Seber prachy a zmiz

Take the Money and Run

Komedie

USA, 1969, 85 min

Přišlo mi, že Woody Allen ještě neměl vypilovaný režijní talent, jelikož vetšinou, když se objeví vtipná situace tak víte přesně čemu se máte smát, akorát se prostě nesmějete. Párkrát mě Woody ovšem opravdu dostal.(22.8.2006)

Rozpočet $1,5milióna(28.3.2010)

Aj na tretie vzhliadnutie je to maximálny atak na bránicu, pár gagov je absolútne fenomenálnych! Tento film je niečo ako Woodyho kniha Without Feathers v sfilmovanej podobe, skrátka čistý úlet geniálnych rozmerov:)))(13.7.2007)

Dle zdejších uživatelů filmu ke konci dochází dech. K tomu můžu dodat, že já jsem usnul. Na Woodyho je film jinak svěže "akční" a líbil se mi způsob vyprávění skrze komentátora.(17.4.2007)

Film žije z té obrovské záplavy vtipů a gagů, ale na Allena je to přeci jen trochu bez přesahu a bez hlubšího sémantického podtextu. Jako kontinuální film tento snímek, téměř bez dějové složky, nefunguje a ke konci filmu se trochu bortí i ten slepenec gagů. Woody Allen má podařenější filmy, ale v porovnání s ostatní filmovou produkcí je to i tak nadprůměrný film...(17.4.2007)

• - První film, ve kterém se Woody Allen objevil coby scenárista, režisér a herec. (don corleone)

• - Na filmu pracoval jako střihač Ralph Rosenblum, který podle své knihy natočený materiál důkladně zkrátil a dodal rytmus ve střídání "dokumentárních" a hraných pasáží. (Oktavianus)

• - Postava Virgila Starkwella se narodila 1. prosince roku 1935, Woody Allen mu tedy přiřkl svoje datum narození. (Dreadd)