U pokladny stál...

Pri pokladnici stál...

He Stood at the Till

Komedie

Československo, 1939, 99 min

Komedie s Burianem mi prostě nikdy příliš nesedly, ale třeba jednou změním názor... Každopádně jsou mi stokrát milejší tyhle stařičké grotesky s Pany Herci než současné "Kameňáky" s celebritami z telenovel. 65%(30.3.2009)

Operace palce je jednou ze zcela zásadních scén světové kinematografie, ostatní je spíš dobré, než výborné, ale i tak je to celé super!(6.9.2009)

Uz jsem se o tom zminil u Prednosty stanice - vazne nevim co je lepsi - rada naprosto dokonalych scenek, ktere se nikdy neokoukaji.(25.7.2002)

Zdařila komedie, která stojí na konverzačním humoru a herectví hlavního představitele. Zároveň se však dá film považovat za lehce sžíravou satiru (ikdyž u Balady o deliriu tremens mě až trochu zamrazilo, protože z ní jde dost dobře cítit dobový podtext). "Co tady hledáte? - Tady sem měl doutník. - Tak proč ho tady necháváte vy Kubo! - To nebylo Kubo, to bylo Portoriko!".(30.9.2010)

Nejlepší scéna nás čeká na závěr, kdy má Vlasta Burian operovat prst. Jinak je to takový ten druh komedie o nedorozumění a následných zmatcích.(22.9.2008)