poster

Americký vlkodlak v Londýně

 • anglický

  An American Werewolf in London

 • slovenský

  Americký vlkolak v Londýne

Horor / Komedie / Romantický

Velká Británie, 1981, 97 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrCreosote
  ****

  "Královna Alžběta je chlap a princ Charles je teplouš!" Horor, nebo komedie? A není to jedno? Po úvodu z anglického vidlákova - jako vystřiženém z Peckinpahových Strašáků - sledujeme počínání jednoho obyčejného Američana, kterému se jen tak mimochodem zjevuje jeho mrtvý kámoš a který se za úplňku mění ve vlkodlaka. K tomu přidejte i parádní efekty ve stylu Věci a Mouchy, vtipné vedlejší postavy a dobrou atmosféru a mimořádný horor je na světě. P.S. Probuzení v zoo je scéna jako ze života.(16.1.2011)

 • Radyo
  ***

  Řekl bych, takový typický představitel teenagerovského filmu z 80. let. Trocha humoru, nezbytná porce napětí, okořeněná patřičnou dávkou krve, náznak romantiky, to vše pomíchat, chvíli podusit ve vlastní šťávě a za tepla podávat mládeži, dychtivé na cokoliv, při čem se k sobě může tisknout, eventuelně i něco více.(19.7.2002)

 • Ramirez85
  ***

  “"Fee-fi-fo-fum, I smell the blood of an English man." Těžké, těžké tohohle Americkýho vlkodlaka v Londýně hodnotit, naprosto chápu, že v osmdesátých letech to musela být pecka jako kráva, ten film má totiž všechno, co na osmdesátkách milujeme anebo nesnášíme. Navíc masky a efekty jsou fakt vypečený, to se ani nehodí psát, že jakože na tu dobu a bla bla bla, protože v tomhle směru film předběhl svou dobu a i současný kousky by se od něj mohly učit, Jenže ten příběh... To fakt ne toto, začátek, kdy se ti dva cápci (btw je úplně jedno, že jsou z USA, stejně tak dobře by mohli být třeba z Mongolska) procházejí po anglických venkovských blatech a narazí na hospodu s pentáčem na zdi a štamgastem Rikem Mayallem, je ještě fajn, ale od napadení vlkodlaka už je to jedna velká haluz. Každopádně tenhle song tam sedl jak prdel na hrnec :-)(17.4.2015)

 • POMO
  ***

  Strašidelné scény sú naozaj strašidelné. Úž len to Metro... brrr! Ale ten humor ich katastrofálne znehodnocuje. Toto nie je ani hororová komédia, ani komediálny horor. Je to schizofrenická zmeska, ktorá mohla byť buď výborným, atmosferickým hororom, alebo zábavnou, parodickou komédiou. Keby si najskôr dala prášky.(13.2.2003)

 • Shit
  ***

  Pro mě celkem zklamání, hlavně po tý hororový stránce, jelikož z tohohle pohledu toho american werewolf moc nenabídne, v podstatě nejlepší část filmu je samotná přeměna na vlkodlaka, která je vskutku na tehdejší dobu vynikající, samotnej vlkodlak je na tom ale už dost podobně jako v Howling, nicméně nevypadá až zas tak moc uměle a i díky tomu je docela slušná poslední desetiminutovka plná paniky a mrtvých, jinak toho ale film nemá moc co nabídnout.(7.9.2008)

 • - Filmovanie prebiehalo v londýnskej štvrti Kensington. (dyfur)

 • - Všechny písně použité ve filmu mají v názvu slovo "Moon" (měsíc). (FilmFan24)

 • - Americký vlkodlak v Londýně je první film v historii, který dostal Oscara za nejlepší masky (Make Up). Tato kategorie byla vytvořena právě v roce 1981. (FilmFan24)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace