poster

Metropolis

 • Německo

  Metropolis

 • slovenský

  Metropolis

Sci-Fi / Drama

Německo, 1927, 153 min (SE: 119 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  *****

  Výborný film, naprosto dokonalá vizuální stránka přebíjí i hodně dobrý děj. Některé scény jsou opravdu dechberoucí (oživování robotky nebo smrtka máchající kosou). Samozřejmě že k tomu patří přesná hudba. Herecké výkony jsou takové naivní (jak je u těhle filmů zvykem) ale opravdu se tam hodí. Prostě skvělá podívaná.(25.3.2006)

 • Tosim
  ****

  Vizionářský snímek, vysoce kvalitní jak po řemeslné, tak po myšlenkové stránce, ale, co si budeme nalhávat, prostě, kdyby byl zvukový..........(?)(9.5.2006)

 • AngelAngie
  *****

  Festival nad řekou, Písek, 2009 // Megalomanské, gigantické, nádherné... Viděno spolu se záběry doposud veřejnosti nepřístupnými, se záběry z argentinského archivu, kde jej ve své filmotéce vlastnil neznámý muž... bezesporu po právu klenot kinematografie!!!(3.8.2009)

 • Tyler
  ****

  Ty čtyři hvězdičky jsou jen z pohledu dnešního diváka, z hlediska dějin kinematografie jasných ***** !! I po téměř osmdesáti letech je "Metropolis" výjimečným zážitkem a pochybuju, že na tom ubíhající léta něco změní (i kdyby jen kvůli kouzelné atmosféře německých mezititulků)...MITTLER ZWISCHEN HIRN UND HÄNDEN MUSS DAS HERZ SEIN.(21.3.2005)

 • Gemini
  *****

  Skutečný klenot filmové historie, který je zcela právem zařazen na seznam UNESCO. Na nedělní večer je to možná (po pravidelné masáži Superstar, Kobrou 11 a Střepinami) trochu moc umění najednou, ale zážitek je to nad jiné kvalitní, i když za světla mobilu luštíte vytisknuté české titulky, protože se místy se svojí němčinou nechytáte. Metropolis nelze označit jinak než jako monumentální dílo...je to skutečné kouzlo, stejně jako je Brigitte Helm dokonale rozdvojenou osobností a výjimečnou herečkou. Zjevení Svatého Jana si budu pamatovat navždy. 100%(20.3.2005)

 • - Film byl později zkrácen z původní tříhodinové podoby do několika kratších verzí. (cariada)

 • - Nejznámější a největší obdivovatelé tohoto filmu byli i lidé jako Hitler a jeho nohsled Speer. Jednou se dostal Fritz na ministerstvo propagandy, kde mu byl nabídnut post ministra německého filmu. Odmítl a vydal se na cestu z Berlína. Podle sekundárních informací ale tak již dlouho plánoval. (RadimFišer)

 • - Film je ozvučen hudebním doprovodem, natočeným podle původní partitury Gottfrieda Huppertze. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace