kde by to člověk nečekal. No i když se poměry v nemocenském pojišťovnictví moc nezměnily, tohle dílo je stoprocentní lék na špatnou náladu. ---------------------Musím běžet, honí mě jabloň.-----------------------------(5.5.2008)

 • Almando
  *****

  Co napsat víc než jen že Vlasta Burian je opravdu Král komiků!(8.12.2008)

 • merlik
  *****

  Zdařilá situační komedie, jenž odsejpá stejně svižně jako vteřiny v minutě, jen ta balada o deliriu tremens jakoby do filmu utekla z vězení jiného žánru, skvělé herecké výkony v čele s geniálním Vlastou Burianem, režie rozumí tempu filmu, scénář a dialogy srší humorem.(26.1.2009)

 • DeepMaster
  *****

  "Zažádal jsem si o bahno na kolena A co jsem dostal, zuby.""Někdy si pripadám jako strom.- a jste ovocný nebo ne - Jabloň - Tak to se mužete česat jednou za rok, poklona""Už jsme skrz. To si dělám jen dirku""Jakou chcete narkozu, drevěnou nebo železnou" a řada dalších nezapomenutelných gegu a hlášek. Nedá se k tomu už nic říct. Mluví to samo za sebe.(10.4.2009)

 • SenFlxr
  *

  Nemám rád Vlastu Buriana, ba přímo ho nesnáším, jeho humor mě přide hloupý a archaický.(14.4.2009)

 • macetoma
  *****

  Prostě zdravotnictví je stále stejné. Už 70 let. V reálu žel už snad k pláči. V tomto filmu naštěstí k smíchu. Takže 5 hvězd.(27.10.2009)

 • honzic
  ****

  Opravdu skvělá komedie s Burianem s dobrou situační komikou. Hodnocení: 80 %(1.1.2011)

 • Auvajs
  *****

  Ale kolego, doufám že v tobě vidím nastávajícího - sekundárního lékaře! Ale kdepak, pane primáři! Štófy má místečko u nás! Já mám ulejvárnu v nemocenský pokladně!(4.4.2011)

 • rafix
  *****

  Tohle bylo nejlepší komedie od Vlasty Buriana. Hlášky byly nejlepší.(25.6.2011)

 • greymon
  *****

  Vlasta Burian je opravdu nezapomenutelný komik, který dokáže rozesmát každého v jakékoli komedii, ve které hrál. Tento film dokazuje, že Vlasta Burian opět zabodoval v humoru a herectví. Skvělá komedie s Vlastou Burianem, která nepotřebuje delší komentář.(20.8.2011)

 • filmmovier
  *****

  Další top film Vlasty Buriana. Komedie, která ma vše, co ostatní Burianovky a přesto i něco navíc. Vtipy jsou výborné a záměna geniální. Navíc tu má krásnou roli Čeněk Šlégl, tohle je asi jeho nejlepší film, který s Vlastou natočil. Hlavně druhá polovina filmu je naprosto bravurní....(28.1.2012)

 • Rockerman
  *****

  Anton Špelec, Ducháček to zařídí a tento film patří u mě do zlaté trojky Burianových filmů.(6.5.2012)

 • DansteR
  *****

  Česká klasika všech českých klasik...aneb to nejlepší z Vlasty Buriana, které nepotřebuje žádné představování, natož tak komentování. Prostě skvost. 95%(17.7.2012)

 • Joppo88
  ****

  Ja z toho Vlastu Buriana nemôžem... Jednoznačne jeho najlepší film. V prvej polovici som sa váľal smiechom... Druhá polovica ma až tak po humornej stránke - v zmysle skvelých hlášok - nebavila, ale zato ju vyvážila spŕška skvelých scén, v ktorých V. Bruian žiaril - či už gestikuláciou alebo nezabudnuteľnou mimikou! Skvelé!(27.7.2012)

 • route60
  *****

  Vůbec nejlepší film s Vlastou Burianem scéna s ošetřením prstu Čeňka Šlégla je naprosto geniálni a nezapomenutelná "proč si zavazujete oči? nemužu vidět krev".(5.1.2013)

