Ledová bouře

Ice Storm, The

• slovenský

Ľadová búrka

USA, 1997, 112 min

Mistr David Fincher jednou prohlásil, že „co je to režie poznáte, až když zapadá slunce, vy musíte natočit pět záběrů a víte, že stihnete jenom dva.“ Takový Ang Lee zvládne stylově, tematicky i žánrově odlišné tituly, jeho pohled je vesměs vždy neotřelý. K tomu nabídne komplexní charaktery a netriviální pojetí konfliktů mezi hrdiny. Když vsadí na postavy, má často vyhráno. Ostatně jako tady. Intimní Lee. Režijně znovu velmi silný.(14.2.2016)

Morální prohnilost a mamutí dávka pokrytectví do každé rodiny aneb "jsme jen lidi" není alibi, nýbrž diagnóza.(23.11.2011)

Takéto príbehy o pokrytectve a pretvárke nemám rád, inak by to bolo celkom fajn. Ale to ako dopadla postava Wooda bolo husté.(20.12.2005)

Zlatá Palma - výběr(16.9.2006)

Už jen pohled na obsazení a režii dává tušit mimořádnost zážitku. A skutečně, Ang Lee umí jak čínskou legendu, tak Austenovou či třeba rodinné drama z Ameriky 70. let. Velice silný zážitek! Další skvělá románová adaptace!(31.5.2002)

• - Film vyhrál cenu za nejlepší scénář na filmovém festivalu v Cannes. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Roli ve filmu odmítla Natalie Portman, příběh se jí zdál moc temný. (Roman.Ticka)

• - Tento film byl úplně premiérou pro Katie Holmes. Na tento film ji poslal manažer talentů Al Onorato. (Zdroj: ČSFD.cz)