poster

Most přes řeku Kwai

 • Velká Británie

  The Bridge on the River Kwai

 • Slovensko

  Most cez rieku Kwai

Dobrodružný / Drama / Válečný

Velká Británie / USA, 1957, 161 min

Režie:

David Lean

Předloha:

Pierre Boulle (kniha)

Kamera:

Jack Hildyard

Producenti:

Sam Spiegel

Střih:

Peter Taylor
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Myslím, že nejsem jediná, kdo byl ohromen hudební melodií či skladbou z nějakého filmu ještě předtím, než jej zhlédl. Pískací pochodová melodie vedoucí přes řeku Kwai je jednou z těch mnoha. Opět mám ten stejný dojem, jako u spousty kultovních, 90% hodnocených filmů. Nevím, jestli mi zrovna tento přijde tolik nadhodnocený, nebo jsem od něj jen čekala větší "nářez." Most přes řeku Kwai dostane hlavní prostor v podstatě až v závěru filmu a po celý děj se do jeho blízkosti či na samotnou trať ani příliš nepodíváme. Rozhodně se jedná o skvěle natočený snímek, ale nebylo v něm, až na ono "pískání" a pár scén téměř nic, o čem bych mohla říct, že mě to "dostalo." A nemůžu to říct ani o celkovém dojmu.(30.5.2012)

 • troufalka
  *****

  Jak to bylo skutečně? Zajímá to někoho? Podívejte se na dokument: http://www.csfd.cz/film/294548-jak-to-bylo-s-mostem-pres-reku-kwai/ Tento film je hodnocený jako 108 nejlepší, hodnotilo k dnešnímu dni skoro 14000 lidí, u dokumentu je pouhých 27 hodnocení. Lidi, dejte si tu práci jako já a stáhněte si dokument nebo si ho dejte do Chci vidět. Ve srovnání se skutečností je tento film jen slabý čajíček!(6.11.2013)

 • Shadwell
  ****

  Matematicky by se tahle válečná selanka, která, aby vyhověla středostavovským představám o kultivovaném umění, ulámala skutečnosti všechny rohy, dala zapsat následovně: Motýlek + Commandos - Call of Duty - Jednotka 731.(11.11.2008)

 • Renton
  *****

  Scénář: Michael Wilson, Carl Foreman .. Klasika světové kinematografie. Válka prostě nedává smysl.. Jen blázni stavěj most, jinejm pro radost.(21.12.2004)

 • flanker.27
  *****

  Film je skoro lepší, než kniha, ale kniha má opravdu fantastický závěr, který ve filmu pozměnili. Nicméně to závěrečné zvolání "šílenství" vystihuje celé předchozí dění dost výstižně. Střet charakterů, opravdových silných osobností, které se ocitnou v doslova šílené situaci a to je nevyhnutelně změní.(29.6.2006)

 • - Trosky vlaku na konci vlaku byly pro tento účel zakoupeny od indického maharadži. (Kulmon)

 • - Cary Grant byl krátce považován za představitele plukovníka Nicholsona, ale po neúspěchu ve filmu Crisis (1950) byla role nabídnuta Laurenci Olivierovi, který ji odmítl. Další na řadě byl již Alec Guinness. (Kulmon)

 • - Skutečný plukovník Saito (Sessue Hayakawa) byl znám jako jeden z nejrozumnějších japonských důstojníků. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace