Bratři Bluesovi

• slovenský

Bratia Bluesovci

Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1980, 133 min

Dan Aykroyd a John Landis napsali scénář.Aykroyd přizval pár kamarádů ze Saturday Night Live jako je John Candy, Frank Oz, John Belushi.John Landis zase přitáhl pár zvučnějších jmen jako Steven Spielberg, Carrie Fisher.Pozvalo se pár známých hudebníků, pár desítek policejních aut.A vzniklo opravdu výborné akčně- komediální hudební road movie se skvělými hláškami.(12.11.2003)

Trvalo to dlouho, ale nakonec si mě "Bratři Bluesovi" získali. Z hudebního hlediska mi to teda nic moc neříká, ani vystoupení Arethy Franklinové, ani Raye Charlese, ani Jamese Browna, kterého jsem dokonce viděl na dvou koncertech naživo, ale mám rád ten absurdní humor, který je zde vytvářen především postavou Carrie Fisherové. Dan Aykroyd zde působí neskutečně mladě a stejně tak svěží je i jeho humor. Seznam skladeb ve filmu - http://www.bluesbrotherscentral.com/movies/the-blues-brothers/music/(1.10.2010)

Cira pocta a laska k blues a k tomu sialena, sialene dobra komedia! Vo filme sa objavia take legendy ako Ray Charles, James Brown ci James Lee Hooker - nutno povedat, ze ich vystupy su famozne. A nezaostavaju ani dvaja nasi hrdinovia - cinycky "troublemakeri" a skvely muzikanti bratia Bluesovci, ktory predviedli paradne hudobno-tanecne cisla a hlavne sialenu "holy mission" ktorej ciel je ziskat 5000 dolacov na zachranu sirotcinca. Pani moji, uz si ani nepamatam, kedy som sa naposledy tak narehotal tak ako pri scene, ked Blues Brothers hraju v coutry-bare na podiu zakrytym pletivom :)))))) Zbytocne sa rozpisovat. Ak hladate komediu, pri ktorej sa budete chytat za pupok a este si aj zaspievate, pripadne zatrsate, toto je ta spravna volba! (10/10)(7.8.2007)

• nascendi

Nemám rád filmy, pri ktorých musím urputne rozmýšľať, čo na nich vlastne stálo za videnie. Bratia Bluesovci sú práve takým filmom. Mal som nádej, že zopár známych mien a možno hudba film vytiahne aspoň na tri hviezdičky, ale nestalo sa.(9.1.2014)

Skvělé překvapení. Opravdu jsem nečekal takovou srandu. Je pravda, že je film na komedii poměrně dost dlouhý ale nedá se říct, že bych se nudil. Skvělá hlavní dvojice, perfektní dobové písně a skvělá hudební čísla zaručují, že se nebudete nudit. K tomu si ještě připočtěte hudební hvězdy ve vedlejších rolích, (např. Ray Charles jako prodavač hudebních nástrojů nebo Aretha Franklin) které potěší každého fanouška. Avšak úplně nejlepší část filmu přichází cca v posledních 15 minutách filmu kdy následuje zběsilá honička při, které jdou po hlavních hrdinech jak policajti a armáda k tomu naštvaní muzikanti a hodně naštvaní nacisti:)) navíc je zde zničeno asi 40 policejních aut což se opravdu jen tak nevidí. Fakt sranda.(2.1.2007)