poster

Seber prachy a zmiz

 • USA

  Take the Money and Run

Komedie

USA, 1969, 85 min

 • xxmartinxx
  ***

  Vzhledem k tomu, že jde o Allenův debut coby herce, scenáristy a režiséra najednou, jsem ty čtyři hvězdy málem dal. Fenomenální příběh idiota, co zvládl být i slavným kriminálníkem (ale nedostal se do top 10 wanted, protože neměl konexe), má jistě své kouzlo. Zároveň se to ale dost opakuje a ztrácí niť. Přesto sympatické.(18.8.2012)

 • Malarkey
  ****

  Debut fenomenálního herce, ale hlavně režiséra, který si svoje filmy napíše sám, zfilmuje sám a zahraje si většinou hlavní roli obklopenou řadou pěkných hereček. Jeho jméno je Woody Allen. Legenda o tomto režisérovi, který si většinou hlavní role psal na míru začíná právě s tímto filmem v roce 1969. Na začátek velice slušná satira na gangsterky, které se v té době neobvykle množily. K tomu sympatická délka filmu, která po celou dobu sledování překvapivě potěší, jelikož delší délka by byla už i na mě moc. Připravil jsem se a nakonec se to vyplatilo, na Allenův vytříbený a inteligentní humor a nechal se unášet při sledování nemožné, ale přesto inteligentní postavy, ze které nervozita čišela do okolí a přitom to bylo všechno jenom herectví. --- Zasáhne jej však tragická rána osudu...Trefí ho míček v chybném odpalu. Utrpí úraz na hlavě. Začne věřit, že je císař Vilém.(17.4.2007)

 • sud
  *****

  Woody Allen přesně tak, jak ho máme nejradši. Na paškál si vzal tentokrát gangsterky, detektivky a vězeňská dramata. Hlášek je zde spoustu a s nimi mraky vtipných scén. Každou chvíli se objeví vtip, který vás dostane do kolen a neudržíte se smíchy. A navíc tento film nastartoval celou sérii filmů s tímto brýlatým sympaťákem.(17.4.2007)

 • genetique
  ****

  Nechcel som to hodnotiť s nadsadením, ale musím. Ak dokáže niekto natočiť niečo takéto ako svoju prvotinu a dokáže to nielen natočiť, ale aj napísať scenár a zahrať, tak už sa dá uvažovať, že v budúcnosti to bude niekam spieť. Perfektná gangsterská paródia, ktorou by Virgil zotrel naraz všetkých De Palmových mafiánov. Trošku som sa tešil na väčšie návaly smiechu a lepší koniec, ale to nevadí. Prvotina ako prasa! 80%.(26.2.2008)

 • H34D
  ****

  Komedie Seber prachy a zmiz mi zprostředkovala první setkání s Woody Allenem jako takovým a musím přiznat, že jsem si ho ihned oblíbil. Režisér a scenárista je prostě vynikající, jako herec už je mi trošku méně sympatický, ale na druhou stranu, jen těžko si dokážu v jeho roli představit někoho jiného. Mile mě překvapila svěží atmosféra, jistá nadčasovost a hlavně inteligentní humor, což se u 40 let starých filmů jen tak nevidí. 8/10(6.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace