Tygr a drak

Peter Pau

Tan Dun

Tim Squyres
  • movie

Jeeee, tenhle film je tak hrozná a přeceněná blbost. Proberte se kuci ... fakt! :-)(20.6.2002)

Najvýstižnejší film ázijskej kinematografie posledných rokov, sprevádzaný jednoduchým, no dojímavým hudobným motívom, ktorý umocňoval duchovný potenciál a oživoval fascinujúce bojové sekvencie. Tiger a drak je epický klenot podfarbený významnými filozofickými myšlienkami a zároveň je filmom, ktorý vo mne pri opakovaných projekciách vyvoláva stále nové dojmy. Pri záverečnej "lietajúcej" scéne do vodopádu naservírovanej so všetkou krehkosťou, som sa cítila ako v raji a Ang Lee mi neskutočne ulahodil. Na ten neopísateľný duchovný pokoj tak rýchlo nezabudnem.(1.2.2008)

Zatím jsem neviděl lepší choreografii soubojů než co se předvádí zde (nejlepší z nejlepších mladá Žen vs. hospoda a Žen vs. Šu Lien). Film je ovšem nejen o boji, ale i o touze, lásce a je místy úžasně poetický až hypnotický (bambusový les). Ústřední čtveřice je skvělá a hudba Tana Duna prostě geniální.(7.8.2003)

Soundtrack Tan Dun: 1. Crouching Tiger, Hidden Dragon ,2. The Eternal Vow from Crouching Tiger, Hidden Dragon ,3. A Wedding Interrupted (Instrumental) ,4. Night Fight (Instrumental) ,5. Silk Road (Instrumental) ,6. To the South (Instrumental) ,7. Through the Bamboo Forest (Instrumental) ,8. The Encounter (Instrumental) ,9. Desert Capriccio (Instrumental) ,10. In the Old Temple (Instrumental) ,11. Yearning of the Sword (Instrumental) ,12. Sorrow (Instrumental) ,13. Farewell (Instrumental) ,14. A Love Before Time (Voice) ,15. A Love Before Time (Mandarin) (Voice),(11.5.2011)

Skvělý bojový scény, dobrej příběh a Chow Yun-Fat to snad stačí na 4*, ne?(5.2.2005)

• - Tygr a drak je první cizojazyčný film, který v USA vydělal více než 100 miliónů USD. (Tygrys)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 14. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V průběhu natáčení prvních akčních scén se Michelle Yeoh zranila a musela být převezena do USA na operaci kolena. (Tygrys)