Špióni jako my

• Austrálie

• Kanada

Komedie

USA, 1985, 102 min

Slušná komedie, která má několik skvělých míst a několik naopak hluchých.Také potěší camea slavných režisérů.(7.1.2007)

• Roman.Ticka

Tak tady mě dobře míněný humor minul jak dobře mířená raketa Spojené státy. Pousmála jsem se asi dvakrát a to ještě křivě, zřejmě nejsem vhodná cílová skupina. Nikdy bych to neřekla, ale je to výjimka filmu z 80.let, který z nich vůbec nevystoupil. Hvězdu dávám oběma komikům z nostalgie k jejich skvělým rolím Chevymu za Griswolda a Danovi za film Záměna. Tam Landisovi režie šlapala jak ruské hodinky, holt nikdo nejsme dokonalí. Ale jeho vizionářské invence o problematice studené války si zaslouží pochvalu. Pánové režiséři Coen, Raimi i Brest se nejen pobavili, ale i poučili, jak se (ne)má točit film a budoucnost je toho důkazem. Ale kdybych měla očekávat konec světa jako špióni, využila bych poslední minuty úplně stejně relaxačně.☺(9.2.2012)

Mily, jen se na to budu muset podivat znova kvuli ty neuveritelny smrsti camei. Takovej seznam se vazne nevidi casto(13.9.2008)

Chtěl jsem zkouknout dvě parodie za sebou. VELKEJ BIJÁK jsem nedokoukal a tento snímek byl ale úleva po předchozí hovadině. Vtipný snímek z období "studené" války s množstvím ne sice originálních, ale přesto povedeně natočených gagů. Pohodový snímek na sychravé odpoledne.(19.3.2013)

70%. Dana Aykroyda mam rad este z cias mojho oblubeneho filmu KROTITELIA DUCHOV (1984) a tak to bol dovod, preco som si chcel pozriet aj tuto komediu. Okrem toho si tu zahral spolu s inym komikom Chevy Chasom, ktori mali najväcsiu popularitu v 80-tych rokoch a tak dokazali vytvorit skvelu humornu dvojku, pretoze takych tu bolo viac a boli omnoho slabsie. Nech uz je dej akykolvek, vobec to nie je podstatne, pretoze v tomto filme ide cisto len o komicke situacie tychto dvoch komikov a zalezi uz len od vas, ci sa budete alebo nebudete smiat. Zaujimavostou je, ze si tu zahralo par znamych reziserov Terry Gilliam, Sam Raimi, Joel Coen, Martin Brest, Michael Apted alebo aj trikovy mag minuleho storocia Ray Harryhausen, ktoreho som spoznal hlavne vdaka filmu SUBOJ TITANOV (1981). ________ Chevy Chase - (Emmet Fitz-Hume) +++ Dan Aykroyd - (Austin Millbarge) +++ Steve Forrest - (Generál Sline) +++ Donna Dixon - (Karen Boyer) +++ Bruce Davison - (Ruby) +++ Bernie Casey - (Plukovník Rhumbus) +++ Frank Oz - (Test Monitor) +++ Terry Gilliam - (Dr. Imhaus) +++ Ray Harryhausen - (Dr. Marston) +++ Michael Apted - (Agent Ace Tomato) +++ Joel Coen - (Ochranka) +++ Sam Raimi - (Ochranka) +++ Martin Brest - (Ochranka) +++ Produkcia: Brian Grazer +++(19.7.2010)

• - Chevy Chase vzal roli ve filmu, která byla původně určena pro Joe Piscopa. (Elwanelyn)

• - Vanessa Angel a její filmový debut. (Elwanelyn)

• - Dan Aykroyd řekně ruskému agentovi: "Chem men'she znaesh', tem lushche." Význam věty v překladu je: „Čím méně víš, tím lépe“. (HellFire)