poster

Hodný, zlý a ošklivý

 • Itálie

  Il buono, il brutto, il cattivo

 • Španělsko

  El bueno, el feo y el malo

 • Západní Německo

  Zwei glorreiche Halunken

 • USA

  The Good, the Bad and the Ugly

 • Slovensko

  Dobrý, zlý a škaredý

Western / Dobrodružný

Itálie / Španělsko / Západní Německo / USA, 1966, 161 min (SE: 179 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arachneuss
  *****

  Ten nejlepší spaghetti western v historii kinematografie.(2.2.2011)

 • Tyler
  ****

  Nemám rád Clinta Eastwooda. Zato zbožňuju filmy Sergia Leoneho a tenhle je obzvlášt povedený. Klasika mezi spaghetti westerny. Skvělá hudba Ennia Morriconeho. Výborné jako celek.(28.1.2003)

 • Karlos80
  *****

  Druhý nejlepší western všech dob, alespoň v mém pomyslném žebříčku. Čím vícekrát se na tento film budete dívat, tím stále lepší a lepší se vám bude zdát. A tomu věřte zraje totiž jako víno. Ať už díky humoru, podařeným a nečekaným zvratům, nebo přímo díky ústřední trojici. Blonďákovi Eastwoodovi to dokonale sedne, jakoby se pro western už narodil. Krásnoočko Lee Van Cleef je fantastický padouch a Tuco (E. Wallach), je prostě nádherná a vtipná postava, které chvíli fandíte (protože nevíte s kým je a na jaké straně je), abyste ji vzápětí nenáviděli jak jen to jde. Toto vše jako celek, plus navíc opravdu krásná původní hudba od E. Morriconea, mě jednoznačně utvrzuje v hodnocení za 5*. Trvalý, hodnotný a jen tak nevyprchající filmový zážitek. Lahůdka..(2.12.2006)

 • Subjektiv
  *****

  "Ve světle nedávných hodnocení jsem se začal obávat, že ve mně někdo snědl všechen popcorn. Skutečnost však byla jiná, stačilo jen trochu horkého pouštního slunce a nerozvinutá kukuřičná zrna začala pukat jako když se střílí z koltů a kanónů. Když Hodný, která není zase až tak hodný, Zlý, který má své zásady, a Ošklivý, kterému nechybí charisma, spojí své síly, dokážou domněnku, že tvořit filmy jen proto, aby bavily, je ostudné, rozstřílet napadrť, porklít jí a plivnout na její mrtvolu," chtělo se mi napsat. Jenže poslední třetina můj názor lehce pozměnila. Přece jen jde o film, který v sobě má víc než jen prostou zábavu. Scéna Tucova příchodu na hřbitov pak definitivně rozhodla, že pět hvězd tentokrát dát musím, i kdyby byl závěr sebezprzněnější. Což nebyl, naopak. Nejsem znalec westernu, nicméně i tak se bojím, že lepšího zástupce tohoto žánru už asi v životě neuvidím. Budu doufat aspoň v rovného. A kdyby měl podobně chytlavou ústřední melodii, byl bych šťastný dvojnásob.(9.12.2008)

 • Tuxedo
  *****

  "Ty ostruhy". Leone v nejlepší formě, stejně tak Morricone a Eastwood.(12.4.2005)

 • - Krásnoočko (Lee Van Cleef) strieda vo filme revolvery Colt 1851 Navy a Remington New Model 1858. (mortimerm)

 • - Jedná se již o druhý film, ve kterém si Clint Eastwood (Blonďák) a Lee Van Cleef (Krásnoočko) zahráli společně. Tím prvním byl Pro pár dolarů navíc (1965) (Rodimus)

 • - Zlato mělo v roce 1862, kdy se příběh odehrává, hodnotu 20.672 dolarů za unci, 4. září 2006 to bylo 628.10 dolarů za unci. 200 000 dolarů, které měli tři bandité z názvu filmu, by 4. září 2006 mělo hodnotu 6 076 867.50 dolarů. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace