Pošli to dál

• slovenský

Pošli to ďalej

Drama / Romantický

USA, 2000, 123 min

Rozpočet $40miliónovTržby USA $33,519,628Tržby Celosvetovo $55,707,411/70%/(19.5.2005)

Bylo by to skoro standartní poloromantické drama, kdyby si tvůrci nedovolili porušit jedno z hollywoodských klišé. Které konkrétně, to tady rozvádět nebudu, kdo viděl, ví o čem je řeč. Malinko tím film dostali do více emocionální roviny, ale po pravdě řečeno, celkové úrovni ani tohle příliš neprospělo. Ale ani neublížilo.(11.11.2002)

Při druhém zhlédnutí mě napadlo, jestli si paní režisérka náhodou závěrečný šokující zvrat tak trochu nevycucala z prstu, aby svému vážněji pojatému romantickému příběhu dodala citovější a osudovější nádech. Jelikož mám ale moc rád Kevina Spaceyho v civilní poloze a rád se nechávám emocionálně ždímat, tak si nestěžuji a na tohle vzpomínám rád. Velmi tomu napomáhá výtečná Newmanova hudba, která snímku dodává krásně nostalgický nádech ztracených vzpomínek.(26.10.2006)

Celou dobu někde na pomezí 2* a 3*. Přitom má film zajímavou myšlenku a hned tři herecký esa: Osmenta, Hunt a hlavně Spaceyho. Jenže těmhle třem pěkně zavařuje sama režisérka. Ta se zjevně snažila narvat do filmu všechno, čím by mohla vytvořit krásnej film, kterej přitáhne do kin masy lidí, všichni si popláčou a budou spokojený. Sama režisérka pak úspěšně dorazí na předávání Oscarů, shrábne ceny a do konce života jí budou chodit nabídky na další Americké krásy (teprve teď mě napadá, jaký je štěstí, že se jí Americká krása nedostala do rukou). Na druhou stranu, přiznávám... někdy to funguje. Chvílema se skutečně projevila část mé sentimentální melancholické duše, chvílemi část mé romantické duše a Spacey vypadal (příjemně?) zase trochu jinak... P.S. Toto budiž varováním pro nejméně tři lidi, které posílám v rámci dobrých skutků dál: k šedýmu saku nikdy nenoste bílý tenisky... ani k černýmu, ani k žádnýmu jinýmu. Prostě to vypadá příšerně... Sakra, s těmahle kecama bych se mohla pomalu přidat k módní policii... no fuj... ošklivá StarsFan...(1.4.2007)

I přes účast mých oblíbených KevSpa a HelHun pouze lehký nadprůměr.(19.5.2003)

• - Film vznikol podľa rovnomennej knihy od autorky Catherine Ryan Hydeovej. (Paela)

• - Když bezdomovec Jerry (James Caviezel) sype malému Trevorovi (Haley Joel Osment) křupky do misky, miska je úplně plná. Při dalším záběru je však miska plná pouze z poloviny. (Reesam)

• - Pri natáčaní scény, v ktorej Helen Hunt dáva facku synovi Trevorovi, Haley Joel Osment požiadal herečku, nech ho skutočne udrie, aby to vyzeralo realistickejšie. Avšak režisérka Mimi Leder to odmietla. (jofffo1)