Tony (J.P.Belmondo) je rošťák jak se patří a téměř každého svým sympatickým zjevem dostane tam, kde ho vždycky chce mít. Bohužel a možná i bohudík se vždy nespokojí jen s jednou ženou a ne s jednou ženou také zametá. Tak to jde až do té doby, než pozná Muriel (Mylène Demongeot) a jejího přítele Bibiho (Philippe Noiret), díky kterým se dostane do vyšší společnosti, kde páchá neplechu v daleko větším měřítku než dosud. (MJMilan)

aLPaC

Takový předskokan Nenapravitelného nebo Veselých Velikonoc. Asi nejtypičtější Belmondova poloha, neskutečně jsem se smál. Zhruba ta poslední 20 minutovka na lodi už trochu drhne, ale ten úvod plus scény na horách jsou neskutečné a Belmondo skutečně už ve 33letech ukazuje svůj geniální komediální talent. P.S. Trochu Bebelovi závidím, s jakou lehkostí dokáže ve většině filmu balit holky. A vůbec ne škaredý. Jo, to charisma dokáže divy. ()

dopitak

Komedie, ve které Belmondo vzdává úctu ženám třeba tím, že po nich háže své svršky, aby mu je zanesly do šatny. Z genderového pohledu je tenhle film sexistická prasárna, jaké není rovno. Pelyněk všech feministek násilím jim tlačený do úst. Ptáte se, zda se takovému filmu můžeme smát - ano, můžeme. Tendre voyou je jednak citlivým zrcadlem (s trochou nadsázky někdy) mužské arogance a maskulinity, na druhé straně také určitým předchůdcem mužských postav typů, jaké v dnešní filmografii s úspěchem představuje Ashton Kutcher (například jeho Samec). A opět tím zrcadlem, protože někteří muži se takhle prostě chovají, některé ženy jakbysmet. A abych tu nepsal čistě shadwellovským stylem - zkrátka a dobře se jedná o jednu z lepších belmondovek s výtečných dabingem Jiřího Krampola (tedy ještě v době, kdy uměl intonovat, jeho dnešní dabingy jsou naprosto nesrovnatelné, a herecky přirovnatelné snad leda k jeho "duchaplnému" vystupování v 2Bobule). Jako zajímavost lze uvést přítomnost britského herce a komika, představitele robustních chlapíků Roberta Morleyho, dále "neobvykle mladého" Phillipa Noireta a velepůvabné Mylène Demongeot (známe ji všichni jako Hélène z Fantomase). ()

Xmilden

"Ve 12 jsem vyhrál Zlatého kamzíka. Tak a teď se jdi hezky klouzat, postav si sněhuláka a nech mě sportovat." Belmondo neskutečným způsobem lže jako když tiskne. Pro mě nepochopitelně utajená komedie, kterou se neváhám označit za jednu minimálně z 5 mistrových nejlepších. Škoda slabší druhé poloviny. 80% ()

dr.fish

Film tak trochu ve stylu Veselé velikonoce a Nenapravitelný. Jenže právě na tom, že to není ani jedno ani druhé, se to rozsypalo. Ne, že by nebyla zábava, je to fajn, ale je Belmondovy nejlepší kusy měly prostě teprve přijít. Jean Paul je můj velký oblíbenec, zejména v když hraje floutka, který se všemi "vyjebe". A to samozřejmě udělal i v tomto snímku. Jen ne s takovou grácií, jako ve filmech o deset let později...70% ()

Pierre

Kdyby byl Tony Arsenal skutečná postava  a žil dnes, měl by patrně na triku několik exekuturů, žalob,  a možná i samotné Me Too. Ale v podání velkého Jeana-Paula Belmonda je to prostě neodolatelný šarmantní ,,sympatický dareba´´, jehož žonglování se slovy by bylo opravdu  dobré umět. A co teprve vlastnit jeho nesmělý svetr, stylový kožich a sako s etiketou. Olálá. Musím říct, že v první polovině jsem se u této darebácké jízdy s výbornou atmosférou doby (už jenom ta úvodní písnička) Belmondem, a řadou tu podstatně méně, tu podstatně více pohledných slečen hodně dobře bavil a v podstatě nechápal, proč jsem před pár lety dál této komedii jen bídné dvě hvězdy. Mořské prostředí sice ve druhé polovině víceméně utopilo předchozí velkou zábavu, ale i s vědomím, že  že by bylo lépe,  kdyby snímek neodběhl po padesáti minutách do jiného prostředí, ale v nastolené atmosfére  uzavřel mileneckou  báchorku z hor, musím dát kvůli první polovině a Belmondovi čtyři hvězdy. Tady si ho člověk užije, jak ho má nejradši, takže nechybí málo k ještě vyššímu hodnocení. TAK DO TANCE, MLÁDEŽI. ()

• Belmondovi při natáčení vyhovovalo, že jeho postava ve filmu neuměla lyžovat. Tento sport byl jedním z mála, které herec neovládal. (raininface)