poster

U pokladny stál...

 • SK název

  Pri pokladnici stál...

 • EN název

  He Stood at the Till

Komedie

Československo, 1939, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (360)

 • molotov
  *****

  Jeden z nejlepších Burianových fïlmů vůbec.(12.4.2005)

 • flanker.27
  *****

  Můj vůbec nejoblíbenější film s Burianem. "Já k tomu nemůžu moc říct, protože neznám vás, ani tak dalece tohohle pána. Ale co můžu říct je, že prskáte až semhle."(23.7.2008)

 • sportovec
  *****

  Kryštof Rozruch se činí a my, jeho diváci, s ním. Doznívající První republika v jeho laskavém doprovodu ukazuje své méně atraktivní tváře: nemocniční pokladnu až nepříjemně připomínající nešvary doby minulé i současné, kastovní pohrdání "lepších" těmi "méně ceněnými" a zajímavé lázeňské scény, kombinující kostýmní milostných omylů a nacházení komedii se zajímavými exkurzy na téma "co snese alkohol a co člověk". Domyslíme-li si k tomu kaskády skvostných skečů, invenčních point a jeden z nejlepších Marvanových výkonů po Burianově boku (nepodceňoval bych ani Čeňka Šlégla), jsme uchvacováni vodopády kvalitního českého humoru v nezapomenutelném podání skutečného "krále komiků". Ani se to nezdá, vždyť to bude teprve sedmdesát let, co POKLADNU dávali poprvé.(28.2.2008)

 • gudaulin
  *****

  S herectvím Vlasty Buriana mám tradičně problém, inklinuju spíš k tomu intelektuálnějšímu slovnímu humoru ve stylu Wericha nebo Svěráka, nicméně musím uznat, že v tomhle filmu byl Vlasta Burian výborný a je to asi jediný snímek, kde jeho herecký styl beze zbytku akceptuju. Chytrá komedie, která má co říct kupodivu i dnes, bráno z historického hlediska, je to poctivých 5 hvězdiček. Celkový dojem: 90 %.(14.5.2009)

 • viperblade
  *****

  Skvělá komedie, která je plná nezapomenutelných hlášek v čele s excelentním Burianem. Ale Ducháček je lepší byť jen o ten nejslabší vláseček. :-) -Čí je to lebka? -Toho jsem taky operoval.(1.1.2008)

 • Falko
  ****

  Skvela komedia, ktora dokaze zlepsit naladu predovsetkym vdaka talentovanemu Burianovi. Je tu spusta dialogov, ktore vdaka roznym nedorozumeniam dokazu divaka pobavit. Ta zaverecna scena s prstom nemala chybu :-) KDY JSTE NAPOSLED ZVRACEL? ALE TO SI NEPAMATUJU, PANE DOKTORE. A KDO SI TO MA PAMATOVAT? JA JSEM ZVRACEL, KDYZ JSEM BYL JESTE DITE, ASI PRED 25 LETY. ALE JA MEL NA MYSLI TED NEKDY!!! AHAAAA, TAK TO JSEM NEZVRACEL... 16.04.2009 _____ Vlasta Burian - (Ošetřovatel Rozruch) +++ Jaroslav Marvan - (MUDr. Brunner) +++ Ladislav Hemmer - (Tajemník) +++ Adina Mandlová - (Sekretářka Věra) +++ Marie Blažková - (Matka Věry) +++ Václav Trégl - (Pacient Klůcek) +++ Antonín Soukup - (Portýr) +++ František Filipovský - (Úředník pojišťovny) +++ Karel Veverka - (Pacient s ovázanou hlavou) +++ Karel Němec - (Zřízenec v nemocnici) +++ Ferdinand Jarkovský - (Kancelářsky sluha) +++ Hudba: Josef Dobeš +++(26.7.2008)

 • Zloděj kol
  *****

  Kritika přepis Burianových her většinou strhala, hodnotila je jako umělý slepenec a žádala původní filmový námět. Čas ukázal, kde je pravda. O slepenci není třeba pochybovat, ale Karel Lamač patřil mezi ty, kteří je dokázali skvěle kamuflovat řadou vybroušených scének, ve kterých se Burian cítil jako doma. Burianovo herectví vycházelo z lidové komiky a pouze jeho improvizační slovně ekvilibristické a mimické schopnosti ho vyvyšovaly nad dobový průměr. Přiměřené režijní vedení a dobří herečtí partneři byli zkrátka nutní. Pro srovnání (Ulice zpívá, On a jeho sestra, Hrdinný kapitán Korkorán, Hrdina jedné noci), pokud dostal Burian volný prostor, byla z toho zkrátka jen slušná lidová zábava. To ale neplatí o tomto filmu, tobogan v nemocniční pojišťovně a alkoholická kůra v rochovských lázních, gremiální rada, dr. Brunner a pacient Klůcek. Vlasta Burian je zkrátka "originál každým coulem", ale operovat bych se od něho nedal. PS: "Já neznám tak zdaleka Vás, ani tady toho pána, ale jestli mohu něco říct, tak prskáte až sem."(18.1.2004)

 • Happykubas
  *****

  Burian nikdy nezklame :-D Ať to vezme z jakéhokoli konce, vždy mě pobaví tak jako málokdo...A co se týče této komediální klasiky, je v ní opravdu málo scén, při kterých bych se nesmál. Když se k tomu přidají další herecké hvězdy jako je Jaroslav Marvan, Čeněk Šlégl nebo snad tehdy opravdu kočka Adina Mandlová, vzniká film, na který se nezapomíná a věřím že taky nezapomene.(3.1.2009)

 • sepp
  *****

  To jak V.Burian shani bahno je proste k popukani.(7.9.2003)

 • lesumir
  ****

  Film, který prvních 20 minut fičí jako uragán směrem k divákově duši. Potom zpomalí, půl hodinku před koncem skoro zastaví, jen aby na posledních pět minut zase nabral nejvyšší tempo. Burian doopravdy válí jak drak a tolik vtipných gagů pohromadě se jen tak nevidí.(20.8.2009)

 • Jamal
  *****

  U tohohle Buriana se dokážu smát a sledovat film i ve tři ráno. Prostě u toho nejde usnout.(4.1.2008)

 • Xmilden
  ****

  Nejlepší scéna nás čeká na závěr, kdy má Vlasta Burian operovat prst. Jinak je to takový ten druh komedie o nedorozumění a následných zmatcích.(22.9.2008)

 • NinadeL
  ****

  Hořko sladký film. Poslední spolupráce Lamače a Buriana, poslední Lamačův český film vůbec. Je sympatické, že je Pokladna tolik oblíbena, bohužel ovšem na úkor celého Lamačova génia.(15.2.2009)

 • paascha
  ****

  Operace palce je jednou ze zcela zásadních scén světové kinematografie, ostatní je spíš dobré, než výborné, ale i tak je to celé super!(6.9.2009)

 • ClintEastwood
  *****

  V úvodních titulcích nás tvůrci filmu upozorňují, že nejde o záměrnou satiru, ale povídejte to někomu, kdo si snímek potom s gustem vychutná a nachází vtipné a sarkastické narážky v každé druhé scéně. Je to satira jako hrom a dá se krásně použít i na dnešní dobu a zkaženou společnost. Ve zkratce - nadčasová podívaná a nejlepší film Vlasty Buriana, který nemá hluchých míst a smršť gagů na diváky spustí od první minuty. Nestárnoucí klasika.(12.4.2014)

 • Phobia
  ***

  Komedie s Burianem mi prostě nikdy příliš nesedly, ale třeba jednou změním názor... Každopádně jsou mi stokrát milejší tyhle stařičké grotesky s Pany Herci než současné "Kameňáky" s celebritami z telenovel. 65%(30.3.2009)

 • petaspur
  ****

  Zdravotní pojišťovna je sice záhadně, ale naprosto dokonale fungující mechanismus, kterému však každý nemusí rozumět. Třeba takový Kryštof Rozruch nepochopil, že místo tradičního léčení ischiasu bahenními koupelemi vytasila pojišťovna triumfální tah v podobě nasazení druhého chrupu. Sice není známo, jakým způsobem tato metoda fungule, ale lidé by zkrátka měli zdravotním odborníkům věřit. Rozruch, zcela evidentně neznalý problematiky, se však pouší do absurdního boje s úřední byrokracií ("Já nemám žádná ústa, já mám hubu a tu si budu otvírat a hodně si ji musím otevřít, aby se mi tam ty zuby od vás ještě vešly!"), čímž vytváří klasické situace plné omylů, nedorozumění a konverzačního humoru.(17.12.2009)

 • hippyman
  ****

  úryvkovitě jsem viděl tenhle film vlastně víckrát, zejména nezapomenutelnou poslední scénu, ale dlouho jsem nechápal, co že je na tom tak úchvatného a výjimečného... po shlédnutí celého snímku v jednom kuse mohu konstatovat, že to pořád úplně nechápu, místy jsem očima posouval čas a na konci si oddychl, že je to za mnou. jako jo, několik povedených vtipů a hereckých výkonů nelze upřít, děj tradičně zmatečný a těžící z osvědčených záměn, takže nikterak originální záležitost, bohužel typu jednou a dost ... na 70% se mi úplně nechtělo, ale přecejen jde o víc než jen tříhvězdičkovou záležitost...(14.1.2009)

 • Sarkastic
  ****

  Zdařila komedie, která stojí na konverzačním humoru a herectví hlavního představitele. Zároveň se však dá film považovat za lehce sžíravou satiru (ikdyž u Balady o deliriu tremens mě až trochu zamrazilo, protože z ní jde dost dobře cítit dobový podtext). "Co tady hledáte? - Tady sem měl doutník. - Tak proč ho tady necháváte vy Kubo! - To nebylo Kubo, to bylo Portoriko!".(30.9.2010)

 • Hrabka
  ****

  Některé hlášky a scény jsou naprosto dokonalé! Vlasta Burian je kapacita! Chvílemi jsem sice usínal a děj mi nepřišel moc dobrý, ale to se dá určitě odpustit. 75%(24.12.2009)