poster

Jednej správně

 • USA

  Do the Right Thing

 • Slovensko

  Konaj správne

Drama / Komedie

USA, 1989, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jillen
  ****

  Strašná pecka :). Sice konec mi trošičku neseděl, hlavně proto, jakým stylem se odklonil od do té doby nadsazené podívané, nicméně příjemné, zábavné a zamyšleníhodné dvě hodinky. Double-truth.(12.2.2013)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Film, ve kterém Spike Lee dává otevřený kartáč jedné menšině tím, že ji vyobrazuje jako poflakující se nemakačenka, který si dělají samy problémy svou ubečeností a zaostalostí. To pak když na ně jeden odpáše opasek, hned se ohání diskriminací a rasismem. Povědomý, že? Ne, nemluvím o té naší menšině. On by to byl opravdu znepokojivě rasistický a tendenční film, jen kdyby Spike Lee nebyl černochem pálícím nemilosrdně do svých řad. U Do the Right Thing se dá výborně pobavit díky pohodové a humorné první polovině, zamyslet nad lidskou blbostí pak ve finále. Spokojenost. 85%(17.9.2014)

 • Kulmon
  ****

  Jednej správně popisuje jednu černošskou čtvrť, kde si Ital otevřel pizzerii. Všichni černoši s tím byli srozuměni a celá generace na jeho pizze vyrostla. Vše bylo v pohodě, než si jeden černej všiml, že na zdi jsou obrázky slavnejch Italoameričanů a ani jeden negr ... Film začíná dost pohodově, avšak tato poklidná atmosféra pomaličku graduje až k netušenému konci. Spike Lee natočil protirasistický film, avšak nesouhlasím s některými co tvrdí, že straní "svejm". Naopak do svých řad útočí, minimálně se snaží pískat rovinu.(6.6.2010)

 • Hejtmy
  ***

  Prvních 90 minut je jenom taková předehra, kdy téměř dokumentárním stylem sledujeme život jednotlivých postav v negerské čtvrti americkýho města. Tenhle prolog se asi bude zdát někomu nudnej, a přišel tak i mně, ale bez něj by závěrečná půlhodina, která úplně mění vyznění filmu, nemohla být tak úderná. Celkově nemám moc rád filmy o negrech, homouších, postiženejch a podobně, protože se nedomnívám, že by tohle téma samotný mohlo utáhnout celej film a nesklouznout přitom k patosu a citovýmu vydírání. Do the Right Thing ale rozhodně není špatnej film, naopak, pro fanoušky filmů o rasismu to bude pecka, pro ostatní má shlédnutí taky svůj smysl. 70 %(12.2.2013)

 • castor
  ****

  Chtěli nějaký černochy na tu posranou zeď. Ale nedočkali se. Horko v ulicích, horké hlavy všude kolem. Americký černošský problém, který trvá stále a trvat bude i v dalších dekádách, prezentuje v nezávislých vodách režisér Spike Lee v širším kontextu. Někdy poutavě, někdy zatraceně utahaně. Zbytek je na divácích.(18.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace