Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  „Veriť v niečo. Dúfať v niečo. A pre túto vieru žiť.“ Nemám tento film rád. Nie, vôbec ho nemám rád. V čase uvedenia do kín sa nejednalo len o jeden z prvých filmov Spielbergom čerstvo založeného štúdia DreamWorks, ale tiež o „civilnejšiu“ konkurenciu príbehovo úplne rovnakému ARMAGEDDONU z produkcie, čo hovorí za všetko, Jerryho Bruckheimera. Je pravda, že ARMAGEDDON bol o čosi (dosť?) hlúpejší, ale aspoň sa na nič nehral a bola s ním sranda. Naopak, DRVIVÝ DOPAD (zrejme už do smrti nudnej Mimi Lederovej, ktorá podobne "civilne“ na škodu veci, diváka a filmu poňala už MIEROTVORCU), sa hrá na ťažkú drámu. Snaží sa precítene pýtať, ako by sa ľudstvo začalo správať, keby zistilo, že onedlho vyhynie. Výsledkom je napriek na pohľad zdatnému hereckému obsadeniu (Freeman, Duvall) bieda, ani dráma, ani sci-fi, tobôž nie AKČNÉ sci-fi.(3.1.2009)

 • freddy
  ****

  Úchvatný film, který diváka nechá vydechnout jen při pozvolném a zdánlivě nicneříkajícím začátku, který je zároveň podle mého názoru největší slabinou celého filmu, nicméně chápu, že divák musí být nějakým způsobem uveden do děje a respektuji to. Ovšem od prvního prohlášení amerického prezidenta o hrozící srážce planety Země s kometou film nabírá obrátky a je to jedna velká a nezadržitelná jízda, která stojí za to. Morgan Freeman jako americký prezident má totiž neuvěřitelné charisma, takže když na něj koukáte, víte, že nebezpečí je na dohled a nepotřebujete žádné další důkazy, on je prostě tak přesvědčivý, že jsem měl z jeho prezidentských projevů husí kůži. Ovšem zajímavá nebyla jen část s prezidentem a dychtivou reportérkou, zajímavá byla i dějová linie s Elijahem Woodem, který byl neuvěřitelně sympatický a zároveň tak nějak mile nevinný, zkrátka hrdina, kterému musíte fandit. A část s astronauty byla už jen takovou příjemnou třešničkou na dortu. Skoro se mi ani nechce věřit, že už to je nějakých 10 let, co jsem tento film viděl poprvé, ale je tomu tak, od té doby jsem ho pak viděl ještě několikrát, naposledy včera večer, a rád se k němu znovu někdy vrátím. S filmem jsem celkově spokojený a uděluji lepší čtyři hvězdy.(7.1.2012)

 • Gilmour93
  ***

  Klasicky hollywoodský konec amerického světa, kde Frodo na motorce ujíždí přílivové vlně.. Smutnou skutečností je, že celý film jen vlastně čekáte, kdy sebou ta vlasatice praští do moře a slzy zjihlosti se smísí se slanou vodou. Je mi líto, ale s Armageddonem to házím do jednoho pytle, který patří schovat do sklepa či na půdu (podle toho, kam chodíte méně). Jak se tak dívám, pro některé je největší science fiction obsazení M.Freemana do role amerického prezidenta a ejhle - než bys párkrát řekl "borůvkový koláč“ - je tu Barack! Snad to není znamení nějakého blížícího se Wolf-Biedermana..(23.9.2008)

 • Jossie
  ***

  Drtivý dopad je tak průměrný a nezáživný, že se v něm ztratí i tak dobří herci jako Morgan Freeman a Elijah Wood a osud světa je mi celý film úplně ukradený. A to by myslím u katastrofického filmu nemělo být.(17.9.2005)

 • Lima
  ****

  Ani ne tak sci-fi, jako spíše uvěřitelný obraz našeho světa, čelícímu hrozbě, která klidně může přijít i v reálu. To, co se stalo začátkem 20.století na Sibiři,kdy do naší planety udeřil malý asteroid o síle několika atomových pum, může za pár let klidně postihnout jiný kout světa v mnohem větší a pro život na zemi katastrofální míře. A o tom je právě tento film. Nehostinný vesmír bohužel životu nefandí a je dobré to vědět, nebo natočit o tom film. Ale to je bohužel tak všechno, co člověk může dělat. Nebo v rámci zachování lidského rodu obydlet i jiné planety, jako pojistku. Jenže to už jsme opravdu u sci-fi, ale filmy by byly o tom taky parádní. Drtivý dopad 2 až 10 :o)) Ale zpět k samotnému filmu. S přimhouřenýma oběma očima dávám čtyři* a jsem ochoten přehlídnout i trapárnu v podobě přistávání na asteroidu.(21.4.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace