Pošli to dál

• slovenský

Pošli to ďalej

Drama / Romantický

USA, 2000, 123 min

No tu je perfektne dokázané ako sa dá s dobrým nápadom a samozrejme aj so skvelými hercami natočiť príjemný filmík. Na mnohých miestach aj úsmevný a poučný. Záver bol veľmi krutý, no tým dojemnejší. Reálnosť celého projektu 'Pay It Forward' síce lietala kdesi v oblakoch, musím povedať, na mňa to určite zabralo. 80%.(16.9.2006)

Strašne sentimentálny a manipulatívny hollywoodsky doják "pre masy", ktorý sa tak trochu škaredí svojou nedôveryhodnosťou (na ktorú si "masy" nepotrpia). Ako emocionálneho diváka ma však napriek tomu dostal.(11.4.2002)

• Rob Roy

První polovina je jen klišovitá, druhá navíc neskutečně podbízivě slzopudná. A herci ( především Spacey ) zklamali. O tom, co všechno je na tomto filmu špatné, by se dalo napsat hodně...A ten závěr, bože!(26.4.2005)

Napriek až okatej snahe vydolovať čím viac sĺz sa tvorcom podarilo vybalansovať to a udržať si skvelú úroveň, za čo môžu aj vynikajúci herci.(27.6.2012)

Soundtrack Thomas Newman: 1. Possibility ,2. Car Trouble ,3. Washer Vodka ,4. Cereal Bum ,5. Come Out Jerry ,6. Fixture Vodka ,7. Rat Bastard ,8. One Kiss ,9. Tardiness ,10. In Recovery ,11. Jaguar ,12. Dumpster ,13. Sleepover ,14. Cosmic Aristotle ,15. Euphemism ,16. Homeless ,17. Pay It Forward ,18. Night And Day And Night ,19. Asthma ,20. Powers Of Three ,21. Desert Drive ,22. Wasted Air ,23. The Bad Thing ,24. Gasoline ,25. Velocity Organ ,26. I Forgive You ,27. Calling All Angels - Jane Siberry(5.5.2011)

• - Film vznikol podľa rovnomennej knihy od autorky Catherine Ryan Hydeovej. (Paela)

• - Když bezdomovec Jerry (James Caviezel) sype malému Trevorovi (Haley Joel Osment) křupky do misky, miska je úplně plná. Při dalším záběru je však miska plná pouze z poloviny. (Reesam)

• - Pri natáčaní scény, v ktorej Helen Hunt dáva facku synovi Trevorovi, Haley Joel Osment požiadal herečku, nech ho skutočne udrie, aby to vyzeralo realistickejšie. Avšak režisérka Mimi Leder to odmietla. (jofffo1)