Bratři Bluesovi

The Blues Brothers

Bratia Bluesovci

Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1980, 133 min

No jasně, Bratři Bluesovi. Vždyť já se nahrál těch videoher s nimi v hlavní roli. Vždyť kolikrát já slyšel ty typické tóny, u kterých se Vám právě Bratři Bluesovi vybaví. Když jsem ale shlédl film, netušil jsem, kolik lidí se na tom projektu vlastně podílelo. Legendy jako James Brown nebo Ray Charles z hudebního světa a neméně zajímavé legendy jako Frank Oz, Steven Spielberg nebo John Candy z filmového světa. A to říkám jenom to, co mě momentálně napadá. Nemluvím o té hromadě policejních aut, které tady režisér John Landis nechal roztřískat. Tak krásné a poctivé americké záběry jsem ve filmu totiž hodně dlouho neviděl. Je vidět, že film je osmdesátkový. Kdyby měl lepší příběh, možná bych dal i lepší hodnocení. Tady prostě jenom za tu poctivost a za geniálního ducha, kterým prochází celý tenhle nápad bratrů Bluesových.(5.1.2014)

Super! Skvělý humor (nacisti), skvělé hlášky, skvělá hudba a naprosto überfuckingcool Aykroyd s Belushim.(6.6.2006)

• nascendi

Nemám rád filmy, pri ktorých musím urputne rozmýšľať, čo na nich vlastne stálo za videnie. Bratia Bluesovci sú práve takým filmom. Mal som nádej, že zopár známych mien a možno hudba film vytiahne aspoň na tri hviezdičky, ale nestalo sa.(9.1.2014)

• Slasher

Pár lidí včetně jednoho váguse mě na tohle odkázalo když jsem si v létě řídil policejní Ford. A budu v menšině, kdo BLUES BROTHERS označí za totální nevtipnou krávovinu a kdo si to protrpěl hezky od začátku do konce. Ty dva blbové mi akorát tak hodně lezli na nervy. Jediný světlý moment vidět hrát kapelu, honička v závěru a užít si při ní Chicago.(5.1.2014)

Kultová vodvaz komédia. Vtip a humor tu majú grády a poteší herecké obsadenie, hlavne to vedľajšie.(2.11.2010)

• - Povídá se, že John Belushi se během natáčení opil a, netuše jak, octnul v domě zcela cizího člověka, kterého požádal o sklenici mléka a sendvič, aby si následně dopřál několikahodinového šlofíka v cizincově gauči. (Matty)

• - Jake Blues (John Belushi) nosí hodinky značky Timex Digital. (dyfur)

• - Scéna, kdy Bluesmobil uhání ulicemi Chicaga rychlostí 115 mil za hodinu je reálná. Filmaři kvůli ní nechali vyklidit dva jízdní pruhy pro maximální rychlost 100 mil za hodinu. (Matty)