poster

Tygr a drak

 • Čína

  Wo hu cang long

 • Hong Kong

  臥虎藏龍

 • Hong Kong

  Ngo foo chong lung

 • USA

  Crouching Tiger, Hidden Dragon

 • Slovensko

  Tiger a drak

Dobrodružný / Drama / Akční / Fantasy

Tchaj-wan / Čína / Hong Kong / USA, 2000, 116 min

Režie:

Ang Lee

Předloha:

Dulu Wang (kniha)

Kamera:

Peter Pau

Hudba:

Tan Dun

Střih:

Tim Squyres
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  ***

  (1001) Oscar? Kde? Proč? Ale co se divím, wušu filmy vznikaly a vznikají, takže je třeba také někoho ocenit, a Ang Lee je Američanům i vzhledem k jeho minulým snímkům nejbližší. Po prvním shlédnutí mi přišely úspěch i oblíbenost tohoto filmu absurdní, protože jsem jej sama z rozčilení nedokázala pochopit. Potom mi kamarádka vysvětlila motivaci postav, zejména Ziyiny rebelující holčičky, a tak už nebudu dštít špínu na filozofický náboj filmu, přijde mi ale, že námět putování za svobodou ve všech významech toho slova se utopil v množství dlouhých a notně samoúčelných bojových scén. Spousta věcí pro mě zůstává nedořečených (nikoli nevyslovených, jak bych čekala) a proto třeba zvláště první půlka pro mě vyznívá do prázdna a jako by tam ani nemusela být. -"I wish that we'll be in the desert together again."(18.11.2006)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Orgie pohybu a filmového umění. Trailer: http://www.csfd.cz/film/5733-tygr-a-drak-wo-hu-cang-long/videa/#(5.2.2009)

 • Lima
  ****

  Počínaje flashbackem s pouštním přepadením (zhruba v polovině stopáže) absolutní filmová dokonalost a duševní očista v jednom. Bohužel tenhle film trpí na nevýrazný až mdlý rozjezd, proto celkově jenom za 4*. A na Blue-Ray to vypadá úžasně!!(13.4.2003)

 • Marigold
  ***

  Narozdíl od Hrdiny mi tenhle snímek přijde až příliš poplatný konceptu velkofilmu a skutečně svérázný a po čínsku zamyšlený je až ve svém závěru, který je strhující jak po bojové, tak dramatické stránce. Do té doby mi ale Tygr a drak připadal jako zbytečně rozmáznutá milostná epopej s trochu nešťastným rozložením retrospektiv, které zbytečně rozbíjí hlavní dějovou linii. Ta je sice zajímavá, ale přesto v Leeově pojetí nejsilnějši rezonuje v třesku meče a ve strhující a krásné katarzi. Během filmu jsou tu lehké názvuky síly, ale ty se poněkud tříští v kakofonii hlasů, v na jistotu hrané režii a nijak výjimečné vizuální stylizaci. Snad za to mohou ony "americké peníze" a "divácké zaměření". Přitom téma tak typicky asijské, téma boje, života i cesty, skýtá mnoho podnětů k filmové meditaci... Ale Tygr a drak je prostě a jen dobrým akčním filmem, skvělými ukázkami shaolinského boje mečem, kopím a čert já vím čím ještě... K vyšší úrovni ducha však promlouvá pouze nemnohokrát, o to však působivěji.(7.11.2004)

 • Cival
  *****

  Fantastická romance, které prospívá to, že nevznikla v Hollywoodu. A závěrečná honička Chow Yun-Fata a Ziyi Zhang je fenomenální.(24.11.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace