Bratři Bluesovi

The Blues Brothers

Bratia Bluesovci

Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1980, 133 min

Ztělesnění osmdesátek - hromadné honičky s hranatými policejními auty, běloši objevující černošskou hudbu, ty pravé americké velkoměsta, ti praví američtí vidláci, a... princezna Leia s bazukou. Komediální stylovka s nádherně suchými gagy, ve které je skoro stejné množství akce jako v Komandu. 8/10(20.4.2015)

Jde tady především o písničky, ale spíše než ve "videoklipovém balení" je většina skladeb prezentována v koncertní podobě. A v tom je trochu problém. Být u toho na živo, budu nadšený, protože Akroyd a Belushi předvádějí skvělou show. Pár výtečných fórků (např. nacisti), hodně povedených cameo roliček (kdo si všimne Stevena Spielberga?!), zběsilá destrukce aut, jaká je k vidění snad jenom v Kobře 11 a celkový svéráz a bodrost filmu jsou sice velikými pozitivy, ale na tak dlouhou stopáž jich pro mě nakonec není dost. 7/10.(27.9.2010)

Are you Police? No m`am we are musicians!(5.11.2009)

Cira pocta a laska k blues a k tomu sialena, sialene dobra komedia! Vo filme sa objavia take legendy ako Ray Charles, James Brown ci James Lee Hooker - nutno povedat, ze ich vystupy su famozne. A nezaostavaju ani dvaja nasi hrdinovia - cinycky "troublemakeri" a skvely muzikanti bratia Bluesovci, ktory predviedli paradne hudobno-tanecne cisla a hlavne sialenu "holy mission" ktorej ciel je ziskat 5000 dolacov na zachranu sirotcinca. Pani moji, uz si ani nepamatam, kedy som sa naposledy tak narehotal tak ako pri scene, ked Blues Brothers hraju v coutry-bare na podiu zakrytym pletivom :)))))) Zbytocne sa rozpisovat. Ak hladate komediu, pri ktorej sa budete chytat za pupok a este si aj zaspievate, pripadne zatrsate, toto je ta spravna volba! (10/10)(7.8.2007)

Skvělé překvapení. Opravdu jsem nečekal takovou srandu. Je pravda, že je film na komedii poměrně dost dlouhý ale nedá se říct, že bych se nudil. Skvělá hlavní dvojice, perfektní dobové písně a skvělá hudební čísla zaručují, že se nebudete nudit. K tomu si ještě připočtěte hudební hvězdy ve vedlejších rolích, (např. Ray Charles jako prodavač hudebních nástrojů nebo Aretha Franklin) které potěší každého fanouška. Avšak úplně nejlepší část filmu přichází cca v posledních 15 minutách filmu kdy následuje zběsilá honička při, které jdou po hlavních hrdinech jak policajti a armáda k tomu naštvaní muzikanti a hodně naštvaní nacisti:)) navíc je zde zničeno asi 40 policejních aut což se opravdu jen tak nevidí. Fakt sranda.(2.1.2007)

• - Jake Blues (John Belushi) nosí hodinky značky Timex Digital. (dyfur)

• - Publikum (resp. kompars) na závěrečný koncert bylo nalákáno skrze rozhlasovou reklamu. (Matty)

• - Graffiti na mostě, pod nějž bratři schovají své auto „John *srdíčko* Deborah“ odkazuje k režisérovi Johnu Landisovi a jeho manželce, návrhářce kostýmů Deborah Nadoolman. (Matty)