poster

Jednej správně

 • USA

  Do the Right Thing

 • slovenský

  Konaj správne

Drama / Komedie

USA, 1989, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  **

  Rozpočet $6,5miliónaTržby USA $27,545,445Tržby Celosvetovo $37,295,445║ dosť uťahané /40%/(22.2.2009)

 • Aky
  ****

  Je to přesný snímek života. Velké tragédie zpravidla začínají nenápadně a gradují nepostřehnutelně. Jakmile se však události rozběhnou, nelze je zastavit, i když by se to při vzpomínce na předchozí víceméně dobrácké špičkování, které skoro slibovalo možnou toleranci a happy end, mohlo zdát snadné.(27.9.2009)

 • castor
  ****

  Chtěli nějaký černochy na tu posranou zeď. Ale nedočkali se. Horko v ulicích, horké hlavy všude kolem. Americký černošský problém, který trvá stále a trvat bude i v dalších dekádách, prezentuje v nezávislých vodách režisér Spike Lee v širším kontextu. Někdy poutavě, někdy zatraceně utahaně. Zbytek je na divácích.(18.8.2015)

 • Bachy
  ****

  Od Spika Lee poměrně odvážný krok. Trefná kritika všeho, včetně vlastních řad. Houšť do centra problému. Důležitý film Fight the power?(26.5.2014)

 • Roman.Ticka
  ***

  Mohla to být sakra dobrá sonda do života tepající černošské čtvrti během jednoho obsáhlého horkého dne. Ukázka charakterů různých účastníků a různých kultur ve své vzájemnosti mě docela bavila. Vtipné hlášky spolu s "black music", pracující menšiny, klábosící většina a nikdo z nich na fungujícím stereotypu nechtěl nic měnit. Všichni se navzájem znali, tolerovali a respektovali. Zbraněmi té doby byly silácké řeči, tlačítka volume u rádií a nevinné hrátky s hydranty. Groteska u Sala v závěru po zavíračce patřila k nejvtipnějším, kdyby nepřišel nečekaný šokový obrat o 100%. Bylo to jak blesk z čistého nebe a chyběl jen krůček, aby taškařice ve jménu apartheidu vyvrcholila trapným lynčováním. :-( (U nás se dnes v podobně sálavém horku "bojovalo" ve skocích a piruetách do bazénu. To se mi líbilo.)(7.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace