Rozum a cit

Sense and Sensibility

Rozum a cit

Drama / Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 1995, 131 min

Jane Austenovú som nebola schopná čítať a pravdepodobne to už nikdy neskúsim. No vydarene sfilmovaná kostýmovka so skvelým hereckým obsadením je tá forma Jane Austenovej, ktorá sa mi páčila. Citlivo, takmer až psychologicky nasnímaný príbeh, ktorého morálka je už síce zastaraná, ale zápletka sa nemení po storočia.(21.3.2006)

Škoda, že jsem to viděl s dabingem... Málokde jinde se setkává taková plejáda mých oblíbených herců.(9.7.2008)

Naprosto skvělá romance, kterou si vzal pod taktovku Ang Lee. Emma Thompson, Kate Winslet, Hugh Grant, Alan Rickman - takhle kvalitní obsazení v neméně kvalitním snímku. Brilantní úsměvná propletená romantika!(23.8.2012)

Tak nějak sem nepochopil, o čem to teda vlastně bylo? Jednotlivé epizodky mají hlubší smysl samy o sobě, než v cekovém kontextu. Jinak velice zdlouhavé, rozvláčné... Herecky ovšem fantastické. Emma Thompsonová ja skvostná, Kate winslett je taky výborná, ale vrcholem jsou všechny mužské role. Grantem a Rickmanem počínaje, a tím hubeným chlapíkem, co pronáší jen několika slovná, cinická konstatování konče. ale jako celek... silné zklamání(30.1.2006)

Rozpočet $16,5miliónaTržby USA $43,182,776Tržby Celosvetovo $134,582,776(3.3.2010)