poster

Bratři Bluesovi

 • USA

  The Blues Brothers

 • Slovensko

  Bratia Bluesovci

Akční / Komedie / Muzikál / Road movie

USA, 1980, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  No jasně, Bratři Bluesovi. Vždyť já se nahrál těch videoher s nimi v hlavní roli. Vždyť kolikrát já slyšel ty typické tóny, u kterých se Vám právě Bratři Bluesovi vybaví. Když jsem ale shlédl film, netušil jsem, kolik lidí se na tom projektu vlastně podílelo. Legendy jako James Brown nebo Ray Charles z hudebního světa a neméně zajímavé legendy jako Frank Oz, Steven Spielberg nebo John Candy z filmového světa. A to říkám jenom to, co mě momentálně napadá. Nemluvím o té hromadě policejních aut, které tady režisér John Landis nechal roztřískat. Tak krásné a poctivé americké záběry jsem ve filmu totiž hodně dlouho neviděl. Je vidět, že film je osmdesátkový. Kdyby měl lepší příběh, možná bych dal i lepší hodnocení. Tady prostě jenom za tu poctivost a za geniálního ducha, kterým prochází celý tenhle nápad bratrů Bluesových.(5.1.2014)

 • Superpero
  ****

  Super! Skvělý humor (nacisti), skvělé hlášky, skvělá hudba a naprosto überfuckingcool Aykroyd s Belushim.(6.6.2006)

 • nascendi
  **

  Nemám rád filmy, pri ktorých musím urputne rozmýšľať, čo na nich vlastne stálo za videnie. Bratia Bluesovci sú práve takým filmom. Mal som nádej, že zopár známych mien a možno hudba film vytiahne aspoň na tri hviezdičky, ale nestalo sa.(9.1.2014)

 • Slasher
  **

  Pár lidí včetně jednoho váguse mě na tohle odkázalo když jsem si v létě řídil policejní Ford. A budu v menšině, kdo BLUES BROTHERS označí za totální nevtipnou krávovinu a kdo si to protrpěl hezky od začátku do konce. Ty dva blbové mi akorát tak hodně lezli na nervy. Jediný světlý moment vidět hrát kapelu, honička v závěru a užít si při ní Chicago.(5.1.2014)

 • corpsy
  ****

  Kultová vodvaz komédia. Vtip a humor tu majú grády a poteší herecké obsadenie, hlavne to vedľajšie.(2.11.2010)

 • - Povídá se, že John Belushi se během natáčení opil a, netuše jak, octnul v domě zcela cizího člověka, kterého požádal o sklenici mléka a sendvič, aby si následně dopřál několikahodinového šlofíka v cizincově gauči. (Matty)

 • - Jake Blues (John Belushi) nosí hodinky značky Timex Digital. (dyfur)

 • - Scéna, kdy Bluesmobil uhání ulicemi Chicaga rychlostí 115 mil za hodinu je reálná. Filmaři kvůli ní nechali vyklidit dva jízdní pruhy pro maximální rychlost 100 mil za hodinu. (Matty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace