Hodný, zlý a ošklivý

• Itálie

Il buono, il brutto, il cattivo

• Španělsko

El bueno, el feo y el malo

• Západní Německo

Zwei glorreiche Halunken

The Good, the Bad and the Ugly

Dobrý, zlý a škaredý

Western / Dobrodružný

Itálie / Španělsko / Západní Německo / USA, 1966, 161 min (SE: 179 min)

|| Scenár: Age & Scrapelli, Sergio Leone, Luciano Vincenzoni | Hudba: Ennio Morricone | Produkcia: Alberto Grimaldi | Distribúcia: United Artists | Rozpočet: 1,2 miliónov $ | Tržby: 25,1 miliónov $ || Film obsahujúci najpútavejšie scény obvešané s nehrdzavejúcimi hláškami. Na mňa však v deň videnia až príliž pomalé tempo v niektorých pasážach.(5.5.2012)

"Ty ostruhy". Leone v nejlepší formě, stejně tak Morricone a Eastwood.(12.4.2005)

Špičkový western, který navždy bude společně s Tenkrát na Západě tím nejlepším co můžete v daném žánru shlédnout (mě se o něco více líbilo Tenkrát na Západě). Určitě nejzajímavější příběh z celé dollarové triologie. Navíc v předchozích dílech mi chyběl někdo jako Eli Wallach, který zahrál báječně a v mých očích zastínil i Clinta Eastwooda. Leone na předchozích dílech vidělal velké peníze a je to hodně vidět. Bez hudby Ennia Morriconiho se neumím Leoneho westerny představit, protože dodává snímku tu správnou atmosféru. Ačkoliv nejsem žádný vyznavač westernů, tak tohle je nezapomenutelný zážitek........(1.3.2008)

rozpočet : ? tržby americke : $25,100,000(13.12.2006)

Il Buono, il brutto, il cattivo som pozeral len z jedného dôvodu a to aby som mal neskôr pozrených prvých 300 najlepších a prvých 300 najobľúbenejších filmov. Som sám zo seba veľmi prekvapený, pretože sa mi film celkom páčil na tože Western moc nemusím, ale tá 179 minutová stopáž je trochu prehnaná aj na mňa.(1.12.2011)