poster

Most přes řeku Kwai

 • Velká Británie

  The Bridge on the River Kwai

 • Slovensko

  Most cez rieku Kwai

Dobrodružný / Drama / Válečný

Velká Británie / USA, 1957, 161 min

Režie:

David Lean

Předloha:

Pierre Boulle (kniha)

Kamera:

Jack Hildyard

Producenti:

Sam Spiegel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ***

  Asi jsem úchyl, ale tahle Leanova roztažená psychologickoválečná sonda do hlubin důstojnické duše mi opravdu tak skvělá nepřišla. Čapkova Matka je mi daleko bližší, ale osobní prožitek nemůže přebít nesporné kvality takového díla jakým je Most Přes Řeku Kwai. Nesdílím všeobecné nadšení, ale pod 70% nejdu. To by byla urážka těch jediných dvou (skvělých) herců, kteří mi utkvěli v paměti.(28.11.2006)

 • Anthony
  *****

  Skvěle vygradovaný závěr, jinak jde spíše o film neakční až komorní. Skoro bych to označil především za psychologický souboj plukovníka Nicholsona a plukovníka Saita. Jejich vztah se zajímavým způsobem vyvíjí. Jsou to vůbec velice zvláštní postavy. Alec Guiness je přímo úžasný. Scéna, kdy po dlouhé době vyjde z vězení a sotva se drží na nohou, ale snaží se jít důstojně, protože se na něj dívá jeho mužstvo, patří k nezapomenutelným. Oscary za film, režii, scénář, střih, kameru, hudbu a pro Guinesse, nominován byl Sessue Hayakawa, který hrál Saita.(18.8.2003)

 • T2
  ****

  Rozpočet $3miliónovTržby USA $33,300,000Tržby Celosvetovo $-Kino Návštevnosť: 13,481,000 (Francúzsko)/85%/(28.6.2005)

 • Slasher
  ****

  Daní za dobu vzniku je lehká naivita, ale jinak tato britská válečná klasika v zásadě nezastarala ani o chlup a stále přináší zajímavé podněty k zamyšlení. Užíval jsem si psychologický duel Nicholson X Saito a vůbec veškeré dění kolem stavby mostu a zajateckého kempu 16. O kousek slabší druhá polovina filmu už patří spíše zrodu a průběhu mise "vyhoďte ten most do povětří" a celé to vyústí ve velmi napínavý a na svojí dobu nezvykle drsný závěr, kde skutečně nevíte na čí straně stát. Hurá práce. [HD](21.12.2010)

 • LiVentura
  *****

  Světové dílo skvěle obsazené a s dokonale propracovaným prostředím "Indočíny". Hudba dotváří atmosféru...(21.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace