Tygr a drak

Dulu Wang (kniha)

Peter Pau

Tan Dun

Tim Squyres

Skvělý bojový scény, dobrej příběh a Chow Yun-Fat to snad stačí na 4*, ne?(5.2.2005)

• monolog

řekněme, že je to hezká podívaná. aspoň tedy prvních deset minut, ale když vám dvě hodiny po obrazovce lítají kdovíjací šermíři a nějak se jim nechce se vrátit na zemi a říct vám, o co tu jde, tak to omrzí. jak říká pomo, je to asi epická báseň, a já na básničky nikdy nebyl (kromě třeba baudelaira, to je docela prča). a to je asi můj problém. možná kdyby ten film byl o půl hodiny kratší nebo kdyby tam aspoň ty fyzikálně nereálný prvky nebyly tak zřejmý. prostě mě to nedostalo a dodíval jsem se jen proto, že jsem zrovna měl mastný ruce od masírování a nemohl přehodit dvd.(8.12.2005)

• woody

Když už jste dali Oscara tomuhle,tak kde jsou pak Oscary pro Jackieho Chana-ten se alespoň nadře a není zavěšený na laně-nebo pro Bruce Leeho-ten vymyslel vlastní bojový styl- tak kde jsou?A vy to dáte téhle nudné slátatině.(23.8.2003)

Velice příjemná podívaná s nádhernou kamerou a hudbou. A být fandou filmů o bojovém umění, tetelil bych se blahem. 60%.(14.3.2006)

Klasická Čína vtrhla do Hollywoodu a přinesla sebou jednu z největších režisérských osobností kinematografie poslední dekády... Podobné filmy: Klan létajících dýk, Hrdina(19.11.2006)

• - Postavu Li Mu Baie měl původně ztvárnit Jet Li, roli však odmítl kvůli práci na filmu Romeo musí zemřít. (Tygrys)

• - Čtveřice hlavních hrdinů mluví mandarínsky, každý však s jiným přízvukem. Michelle Yeoh s malajsko-anglickým, Chow Yun-Fat s kantonským, Zhang Ziyi s pekingským a Chen Chang s thajským. (Tygrys)

• - Tygr a drak je první cizojazyčný film, který v USA vydělal více než 100 miliónů USD. (Tygrys)