 • lubospoti
  *****

  Vlasta Burian ve své nejlepší formě.Tuhle komedii můžu vidět kdykoliv a pokaždé mě zaručeně pobaví.(19.2.2013)

 • lobo87
  *****

  Jeden z najlepších, možno úplne najlepší Burianov film s výborným vedľajším obsadením v podobe Jaroslava Marvana či Čeňka Šlégla. Burian je najlepší komik, aký sa kedy narodil na území Česka i Slovenska a génius svojej doby. Akýsi česko-slovenský Charlie Chaplin. Každá jeho replika je perla. Operácia prsta je najlepšou scénou... 85%(23.4.2013)

 • Autogram
  **

  Konverzačná komédia so zámenou postáv by fungovala, ale kazia ju burianovské nevtipné vtipy a trápne scény, ktoré sú občas naťahované nad rozumnú hranicu.(6.7.2013)

 • Nikiko
  ****

  Jeden z pěti nejlepších Burianových filmů. Stále zábavný a milý na pohled.(8.7.2013)

 • Fíma
  *****

  Jeden z nejlepších filmů s Burianem a Marvanem. Nezapomenutelné scény s deliriem a operací prstu. Prostě dokonalst na plátně.(23.5.2014)

 • Biopler
  ***

  Vadí mi prihlúply humor a la "Já tady někde měl klobouk, zrovna takový jako máte vy" a podobné slabiny scenára. Zrážajú čaro komédie. Najviac ma potešil a prekvapil svojim výkonom Čeněk Šlégl. Jeho hlások a pohyby sú veľmi vtipné. Burian výborný, stále nadpriemer, ale nepovažoval by som tento výkon k tým najlepším. Ďalšie eso Marvan podal iba priemerný výkon.(13.8.2014)

 • Nerd4Dreaming
  *****

  Štofi(5.1.2015)

 • dol2004
  *****

  Myslím že lidé před sedumdesáti lety musely puknout smíchy, protože já jsem se skvěle bavil i po této době.(16.5.2009)

 • mvukotic
  *****

  Pecka. Zapletka sice semtam troska kryvka, ale tento film je tak nabity hlaskami a genialnymi hereckymi vykonmi, ze sa neda inac ako za 5*..."A kdybych byl lupnul, to by byl bernardinek slintal"(20.7.2009)

 • patsandor
  *****

  Můj nejoblíbenější film s Burianem s nezapomenutelnou scénou o deliriu tremens.(28.8.2009)

 • Peršanka
  *****

  Vždycky se mi tenhle film líbil, ale teprve nyní, co klientka jedné z našich nej- zdravotních pojišťoven, jsem pochopila, že jsme vlastně po sedmdesáti letech furt na jednom místě. Ach jo...(17.11.2009)

 • 790511
  ****

  Kryštof Rozruch budiž vzorem všem, kteří z nějakého důvodu nedodělali, či ani nenačali vysokou školu.(27.12.2009)

 • infernet
  *****

  "Já mám všechno s sebou. Stručně! To jsem si nevzal!!" Baladu o deliriu tremens bych mohl mít každý den místo večerníčku. Pro mě nejlepší "burianovka" a naprostá klasika.(4.9.2010)

 • BlueNeon81
  **

  U pokladny stál - no buď som fakt videl nejakú pracovnú verziu, alebo naozaj je film akoby z polovice hotový. Pôsobí dojmom veľmi lacnej a chudobnej inscenácie, bez štipky filmovej reči a invencie. Absencia hudobného podkladu, odfláknutý strih (bohatý dialóg s mamičkou v kúpeľoch a kamera stále sníma Buriana), réžia typu: odhrajte si to ako chcete, herecké výkony poniektorých hercov takisto na veľmi chabej úrovni, ani Burian tu nepodal bohvieaký výkon a čo je najdôležitejšie, ani scenár nepôsobí dojmom finálneho produktu. Dialógy sa mi protivili, veď Krištof Rozruch mal byť inteligentný a vzdelaný človek a na druhej strane pôsobil ako primitívny tlčhuba, sypúci z úst odpudivé slová a vety, ktoré akokeby nepatrili jemu. A po celej dĺžke - 96 minút, som sa veľmi sporadicky zasmial, resp. uškrnul. Ale aby som zas nehanil ten film, tak pár dobrých momentov sa našlo: zuby namiesto bahna, Delirium Tremens, chirurgický zákrok prstu a v neposlednom rade aj mimoriadne kvalitný zvuk.(31.12.2010)

 • Danulinda
  *****

  Jeden z nejvtipnějších a nejlepších filmů, co kdy Burian měl. Perfektní scénář, výteční herci a neustálá akce. Paráda!(26.4.2011)

 • Ela12
  *****

  Československá klasika s Vlastou Burianem, nejspíš nejlepší film s ním. Jaroslav Marvan a Vlasta Burian zde potrvrzují jejich herecký talent. Nejlepší scéna – Vlasta Burian chce operovat pacientův prst, u toho vždy až brečím smíchy.(14.7.2011)

 • MASH_4077
  *****

  Sakra, proč tady nejde dát větší ohodnocení než 5 hvězdiček?? To není správný. Dámy a pánové, představuji Vám Vlastu Buriana v celé své síle a kráse. Po skončení filmu nevstávejte a netleskejte, opakovali byste se.(20.11.2011)

 • Havala
  *****

  Patří mezi špičku v Burianovských komediích, dá se na něj dívat nekonečně krát :-)(12.12.2011)

 • Katka232
  ****

  Kouzlo prvorepublikových filmů se mi nikdy neomrzí.A nepochopím, jak v té době se daly filmy natočit za dva dny až týden.(2.1.2013)

 • rytir1
  *****

  Paráda. Moje srdcovka..a scéna v pojišťovně na začátku dokonalý obraz dnešní doby:-DDD(13.1.2013)

 • Brenda.Ch
  *****

  Tak toto je nejlepší film s Vlastou Burianem. Naprosto nadčasový humor, na kterém se dá bavit pořád. Paní s jabloní na hlavě, super básnička o delíriu tremens, operace s ukolébavkou, hlášky typu - mě je jedno, v čem vám tady slečna vyplácí nemocenské dávky" (přesně si to nepamatuji), moc dobré herecké výkony.(24.1.2013)

 • DanielP.
  *****

  Naprosto nejlepší ze všech Burianovek. Dvojice výborných herců se předvedla v naprosto dokonalé komedii. Škoda, že takovéhle filmy se už netočí...(27.4.2013)

 • mikel
  *****

  Možná tehdy situační komedie, ale zkusili jste v dnešní době komunikovat s nějakou zdravotní pojišťovnou? Kolik A4 musíte vyplnit, aby proplatili jedno očkování....to vím naprosto přesně. Pan Burian to hrál pro několik budoucích generací.(8.6.2013)

 • Tsuki003
  *****

  Mezi českými komediemi z té doby je U pokladny stál takřečeno klenot. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Burianem. Víc než pár frků je tam opravdu zábavných a záverečnou scénku, kde se operuje panaricium mám asi nejradši :)(1.10.2013)

 • Sadova302b50
  *****

  Pro mě nejlepší Burian, jakého jsem viděla, scény jako delirium tremens nebo operace prstu nemají chybu, což mimo jiné znamená, že bez Jaroslava Marvana a Čeňka Šlégla by to jaksi nešlo.(7.2.2015)

 • maarr
  *****

  Pro mě osobně nejlepší burianovka, člověk se směje od začátku do konce. Burianovi zdatně sekunduje Marvan, v roli doktora -alkoholika. Dále v životní roli Václav Trégl, jeho pan Klůcek je opravdu nezapomenutelný. Větší prostor dostal i "koudelníka syn" čili gremiální rada jehož hraje snad nejčastější účastník Burianových filmů Čeněk Šlégl. A mohli bychom pokračovat dále, nesnesitelná hypochodrinčka ztvárněná Marií Blažkovou, či třeba postava vinárníka kterou hraje Václav Menger. Film vznikl v těžké době okupace naší vlasti, a jeho účel bylo lidi hlavně pobavit, což se mu určitě podařilo. Ale myslím, že sami autoři si asi těžko dokázali představit, že se lidé u tohoto filmu budou i po sedmdesáti letech od jeho vzniku.(10.7.2009)

 • Budh@
  *****

  Velmi luxusní komedie s Vlastíkem. eM Ú D r Krišofórum Rozruch :-)(31.12.2009)

 • rozum i cit
  *****

  Nedávno jsem při přehazování kanálů náhodou přepnula na tento film zrovna doprostřed scénky s Burianem a Šléglem a opravdu se kochala, jak si navzájem přihazovali, radost pohledět (,, Na toho jsem zapomněl. Je doktor diskrétní?" ,, Ani není tak diskrétní jako je ožralej, víte." ,, Štófi. Kdo je tady za Vašnostu?" ,, Ale, to je z Kutné Hory koudelníka syn.").Klasika, která nemá chybu. Tedy možná jedinou, ten závěr. Já bych to pokrytectví pánům kolegům asi nedokázala odpustit během 30 sekund. Scéna v pojišťovně je možná nejlepší, protože je, bohužel, nadčasová. (,, Tak Vy mi bahno nedáte?! Tak zuby zpátky, já už na ně hubu najdu.) Většina hlášek už tu byla citována. Napadá mě ještě jedna s Tréglem: ,, Budete si na to dávat studený obklady." ,,Ale náš pan doktor říkal teplý." ,, A já říkám studený." ,, A nešlo by to odražený?"(31.12.2009)

 • pájap
  *****

  klasika.tak to je ta injekce? nene to jsem si dělal dirku!(31.12.2009)

 • p.a.douch
  *****

  Paráda, paráda. "Ajéje, stromořadí!" "Pán se ani nerozloučí s přáteli? Já jsem rád, že o nich nic nevim." "Tak vy jste tady na pokladnu? Ne, já jsem tady na vlastní riziko!" "Hlaste to až do hromosvodu!" "Bude to bolet? Já myslím, že jo." "Já se na to nemůžu dívat." "Čí je to lebka? Toho jsem taky operoval." 100 %.(29.1.2010)

 • Mario00
  *****

  na tomhle jsem vyrůstal... u dnešní generace je to už vzácnost... bohužel(10.2.2010)

 • TommmyT
  *****

  Řekl bych, že nejlepší komedie s Burianem. Co se musí ocenit v první řadě je, jak je to excelentně napsané. Opravdu vtipné scénky a dialogy, které by dnes snad již nikdo nedokázal napsat. Ve filmu je to vypilované do posledního dialogu a divák se směje každou chvilku. Přitom to není jen pár za sebou poskládaných vtipných scének, ale film si drží slušně rozjetý děj. Jelikož bych nerad zapoměl na nějakého herce co se týče hereckých výkonů, napíšu, že je to herecký koncert všech zůčastněných a nebudu lhát. Herci jsou zde vybraní tak dobře, že doslova zapadli do svých rolí a dnes bychom si tento film bez žádného zde hrajícího snad nedokázali ani představit. Shrnutě: opravdu nezapomenutelně vtipná a dobře napsaná komedie s exelentními pány herci jednoznačně za pět hvězdiček.(22.8.2010)

 • megajalec
  ****

  Najlepší počin Buriána. Množstvo vtipov (ktoré sú naozaj aj vtipné) robia z filmu starú klasiku a ozdobu medzi komédiami. Nezdá sa to, ale množstvo vtipov si človek zapamätá aj pol roka po zhliadnutí (Portoriko, záverečné liečenie)(30.11.2010)

 • Bruce_cz
  *****

  To je krása jak ten český jazyk šlape v tak nádherně napsaných dialozích. Story šlape jak hodinky a celé jsem to sledoval s úsměvem na rtech a vychutnával si jak to jen šlo. Pravá česká výborná komedie!(17.3.2011)

 • Mr.Hackels
  *****

  Vlasta Burian opět dokazuje, kdo je Král komiků! Jaroslav Marvan mu zdatně sekunduje. Příprava na operaci prstu je jedna z nejvtipnějších scén, co jsem kdy viděl.(21.3.2011)

 • Laci
  *****

  Veľmi príjemná komédia, od ktorej sa súčasné komédie typu Kameňák majú čo učiť. Tak dobre som sa už dávno na komédií nezasmial, pri Burianovej operácií na konci filmu som už padal zo stoličky.(10.7.2011)

 • Thundler
  *****

  Pro mně určitě nejlepší film s Burianem. Nesmrtelný humor ... nikdy nezklame ;)(4.12.2011)

 • Guthix
  *****

  Takéto stare filmy vôbec nemusím ale toto je divadlo ktore som si myslim kvôli smiechu ani poriadne nevychutnal ;)(4.12.2011)

 • pompino
  *****

  Prostě klasika, myslím že není nutno komentovat.(17.1.2012)

 • Nocturnum
  *****

  To je něco nepopsatelného .. a nebo jo, stačí jen "nejlepší Burian" :-) A s rukami sepjatými .. kudlanky nábožné.(6.5.2012)

 • Reiner
  *****

  Tohle je prostě to nejlepší od Buriana a jeho kumpánů :) Opravdu tohle musíte vidět. Zaručuji, že se budete smát od začátku do konce. *****(19.6.2012)

 • sajez
  *****

  Jedna z nejlepsich komedii v historii ceskeho filmu a nejlepsi film s panem Burianem.Dnes tu velikani jako byl on nebo pan Marvan chybi.(2.9.2012)

 • saaaky
  ****

  Klasika nejklasičtější :-) A jistota lepší, ne-li výborné nálady po každém shlédnutí. Nesmrtelný humor, nesmrtelný Burian, nesmrtelný Marvan - TO je ta kombinace!(29.9.2012)

 • Pythonator
  ****

  Nebaví mě tyhle staré filmy, ale s Burianem jsem viděl všechny a docela se u nich bavím (u většiny). Tenhle je rozhodně nejlepší co se koncentrace vtipů týče. Scéna operace prstu je pak naprosto geniální smršť vtipů.(23.12.2012)

 • Elleva
  *****

  Rada Pěna: „Tak to je ta injekce?“ Kryštof Rozruch: „Ne, ne. To jsem si teprv dělal dírku.“ Rada Pěna: „Na co to je?“ Kryštof Rozruch: „Tam házím prsty.“ Rada Pěna: "Co je to za lebku?!?!?" Kryštof Rozruch: "Toho jsem taky operoval!" Vlasta Burian byl, je a bude Král komiků!!!(4.1.2013)

 • honza1205
  **

  Pan Burian za to asi nemůže,ale mě ten film hrozně irituje.(19.12.2013)

 • Arehanah

  "Zuby vrátit! Já už pro ně nějakou hubu najdu." Opět výborný Vlasta Burian. Tady byl ve formě víc než jindy.(4.5.2014)

 • Vesecký
  *****

  Bezesporu nejlepší komedie Vlasty Buriana a jedna z nejlepších veseloher českého filmu vůbec. Nezapomenutelná je scéna Marvana a Buriana u nálevního pultu s proslulou Baladou o deliriu tremens; zde dokázal Burian, že je nejen velký komik, ale opravdu velký herec; jedná se o nejlepší režijní scénu Karla Lamače (skvělé ztvárnění Burianových grimas a hra se stínem) minimálně u českého filmu. A nejsrandovnější scéna, u níž se řehtám i po sté - ambulantní zákrok na prstu Čeňka Šlégla. Moje milované bábinky Betty Kysilková a Marie Blažková sehrály také skvěle ("stromořadí jde"); jednoznačně nepřekonatelným triem tohoto filmu jsou Burian - Šlégl - Marvan...(27.6.2014)

 • kiv
  ****

  Pravděpodobně nejlepší Burianova komedie. Skvělý Marvan, Šlégl... Skvělá zápletka scény a gagy. Burianovo pitvoření, které dnešnímu divákovi ne vždy sedne, je zde udržené na uzdě.(6.1.2015)

