poster

Seber prachy a zmiz

 • USA

  Take the Money and Run

Komedie

USA, 1969, 85 min

Režie:

Woody Allen

Scénář:

Woody Allen, Mickey Rose
 • Malarkey
  ****

  Debut fenomenálního herce, ale hlavně režiséra, který si svoje filmy napíše sám, zfilmuje sám a zahraje si většinou hlavní roli obklopenou řadou pěkných hereček. Jeho jméno je Woody Allen. Legenda o tomto režisérovi, který si většinou hlavní role psal na míru začíná právě s tímto filmem v roce 1969. Na začátek velice slušná satira na gangsterky, které se v té době neobvykle množily. K tomu sympatická délka filmu, která po celou dobu sledování překvapivě potěší, jelikož delší délka by byla už i na mě moc. Připravil jsem se a nakonec se to vyplatilo, na Allenův vytříbený a inteligentní humor a nechal se unášet při sledování nemožné, ale přesto inteligentní postavy, ze které nervozita čišela do okolí a přitom to bylo všechno jenom herectví. --- Zasáhne jej však tragická rána osudu...Trefí ho míček v chybném odpalu. Utrpí úraz na hlavě. Začne věřit, že je císař Vilém.(17.4.2007)

 • Jossie
  *****

  Velmi netradiční Woody Allen, spousta gagů a nádherných hlášek. Výborná a zábavná komedie.(17.5.2005)

 • KarelR
  ****

  Útěk z vězení pomocí mýdla a krému na boty? Proč ne. Když utíká Woody, je vždycky o zábavu postaráno.(4.10.2007)

 • - Na filmu pracoval jako střihač Ralph Rosenblum, který podle své knihy natočený materiál důkladně zkrátil a dodal rytmus ve střídání "dokumentárních" a hraných pasáží. (Oktavianus)

 • - Film měl vyjít na 2 miliony amerických dolarů, Woody Allen ho ale dokončil týden před termínem za 1 600 000 dolarů. (Oktavianus)

 • - První film, ve kterém se Woody Allen objevil coby scenárista, režisér a herec. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace