• Pohrobek

Točit filmy, které hrozí zkázou celému světu, by se mělo zakázat, protože se vlastně jedná o stejnou levost, jakou je podprahová reklama. Takovým filmem diváky pouze citově vydíráte. O to ubožejší je řešit obyčejné lidské problémy, jako jsou vztahy mezi rodiči a dětmi či první láska, na takto absurdně megalomanském pozadí. Když už něco takového natočit, tak tedy zatraceně dobře dbát na alespoň trochu uvěřitelný příběh a chování postav, čemuž ovšem musejí napomáhat i herečtí představitelé. Tento film by u mě propadl, nebýt té Bayovi příšernosti, ve srovnání s ní Drtivý dopad ještě zůstává docela snesitelným podíváním. Morgan Freeman jako prezident USA - dost směšné, ale stále mnohem lepší než Harrison Ford.(30.1.2005)

Když jsem byl menší, byla to pro mě děsná pecka. Jinak je to ale dobrý katastrofický film s kupodivu neumělými charaktery a roztomilým modroočkem Woodem.(9.1.2008)

Srovnání s Armageddonem je tady naprosto nevyhnutelné. Stejné schéma děje, hrdinové v raketoplánu / hrdinové na Zemi. Tady mi přišlo rozhodně příjemnější herecké obsazení, ale příběhová linie je v obojím velmi slabá.(30.3.2003)

No cekal jsem od toho teda vic. Pokud budu porovnavat s Armageddonem, tak z toho jasne vyjde Armageddon jako vitez, jelikoz je skoro ve vsem lepsi. Vetsina hercu je takovejch nijakejch vcetne Morgana Freemana, hudba je hodne spatna a triky taky nic moc. Navic zhruba 90 minut se jen keca, jak se zachranit a kdyz uz pride nejaka akce tak za moc nestoji. Souhlasim s golfistou, ze tenhle film neni tolik zamerenej na hrdinstvi, coz je ale podle me v tomhle pripade skoda, protoze de o zachranu cele Zeme a tam by hrdinove meli bejt. Ale samozrejme, ze tu nejaky radoby hrdinsky a drsnacky hlasky typu "Musime tem dole dat sanci na preziti" jsou. A ten konec kdy voda smete cely mesta, ale kopecku na kterym je Elijah a jeho holka se vubec nedotkne je fakt trapnej. Vetsinu filmu jsem se nudil, takze slabsi 3*.(18.9.2005)

Rozhodně jeden z těch lepších katastrofických filmů. Docela nečekaná lidskost je podepřena dobrými herci. V tomto ohledu je Dtivý dopad rozhodně výrazně lepší než Amrageddon.(20.8.2007)