Tygr a drak

Dulu Wang (kniha)

Peter Pau

Tan Dun

Tim Squyres

8 / 10 Potenciálne veľmi silný filmový zážitok bojkotovala moja neznalosť ázijskej kinematografie a výsledné hodnotenie je preto také, ako vidíte - nepochybujem však, že keď si konečne nájdem čas na druhé vzhliadnutie, jedna hviezdička pribudne. Zatiaľ ale musím len pokorne skloniť hlavu pred všetkými skúsenejšími a odrastenejšími užívateľmi, ktorý sa už inak ako po čínsky ani nerozprávajú, a dúfať, že osud a ich nabrúsená katana budú ku mne milosrdní.(29.12.2005)

Většina z hodnotících se sice rozplývá nad úžasností a skvostností tohoto filmu, leč já jsem asi chyběl ve škole, když se probíralo, jak se tyhle dva atributy dají ve filmu rozeznat, jsou-li dovedně skryty. A to tedy u Tygra a draka jsou. Možná, že jej hodnotím tak příkře proto, že jsem jej viděl zatím jen jednou a nestačil jsem vstřebat všechny ty vizuální i mentální divy, které se v něm mají (údajně) vyskytovat. Možná to je i proto, že jsem podobných pohádek na podobné téma a s podobnými herci viděl ještě za reálného socialismu několik (hlavně na videu). Zkrátka a dobře, je-li tohle oscarová bomba, pak je poražený oscarový finalista Musíme si pomáhat nejlepším filmem roku 2000. Neboť dle mého názoru je kvalitativně nejméně o kategorii výše, než tohle asijské umění.(21.10.2002)

Audiovizuální orgie a lehká filozofie pro lepší trávení. 90% Zajímavé komentáře: POMO, ScreamJay, Torrance, PALINO, wipeout, Anworon(18.1.2006)

Velice příjemná podívaná s nádhernou kamerou a hudbou. A být fandou filmů o bojovém umění, tetelil bych se blahem. 60%.(14.3.2006)

Zatím jsem neviděl lepší choreografii soubojů než co se předvádí zde (nejlepší z nejlepších mladá Žen vs. hospoda a Žen vs. Šu Lien). Film je ovšem nejen o boji, ale i o touze, lásce a je místy úžasně poetický až hypnotický (bambusový les). Ústřední čtveřice je skvělá a hudba Tana Duna prostě geniální.(7.8.2003)