poster

Jednej správně

 • USA

  Do the Right Thing

 • Slovensko

  Konaj správne

Drama / Komedie

USA, 1989, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ****

  První a zároveň jeden z nejlepších filmů Spikea Lee, který si v něm zahrál i jednu z hlavních rolí. Jeden letní, parný den, několik různorodých postav a atmosféra blížící se tragédie, která tento den ukončí. Jednoduché, zábavné, chytré a poutavé.(17.4.2012)

 • -Ravee-
  *****

  Skvěle zrežírovaná supersonda do stylu života a mentality afroamerické komunity zabývající se především rasovou problematikou s ní spjatou. To vše zahaleno do velmi zábavného hávu. Takhle by se měly dělat učebnice..(13.2.2013)

 • igi B.
  ****

  Jojo, zůstaň černej negře a nekoukej se na ten film, dojebanej pro našince ubohým šašskosolvinským čudlárenským dabingem... . . . Tak díky ignorantští šmejdi z >veřejnosrádní< , dívám se (sice), ale trpím, to se prostě nedá, vnímat pražskočudlí snaživě procítěné debilní hýkání (občas se mmj. míjející s pohybem rtů a gesty dabovaných postav, o směšnosti dabingu davových scén ani nemluvě), namixované pak nějakým nýmandem snad v kuchyni, bez reálných ruchů, naprosto likvidující atmosféru filmu, odehrávajícím se v multietnické komunitě v Bedford-Stuywesant v Brooklynu a ne někde ve Stolici na Jižáku... °-[.. . . . Tak snad někdy na dvd s původní zvukovou stopou a titulky... - - - - - (Poprvé s natěšením očekáváno a s utrpením nahlédnuto a neposlouchatelno 11.2.2013 na >čudláckém sprostoru< , hodnocení s rezervou 843., nekomentář zde notně nasraný jako devětasedmdesátý - 11.2.2013)(11.2.2013)

 • Tommassi3
  *****

  "Měli byste makat !!" - "Hehe, co tím myslíš; makat ??" ;)(27.8.2013)

 • GodComplex
  ****

  Skvely nigga snimek. Ac tohle tema a nigga kulturu nijak nezeru, tak na tohle se koukalo a poslouchalo velmi prijemne. Vyborna hudba a pouzite songy, misty az videoklipova stylizace, hluboky obsah, praziva atmosfera a prostredi Brooklynu. Cumim cumim, ze tak skvely film natocil ten noumovite vzhlizejici mlady nigga v hlavni roli. Bezpochyby kultovni kousek pro vsechny niggas. 8/10(20.4.2014)

 • - Graffiti na zdi běhěm rozhovoru Mookieho (Spike Lee) a Jade (Joie Lee) stojí ''Tawana told the truth' – Tawano řekni pravdu". Jde o odkaz na případ Tawany Brawley, která byla údajně unesena a znásilněna v roce 1987. (CliffLee)

 • - Postava Smileyho nebyla původně ve scénáři. Avšak Roger Guevneur Smith požádal Spike Leeho o roli a jeho scény byly tak přidány v průběhu natáčení. (CliffLee)

 • - Spike Lee chtěl původně do role Salvatora Roberta De Nira. Do role Pina pak byl režisérovou první volbou Matt Dillon. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace