The Girl in the Photographs

Mladá pokladníčka Colleen (Claudia Lee) žije v malom mestečku Spearfish v Južnej Dakote. Jej pokojný život sa však mení vo chvíli, keď začne dostávať fotografie zakrvavených a dobitých žien, ktoré jej predkladá neznámy fotograf. Polícia sa týmto prípadom odmieta zaoberať, pretože môže ísť len o žart, a taktiež nebol v podstate spáchaný žiadny trestný čin. V rovnakom čase prichádza do Spearfish fotograf z Los Angeles, aby tu našiel mladé talenty pre svoju prácu. Colleen sa k ich tímu pridá v nádeji, že by jej mohli pomôcť, ale fotky sa neprestávajú objavovať. Keď zmizne jej najlepšia priateľka, začína jej byť jasné, že nejde o žiadny žart. Čím ďalej, tým viac je jasné, že ide o prácu nezastaviteľného psychopata, ktorý sa k nej dostáva čoraz bližšie, a násilie sa z fotiek postupne prenáša do jej života. (Marceloo)

Marceloo

Mladá pokladníčka Colleen žije v malom mestečku Spearfish v Južnej Dakote. Jej pokojný život sa však mení vo chvíli, keď začne dostávať fotografie zakrvavených a dobitých žien, ktoré jej predkladá neznámy fotograf. Polícia sa týmto prípadom odmieta zaoberať, pretože môže ísť len o žart a taktiež nebol v podstate spáchaný žiadny trestný čin. V rovnakom čase prichádza do Spearfish fotograf z Los Angeles, aby tu našiel mladé talenty pre svoju prácu. Colleen sa k ich tímu pridá v nádeji, že by jej mohli pomôcť, ale fotky sa neprestávajú objavovať a keď zmizne jej najlepšia priatelka, začína jej byť jasné, že nejde o žiadny žart. Čím ďalej, tým viac je jasné, že ide o prácu nezastavitelného psychopata, ktorý sa k nej dostáva čoraz bližšie a násilie sa z fotiek prenáša do jej života. - Na The Girl in the Photographs som sa nesmierne tešil, pretože moje oblúbené moderné Scream Queens sa v rokoch 2015/2016 v rámci hororu velmi nečinia, takže sa každý horor, v ktorom majú úlohu, stáva pre mňa najočakávanejším. Bolo mi zrejmé, že Katharine Isabelle nebude v hlavnej úlohe, a tak som očakával slabší horor, u ktorého ma poteší len jej občasná prítomnosť. Na pozitívnych očakávaniach u mňa nepridávalo ani to, že som postrehol dosť nízke hodnotenia tohto hororu v zahraničí. Lenže The Girl in the Photographs je nehoráznym prekvapením a pre mňa naprosto stopercentným moderným hororom. Tvorcovia sa v oblasti hororu snažia, ale ich predchádzajúci dlho očakávaný The Pyramid s parádnym nápadom úplne zničili zbytočné digitálne efekty, takže si ma na svoju stranu získali až týmto hororovým mixom. Je to mix, ktorý funguje úplne brutálne. Kombinácia Home Invasion, Slasheru, mierneho Exploitation, velmi funkčnej krimi zápletky a neustáleho napätia by sa mohla zdať nespracovatelná, ale tu všetko funguje v mojich očiach presne tak, ako má. Herecké obsadenie je neopozerané, jeho výkony špičkové a vzťahy medzi postavami perfektné. Na jednu stranu nezmyselné moderné vzťahy, ktoré sú založené len na sexe a materializme a na druhej strane pomaly sa vyvíjajúci váhavý a slušný vzťah hlavnej hrdinky, ktorá je čerstvo po rozchode a nového muža, ktorý sa zjavil v jej živote. Záporáci sú maximálne nechutní a to ich robí úplnou špičkou v obore! Perfektný bol aj zvierací efekt u záporákov, keďže sa so svojou obeťou vždy prišli pochváliť, rovnako ako to robia psy alebo mačky. Kamera je dokonalá, ale to sa samozrejme dalo čakať, keďže za ňou stál muž, ktorý natočil hororové legendy Halloween a The Thing, ktoré boli na svoju dobu v tejto oblasti extrémne vyspelé. Ďalším brutálnym pozitívom je dokonalá hudba, ktorá funguje vždy presne tak ako má a prináša perfektnú atmosféru, ktorá fanúšikom hororu chýba zo starých hororov. Nehorázne dobre vyzerajú aj masky a gore, ktorého sa tu síce velmi vela neobjavilo, ale do tohto konceptu sa to ani nehodilo a keď sa nejaké gore objavilo, vyzeralo nádherne a ja ako hororový fanúšik som mal príjemný pôžitok. Prostredie, zápletka, vzťahy a aj koncept mi dosť pripomínali Girlhouse, ale to mi vôbec nevadilo, pretože je to taktiež jeden z mojich najoblúbenejších hororov. Potešilo ma aj umiestnenie deja do malého mestečka v USA, pretože to je to, čo v hororoch milujem a mestečko Spearfish si pridávam na zoznam miest, ktoré musím v USA navštíviť. Poster uvádzal meno Wes Craven a ja vyložene neznášam, keď horory používajú slávne mená tohto žánru na svoju propagáciu. Wes bol však producentom tohto hororu a je to posledný projekt jeho života, takže som strašne hrdý na to, že to dopadlo takto dobre a on sa v nebi určite usmieva pomedzitým, ako tam pobehuje s rukavicou Freddyho Kruegera na ruke a maskou Ghostfacea na tvári. Tento projekt si získal moje srdce a už sa nemôžem dočkať ďalšieho hororového projeku Oza Perkinsa s názvom February, ktorý ma doteraz lákal len nádherným posterom a Emmou Roberts v hlavnej úlohe, ale verím, že prinesie omnoho viac, pretože aj od The Girl in the Photographs som očakával len Katharine Isabelle a on priniesol tisícnásobne viac. + Katharine Isabelle! + herečka z Mirrors 2 a Infected + herec z Legion of Fire: Killer Ants! + herec z The Ganzfeld Haunting () (méně) (více)

Asia_Power

Jsem ráda, že to zdejší hororová elita celkem chválí, protože nikomu tak nebude moc vadit, že já tuhle debilitu chválit nebudu a filmu tak nezničím umělecký dojem nebo nějakou jinou píčovinu. Nejdřív krátká pochvala - Když má na sobě duo killerů masky, tak jsem uznale pokyvovala hlavičkou a říkala si, že z nich jde strach. To by si ale ty masky nesměli sundat a už vůbec ne mikiny. V tu chvíli byl veškerý dojem navždy v prdeli. Chápu, že není hezké smát se lidem kvůli vzhledu, je to dokonce dost povrchní a neetické. Takže jsem povrchní a neetická protože, když jsem ty dvě tlamy viděla, naprosto bez uzardění jsem se skácela smíchy. Hodně lidí nejsou zrovna fešáci, ale že tvůrci najdou až takhle nepovedený zmrdy to je teda extrémní masakr. Ten větší vypadá jako dospělý retardovaný mimino s neuvěřitelně hnusnou obtloustlou postavou bez jedinýho chloupku (ten si depiluje snad i ánus) a to je prosím pěkne ten hezčí z této dvojice. A teď ten druhej a to se připravte radši dopředu, protože jinak si stejně jako já můžete smíchy cvrnknout. Tak tedy - Druhý vrah je hubenej buzerant s extrémně, ale extrémně vypouklým čelem. Ten týpek když jde zpoza rohu tak vidíte čelo a 5 minut potom dojde zbytek obličeje. Buď mu praskla lebka a do čela se mu nalil mozek, nebo jeho máma šoustala s vetřelcem každopádně jsem padala smíchy pokaždý když sundal masku a i kdyby mě unesl a chtěl rozčtvrtit....měla bych ho v piči, něco tak šerednýho se prostě nedá brát vážně. Ještě ten účes...No prostě ne. K filmu - Když nejvíc fandíte, krom šukézní hrdinky, fotografovi, kterej se chová jako kolosální kokot a v jakémkoli jiném filmu by mu člověk přál brzkou smrt, je jasný, že zblitek osazenstva musí být příšernej. A to taky je. Opravdu jeden větší dement než druhej, všechny postavy se chovaj jak po lobotomii, nebo jsou tragicky trapní panicové nebo jen prostě vylízaní kreténi. Jako bonus film negraduje. Zabijáci od začátku vraždí jako po másle a....chvilka napětí......a vymlátěj tak celé osazenstvo. Jop, pokud čekáte, že někdo z těch kreténů bude ten HERO, co najde v sobě sílu a postaví se maskáčům tak ne. Všichni chcípnou bez jakéhokoli vzdoru. To že někdo chcípne dýl tak to jen proto, že na něj dýl přijde řada. Poslední borec, kterej má působit dojmem, že bude tím, kdo zachrání hrdinku a sejme zabijáky, chcípne na probodnutí lebky zezadu a ani nebude vědět, co se stalo. Hlavně že po nálezu mrtvoly a vypadnutí pojistek bral místo nože z kuchyně radši foťák. Ultrakokot. V hororu se na logiku nehraje, ale tohle byla extrémní sračka všech zúčastněných. Proč to celý píšu? Když mi to tak zkurvilo náladu tak jsem tam mrdla alespoň hromadu spoilerů, abych zkurvila náladu i Vám. Jo a dodatek - Hrdinku nezabijou. Doufám, že mě nesnášíte :-D ()

Bloody13

Vůbec to neni tak špatný, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Zkusim vám to v detailech popsat, asi takhle... Těžko říct, jestli je to slasher nebo jiná odnož žánru. Tak či onak, jedno zásadní pravidlo slasheru to nedodrží, což mě v závěru fakt naštvalo. Snímek má jinak skvělou hudbu, skvělej zvuk, skvělej scénář, skvělej casting. Skoro všechno je na něm skvělý. Jen toho gore mohlo bejt trochu víc, miluju totiž násilí, mučení, krev, perverzi a jiné obscénnosti poukazující na mou narušenou psychiku. Hlavní hrdinka byla překrásná, její oční linky a culík mě přiváděly k šílenství. Tu herečku asi zabiju z vášně. Policajti to určitě pochopí. Stejně je to banda tupejch kreténů, co nepoznaj zločin, ani kdyby s nim každou středu obcovali (ano, středa - už je ho tam třeba). Městečko Spearfish budu chtít při svý cestě do USA rozhodně navštívit: miluju totiž americký zapadákovy a nějakej zasranej Grand Canyon nebo trapnou Sochu svobody vidět fakt nepotřebuju. Za mě tudíž velká spokojenost + hérečka z Kick Ass 2 + hérec ze série Zahulíme si ho, vyhoníme si ho + kameraman The Thing + střihač Beneath The Dark + scénáristé The Pyramid a February + producent Nightmare on Elm Street a Scream. P.S. To byl ale blbej komentář, co? Vim, stál za hovno, ale film každopádně slušnej :) ()

darkrobyk

Objektivně bych dal 3*, ale za ten závěr, který jsem očekával, leč nedoufal v něj, musím jednu hvězdu přihodit. Nevím, do jaké míry do toho kecal W.Craven, coby jeden z producentů, ale takhle mají podobné filmy zkrátka končit. Hlavní hrdinka Janet (vlkodlačí Katharina Isabelle) má podobný osud, jako jedna z ženských postav Psycha. Osud, který kdysi šokoval, dnes už ne. Nastupuje tedy druhá hlavní hrdinka Colleen (Claudia Lee), která je sice velmi pohledná, jenže scénář z ní udělal blbou a neschopnou krávu. No a pak je tady celá řada postav, co můžou klidně zařvat, a divákovi to bude jedno. Jedinou sympatickou postavou je Chris (Kenny Wormald), jenže scénáristi ho nakonec příliš velkou inteligencí rovněž nevybavili. Ty dvě postavy, pokud měly kapuce, spíše budily smích. Trochu varianta na Funny Games. Gore se rozjede až v závěru, což je u tohohle snímku možná škoda. Jinak kamera fajn, hudba solidní. A policajti naprostí dementi.... Jo a název mi připomněl klip Duran Duran - Girls on Film, kde je však v necenzurované verzi poněkud více nahoty... ()

George Stobbart

Prvých 7 minút so skvelou Katharine Isabelle pre mňa boli vrcholom filmu a keby to po nich utli ako kraťas, bol by som potešený a dal 4*. To, čo sa však rozohralo po tom, je síce vcelku fešne natočený, avšak dosť NEZÁŽIVNÝ, opozeraný a nudne odohratý post-scream slasher. Nebyť toho úvodu (a krvavého záveru) tak nad 2* nejdem, ale keď už je dnes ten 1.apríl, tak budiž za 3*. ()

• Počas záverečných titulkov sa objaví nápis FOR WES. Tento horor je venovaný slávnemu hororovému režisérovi Wesovi Cravenovi, ktorý stvoril hororové ikony ako napr. Freddy Krueger alebo Ghostface. V roku 2015 však podľahol rakovine a tento horor bol jeho posledným projektom, na ktorom sa podieľal ako producent. (Marceloo)