poster

Rozum a cit

 • USA

  Sense and Sensibility

 • Slovensko

  Rozum a cit

Drama / Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 1995, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rocky62
  ***

  Expresivní Rozum a cit potřebuje rozum a cit pro úplné pochopení a vychutnání. Jsem si vědom velkého kvanta pozitiv (citlivá režie, nádherná hudba, skvělí herci a nadupaný scénář) ale takovou porci hluchých míst, aby divák pohledal! To je jediný a zároveň největší zápor, který mi zkrátka nedovoluje jít s hodnocením výše. Je také možné, že romanticko-historické filmy nejsou pro mě, soudě podle Valmonta a Pýchy a předsudku. Snad mě Ang Lee ohromí něčím jiným.(2.6.2011)

 • NinadeL
  ***

  Svého času jsem to milovala, ale pak jsem to vyměnila za Malé ženy. Bylo velkou chybou, že nejmladší Dashwoodovou nehrála Kirsten Dunst, to by bylo hned o něčem jiném.(4.2.2009)

 • Tomco
  ****

  uz len hviezdne herecke obsadenie mi davalo tusit, ze sa nemusim bat vysledneho efektu. film ma svoje muchy, ale v celku a hlavne v druhej polovici posobi velmi prijemne, dojimavo, humorne a samozrejme dramaticky. zaujimave osudy snimane prijemnou kamerou, ano, moze byt.(18.9.2007)

 • LiVentura
  ***

  Příjemné, trochu nudí, ale herectví skvělé.!(15.10.2015)

 • castor
  ***

  Kde začít? Možná tím, že kostýmní historická dramata/romance se jen málokdy strefí do mého vkusu. Příliš mnoho nic neříkajících scén, utahané dialogy, mizerné tempo, ženy a dívky sevřené přísnými zákony etikety s touhou po té skutečné lásce. Prostě mě opačné pohlaví, jehož kvality se odvíjely od schopnosti hry na klavír a vyšívání a vytříbeného chování, se vším tím štěbetáním a nekonečnými klepy, neoslovilo. Kladem filmu jsou bezesporu herecké výkony (Thompson, Winslet, Rickman), ale alespoň pro mě je to tak jediné, na co si snad někdy vzpomenu. A Anga Lee mám raději v korunách stromů..(16.1.2011)

 • - Emma Thompson a Alan Rickman společně neučínkují poprvé. Pospolu se objevili již ve čtyřech snímcích z filmové série o Harrym Potterovi. V pokračování Harry Potter a Fénixův řád (2007) si pak zahráli i společně s Imeldou Stanuton. (Elbarto08)

 • - Ve scéně v knihově si můžete v momentě, kdy Margaret (Emilie François) stojí zády ke kameře, všimnout, že je pod jejím oblečením viditelná sada baterií pro mikrofon. (hansel97)

 • - První verze scénáře měla 350 stránek a Emma Thompson ho napsala ručně. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace