Nebýt originální motivace záporného hrdiny (já vím, zní to nelidsky) a efektní scény krádeže jaderných hlavic (dobře, ještě vrtulníkové scény jsou víc než jen povedené), bylo by to jen průměrné pokoukání. Tedy pokud nejste fanatičtí vyznavači George Clooneyho nebo Nicole Kidmanové:) Jo a málem bych zapomněl na soundtrack Hanse Zimmera... ale musím říct, že se na to dobře dívá i po víc jak patnácti letech, takže proč to neposlat do červeného, že? 70%(29.3.2003)

Nicole Kidman. George Clooney. Mladí a krásní. Vidět a zapomenout. 60% Zajímavé komentáře: Visáč, Desperado(29.7.2005)

• MikO_NR_1909

Preplácané akčné pole nudizmu. Tradične nelogické chovanie postáv, najmä vzhľadom k prioritám, ktoré ich postihujú a jak na ne dotyční reagujú. Nevierohodné a smiešne kaskadérizmy v každej minúte. Slabé resp. dosť nevýrazné výkony celebritných hviezd, medzi ktoré sme sa (čiastočne) a s nadšením "pripojili" i my Slováci. Veď je to predsa super, nehľadiac v akom kvalitatívnom pudingu sme účastníkmi. A je zaujímavé, ako sa tieto atribúty, ktoré som vyššie spomínal ako kritickú nôtu, v žánrových pravidlách často vyskytujú. Ako nejaká rakovina.(8.11.2014)

Štandartný akčný thriller s vydarenými akčnými scénami, ktorý ma však už po druhom pozeraní prestal baviť. Neviem či je to v tej dĺžke, alebo v Kidmanovej, ktorá mi tu fakt dosť nesedela. Ale zase Clooney je v pohode ako vždy a réžie je tiež slušne zvládnutá.***a 1/2(22.8.2007)

• nascendi

Taký smiešny filmík o tom, ako si Hurvínek predstavuje kradnutie ruských atómoviek a predaj jednej z nich za tašku!!! dolárov. Komplikuje im to neodolateľný George Clooney vo fešáckej uniforme, pre ktorého neexistuje nič nemožné a dokáže popri tom všetkom trúsiť aj múdrosti, ktorými ohuruje pojašenú Nicole Kidman. Aj keď je film smiešny, nie je zábavný a keby si na nakrúcanie jednej epizódy nezvolili moje rodné mesto nedostal by ani tú jednu hviezdičku.(7.5.2011)