 • kslaww
  ****

  Záměna osob, hlášky, sranda....neotřelý vtip který brousí Burian je vynikajicí.(23.3.2015)

 • Xavi
  *****

  Nič iné ako 5 * som nemohol, je to jednoducho najlepší film Vlasty Burian - kráľa komikov, aký kedy natočil.(12.8.2005)

 • Marčus
  *****

  Co dodat k filmu, na který se dá koukat dvacetkrát a pořád je zábavný. 100 %(13.8.2007)

 • Wlashack
  *****

  Filmy pro pamětníky nemusím, ale tenhle miluju. Vynikající Burian, Marvan, Adina Mandlová a další v nekonečné smršti kultivovaného a přesto výbušného humoru, který vás nenechá v klidu. Jen scéna s baladou o Deliriu Trémens nebo závěrečná operace jsou brilianty komedie. Za pět a nikdy jinak a vůbec, já nemám čas já tam češu jabloň!(23.11.2007)

 • hostivít
  *****

  Kdo zná všechny Burianovy komedie, tak jistě potvrdí, že tato je bezpochyby nejlepší. Těch gagů a hlášek je zde opravdu plno (v pojišťovně, u baru, řezání prstu...). Nemá to cenu vypisovat, musí se vidět. Za to děkuji nejen Burianovi, ale zde skvělému Marvanovi, Šléglovi a Tréglovi a dalším. Je to film, který dovede rozesmát při každém shlédnutí.(17.12.2008)

 • bernau84
  *****

  "...jestli do toho mohu něco říct ... Tak prskáte až semhle......" Nejlepší burian zevšech!!!! je to bůh!!!!!(15.12.2009)

 • Mishelen
  *****

  Dlouho jsem přemýšlel, který z Burianových filmů je nejlepší. „Hadimrška“ je neobyčejně živý, „Špelec“ nasadil laťku taky hodně vysoko, a rytmistr Kyllian je možná umělecky nejzávažnější role V. Buriana, ale tato komedie předčí všechny jmenované (ta poslední je spíše tragikomedie). Burian zde předvádí skvělý herecký koncert od začátku do konce, prakticky z obrazu nezmizí a když tak na velmi malou chvíli. V úvodu filmu můžeme číst titulky, že se nejedná o žádnou satiru a film chce jen v těžké době pobavit. K tomu je potřeba uvést, že o satiru se jednoznačně jednalo. V původní divadelní hře vystupuje na místo role gremiálního rady Pěny (kterého hraje výborně Č. Šlégl) poslanec – tzn. jedná se dokonce o politickou satiru. Tenhle Burianův kousek musel být díky tehdejší cenzuře vypuštěn a nahrazen něčím neutrálním, což je určitě velká škoda, protože scéna Rozrucha s Pěnou by vyzněla vtipněji dnes více než tehdy. Další věcí je datum uvedení této komedie v kinech – únor 1939, tedy pomnichovské období a druhá republika. Burian si získal diváckou oblibu především díky tomuto jeho věčnému optimismu, a snaze poskytnout zlomenému národu zábavu, oddych a možná víru v lepší budoucnost. Autorem námětu je dr. Verner, který byl zřejmě velmi dobře obeznámen s danou situací ve zdravotnictví. Zkrátka dohromady kupa legrace, a věci o kterých se zde jedná aktuální i tolik let od uvedení premiéry. Nadčasová záležitost. Co se týče ostatních herců, ti netvoří jen křoví králi komiků jako tomu mělo být ve spoustě ostatních filmů. Především V. Trégl je v roli Klůcka neodolatelný a roztomilý blb a výborně to ladí dvojici Marvan-Burian (hlavně na baru). Trochu větší role pro K. Postráneckého než jsme zvyklý a poslední film K.Lamače v Československu. Že je film až příliš divadelní by tak nevadilo, ale spíš role primáře Marka byla obsazena hercem na úrovni ochotníka. Tuto filmovou taškařici doporučuji, stejně jako autoři, zvláště pro těžké chvíle.(3.9.2010)

 • sunwukung6
  *****

  Jeden z nejlepších Burianových filmů.Zde se doslova srší humorem,Marvan,Burian a Šlégl se tu sešli ve vynikající formě.Je s podivem,že 70 let starý filmový humor dokáže stále rozesmát tisíce a tisíce diváků.(19.4.2011)

 • teodor81
  *****

  Burianovská klasika. Skutečně povedený film s nestárnoucím humorem. Na tenhle film se opravdu rád a s chutí podívám znovu a znovu.(8.7.2011)

 • burg
  *****

  Co hledáte? Já tady měl doutník. Tak proč ho tady necháváte vy Kubo? To nebylo Kubo, to bylo Portorico... Zkrátka jeden z nejlepších Burianů.(22.7.2011)

 • Bayonnet
  *****

  Skvostné dílo!!! Nemám slov! 5*(17.10.2011)

 • jonnybe
  *****

  Moc jsem Buriana nemusel, ale tady jsem viděl jak to bylo geniální. V jednoduchosti je síla. Scéna operace Čeňka Šlégla mě fakt dostala. Kristofórum Rozruch.(4.12.2011)

 • Peregrina
  *****

  přiznám se - při Baladě o Deliriu Tremens jsem vyděšeně vylila litr portugalu do záchoda :-DDD Kdyby tohle pouštěli Skálovým alkoholikům, nemuseli by blít do kýble, stačilo by jim vidět Vlastu a jeho - "Když skončen myší boj, zas jiné hnusné stvůry, z děr zemských vylézají housenky, štíři, můry, odporní chrobáci, lepkaví slimáci, vyzáblý líh pakobylek, stíny mátožné...a s rukama sepjatýma........KUDLANKY NÁBOŽNÉ!!(4.12.2011)

 • LEOM
  *****

  Nejlepší film s Burianem, alespoň pro mě. Je to asi tím že tady na to není tak sám a parťák Marvan perfektně umocňuje skvělou zábavu, která se jen tak nevidí....(13.1.2012)

 • Smells
  ****

  Pro mě nejlepší Burianův film.I když námět je klasicky prvorepublikový,tedy chudá holka a zámožný primář,je o mnoho vtipnější,než jsme u takových filmů zvyklí.Při scéně,kdy Burian "operuje" prst Čeňka Šlégla se vždy válím smíchy.(15.1.2012)

 • 4Sima
  *****

  Asi vrcholné přestavení Vlasty Buriana. Film s vynikajícím obsazením a skvělými nahrávači nejlepšího komika Vlasty Buriana v podání Čeňka Šlégla a Jaroslava Marvana. Film nemá slabých míst a patří právem do zlatého fondu naší kinematografie.(18.4.2012)

 • Jorge K
  *****

  Pokud by se volil nejlepší film VB, tenhle by byl rozhodně žhavým kandidátem na titul, to je jízda jako hrom.(22.12.2012)

 • shakeXL
  *****

  Veselohra jak řemen! 90%(1.1.2013)

 • majorzeman13
  *****

  Legendární,nezapomenutelný Vlasta Burian v jeho asi možná nejlepší komedii!!!!!!!!!!!!!!!! Ktomu mu sekunduje skvělý,super Jaroslav Marvan.Některé scény jsou brilantní,vynikající - operace prstu,lázně atak......................(26.2.2013)

 • Jennifer600
  *****

  Moje nejoblínenější scéna je, když má Burian operovat.. U té se vždy nasměju a tato komedie nebude nikdy okoukaná, jedna z nejlepších komedií vůbec!(5.5.2013)

 • Kosir
  *****

  Korupce byla vždycky a bude! Když se to vezme ze správného konce, tak se udělá úžasná sranda a korupce nevadí! Burian excelentní!(26.9.2013)

 • Profík
  *****

  Nejlepší Burianův film, majstrštyk, který nezestárl tolik, jako jiné filmy z té doby se spoustou nádherných scének, které jsou výborné i po mnohém zhlédnutí.Nevím, co je Burianovou nejlepší filmovou scénou, zda ošetřování Šlégla nebo začátek v pojišťovně, ale jedno vím jistě - je to z tohohle filmu. 95%.(13.10.2013)

