poster

Ženy od hluboké řeky

 • Itálie

  Cannibal ferox

 • slovenský

  Ženy od hlbokej rieky

 • anglický

  Make Them Die Slowly

 • anglický

  Woman from Deep River

Horor / Dobrodružný

Itálie, 1981, 93 min (Director's cut: 83 min)

 • SOLOM.
  ***

  Měl jsem to štěstí / neštěstí, že jsem viděl obě verze filmu. Jak tu originální, tak i sestříhanou z trafiky. Kanibalské filmy mám rád a vždycky se na ně rád podívám, ale tady jsem byl lehce zklamán. Hodně toho tvůrci okopírovali ze starších filmů. Nicméně kvalita je trošku horší, ale v brutálních scénách se tomuto dílu málo který jeho bratříček vyrovná. Zabíjení zvířat tu frčí jak na běžícím páse, gore fekty jsou ucházející a dočkáme se i nedobrovolné ''kastrace''. To sekání vršku hlavy rovněž nebylo originální, ale zapůsobilo na mě víc než jiném filmu sekání opice.(24.11.2009)

 • eraserhead666
  **

  Asi bych to shrnul do jedné věty - mýtus obcházející podobné kanibalské filmy toho slibuje mnohem více, než pak samotné filmy splní. Ještě mám v živé paměti, jak jsme o těchle filmech jako puberťáci básnili a snili, že je jednou konečně taky uvidíme, protože to někdy někde praprabratranec ze šestého kolena viděl na obehrané videokazetě. A pak, když jsem to konečně viděl a i navzdory tomu, že gore a bezdůvodné nechuťárny vůbec, nijak moc nemusím, přišlo obrovské zklamání....(15.3.2009)

 • tron
  **

  „Tak a teraz sa rozdelíme a prehľadáme túto džungľu, plnú kanibalov.“ Zaujímalo by ma, čo si o ŽENÁCH OD HLBOKEJ RIEKY myslia diváci, ktorí pod hnoj zakopali Deodatových (o rok starších) KANIBALOV, pretože v porovnaní s Umbertom Lenzim je Ruggero Deodato majstrovským režisérom, ktorého snímka mala pôsobivú výpravu, zaujímavý „viac zmyslený“ scenár, sympatické herecké obsadenie, napínavú réžiu a, ako inak, šokujúce krvavé scény „ako vystrihnuté z reality“. ŽENY OD HLBOKEJ RIEKY nič také nemajú: od braku ich delí tak málo, že to snáď už ani nestojí za zmienku. Scenár vykráda KANIBALOV bez najmenších výčitiek svedomia (skupinka mestských drzých detí sa stáva vlastnou vinou obeťou kanibalov uprostred Amazonky), réžia je mrazivo nudná (nohy jej definitívne podkopávajú nezmyslené scény z mesta a debilné jednanie postáv), herečky sú neatraktívne (takže ak aj občas niečo ukážu, nestojí to ani za zmienku) a dokonca ani to gore tu poriadne nie je (a ak je, je smiešne amatérske, s „ozajstnými“, dodnes nechutnými KANIBALMI, sa táto fraška nedá porovnávať). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/hixploitation/245-zeny-od-hlbokej-rieky-40-(3.11.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film se natáčel v okolí města Leticia v Kolumbii, stejně jako Kanibalové Ruggera Deodata. (gjjm)

 • - Film byl na počátku 80. let umístěn v UK na tzv. videonasties list, tedy seznam filmů zakázaných z důvodu zobrazování násilí, brutality, krve, nahoty a sexu. (Flipnic)

 • - Umberto Lenzi vyloženě ve filmu reaguje na Ruggera Deodata a zasazuje do filmu několik scén zabíjení živých zvířat. Klasickou scénou je pak rozsekání želvy vytažené z jezera, které je téměř identické a stejně brutální, jako Deodatova scéna s želvou v klasice Cannibal Holocaust. Zajímavé je, že tato scéna již nikoho výrazně nepobuřovala... (Flipnic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace