The Girl in the Photographs

Mladá pokladníčka Colleen (Claudia Lee) žije v malom mestečku Spearfish v Južnej Dakote. Jej pokojný život sa však mení vo chvíli, keď začne dostávať fotografie zakrvavených a dobitých žien, ktoré jej predkladá neznámy fotograf. Polícia sa týmto prípadom odmieta zaoberať, pretože môže ísť len o žart, a taktiež nebol v podstate spáchaný žiadny trestný čin. V rovnakom čase prichádza do Spearfish fotograf z Los Angeles, aby tu našiel mladé talenty pre svoju prácu. Colleen sa k ich tímu pridá v nádeji, že by jej mohli pomôcť, ale fotky sa neprestávajú objavovať. Keď zmizne jej najlepšia priateľka, začína jej byť jasné, že nejde o žiadny žart. Čím ďalej, tým viac je jasné, že ide o prácu nezastaviteľného psychopata, ktorý sa k nej dostáva čoraz bližšie, a násilie sa z fotiek postupne prenáša do jej života. (Marceloo)

EvilPhoEniX

Trailer rozhodně sliboval větší zábavu. Girl in the Photographs měl bezpochyby obrovský potenciál státi se kvalitním, drsným a bezútěšným hororem, ovšem tvůrci s tak velkým soustem nedokázali správně naložit. Film má solidní vizuál, obstojný hudební doprovod, dva slušné psychopaty s velmi dobrými maskami a při každém jejich zjevení funguje perfektně atmosféra i napětí, ovšem nebývají na scéně příliš často a krvavé hrátky si tvůrce šetřil bohužel až na závěr, což je škoda, protože taková gore scéna v posteli patří mezi nejlepší poslední doby. Místy nudné, rozvleklé a né příliš zajímavé, ale jisté atributy chválím. 55% ()

tron

Príjemné trilerovo-hororové prekvapenie s pár fakt ostrými momentami a zaujímavými postavami v čele s, prekvapivo, Kal Pennom z Pofajčíme, uvidíme a Dr. Housea. Magori sú poriadne zmagorení, obete sympatické, vraždy krvavé, nápady s fotením desivé. Zároveň je to však i trochu nevyvážené, čo sa tempa týka, a predsa len tomu určite chýba niečo, čo by z toho spravilo viac, než len jemne nadpriemerný hororový triler. Posledná producentská aktivita hororového milovaného veterána Wesa Cravena (v tom istom roku zomrel ako 76-ročný na rakovinu). ()

Asia_Power

Jsem ráda, že to zdejší hororová elita celkem chválí, protože nikomu tak nebude moc vadit, že já tuhle debilitu chválit nebudu a filmu tak nezničím umělecký dojem nebo nějakou jinou píčovinu. Nejdřív krátká pochvala - Když má na sobě duo killerů masky, tak jsem uznale pokyvovala hlavičkou a říkala si, že z nich jde strach. To by si ale ty masky nesměli sundat a už vůbec ne mikiny. V tu chvíli byl veškerý dojem navždy v prdeli. Chápu, že není hezké smát se lidem kvůli vzhledu, je to dokonce dost povrchní a neetické. Takže jsem povrchní a neetická protože, když jsem ty dvě tlamy viděla, naprosto bez uzardění jsem se skácela smíchy. Hodně lidí nejsou zrovna fešáci, ale že tvůrci najdou až takhle nepovedený zmrdy to je teda extrémní masakr. Ten větší vypadá jako dospělý retardovaný mimino s neuvěřitelně hnusnou obtloustlou postavou bez jedinýho chloupku (ten si depiluje snad i ánus) a to je prosím pěkne ten hezčí z této dvojice. A teď ten druhej a to se připravte radši dopředu, protože jinak si stejně jako já můžete smíchy cvrnknout. Tak tedy - Druhý vrah je hubenej buzerant s extrémně, ale extrémně vypouklým čelem. Ten týpek když jde zpoza rohu tak vidíte čelo a 5 minut potom dojde zbytek obličeje. Buď mu praskla lebka a do čela se mu nalil mozek, nebo jeho máma šoustala s vetřelcem každopádně jsem padala smíchy pokaždý když sundal masku a i kdyby mě unesl a chtěl rozčtvrtit....měla bych ho v piči, něco tak šerednýho se prostě nedá brát vážně. Ještě ten účes...No prostě ne. K filmu - Když nejvíc fandíte, krom šukézní hrdinky, fotografovi, kterej se chová jako kolosální kokot a v jakémkoli jiném filmu by mu člověk přál brzkou smrt, je jasný, že zblitek osazenstva musí být příšernej. A to taky je. Opravdu jeden větší dement než druhej, všechny postavy se chovaj jak po lobotomii, nebo jsou tragicky trapní panicové nebo jen prostě vylízaní kreténi. Jako bonus film negraduje. Zabijáci od začátku vraždí jako po másle a....chvilka napětí......a vymlátěj tak celé osazenstvo. Jop, pokud čekáte, že někdo z těch kreténů bude ten HERO, co najde v sobě sílu a postaví se maskáčům tak ne. Všichni chcípnou bez jakéhokoli vzdoru. To že někdo chcípne dýl tak to jen proto, že na něj dýl přijde řada. Poslední borec, kterej má působit dojmem, že bude tím, kdo zachrání hrdinku a sejme zabijáky, chcípne na probodnutí lebky zezadu a ani nebude vědět, co se stalo. Hlavně že po nálezu mrtvoly a vypadnutí pojistek bral místo nože z kuchyně radši foťák. Ultrakokot. V hororu se na logiku nehraje, ale tohle byla extrémní sračka všech zúčastněných. Proč to celý píšu? Když mi to tak zkurvilo náladu tak jsem tam mrdla alespoň hromadu spoilerů, abych zkurvila náladu i Vám. Jo a dodatek - Hrdinku nezabijou. Doufám, že mě nesnášíte :-D ()

Bloody13

Vůbec to neni tak špatný, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Zkusim vám to v detailech popsat, asi takhle... Těžko říct, jestli je to slasher nebo jiná odnož žánru. Tak či onak, jedno zásadní pravidlo slasheru to nedodrží, což mě v závěru fakt naštvalo. Snímek má jinak skvělou hudbu, skvělej zvuk, skvělej scénář, skvělej casting. Skoro všechno je na něm skvělý. Jen toho gore mohlo bejt trochu víc, miluju totiž násilí, mučení, krev, perverzi a jiné obscénnosti poukazující na mou narušenou psychiku. Hlavní hrdinka byla překrásná, její oční linky a culík mě přiváděly k šílenství. Tu herečku asi zabiju z vášně. Policajti to určitě pochopí. Stejně je to banda tupejch kreténů, co nepoznaj zločin, ani kdyby s nim každou středu obcovali (ano, středa - už je ho tam třeba). Městečko Spearfish budu chtít při svý cestě do USA rozhodně navštívit: miluju totiž americký zapadákovy a nějakej zasranej Grand Canyon nebo trapnou Sochu svobody vidět fakt nepotřebuju. Za mě tudíž velká spokojenost + hérečka z Kick Ass 2 + hérec ze série Zahulíme si ho, vyhoníme si ho + kameraman The Thing + střihač Beneath The Dark + scénáristé The Pyramid a February + producent Nightmare on Elm Street a Scream. P.S. To byl ale blbej komentář, co? Vim, stál za hovno, ale film každopádně slušnej :) ()

Marceloo

Mladá pokladníčka Colleen žije v malom mestečku Spearfish v Južnej Dakote. Jej pokojný život sa však mení vo chvíli, keď začne dostávať fotografie zakrvavených a dobitých žien, ktoré jej predkladá neznámy fotograf. Polícia sa týmto prípadom odmieta zaoberať, pretože môže ísť len o žart a taktiež nebol v podstate spáchaný žiadny trestný čin. V rovnakom čase prichádza do Spearfish fotograf z Los Angeles, aby tu našiel mladé talenty pre svoju prácu. Colleen sa k ich tímu pridá v nádeji, že by jej mohli pomôcť, ale fotky sa neprestávajú objavovať a keď zmizne jej najlepšia priatelka, začína jej byť jasné, že nejde o žiadny žart. Čím ďalej, tým viac je jasné, že ide o prácu nezastavitelného psychopata, ktorý sa k nej dostáva čoraz bližšie a násilie sa z fotiek prenáša do jej života. - Na The Girl in the Photographs som sa nesmierne tešil, pretože moje oblúbené moderné Scream Queens sa v rokoch 2015/2016 v rámci hororu velmi nečinia, takže sa každý horor, v ktorom majú úlohu, stáva pre mňa najočakávanejším. Bolo mi zrejmé, že Katharine Isabelle nebude v hlavnej úlohe, a tak som očakával slabší horor, u ktorého ma poteší len jej občasná prítomnosť. Na pozitívnych očakávaniach u mňa nepridávalo ani to, že som postrehol dosť nízke hodnotenia tohto hororu v zahraničí. Lenže The Girl in the Photographs je nehoráznym prekvapením a pre mňa naprosto stopercentným moderným hororom. Tvorcovia sa v oblasti hororu snažia, ale ich predchádzajúci dlho očakávaný The Pyramid s parádnym nápadom úplne zničili zbytočné digitálne efekty, takže si ma na svoju stranu získali až týmto hororovým mixom. Je to mix, ktorý funguje úplne brutálne. Kombinácia Home Invasion, Slasheru, mierneho Exploitation, velmi funkčnej krimi zápletky a neustáleho napätia by sa mohla zdať nespracovatelná, ale tu všetko funguje v mojich očiach presne tak, ako má. Herecké obsadenie je neopozerané, jeho výkony špičkové a vzťahy medzi postavami perfektné. Na jednu stranu nezmyselné moderné vzťahy, ktoré sú založené len na sexe a materializme a na druhej strane pomaly sa vyvíjajúci váhavý a slušný vzťah hlavnej hrdinky, ktorá je čerstvo po rozchode a nového muža, ktorý sa zjavil v jej živote. Záporáci sú maximálne nechutní a to ich robí úplnou špičkou v obore! Perfektný bol aj zvierací efekt u záporákov, keďže sa so svojou obeťou vždy prišli pochváliť, rovnako ako to robia psy alebo mačky. Kamera je dokonalá, ale to sa samozrejme dalo čakať, keďže za ňou stál muž, ktorý natočil hororové legendy Halloween a The Thing, ktoré boli na svoju dobu v tejto oblasti extrémne vyspelé. Ďalším brutálnym pozitívom je dokonalá hudba, ktorá funguje vždy presne tak ako má a prináša perfektnú atmosféru, ktorá fanúšikom hororu chýba zo starých hororov. Nehorázne dobre vyzerajú aj masky a gore, ktorého sa tu síce velmi vela neobjavilo, ale do tohto konceptu sa to ani nehodilo a keď sa nejaké gore objavilo, vyzeralo nádherne a ja ako hororový fanúšik som mal príjemný pôžitok. Prostredie, zápletka, vzťahy a aj koncept mi dosť pripomínali Girlhouse, ale to mi vôbec nevadilo, pretože je to taktiež jeden z mojich najoblúbenejších hororov. Potešilo ma aj umiestnenie deja do malého mestečka v USA, pretože to je to, čo v hororoch milujem a mestečko Spearfish si pridávam na zoznam miest, ktoré musím v USA navštíviť. Poster uvádzal meno Wes Craven a ja vyložene neznášam, keď horory používajú slávne mená tohto žánru na svoju propagáciu. Wes bol však producentom tohto hororu a je to posledný projekt jeho života, takže som strašne hrdý na to, že to dopadlo takto dobre a on sa v nebi určite usmieva pomedzitým, ako tam pobehuje s rukavicou Freddyho Kruegera na ruke a maskou Ghostfacea na tvári. Tento projekt si získal moje srdce a už sa nemôžem dočkať ďalšieho hororového projeku Oza Perkinsa s názvom February, ktorý ma doteraz lákal len nádherným posterom a Emmou Roberts v hlavnej úlohe, ale verím, že prinesie omnoho viac, pretože aj od The Girl in the Photographs som očakával len Katharine Isabelle a on priniesol tisícnásobne viac. + Katharine Isabelle! + herečka z Mirrors 2 a Infected + herec z Legion of Fire: Killer Ants! + herec z The Ganzfeld Haunting () (méně) (více)

George Stobbart

Prvých 7 minút so skvelou Katharine Isabelle pre mňa boli vrcholom filmu a keby to po nich utli ako kraťas, bol by som potešený a dal 4*. To, čo sa však rozohralo po tom, je síce vcelku fešne natočený, avšak dosť NEZÁŽIVNÝ, opozeraný a nudne odohratý post-scream slasher. Nebyť toho úvodu (a krvavého záveru) tak nad 2* nejdem, ale keď už je dnes ten 1.apríl, tak budiž za 3*. ()

*CARNIFEX*

Osamelá, životom unudená Colleen žije v malom mestečku Spearfish, kde pracuje v jednom zo supermarketov. Keď už sa zdá, že jej život bude iba o striedaní nočnej či rannej smeny za pokladňou, dostáva jedného večera záhadnú fotografiu, na ktorej je zachytená vražda mladej dievčiny. Nakoľko Colleen nechce danú situáciu podceniť, navštívi miestne oddelenie šerifa, kde dúfa, že sa jej prípadom začnú zaoberať. Opak je však pravdou, polícia prípadný dôkaz vyhodnotí ako žart, pričom odmieta podniknúť akékoľvek kroky vo vyšetrovaní. Fotiek však neustále pribúda, a tak si Colleen začína čoraz viac uvedomovať, že sa nemusí jednať len o akési nevinné vystrašenie jej osoby, ale je dosť pravdepodobné, že bude ďalšou obeťou na jednej z mnoha fotografií. "Serial Killer" bez "Serial Murder"? Slasher bez gore, je ako ghoust story bez ducha. Sledovať násilie len za pomoci fotiek, to je ako byť nahý v jednej miestnosti s najväčšou Japonskou porno star, pritom si môcť urobiť akurát selfie. Miestami som mal vďaka prejavu určitých postáv pocit, že sledujem komédiu. Je to celé akési nijaké, vyše hodiny sa človek nudí jak pes, pričom až v úplnom závere sa dočká nejakého toho krvi prelievania, ktoré nebolo spracované na najhoršie úrovni. Vyslovená katastrofa to síce nie je, ale kvôli tomu rozuzleniu ala "posledná večera" sa tento snímok veľmi neoplatí sledovať. Priemer - 50% ()

darkrobyk

Objektivně bych dal 3*, ale za ten závěr, který jsem očekával, leč nedoufal v něj, musím jednu hvězdu přihodit. Nevím, do jaké míry do toho kecal W.Craven, coby jeden z producentů, ale takhle mají podobné filmy zkrátka končit. Hlavní hrdinka Janet (vlkodlačí Katharina Isabelle) má podobný osud, jako jedna z ženských postav Psycha. Osud, který kdysi šokoval, dnes už ne. Nastupuje tedy druhá hlavní hrdinka Colleen (Claudia Lee), která je sice velmi pohledná, jenže scénář z ní udělal blbou a neschopnou krávu. No a pak je tady celá řada postav, co můžou klidně zařvat, a divákovi to bude jedno. Jedinou sympatickou postavou je Chris (Kenny Wormald), jenže scénáristi ho nakonec příliš velkou inteligencí rovněž nevybavili. Ty dvě postavy, pokud měly kapuce, spíše budily smích. Trochu varianta na Funny Games. Gore se rozjede až v závěru, což je u tohohle snímku možná škoda. Jinak kamera fajn, hudba solidní. A policajti naprostí dementi.... Jo a název mi připomněl klip Duran Duran - Girls on Film, kde je však v necenzurované verzi poněkud více nahoty... ()

misterz

Dlho dlho nič, aby si potom na záver divák užil trocha gore - hlavná os príbehu až zúfalo nudná, motív fotiek až zúfalo banálny. Škoda, že aspoň identita toho maniaka nebola obostretá väčšou záhadou. O napätí vo filme ani radšej nehovorím. Podpriemer. 40/100 ()

pornogrind

Film má určitě svoje plusy i mínusy a je už na každým co u koho zvítězí. I já byl celou dobu na vážkách jak tenhle kousek ohodnotit. Rozhodoval jsem se mezi 2-3 hvězdami. Za ten konec ale ty 3hvězdy určitě dám. Celkově má film dobrej nápad, vraždy jsou taky celkem krvavý, killeři jsou taky povedení. Jen je škoda, že dostali tak málo prostoru. Ve výsledku sice nejde o nic světobornýho ale na jedno podívání zcela dostačující. ()

Kudly4

Nakonec příjemný překvápko. Sice jsem se místy nudil, těch zbytečných keců, bylo sem tam, docela dost, ale finále bylo perfektní a dost brutální. Příjemně obsazený, na hlavní postavu se dobře kouká, Kal Penn si svou roli užíval, to bylo vidět a slizká záporácká dvojice byla taky povedená. Sice nic originálního, bez všemožných klišé, ale na jedno zhlédnutí, proč ne. Top scéna - zabití páru v posteli + jediný kozy. (318. hodnocení) ()

silentname

Ak by som mal vybrať jedno slovo na to, aby som ohodnotil "The Girl In The Photographs" tak by som využil slovo - otravné. S výnimkou hlavnej hrdinky som z nikoho nemal pocit, že by ma počas filmu nejako zaujímalo čo s nimi bude a bol by som radšej, keby z tohto scenára vypadli. Hlavný zloduch je otravný, jeho gorila je otravná, vedľajšie postavy sú otravné a aj absolútne zbytočná a tuctová love story je v tomto filme maximálne otravná a nefungujúca. Oceňujem, že chceli tvorcovia venovať tento film zosnulému Wesovi Cravenovi, (ktorý sa ešte venoval produkcii v tomto filme) a myslím si, že fanúšikovia slasherov si v tom nájdu svoje, no ja som oveľa viac očakával v rámci postáv a aj celkového príbehu, ktorý dokopy nemá žiadny smer. Nemá to rovnako ani žiadny koniec a vôbec nevieme čo sa reálne stalo. Má to znamenať, že niekto chce k tomu točiť sequel? Prečo polícia v tomto smere nič nerieši? Prečo len hovoria, že nič neurobia a nezaoberajú sa tým ani len minimálne? Mám pocit, že jediné dobré veci na tomto filme sú Claudia Lee v hlavnej role a vynikajúca hudba počas celého filmu. Filmu ale práve chýba to niečo. Tá iskra, ktorá by z neho urobila slasher akým bol Scream. Som úprimne sklamaný a otrávený. Hodnotenie: D+ ()

eraserhead666

Nápaditost a hravé provedení (velmi hezké závěrečné titulky) nejsou vůbec špatné, herecky to v mezích možností není taky špatné, Kal Penn je fakt skvělý, hlavní hrdinka má charisma a i ostatní postavy, byť zavánějící kýčem, dokáží zaujmout. Problém filmu je klasicky stopáž, která mu ubírá na důraznosti a schopnosti strhnout a zaujmout. Dvacet minut navíc na něm jde prostě vidět. ()

JASON_X

Když řeknu, že se mi tenhle film líbil, budu riskovat svou pověst. Takže na vysvětlenou - ne, násilí na bezbranných ženách se mi opravdu ani trochu nelíbí, a nemám ani žádné zvrhle sadistické choutky. Tak, a teď už to bez obav můžu říct naplno: Sakra tohle je ale fakt skvělej biják! Obyčejná vyvražďovačka? Ani náhodou. Neobyčejná! S patinou nezávislých amerických filmů odněkud ze Středozápadu, s výbornou hudbou, se zajímavými herci (i neherci), a hlavně s duem dvou naprosto senzačních vraždících psychoušů, tyhle týpky vybrali fakt dokonale. A jejich masky byly taky moc moc hezounké. Největší slabinou filmu je hlavní ženská postava, jejíž představitelka vůbec nevzbuzuje dojem, že by kvůli ní nějací chlapi chtěli masově vraždit. Tedy když zrovna nemá ciferník napajcovaný tunou makeupu, tak vypadá celkem pohledně, ale žádná femme fatale to určitě není, prostě taková obyčejná buchta od pokladny, a navíc špatná herečka. No a vida, našeho psychouše č.1 chudáka úplně zmagořila. Inu, láska je holt mocná čarodějka... Velká škoda, že její roli nevzala (nedostala?) "vlkodlačí sestra" Katharine Isabelle, v tom případě bych film jistě vypětil. ()

Morholt

Trochu rozpaky. Předně jsem se těšil na Katharine Isabelle, ale ta dostala jen pár minut na začátku a i když bylo děvče v hlavní roli docela ucházející, pořád jsem se nemohl zbavit dojmu, že se jednalo o castingový kiks. Filmu se nedá upřít slušný nápad, dobrý vizuál a výtečnou dvojici psychopatů. Nicméně určitě by se víc dalo zapracovat na atmosféře i napětí, uvítal bych větší porci gore a hlavně méně kecání. Potenciál by tu byl, tak třeba Simon příště zaboduje víc. 55% ()

luka4615

Občas to své světlé chvíle mělo, tedy co se týče atmosféry, ale po většinu času to byla nudná a "WTF" podívaná, u které jsem nechápal, proč je tak dlouhá. The Girl in the Photographs je totiž jedním z těch filmů, u kterých je lepší se podívat na trailer. Celovečerní filmová podoba totiž za moc nestojí. ()

Krt.Ek

Jolanda, vědět, co je film a znát tenhle divácký horůrek, by bezprostředně po zhlédnutí řekla něco jako: tady vidím velký špatný. Já, oplývající jazykovou bravurou, kterou mne zde všichni závidí, říkám v podstatě totéž, jen jinými slovy, a to že: tady vidím velký špatný. ___ A co jsem viděl? Bacha spoilery! I když tady to je asi jedno... Tedy já viděl film, kde se borec zamiluje do borky, pročež jí začne posílat fotky holek, které spolu se svým extrémně ošklivým asi bratrem zabil a zmrzačil (nevím, já bych na jeho místě sáhl po osvědčenějších květinách či bonboniéře; možná by dokonce i fotografie asi bratra měla větší úspěch než ony fotografie "demontovaných děvčátek" - za ten cynismus se jakoby omlouvám). A co dál, pane scénáristo? Dál borka zavolá poliše, kteřížto slečně nemůžou nikterak pomoci, jelikož se vlastně nestal žádný zločin (jako fakt?!; řekl bych, že ta holčička, kterou aktuálně kvůli svádění Romea a Quasimoda večeří červi na tu věc bude mít jiný názor). Každopádně abych neztratil nit ve vyprávění, pak do města, ve kterém se takhle hrůza odehrává, bůhvíproč přijede se svou suitou moc slavný fotograf (ve skutečnosti víme proč, ale bylo by lepší, kdybychom to nevěděli; pan umělec si musí dokázat, že je lepší fotograf než vrah), který se po celou dobu, co je na obrazu bůhvíproč chová jako čurák (a tím nemyslím takovým tím milým způsobem, který mnohdy mnohde předvádím já, nýbrž prostě - ehm - natvrdo). No a nakonec všichni tak umřou (všichni ne, i když bychom si to moc přáli), a pokud neožili, jsou šťastně umřeti až podnešní dny. A zazvonil zvonec a komentáře byl konec. ()

kaylin

Ve chvíli, kdy se snímek „The Girl in the Photographs“ zvrtne a začíná to být už jen masakr, je popravdě docela nuda, protože je to jen další slasher, který nepřinese nic jiného, nic neočekávaného. Finální foto je docela fajn, ale čekat na něj celý film, to mi nepřijde jako adekvátně vynaložený čas. Je to škoda, protože z tohohle mohlo být i něco ve stylu italského gialla. ()

AlistairMir

Masky vrahů jsou parádní, nicméně zbytek je spíše parodie na horor a to bohužel nechtěná. Hlavně absence jakéhokoli zvratu, tomuto filmu podráží nohy. I tak musím uznat, že ten slavný fotograf byl solidní pacient (myšleno v dobrém) . ()

Rodriguez odpad!

Jediná pokladní na kterou se tu dalo koukat! Jinak je film tak nudný a nezáživný, že mě je vůbec hanba, že jsem na něj koukal! A ta líná banda policajtů mě taky dojímala. Hlavně že máme nějakýho masovýho vraha co to tu vyčistí! A hromadu koblih! Já jdu blejt... 0% ()