Bratři Bluesovi

Bratia Bluesovci

Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1980, 133 min

• Aky

Pěkná muzika. Víc crazy, než aby to bylo vtipné, scénář zůstal nezatížený logikou, hlavní představitelé byli vysloveně protivní. Neodešel jsem od toho vlastně jen kvůli svému věčnému optimismu, že se to přece musí nějak zlepšit; ale ne.(26.10.2014)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(20.11.2009)

Za ty naháňačky, který z toho dělaj lehce nadprůměr.(7.7.2009)

Vo sne by mi nenapadlo, že v hudobnom filme z roku 1980 uvidím výbuchy, naháňačky áut, či zase ďalšie výbuchy. Ale jedna moja kamarátka má na chladničke napísané, že Everything is possible a zjavne má tá jej chladnička pravdu. Lebo tento film bola ťažká crossover recesia. A niektoré scény mi prišli síce zbytočne dlhé a film mohol byť teda o niečo kratší, no výsledok bol, aj vďaka mnohým celebritám vo vedľajších úlohách, celkom veľkolepý. A scéna v nóbl reštaurácii neskutočne vtipná...(8.12.2014)

• UncleG

Zlí jazykové tvrdí, že je to jeden z těch filmů, kde byli všichni (štáb, herci a snad i komparz) po celou dobu natáčení permanentně na koksu. Pokaždé, když nemůžu dokoukat Blues Brothers a zhruba po čtvrt hodince to vypínám, protože "to prostě nejde"", dávám zlým jazykům za pravdu.(24.10.2014)