Sladký ničema

Sweet and Lowdown

Sladký ničomník

Komedie / Drama / Hudební

USA, 1999, 95 min

Ale jo docela dobrý, takový jiný Woody Allen a já mám rád toho klasického. Je tu pár dobrých nápadů, ale film pořádně nedrží pohromadě. Takže lepší 3*.(31.8.2005)

Velká poklona Django Reinhardtovi a jazzu vůbec. A Seana mám snad čím dál raději ... i zde je jeho výkon bravúrní, bez jediné chybičky.(14.7.2009)

Skvělé retro, nudný film. Woody klasický a přesto jiný. Hudební vyznání době a stylu, kterou oba (on i já) máme rádi. Sean Penn je vždycky sázkou na jistotu a ani vypravěči orámovaný sled útržků života pocimrmannovsku vymyšleného génia nevadí, horší je to se zábavností, která kulhá od začátku až do konce.(14.7.2013)

Naprosto skvělý výkon Samanthy Morton, bez ní by film silně tratil.(8.9.2010)

Nudné, prázdné, zbytečné, banální, přesto si to pořád drží jistý allenovský standard, až se mi ta krutá slova nechce psát. Ale musím. Jede to ale především na setrvačnost. Ten film je zaujímavý už jen a pouze v porovnání s jinými Allenovými filmy, samostatně už skoro postrádá smysl.(24.8.2012)

• - Všetky gitarové sóla nahral gitarista Howard Allen, ktorý aj naučil hrať Seana Penna gitarové sekvencie z filmu. (Richard_Ba)

• - Původní nerealizovaná verze scénáře se jmenovala The Jazz Baby. (Witta)

• - "Sweet and Lowdown" je skladba od George Gershwina, která se mj. nachází na soundtracku k filmu Woodyho Allena Manhattan (1979). (PogoJoe)