Tři muži z Brooklynu, Greer, Jamie a Mars, jsou všichni milenci Noly Darlingové. Nikoliv však postupně, ale najednou. Jednoho dne Nola dostane nápad všechny své muže pozvat na společnou večeři... Převážně černobílý snímek představuje sondu do života černošské dívky žijící nevázaným sexuálním životem. Výstižněji - Nola je závislá na sexu. Režisér Spike Lee (ve filmu si zahrál postavu Marse Blackmona) se snaží v dokumentárním stylu odvyprávět příběh hned z několika vypravěčských úhlů, přičemž se nevyhýbá ani poněkud odvážnějším erotickým záběrům. (dopitak)

Fifer

Řekl bych, že při hodnocení filmu je dobré mít v patrnosti, kdy vznikal. Dnes už samozřejmě ta zápletka nepůsobí zdaleka tak šokantně jako tehdy. Dialogy jsou dobře napsané, muže a jejich představy o ženách Spike Lee rozhodně nešetří. Troufám si říct, že film je stále aktuální, protože většina lidí žije i v dnešní době tradičně a konzervativně. A tudíž je dobré točit filmy, které ukazují i jiný přístup k životu a partnerství. I takoví lidé mezi námi žijí, i když musím přiznat, že zamilovat se do dívky jako je Nola, bych rozhodně nechtěl. ()

Martin741

Reziser Hrot Lee natocil sympaticky film Ona to musi mat, ktory u nas vysiel pod nazvom pod konecne vystiznym nazvom, ktory sa ani nelisi od originalu. Tematicky ide o mladu cernosku, ktora zije seksualne volnym zivotom a uziva si lasky, hetero lasky aby bolo jasne. Dost mi pripominala nymfomanku, ktora uz bez sexu ani pradlo nezavesi na snuru pomaly, fakt mi to uz pripominalo obsesiu. Hrot Lee zvolil filmove vypravanie z niekolkych uhlov pohladu, nehanbi sa zobrazit aj zenske telo, ale stale sa dodrzuje schema hetero manzelstva a hetero sexu. Stalo to par tisic dolarov a zarobilo cez 7 milionov, to je tiez ako zaujimavost. 69 % ()

Dvojirakri

Tyhle nezávislý černobílý (pardon) filmy nemám úplně v oblibě. Černoši mi nevadí ale jejich temperamenty jsou vůči mému taky inkompatibilní. Nu a promiskuitu nepěstuju. Jak z toho mám tedy poskládat nějaké kloudné hodnocení když to není vůbec snímek pro mě? Strhat to jen tak? To si asi nezaslouží. Tak asi tak tři ***. ()

helloween93

“Throwback Thursday #61” - První celovečerní film Spika Leeho pohravájící si s jednoduchým motivem, kdy hlavní hrdinka Nola udržuje zcela bezelstně sexuální vztah se 3 muži. Nevím, zda to tenkrát mělo pojmenování, ale dnes se to nazývá polyandrie. Co ale vím určitě je, že točit o podobném tématu bylo tabu i v uvolněných 80’s. Lee do filmu zakomponoval tři stereotypy mužů, jsou jimi pozorný a citový Jamie, narcistický Greer a vtipný, ale nedospělý Mars co nosí Jordan 1 High, jehož roli si střihl sám Spike Lee. Všichni tři do děje vstupují svými monology o Nole, co si o ní a o ostatních dvou milencích myslí a proč by měla být právě s nimi. O Nole mluví také její rodina a přátelé a snaží se nahlédnout do její osobnosti, jaké motivy vyvolávájí její promiskuitu. Jestli to jsou daddy issues nebo že jí každá aktivita po krátké době přestala bavit. Samotná Nola na to má odpověď, že jí tento nezávazný způsob života vyhovuje. Vrcholem filmu je společná Thanksgiving večeře Noly s jejími tři loverboyi. Film je zajímavou artovkou, kterou podtrhuje jazzový soundtrack a dva tracky R&B skupiny Strafe, které vždy hrají když na scénu nastupuje Mars. Beaty obou tracků byly vytvořeny na Rolandu TR-808, což je nepochybně poznat. Dalším fun-factem je, že postava Marse ztvárněná Spikem odpovídá v jedné scéně Nole, že její datum narození (16. květen) je specifické tím, že se narodil Malcolm, ihned mi bylo jasné, že myslí Malcolma X, znamého duchovního vůdce, o němž Lee později natočil film. Film She’s Gotta Have It natočil Spike za dva týdny s minimálním budgetem 175k USD v rodném Brooklynu a vytáhl z kin přes 7 mil $, což mu přineslo další filmové nabídky a odstartovalo to jeho kariéru. Shlédnuto na MGM. 4* ()

Rozjimatel

3,5 Čosi ako černošský Woody Allen, akurát sa to nekoná na Manhattane, ale v Brooklyne a nejde to do takej psychologickej hĺbky. Páči sa mi obrazová štylizácia, čiernobiela kamera je krásna (perfektná práca so svetlom), no a soundtrackom som priam uchvátený, najmä džezovo ladenou skladbou Nola. Výborným nápadom je oživenie v podobe farebného muzikálového vstupu, ktorý zapôsobí ako blesk z jasného neba. Najviac som sa bavil na komickej postavičke Marsovi, čo je taký správny týpek, ktorého hraje sám režisér. Na to, že to je režisérov debut, tak má tento nezávislý, nízkorozpočtový film veľmi slušnú kvalitu. ()