poster

Most přes řeku Kwai

 • Velká Británie

  The Bridge on the River Kwai

 • Slovensko

  Most cez rieku Kwai

Dobrodružný / Drama / Válečný

Velká Británie / USA, 1957, 161 min

Režie:

David Lean

Předloha:

Pierre Boulle (kniha)

Kamera:

Jack Hildyard

Producenti:

Sam Spiegel

Střih:

Peter Taylor
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  *****

  Asi to nejhodnotnější, čeho se mezi válečnými filmy můžeme vůbec dobrat. Plukovník Nicholson jako muž, který ví, co to znamená kázeň, morálka a hlavně dobře odvedená práce. Muž, který ví, že není důležité, za koho bojujeme, nýbrž to, zda a jak bojujeme. Byl by to můj nejoblíbenější film (plukovník Nicholson je také jednou z mých nejmilovanějších postav) - jen kdyby!! Proč Lean proti originálu tak strašně změnil závěr filmu, čímž úplně převrátil misky vah? Proč? Vždyť Lawrence jasně říká, jak Lean uvažoval a co vyznával!(18.9.2005)

 • sud
  *****

  Nejlepší válečný film všech dob. A přitom válka s celou svojí krutou absurditou hraje až druhé housle. Zde je hlavní síla ducha, nezlomnost a obyčejné hrdinství, které neznamená udatnost a chrabrost, ale pouze pevnou vůli. Vynikající William Holden, skvělý Jack Hawkins a geniální Alec Guiness. 100%.(19.2.2005)

 • burina
  ****

  Briti stavajú niekoľko týždňov most, aby im ho prišli Spojenci odpáliť. Môže byť nezmyselnosť a zbytočnosť vojny vyjadrená ironickejšie? Madness!(13.2.2011)

 • Djkoma
  *****

  Jeden z nejlepších válečných filmů v němž se mění hodnoty vojáku stejně jako vedení ve 2 WW:(25.1.2005)

 • Davies182
  *****

  Výborné drama. Tohle dílo nelze než obdivovat, stejně jako odvahu mužů, schopných po dennodeních útrapách v rozžhaveném vězení nakonec SPOILER obětovat veškeré jejich snažení a svůj vlastní život.(11.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace