25. hodina

25th Hour

25. hodina

Krimi / Drama

USA, 2002, 129 min

Rozpočet $5miliónovTržby USA $13,084,595Tržby Celosvetovo $23,928,503/55%/(20.4.2006)

Úžasné! Tenhle filmík mě dostal a zas a opět jsem se přesvědčila o hereckých kvalitách Eda Nortona. Z děje pak musím vyzdvihnout scénu, kdy Monty nadává všem a všemu. Vynikající je i bezzvuková pasáž, kdy je ničena Montyho tvářička - neuvěřitelně emotivní scéna... Pět hvězdiček bez debat;o)(27.6.2003)

rozpočet : $5 million tržby celosvetovo : $23,928,503(12.1.2007)

Edward Norton jde do vězení. Než ale k neveselému plnění rozsudku nastoupí, musí stihnout neuvěřitelnou spoustu věcí. Udobřit se s kamarády, naposledy pořádně zakalit, srovnat dluhy, rozloučit se s láskou jeho života, zanadávat si na nespravedlivý svět a spoustu dalších prkotin. Spike Lee vás v téhle dramatické jízdě vtáhne do dvouhodinového kolotoče plného dialogů, jež by se měly tesat do kamene. Jedná se o filmovou nutnost, které nasazuje korunu nejen úderný konec, ale hlavně známý fuckovací monolog. Fuck prison, man!(8.1.2014)

Silný a hlavně hereckými výkony emocionálně vypjatý příběh (nejen) o člověku, který má sakra málo času a bojí se... Závěr filmu zajímavý a Edward Norton excelentní...jako vždy.(23.6.2003)