Špióni jako my

• slovenský

Takí istí špióni ako my

Komedie

USA, 1985, 102 min

Až se jednou budu chtít stát agentem s povolením okamžitě zemřít, tak se vydám ve stopách Fitz-Humea s Millbargem na komplexní několikahodinový výcvik a pak hned hurá do akce. Jen bych se nerad dočkal situace, kdy bych při svém mučení zjistil, že neznám cíl své mise. To by byl neskutečný trapas. Ovšem sledovat tyhle dva idioty, kterak si v práci jezdí na velbloudech, operují, sexují a jen tak mimochodem vyhrávají studenou válku, pro mne bylo a je neskutečně zábavné. Комите́т Госуда́рственной Безопа́сности mi to snad nebude mít za zlé.(22.3.2015)

Skvelá akčná komédia z 80. rokov, z doby, keď sa filmom tohto druhu mimoriadne darilo. Tento film výnimkou určite nieje.(22.11.2010)

Nadstandartní zábava, pokud se ovšem předem připravíte na to, že neuvidíte regulérní film se stupňujícím se příběhem, ale sérii většinou vynikajících skečů s vynikajícími komiky Chasem a Aykroydem.(20.2.2003)

Obstojná komédia z konca obdobia studenej vojny. Špionážno dobrodružná výprava dvoch amerických fingovaných agentov, ktorá ich zavedie z USA cez Pakistan až do Ruska, dopadla dobre. Niektoré gagy a scény sú poslabšie, ale väčšinou som sa zabával celkom kvalitne. Chavy Chase a Dan Aykroyd v hlavných úlohach boli v poriadku. Šlape im to. ***(4.2.2008)

Pomerne zdarilá "špiónska" komédia z obdobia studenej vojny a predháňania sa v zbrojení východ - západ s komediálnou dvojkou Aykroyd - Chase, ktorá bola v osemdesiatych rokoch obzvlášť v kurze. A celkom oprávnene.(4.11.2009)