poster

Lawrence z Arábie

 • Velká Británie

  Lawrence of Arabia

 • slovenský

  Lawrence z Arábie

Dobrodružný / Válečný / Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 1962, 216 min (Director's cut: 228 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  *****

  Takmer štvorhodinový katarzný orgazmus, ktorý sa nedá popísať slovami. Atmosféra, hudba, herci, psychológia postáv a ešte raz geniálna atmosféra arabského sveta. Film, u ktorého si budete želať, aby mal ešte aspoň o ďalšie štyri hodiny viac. Dokonalosť, netreba to obkecávať, treba to vidieť!(7.11.2006)

 • Kass
  *****

  Největší z největších.(12.12.2012)

 • Rogue
  ***

  Tento film je synonymem slova monumentálnost, kterou naplňuje v každém svém záběru. Akorát má těch záběrů o pár desítek minut víc, než jsem schopná vydržet.(11.12.2002)

 • Djkoma
  ****

  Velkolepé, obrovské, nádherné, ale příliš ploché a neobjektivní. Lawrence z Arábie jak v jednom dokumentu bylo řečeno je člověkem, kterého vytvořil tisk. On byl stvořen, aby něco změnil a pomohl Anglii v jejich velkém tažení za poražení Turků. On obětoval vše, aby splnil svůj úkol a dokonce se i obětoval. Film vypráví jeho příběh neskutečně obsáhle a je opravdu rozvleklý. Až moc, ale pochází z doby, kdy obrovská stopáž nebyla až takový problém. Ona bájná velkolepost a určitě i cena za natočení museli být někde vidět a kde víc by to diváky okouzlilo než na délce a obrovském časovém prostoru, který film pokrývá? Už jen kvůli Peteru O´Toolovi rozhodně stojí za shlédnutí a poznáte aspoň jednoho muže, o kterém se nevypráví v dějepise a který by bez šikovného novináře nikdy nebyl slavný.(7.3.2007)

 • LiVentura
  ****

  Slavné velkolepé dílo Světového filmu.(14.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace