Frodo utíkej!(27.4.2004)

To byla zase nějaká mánie, točit katastrofické filmy? Ač ano, nebo ne ... tak se mi tenhle film líbil, konec trošku ujetý, ale i přesto 3*(21.5.2009)

No cekal jsem od toho teda vic. Pokud budu porovnavat s Armageddonem, tak z toho jasne vyjde Armageddon jako vitez, jelikoz je skoro ve vsem lepsi. Vetsina hercu je takovejch nijakejch vcetne Morgana Freemana, hudba je hodne spatna a triky taky nic moc. Navic zhruba 90 minut se jen keca, jak se zachranit a kdyz uz pride nejaka akce tak za moc nestoji. Souhlasim s golfistou, ze tenhle film neni tolik zamerenej na hrdinstvi, coz je ale podle me v tomhle pripade skoda, protoze de o zachranu cele Zeme a tam by hrdinove meli bejt. Ale samozrejme, ze tu nejaky radoby hrdinsky a drsnacky hlasky typu "Musime tem dole dat sanci na preziti" jsou. A ten konec kdy voda smete cely mesta, ale kopecku na kterym je Elijah a jeho holka se vubec nedotkne je fakt trapnej. Vetsinu filmu jsem se nudil, takze slabsi 3*.(18.9.2005)

Drtivý dopad je tak průměrný a nezáživný, že se v něm ztratí i tak dobří herci jako Morgan Freeman a Elijah Wood a osud světa je mi celý film úplně ukradený. A to by myslím u katastrofického filmu nemělo být.(17.9.2005)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $140,464,664Tržby Celosvetovo $349,464,664/videl v kine: 70%/(29.6.2005)

• - Morgan Freeman (Beck) obsadil roku 2012 druhé místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o nejlepší náhradu reálného presidenta filmovým. (JoranProvenzano)

• - Scéna, kdy Jenny Lerner (Téa Leoni) poprvé potká prezidenta, se natáčela na stejném místě, kde byl zavražděn Robert F. Kennedy. (Partina)

• - Spoiler: Přestože je uvedeno, že do archy budou přijímání pouze lidé starší 50 let, v autobuse se objevuje žena, která tento limit značně překračuje. (pato15)