poster

Lawrence z Arábie

 • Velká Británie

  Lawrence of Arabia

 • slovenský

  Lawrence z Arábie

Dobrodružný / Válečný / Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 1962, 216 min (Director's cut: 228 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  *****

  Tento komentář, který píši k "Lawrencovi z Arábie" je záměrně jiný než ostatní. Není pochyb o tom, že Lawrence je vrcholné dílo, to už tady za mě napsali ostatní - viz kamera, režie, scénář, herecké výkony, hudba, výprava etc. To z něj činí kvalitní velkofilm, kterých se ale dá najít mnoho. Čím je však oním zázrakem, o kterém mluví Spielberg ? Pro mě tím, že se v něm pojí perfektní zábavný velkofilm s mnohovrstevnatým a hlubokým příběhem. Úplně přesně souhlasím s komentářem BELLDANDY, která výstižně popsala jedno ze stěžejních témat snímku. A takových filmů je, jaká škoda, příliš málo. Ale naštěstí je tu Lawrence, kterého snad ani nemůže stačit vidět jednou. Tenhle film, respektive klenot, mě vždy znova a znova dokáže ohromit. Pane Leane, díky za dechberoucí zážitek z Vašeho veledíla.(27.7.2004)

 • Botič
  *****

  Nepřekonatelný monolit a jedno z největších dobrodružství jaké jsem měl možnost vidět na stříbrném plátně.(4.7.2012)

 • hirnlego
  ****

  Děkuju. Těch 216 minut jsem si užila a prožila od začátku do konce, přestože mě celou dobu štvala Lawrencova osobnost, i když skvěle zahraná - aspoň, že se za celou dobu nekonal ani jeden rušivý "povinný" milostný románek (to je sakra tak osvěžující!). Perfektní obraz výroční digitální kopie v kině Hvězda byl dokonalost sama při nádherných velkolepých záběrech pouště, ale při detailech na obličeje, na nichž tak byl k rozpoznání každý kus, který tam nepatří (nejvíc bodal do očí hnědý frňák Anthonyho Quinna), trochu rozptyloval. Všecko je ale odpuštěno od prvních okamžiků, kdy se na plátně objeví Omar Sharif. Hrdý, charismatický, osudový. Bože, je mi zase patnáct. (4,5*)(24.7.2012)

 • Matty
  *****

  O´Toole mi byl zprvu neuvěřitelně nesympaticky a jediné co jsem tudíž mohl obdivovat byli nádherné panoramatické záběry pouštní krajiny. S ubíhajícím časem poctivé (velmi poctivé) stopáže mi však jeho dokonale učesané blonďaté vlasy a modré oči vadily čím dál méně, no a ke konci už jsem měl jasno - Peter O´Toole je pan HEREC! Jen nevím, proč trvalo tak dlouho, než jsem si na něj zvyknul. Jinak byl film velkolepý v tom nejlepším slova smyslu. 95% Zajímavé komentáře: Pohrobek, Tommy987, Bafo, danoo(15.6.2005)

 • Divočák
  *****

  Výborný film, Guinnesse a Quina jsem poznal až z titulků, což svědčí mimo jiné i o skvělých maskách. Výprava je opravdu obdivuhodná, jen ta přehnaná délka je občas na škodu.(11.6.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace