poster

U pokladny stál...

 • Československo

  Pri pokladnici stál...

 • anglický

  He Stood at the Till

Komedie

Československo, 1939, 99 min

 • AGAMENON
  *****

  Neuvěřitelně zábavný film maestra Buriana a jeho přihrávačů(Marvan, Šlégl...). Všichni recenzenti zdůrazňují operaci prstu, která je skvělá, ale mě se přece jenom nejvíce líbil tobogán v pojišťovně("Pan ředitel tady od roku 1924 nebyl"). I když druhá třetina není již tak skvělá, ale závěrečný řezání prstu je dokonalý. Existuje nějaké jiné hodnocení než za PĚT.(9.5.2003)

 • Webb
  ****

  Na začátku filmu bylo napsáno, že tento film byl vytvořen proto, aby běžný divák zapomněl na starosti všedních dnů. Já můžu potvrdit to co jsem výše napsal. Jedna z nejlepších rolí Vlasty Buriana v jednom z nejlepších Československých filmů. [8/10](30.12.2008)

 • lesumir
  ****

  Film, který prvních 20 minut fičí jako uragán směrem k divákově duši. Potom zpomalí, půl hodinku před koncem skoro zastaví, jen aby na posledních pět minut zase nabral nejvyšší tempo. Burian doopravdy válí jak drak a tolik vtipných gagů pohromadě se jen tak nevidí.(20.8.2009)

 • WANDRWALL
  ***

  V.B. soucítí s nezaměstnanými, dělá si legraci s nadutých lidí, ocení krásnou ženu.(7.8.2010)

 • hippyman
  ****

  úryvkovitě jsem viděl tenhle film vlastně víckrát, zejména nezapomenutelnou poslední scénu, ale dlouho jsem nechápal, co že je na tom tak úchvatného a výjimečného... po shlédnutí celého snímku v jednom kuse mohu konstatovat, že to pořád úplně nechápu, místy jsem očima posouval čas a na konci si oddychl, že je to za mnou. jako jo, několik povedených vtipů a hereckých výkonů nelze upřít, děj tradičně zmatečný a těžící z osvědčených záměn, takže nikterak originální záležitost, bohužel typu jednou a dost ... na 70% se mi úplně nechtělo, ale přecejen jde o víc než jen tříhvězdičkovou záležitost...(14.1.2009)

 • - Burianova role je v hotelové knize podepsána Antonínem Streitem jako Krištof Rozruch, ale na navštívence, kterou Vlasta Burian rozdává v závěru filmu, je vytisknuto Kryštof Rozruch. (krib)

 • - Keď Rozruch prišiel do poisťovne reklamovať, že dostal namiesto bahna umelé zuby, vysvetľoval, že má v pravej nohe ischias. Pritom ale stále ukazuje na ľavú nohu. (J.J.1972)

 • - Slavná „Balada o deliriu tremens“ ve skutečnosti nebyla Burianovo slavné kabaretní číslo. Pravdou je, že text k této baladě napsal sám autor předlohy – divadelní hry – MUDr. Jiří Verner (1905 – 1942) speciálně pro film těsně před natáčením v ateliérech na Barrandově. Podle svědectví manželky Jiřího Vernera Blaženy se Vlasta Burian celou baladu naučil nazpaměť za pouhé dvě hodiny a ihned ji s Jaroslavem Marvanem a Karlem Lamačem natočili. Už nikdy jindy Burian tuto baladu veřejně nerecitoval (ani na divadelních či estrádních scénách). (krib)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace