poster

Tenkrát v Americe

 • USA

  Once Upon a Time in America

 • Itálie

  C'era una volta in America

  (Itálie)
 • slovenský

  Vtedy v Amerike

Krimi / Drama / Thriller

USA / Itálie, 1984, 229 min (SE: 139 min, Director's cut: 251 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  *****

  Chybou této podívané je pouze jejích 218 minut. Takovýto filmový skvost by si zasloužil stopáž minimálně o hodinu delší:-)(8.9.2003)

 • DaViD´82
  *****

  Jsou snímky, pro které je i maximální hodnocení příliš těsné. Nejosobnější Leoneho dílo přesně takovým filmem je. Těžko ho však adekvátně zhodnotit, jelikož i ta po letech uvedená čtyřhodinová verze, je stále příliš krátká na to, aby nám zcela odkryla všechny dějové linky, které měl Sergio Leone natočené. Takto zde zůstává hodně nakousnutých, ale nedořečených dějových linií (např. Frankie Joea Pesciho či postava Fata Moea). Chtělo by to někdy zveřejnit tu původně zamýšlenou šestihodinovou verzi. Takto nám zbývá neskutečně silná historická freska, kterou ohromně citlivě a zkušeně vede Leone přes tři časová období za podpory geniální Morriconeho hudby, famózních herců, úžasné technické stránky i výtečné výpravy. Nejlepší část snímku je ovšem hnedka jeho první třetina. Tam je Leoneho vyprávění nejsilnější a skoro bych řekl, že právě tento segment je vůbec tím nejlepším co Leone za svou kariéru stvořil (tady se "pouhé" natočil prostě nehodí).(14.1.2007)

 • H34D
  *****

  Monumentální dílo, epická freska mafiánova života z vysněné a snad i malinko zkreslené Ameriky. Nechronologické vyprávění, spousta menších epizodek a přesto film nepůsobí nikterak roztříštěně, scény se totiž slévají v jednou monstrózní, emocionálně hutně podbarvenou, výpověď o trochu více hořkém, než-li sladkém životě. Tenkrát v Americe má pár surových, nekompromisních scén, realisticky vykreslujících drsné gangstery z ulice, ovšem umně je vyvažuje jemností a poetikou zejména v etapě mládí postav. Záběry jsou táhlé, tempo pomalé (v závěru až moc), režie sebejistá a stopáž rozhodně ne přemrštěná, ba naopak po opakovaném zhlédnutí bych si troufal tvrdit, že některé události byly nepříjemně zkráceny, popř. pár postav zasloužilo více prostoru. Menší problém jsem měl s emocionálně příliš podbízivou (vlezlou) hudbou, to si myslím, že takto propracované dílo nemělo ani za potřebí, jinak je to ale klenot... 9/10(12.12.2007)

 • Superpero
  *****

  Skvělý film. Viděl jsem tu 227 minutovou verzi a ani chvilku jsem se nenudil a to je podle mě výkon. Sergio Leone je prostě úžasný režisér a tento film mě hodně překvapil. Byl totiž hodně jiný než jeho předešlé spahetti westerny. Hodně jiný ovšem neznamená horší. Robert De Niro a James Woods hrají opravdu skvěle (jako všichni v tomto filmu). No a jako třešnička na dortu je tu malá Jennifer Connely.(25.9.2005)

 • Aluska88
  ****

  Bohužel musím říct, že Tenkrát v Americe mi přichystalo asi jedno z největších filmových zklamání. Nikdy bych si nepomyslila, že mě gangsterka s Robertem De Niro v hlavní roli a v režii Sergia Leoneho nebude tolik bavit a ani zajímat. První část, která mi přišla docela nezáživná, jsem nějak dodívala a řekla si, že druhá bude snad lepší. Bohužel nebyla. Dlouhé záběry beze slov, kde se nic neděje, mi zde přišly zdlouhavé a nudné a ani charaktery postav se mi nelíbily, zejména ten Nirův. Vítězně z toho pro mě vychází snad jen hudba Ennia Morriconeho. Tenkrát v Americe je samozřejmě kvalitně natočeným filmem, jen jsem na něj možná zrovna neměla tu správnou náladu. A nebo možná, jakkoliv je Sergio Leone brilantní režisér, tak tam, kde jeho filmařské postupy ve westernu vytváří genialitu a září, tam v gangsterce selhávají a působí zcela jinak. Samozřejmě, jedná se jen o můj dojem.(28.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace