poster

Most přes řeku Kwai

 • Velká Británie

  The Bridge on the River Kwai

 • Slovensko

  Most cez rieku Kwai

Dobrodružný / Drama / Válečný

Velká Británie / USA, 1957, 161 min

Režie:

David Lean

Předloha:

Pierre Boulle (kniha)

Kamera:

Jack Hildyard

Producenti:

Sam Spiegel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  ****

  (1001) Už v první scéně pohřbu postava nad hrobem vojáka pronese, že neví, za co vlastně umřel. Pointa celého díla se definuje, aby se v závěrečné scéně stejně palčivě zopakovala. Vždycky říkám, že mám speciální místo v srdci pro filmy, které končí začátkem, a tady to rozhodně platí taky. Film mi sledováním dokázal navodit pocity fyzické bolesti - a stačil k tomu jediný pohled do bledé tváře Jacka Hawkinse. Cítím se tu líp než v amerických filmech o válce.(25.4.2015)

 • Jamal
  *****

  Výborná kniha a výborný film, na který se jen tak nezapomíná. (( ::(6.2.2006)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Působivý pochod anglických vojáků na úvod signalizující jejich dobrou morálku. A pak už těžký boj mezi Japonci a spojenci v zajateckém táboře o civilizační nadřazenost a hrdost, kdo vlastně bude velet stavbě strategického mostu a potažmo táboru. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=SFMmJMNRv-Q(27.1.2009)

 • golfista
  *****

  Film lze (i přes jeho stáří a v některých scénách i naivitu) stále řadit mezi špičku válečných filmů. Hlavně také proto, že v něm až tolik o válku zbraní nejde. Psychologická válka mezi anglickým a japonským plukovníkem je nezapomenutelná.(26.3.2003)

 • Ainy
  *****

  Velice zdařilý film a ikdyž jsem ho viděla kdysi dávno, tak mě i jako mladou holku připoutal k televizní obrazovce a bez dechu jsem sledovala napínavou podívanou, která mě vzala za srdce.(4.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace