poster

Ženy od hluboké řeky

 • Itálie

  Cannibal ferox

 • slovenský

  Ženy od hlbokej rieky

 • anglický

  Make Them Die Slowly

 • anglický

  Woman from Deep River

Horor / Dobrodružný

Itálie, 1981, 93 min (Director's cut: 83 min)

 • kleopatra
  *

  ......... Když jsem kdysi dávno na putovní rozmazané kopii tohoto braku indentifikovala Ullu Zoru Kesslerovou (Zora Kerova) - femme fatale českých filmů 80.let - visící za prsa na hácích, obestřela mě hrůza, kam až to "dotáhla" Bára z Křehkých vztahů a Ilonka z Větru v kapse. ..........(8.8.2005)

 • MIMIC
  odpad!

  Musel by som byť pekne postihnutý, ak by som hviezdičkoval film, v ktorom sa nejaký maniak vyžíva v snuffe na zvieratách.(15.11.2013)

 • Kothy
  **

  Trochu mi to připomnělo film Kanibalové. Další z italské klasiky. Taky to bylo dost brutální, hlavně konec. Takže studentka antropologie Glorie se spolu s dalšími lidmi vydává do paraguayské džungle, aby potvrdila, nebo vyvrátila existenci kanibalů. Celé se to pochopitelně trochu zvrtne. Jak už to v těchto filmech bývá. Místy to bylo docela nuda. Jinak je to docela typický 80kový film. Částečně si za to mohli sami... Moc jsem nechápal, proč se ti domorodci ze začátku nebránili. Plus ten konec byl taky pěkně na hlavu. Hraje tam jedna česká herečka. :) "Nechala jsem tam kreditku."(5.8.2015)

 • eraserhead666
  **

  Asi bych to shrnul do jedné věty - mýtus obcházející podobné kanibalské filmy toho slibuje mnohem více, než pak samotné filmy splní. Ještě mám v živé paměti, jak jsme o těchle filmech jako puberťáci básnili a snili, že je jednou konečně taky uvidíme, protože to někdy někde praprabratranec ze šestého kolena viděl na obehrané videokazetě. A pak, když jsem to konečně viděl a i navzdory tomu, že gore a bezdůvodné nechuťárny vůbec, nijak moc nemusím, přišlo obrovské zklamání....(15.3.2009)

 • choze
  **

  Není to zas tak špatné. Nemá to sice originální vypravěčskou formu CANNIBAL HOLOCAUSTU, celé je to mnohem amatérštější, kopíruje to "myšlenku" CH o civilizačních barbarech a nabízí to stejné chuťovky (vykuchanou želvu, kastraci - oboje slabší), ale Lenzi přihazuje kriminální podzápletku a pojídání červů, vypíchnuté oko, kozy (myslím prsa, ne zvířata) prošpikované háky a useknutý vršek lebky s následnou konzumací obsahu. A piraně! (i když i ty jsou dost trapné) Vypravěčská linie s New Yorkem asi měla děj oživit, ale je zcela zbytečná. Herecké výkony jsou prostě strašné a když začaly dívky ve svém vězení zpívat "Tam kde proud červený řeky syčí, tam kde ční červený kamení...", což zřejmě měla být maximálně dojemná scéna, málem jsem si smíchy nachcal do kalhot. Mimochodem co se týče českého distribučního názvu ŽENY OD HLUBOKÉ ŘEKY, který nijak nekoresponduje ani s originálním názvem, ani s obsahem filmu, tak ten je odvozen od australského distribučního názvu Woman From Deep River, kterým se australský distributor snažil přiživit na předchozím Lenziho kanibalském snímku MAN FROM DEEP RIVER (1972), který vlastně celý kanibalský žánr odstartoval.(1.2.2007)

 • - Film byl zakázán v 31 státech světa. (hippyman)

 • - Hlavní představitelka Zora Ulla Keslerová je původem Češka a zahrála si i v řadě našich filmů. (cariada)

 • - Umberto Lenzi vyloženě ve filmu reaguje na Ruggera Deodata a zasazuje do filmu několik scén zabíjení živých zvířat. Klasickou scénou je pak rozsekání želvy vytažené z jezera, které je téměř identické a stejně brutální, jako Deodatova scéna s želvou v klasice Cannibal Holocaust. Zajímavé je, že tato scéna již nikoho výrazně nepobuřovala... (Flipnic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace