poster

Tygr a drak

 • Čína

  Wo hu cang long

 • Hong Kong

  臥虎藏龍

 • Hong Kong

  Ngo foo chong lung

 • USA

  Crouching Tiger, Hidden Dragon

 • Slovensko

  Tiger a drak

Dobrodružný / Drama / Akční / Fantasy

Tchaj-wan / Čína / Hong Kong / USA, 2000, 116 min

Režie:

Ang Lee

Předloha:

Dulu Wang (kniha)

Kamera:

Peter Pau

Hudba:

Tan Dun

Střih:

Tim Squyres
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pethushka
  *****

  Láska, pomsta a bojové umění podtržené překrásnou čistou hudbou. Po zhlédnutí jsem vždy silnější i měkčí zároveň. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů z Asie..legenda,5*.(31.5.2011)

 • woody
  **

  Když už jste dali Oscara tomuhle,tak kde jsou pak Oscary pro Jackieho Chana-ten se alespoň nadře a není zavěšený na laně-nebo pro Bruce Leeho-ten vymyslel vlastní bojový styl- tak kde jsou?A vy to dáte téhle nudné slátatině.(23.8.2003)

 • Hellboy
  *****

  První film, který jsem kdy viděl, ve kterém lidi dokázali běhat v korunách stromů s lehkostí ..veverek?:) Nezapomenutelný zážitek, který mi rozšířil obzory.(6.9.2006)

 • Skejpr
  ***

  Mimořádně přeceněný film, který možná vyniká neokoukaným, nicméně kaičku otravným vizuálem, jinak je to ale jen hloupá báchorka rozplizlá na dvě hodiny.(22.1.2008)

 • TheDarKnig
  ****

  skoro se mi nechce věřit, že ten stejný režisér natočil i Hulka, který oproti tomuhle filmu postrádá vlastně všechno. A to, že je natočen hodně komiksově, mně taky moc nebralo. Tygr a drak je opravdu něco. Rozjezd sice docela často nudí, neustále jsou opakovány ty stejné motivy, první bitka je přinejmenším dost podivná, druhá taky příliš nezaujme, ale stejně dává tušit že si na nás režisér na závěr přichystal něco velkolepého. Hlavní čtveřice hraje perfektně, Ziyi Zhang je opravdové potěšení pro oko diváka a pak když přijde na evropský styl příliš dlouhá flashback scéna v poušti, začne být naprosto úchvatná a její vztah tak je zcela uvěřitelný. Holt holky v Číně to nikdy neměli lehké a když některá byla něčím výjimečná jako tahle, muselo to být dost kruté. No a po té poušti se to definitivně rozjede. Kamera nám dopřává nádherné výjevy z přírody, ale hlavně choreograficky úžasné souboje, které jsou opravdu zničující, a kvůli tomu, co čínané vymysleli, jich chtě nechtě musí západní člověk obdivovat. Souboj v tréninkové místnosti je jeden z nejlepších jaké jsem viděl, tak dlouhý souboj bez jediné chybičky je pastva pro oči. No a definitivní konec už jen podtrhne lyričnost tohoto snímku. Emoce dokázali tihle východní režiséři vyvolávat vždycky a bravurně. Po technické stránce nemám co vytknout (no, snad to lítání, ale bez toho by zase nevznikla jiná pěkná scéna ze závěru. takže si to nechám pro sebe), soundtrack dokresloval tajemno a krásu přírody, a jediné, co se mi nelíbilo, byla angličtina, která docela kazila autentičnost snímku. Za úvod, tohle a to, co jsem odpustil, ale stále to nedokážu úplně odstranit, "jen" 4. Jinak cítím se povznesen(21.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace