Když svěříte akční film ženě, převážně televizní režisérce, tak také musíte počítat s tím, že film nestrhne tak, jak by měl. A to Mimi Leder režírovala ještě poměrně zdatně. Scénář byl jen průměr a nešlo z něj vymáčknout něco navíc. Když se do hlavních rolích angažují George Clooney a Nicole Kidman, nemusí to vždy stoprocentně vyjít. Něco se na filmu podařilo a něco už méně. Vadilo mně, že vážně míněný film velmi často působil jako parodie na špionážní filmy. To byl asi nejrušivější element, ale stejně bych s hodnocením zůstal u méně záživného průměru. 50%(6.1.2012)

rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $110,463,140(15.12.2006)

Nějak jsem na tento kousek zapomněla, přitom jsem ho viděla už několikrát. Je to správný akční film se vším všudy. Kdysi se mi to moc líbilo, dnes s odstupem času ubírám jednu hvězdičku za to, jak je ve zvyku v amerických filmech hlavního hrdinu stavět do světla neohroženého, nesmrtelného, málem nezranitelného supermana. Nicole to ale ve filmu opět sluší i když nenamalovaná, je prostě perfektní.(31.8.2013)

Průměrný thriller s minimem akčních scén. Charismatický Clooney to však celkem zachraňuje a akční scény jsou slušné.(30.7.2007)

„Všetci sú rovnakí. Chcú úctu a moc. A radi si za to zaplatia.“ PEACEMAKER patril k prvým filmom v 90. rokoch založenej filmovej spoločnosti Spielberga, Geffena a Katzenberga DreamWorks SKG (ďalej napr. podobne až príliš „umiernené“ HON NA MYŠ, DRVIVÝ DOPAD alebo AMISTAD). Réžie sa ujala v Spielbergovom (a Crichtonovom) televíznom seriáli „Pohotovosť“ odskúšaná Mimi Lederová. Práve jej obsadenie (a zbytočne „realistický“ prístup scenáristu, ktorý sa asi hanbil PORIADNE SA DO TOHO OPRIEť DOPRDELE) majú za následok... nudu (česť výnimkám - brutálna viedenská automobilová naháňačka... nakrútená v Bratislave). Tvorcovia to mysleli dobre; ich civilný prístup je k takej "komiksovej" téme, ako sú teroristi a letecké prepady automobilových kolónií, prekvapivo svieži. Chvíľku. No 119 minút nie je chvíľka. Nakoniec to dopadlo dobre len vďaka atmosfére niektorých scén a kvalitnému hereckému obsadeniu (Iures, Mueller-Stahl), ktorému dominuje robustne nekompromisný Američan Clooney so svojim chlapčenským úsmevom. Naopak, Austrálčanka Nicole Kidmanová sa v príbehu, plného nadbytočných dialógov, stráca. Kino Považan 1997(19.10.2004)

• - Ruští vojáci ve vlaku jsou ozbrojeni československými útočnými puškami Vzor 58. (Saccard)

• - Parní lokomotiva byla zapůjčena ze sbírek Múzejno-dokumentačného centra ŽSR v Bratislavě. (hippyman)

• - Kvôli potrebám filmu pretreli na vlaku pôvodnú červenú farbu na zelenú s pruhom. (Raccoon.city)