U pokladny stál...

Pri pokladnici stál...

He Stood at the Till

Komedie

Československo, 1939, 99 min

Dost mozna nejlepsi film Vlasty Buriana. Uvod v pojistovne je neskutecnej masakr, v laznich to je taky slusnej naklad, bohuzel zpet v nemocnici na zaverecnejch asi 20 minut tempo nepatrne polevi. Krome neustale hlaskujiciho Buriana stoji za zminku zlitej Marvan a operovanej Slegl. A moje nejoblibenejsi scena je asi balada o deliriu, Burian by moh hrat i Draculu. Jasnejch 5* dokonala komedie.(27.2.2008)

Parádní komedie s Vlastou Burianem, avšak přišla mi méně vtipná než Přednosta stanice, kterého jsem nedávno zhlédl. U pokladny stál opět těží z vynikajících hereckých výkonů, z nichž vedle hlavního představitele musíme zmínit ještě Jaroslava Marvana. Námět chtěně-nechtěné záměny ošetřovatele Rozrucha za primáře Marka je skvělý a nabízí celou řadu úžasných momentů. Velmi se mi však líbil samotný závěr, kdy Vlasta Burian "operuje" a objasní se nám, proč je tak slavnostně oděn. :)(10.3.2016)

Herecký koncert Vlasty Buriana jako Kryštofa Rozrucha, který se vydává za primáře Marka. Vždycky mě dostane scéna, kdy Burian louská originálním způsobem ořechy, ale daleko jednou z nejvtipnějších scén v našem filmu je jeho závěrečné "léčení" Čeňka Šlégla :-)(10.5.2009)

Komedie se satirickým podtónem o tom, že nepořádek prostě byl, je a bude vždycky, s úžasnými dialogy a vypointovanými situacemi je nejlepším filmem Vlasty Buriana. -BYL JSTE NĚKDE NA PORADĚ? -JÁ JSEM BYL ZA NAŠÍM PANEM LÉKÁRNÍKEM, PANE DOKTORE. -ZA VAŠÍM PANEM LÉKÁRNÍKEM, AHA. TEN VÁM SI NAPOVÍDAL PĚKNÝ VĚCI. TO BY MĚ ZAJÍMALO, JAKOU BLBOST VÁM PORADIL. -ABYCH ŠEL ZA VÁMA.(31.8.2002)

Skvělá komedie, která je plná nezapomenutelných hlášek v čele s excelentním Burianem. Ale Ducháček je lepší byť jen o ten nejslabší vláseček. :-) -Čí je to lebka? -Toho jsem taky operoval.(1.1.2008)