 • Scorpik87
  *****

  Vlasta Burian ten vyda za vše(26.11.2013)

 • zimi
  *****

  Kdybych měl hlasovat pro nejlepší komedii, tak na prvních třech místech by tato jistě figurovala, Vlasta Burian je úchvatný!!!!!!!!!(13.12.2013)

 • SONNY07
  *****

  Geniální !!!!(8.3.2014)

 • zigy
  *****

  Tak staré, ale pořád tak dobré......Několik hlodů je tak úžasných, že nutí k zasmání, pokaždé si na ně vzpomenu ("ale jestli můžu něco říct, tak prskáte až sem", "toho jsem taky operoval" a vůbec celá scéna operace...Vlasta je král komiků, a bude jím navždy....za povšimnutí stojí, že tvůrci v úvodních titulcích film věnovali těžce zkoušenému českému národu, přičemž jejich jediným cílem bylo v této těžké době pobavit lidi. Pánové, povedlo se!(13.3.2014)

 • PinkButterfl
  ***

  Hoci V. Buriana si ako herca veľmi vážim, jeho komédie a ani humor mi veľmi nesedia, nie je to jednoducho môj "šálok kávy".(14.3.2014)

 • jjjerry
  *****

  Jedna z nejlepších předválečných komedíí. Přiznám se, že jsem to v plné kráse pochopil až po letech. Cyklus se opakuje, prvorepublikové "vtipy" jsou nyní zase aktuální... Vypíchnu pár frází: vdova po berním exekutorovi. "to se máte čím chlubit"; na pojišťovnu : destil vody maximálně 200g nejnutnější případy, když nelze podávat vodu obyčejnou; v bazaru aspoň vím co za svý peníze dostanu, tady v pojišťovně jsem jako v tombole". Super scénář a skvěle zahrané. ....není ani tak diskrétní jako je vožralej...(3.5.2014)

 • kubyczech
  *****

  Vlasta Burian má u mě tu výhodu, že i kdyby jen stál a pět minut tupě čuměl na kameru, tak se směju jak třída dětí, když si v ní do ticha nahlas usereš ... V téhle roli je fenomenální, převážně úvodních 20 minut poukazuje na jeho genialitu. Přirozeně se nesmí dále opomenout výkon Čeňka, nevím, jestli by se v dnešní době našel někdo, kdo by tak výstižně ztvárnil snobské papaláše ..(9.5.2014)

 • P.Impudicus
  **

  … a blbě se pitvořil a nenadchnul.(22.7.2014)

 • Karolek
  *****

  Prošpikovaný vtipem skrz naskrz, z toho některý navíc nastavujou zrcadlo realitě - např. úřady, posuzování lidí podle titulů.(8.8.2014)

 • CoolJerry
  *****

  Asi najlepší Burianov film. A to som ich videl všetky asi 100 krát :D(31.8.2014)

 • LadyRainier
  *****

  To je bez komentáře ... Hrozná sranda ..všichni herci dokonalí, hlášky nejlepší ,-))(30.11.2014)

 • matess22
  *****

  Jeden z nej filmů Vlasy Buriana. 100%(31.12.2014)

 • obregon
  *

  Nesnáším tyhle prvorepublikové taškařice a při sledování "krále komiků" dostávám silné bolesti hlavy. Zamknout do archivu a zahodit klíč.(3.1.2015)

 • rebel2009
  ****

  Tem Lamač byl velmi nadčasový, klidně by mohl dnes dělat ministra zdravotnictví...nešvary ani nezlomí století. Nejlepší scénka je ošetření prstu pana Šlégla, poprvé jsem se málem smíchy počůral...,-)(8.5.2015)

 • Titi14
  *****

  Dlouho jsem tak uprimne nebavil, nenapadlo by me, ze to bude u filmu z roku 1939. Smekam pred vykony obsazenych hercu.(10.5.2015)