Po další divoké pařbě zaparkuje zbohatlický floutek a playboy Lenny svojí káru jen těsně vedle garáže, hned na dně napuštěného bazénu. A tátovi dojde trpělivost. Konec flákání, konec utrácení, konec toho být naprostý budižkničemu. Lenny se musí začít starat o patnáctiletého Davida s těžce nemocným srdcem, kterému podle lékařů zbývá pár měsíců života. David žije v sanatoriu a kromě operací toho vlastně moc nepoznal. V jeden moment se tak střetnou dva naprosto rozdílné světy, svět klubů, mejdanů, alkoholu a krásných holek se světem nemocnice, léků a operačních sálů. S tím druhým světem si ale Lenny moc starostí nedělá a začne se o Davida starat tak, jak prostě umí. „Jste bezstarostný ignorant a egomaniak. To je pro těžce nemocného kluka ideální,“ slyší od krásné lékařky. Rozhodne se, že to spolu dají a že si David musí užít, dokud to jde. Ukrást auto, jít na striptýz, do klubu, prostě jen nakupovat blbosti. A pak si David přeje, že by se chtěl zamilovat do nějaké holky. To je velký oříšek, ale nečekané kamarádství už je tak pevné, že začnou pracovat i na tom. Když se s někým stanete opravdoví kámoši, nese to sebou i jeden závazek – Spolu to dáme. A na plno, jako kdyby už nemělo být žádné zítra... což se ostatně může opravdu stát. (Bontonfilm)

Lachtaan

Elyas M’Barek má díky úspěchu trilogie Fakjů pane učiteli a převážně zásluhou svého charisma skvěle našlápnuto a doufám, že jeho tvorba nezapadne prachem v ryze německých menších filmech. Spolu to dáme mě v traileru zaujalo především kvůli němu, přeci jen obdobných komediálně-dramatických snímků týkající se těžké nemoci jsou tu každoročně mraky. Rozhodně ale v žádném případě nelituju toho, že jsme se do kina vydali zrovna na tenhle méně známý film, kde jsem se nenudil jedinou chvílí. Holky si vedle mě i znamenitě pobrečely, mě málem dostal až nezapomenutelný dialog: “A ty máš přítelkyni?” “Kamaráde, já jich mám” “A u kolika z nich víš, že budou brečet, až umřeš?” [viděno v Cinema City Chodov 15.9.2018] ()

inachisio

Velice veselý a vtipný film na to, o jakém byl tématu, což je skvělé. Bavil mě od začátku dokonce, nějaká ta slza taky byla a skvělí herci i zpracování mě přiměli k vysokému hodnocení. Co si přát víc než inspirativní, velice vtipný, happyendovský a navíc pravdivý snímek velice slušně zahraný sympatickým klukem ve dvojici s egoistickým idiotem? ()

Pierre

Němečtí Nedotknutelní. Až moc.... Ani Nedotknutelní nejsou nějak dvakrát originální (to je asi jasné!), ale mají svoje vlastní kouzlo a humor. Právem se stali tak oblíbeným filmem. Spolu to dáme je kopírkou. Ale jinak svým způsobem další příjemný, odpočinkový film se silným příběhem a pro mě krapet zvráceným koncem. ()

janesX

...a ja už som si takmer myslel, že žiadny Nemec nevie natočiť dojemný film. Marc Rothemund (Posledné dni Sophie Schollovej) to celkom zvládol a túto drámu (komédia to nie je ale snaží sa to ľudsky zabaviť) môžem s čistým svedomím zaradiť k filmom, ako napríklad Nedotknutelní, myslím že to nie je o nič horšie. 75%. ()

bearmeedek

Hodnotit fakt složité. Hodina za 3* a zbytek za 4*. Reálnost děje je zbytečné propírat z důvodu, že film je natočen podle skutečné události. Jen je škoda u té první hodiny, že je jen tak nějak odvyprávěna a chybí tomu větší koule. A potom to najednou šlo. Každopádně ten film není zbytečný. Matematickým výpočtem a umělecko-kvalifikovaným odhadem to vychází na 68%. ()

• Film je podle skutečné události. (Comida)
  • Při titulcích hraje skladba „Das Herz schlägt bis zum Hals“ od skupiny Revolverheld. (jiricek33)
  • Film sa čiastočne odohráva v detskom hospici, ktorý je v skutočnosti domovom pre deti s postihnutím a reálne deti sa tak objavujú vo filme. (Arsenal83)