poster

Doktor Živago

 • USA

  Doctor Zhivago

 • slovenský

  Doktor Živago

Drama / Romantický

USA, 1965, 197 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  *****

  Viac ako dvadsať rokov poznám hudobný motív, ale k filmu som sa dostal až teraz. Vďaka čt2, zase...Vravím si fajn film, štyri hviezdy ako vyšité, ale nejako som na film nemohol prestať myslieť. Tá postava Živaga si vážne užila svoje a film funguje nielen ako nenaplnená love story, ale aj ako sonda do dejín ruskej histórie, práve v tom najbúrlivejšom období. Koniec 1. svetovej vojny, občianska vojna - biely proti červeným, znárodňovanie majetku a nechýba súdruh Lenin. Tento filmový epos v dĺžke takmer 200 minút vzbudzuje trocha obavy, ale žiaden strach. Osobne by som privítal pár minút navyše, no na druhej strane i niekde ubral. Trochu súhlasím s nascendim, že film je možno málo "ruský" ,ale to u mňa nie je dôvod na uberanie hviezd. Páčila sa mi myšlienka, kde asi v polovici filmu sledujeme znechutených a vymrznutých vojakov v zákopoch a hlas rozprávača vysloví veľmi zaujímavú vetu: "...nakoniec urobili to, o čom snívajú všetky armády sveta...zbalili sa a išli domov..." 90%.(22.6.2012)

 • lesumir
  *****

  Doktor Živago a Kmotr jsou moje dvě nejmilejší knihy, proto se nebráním žádnému zpracování na filmové plátno, protože jak se říká, když jí miluješ není co řešit! :-) __ Lean byl velikán a uměl točit opravdu dlouhatánské opusy, které byly stejně i přes obrovské stopáže záživné a zábavné, avšak na více než tříhodinového Živaga se zapomíná, v popředí je Lawrence a Kwai, což je škoda a je to samozřejmě neprávem! Protože... Omar Sharif podal svůj nejlepší výkon, režie Davida Leana je excelentní a pokud má film skoro 200 minut a vy ho celou dobu sledujete s otevřenou pusou a po skončení si ho ještě na chvíli zapnete znovu, jak se stalo v mém případě, nemáme se o čem bavit! Jeden z nejlepších, nejvýpravnějších a nejlépe zpracovaných příběhů všech dob!(30.1.2009)

 • HAL
  ****

  Epos tak velký, až se stává těžkopádným a poněkud klopýtá. Klopýtá v převedení kulis ruské revoluce na plátno v podobě historické fresky, tak aby púsobila skutečně realisticky, klopýtá ve zpodobnění silného a emotivního romantického příběhu, který do jisté míry trpí roztříštěností a odosobněnou chladností, utápí se trochu v pompéznosti filmu... a klopýtá v zahuštění masivní knižní předlohy do snesitelné velikosti a délky, protože přiznejme si, těch 200 minut je tu opravdu hodně. Přesto, i přes klopýtání až do konce se nikdy zcela nezhroutí, a hlavně, Leanův Živago je filmem tak zajímavým a řemeslně mistrovským, že není možné jím nebýt tak trochu fascinován. (a to i v případě že vám k projekci skrz stěnu sálu vyhrává koncert Michala Davida s jeho "Céčka sbírá céčka") 8/10(3.9.2012)

 • nascendi
  **

  Nemám z toho, že moje komentáre idú "proti všem" najlepší pocit, ale nemôžem inak. Doktora Živaga som videl prvýkrát až teraz, po 45 rokoch od nakrútenia. Knihu som nečítal, pamätám si iba, že bola pre nás v šesťdesiatych rokoch synonymom niečoho zakázaného a nedostupného. Tiež si pamätám ťažko skrývané sklamanie mojich priateľov keď sa ku knihe dostali, pretože očakávali od nej esenciu 13. komnaty a dostali rozsiahly epos na ktorý by sa hodil bonmot Woody Allena o rýchločítaní (To znám. Přečetl jsem to za dvě hodiny. Je to o Rusku.) No a môj problém je, že iba predloha je od Rusa a o Rusku. Film je anglosaským videním revolučného Ruska, v ktorom sú revolučné iba hviezdy na čiapkach a ruské iba nápisy. Už mi v tom anglo-arabskom hereckom zoskupení chýbal iba Sidney Poitier. Toto poňatie mi nereparovateľne pokazilo dojem a tak som rád aspoň tomu, že v mori obdivných komentárov existuje aspoň jeden, s ktorým sa môžem stotožniť - komentár Mi-Nü-Chai.(23.2.2010)

 • honajz
  *****

  Filmařské a herecké hody... http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/doktor-zivago.html(25.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace