Srovnání s Armageddonem je tady naprosto nevyhnutelné. Stejné schéma děje, hrdinové v raketoplánu / hrdinové na Zemi. Tady mi přišlo rozhodně příjemnější herecké obsazení, ale příběhová linie je v obojím velmi slabá.(30.3.2003)

5 / 10 Ak čakáte klasický katastrofický film, ste na zlej adrese. Áno, hrdinstva a povinného patriotizmu si aj tu užijete požehnane, no Drvivý dopad nie je ani tak o zrážke meteoritu so Zemou, ako o zrážke ľudských vzťahov s novou, nečakanou situáciou. Pravda, možno sa to dobre číta, ale zas až taká strašná zábava to nie je, to mi verte.(20.12.2005)

V roku 1998 vznikli dva filmy o niceni Zeme. V akcnejsom a zabavnejsom podani nam ho ukazal Michael Bay v ARMAGEDDONE (1998) a v tomto pre zmenu reziserka Mimi Leder, ktora ma za sebou PEACEMAKER (1997) alebo POSLI TO DAL (2000). Mozno je tento film brany az prilis vazne, skor sa tu jednalo o rodinne problemy redaktorky Tei Leony a jej rodicov a hlavne o tom, co by asi robili ostatne rodiny posledne tyzdne zivota pred dopadom nicivej komety, pricom este stale dufali, ze by vesmirna expedicia dokazala kometu znicit. Mne osobne sa film velmi pacil a vobec mi nevadilo, ze sa takmer cely film vobec nic nenicilo, pretoze mi stacilo bohate hviezdne obsadenie, nadherna hudba Jamesa Hornera a produkcia Stevena Spielberga... 28.12.2009 ______ Téa Leoni - (Jenny Lerner) +++ Elijah Wood - (Leo Biederman) +++ Morgan Freeman - (Prezident Beck) +++ Robert Duvall - (Spurgeon Tanner) +++ Maximillian Schell - (Jason Lerner) +++ Vanessa Redgrave - (Robin Lerner) +++ James Cromwell - (Alan Rittenhouse) +++ Leelee Sobieski - (Sarah Hotchner) +++ Blair Underwood - (Mark Simon) +++ Produkcia: Steven Spielberg +++ Hudba: James Horner +++(28.12.2009)

Mimi Leder má švih a hoci sa jej filmy držia prevažne na čistokrvnej ,,popcornovej" úrovni, pokým mi pri megazvodných vizuálnych frekvenciách robí spoločnosť chutný popcorn a nekompromisný milovník komerčnej zábavy, užívateľ Falko , tak sa vonkoncom nemôžem sťažovať. :-) PS: Prvý prezident USA Afroameričan Morgan Freeman? Žeby Američania dopredu tušili? :)(16.11.2009)

• tron

„Veriť v niečo. Dúfať v niečo. A pre túto vieru žiť.“ Nemám tento film rád. Nie, vôbec ho nemám rád. V čase uvedenia do kín sa nejednalo len o jeden z prvých filmov Spielbergom čerstvo založeného štúdia DreamWorks, ale tiež o „civilnejšiu“ konkurenciu príbehovo úplne rovnakému ARMAGEDDONU z produkcie, čo hovorí za všetko, Jerryho Bruckheimera. Je pravda, že ARMAGEDDON bol o čosi (dosť?) hlúpejší, ale aspoň sa na nič nehral a bola s ním sranda. Naopak, DRVIVÝ DOPAD (zrejme už do smrti nudnej Mimi Lederovej, ktorá podobne "civilne“ na škodu veci, diváka a filmu poňala už MIEROTVORCU), sa hrá na ťažkú drámu. Snaží sa precítene pýtať, ako by sa ľudstvo začalo správať, keby zistilo, že onedlho vyhynie. Výsledkom je napriek na pohľad zdatnému hereckému obsadeniu (Freeman, Duvall) bieda, ani dráma, ani sci-fi, tobôž nie AKČNÉ sci-fi.(3.1.2009)