U pokladny stál...

Pri pokladnici stál...

He Stood at the Till

Komedie

Československo, 1939, 99 min

Tak tohle je můj nejoblíbenější film s Burianem. Vždycky mně zvedne náladu a asi mě nikdy neomrzí. Burian tady válí.(16.2.2004)

Aj keď V.Buriana rešpektujem a vážim si ho, jeho humor a komédie mi nikdy celkom nesedeli,hoci pripúšťam ,že som nevidel všetky.(27.12.2009)

Operace palce je jednou ze zcela zásadních scén světové kinematografie, ostatní je spíš dobré, než výborné, ale i tak je to celé super!(6.9.2009)

Je vskutku překvapivé, jak neobstarožní, ba naopak nadčasová tato komedie je, tempo je výborné, gagy povedené a Vlasta Burian si svou roli skutečně užívá. Ačkoliv ze scénáře je možno vycítit, že byl psán jako "spojovatel" jednotlivých scén (gagů), ve výsledku to vůbec nevadí, protože film je vyrovaný, každá jeho část je tak dobrá, jak dobrý je celek a naopak. Síla humoru pramení zejména z konfrontací postav - vtipně drzý Burian vs zaběhnuté formalní jednání ostatních, kteří na něj nejsou absolutně připraveni. Trochu bláznivé, ale nikoliv splachovací... Což čas už prokázal. 8/10(27.5.2009)

Spolu s komedií Když Burian prášil je tohle to nejlepší, co král komiků natočil. Sice se ve filmu vyskytuje i pár hluchých místeček, ale jinak to je záplava komediálních gagů a hlášek. Vynikající není jen Burian, ale také další herci, hlavně můj oblíbenec z filmů oné éry, Čeněk Šlégl.(8.7.2003)