poster

Tenkrát v Americe

 • USA

  Once Upon a Time in America

 • Itálie

  C'era una volta in America

 • Slovensko

  Vtedy v Amerike

 • Velká Británie

  Once Upon a Time in America

Krimi / Drama / Thriller

USA / Itálie, 1984, 229 min (SE: 139 min, Director's cut: 251 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  *****

  Velkolepé rozloučení Mistra Sergia Leoneho!!! Geniální mafiánský epos s výborným obsazením a jestě lepšími hereckými výkony. Scénář je propracován do nejmenších detailů (12-ti letá práce je velmi znát). Hudba génia Ennia Morriconeho, bez kterého by to snad ani nemohl být Leonův snímek, samozřejmě nechybí. V hlavní roli se objevil muž, kterého já považuji za představitele nejvěrohodnějších mafiánů všech dob, Robert De Niro. Mohlo tohle snad dopadnout špatně? Ano mohlo, protože téměř 4 hodiny mohly z filmu udělat velmi nezáživný snímek..... ale Leoneho zručná a propracovaná režie, vám nedá ani na minutku vydechnout a 4 hodiny utečou až neuvěřitelně rychle. Pět hvězdiček za tenhle geniální, do nejmenšího detailu propracovaný mafiánský epos, je naprosto zasloužených (škoda jen, že nebyla žádná nominace na Oscara).(9.10.2007)

 • Arx
  *****

  Mafiánská klasika, kterou bych se nebál posadit vedle geniální trilogie Kmotr. K filmu až na jeho hodně dlouhou stopáž nemám jakýkoliv výhrad.(18.7.2008)

 • POMO
  *****

  Ten film nie je perfektný. Je náladovo roztrieštený, nekomplexný. Ale i tak ma strhol. Ďakujem Eve Zaoralovej, že mi to v Karlových Varoch umožnila vidieť na veľkom plátne. Kedykoľvek si vybavím Morriconeho ústredný motív, zaleje ma hrejivý pocit a pridajú sa vízie siluety postavy šedivého De Nira, krásnej mladučkej Jennifer Connelly a mamutieho brooklynského mosta. VTEDY V AMERIKE je drsný i jemný a hlavne krásne poetický film, ktorý sa bude pomaly rozkladať vo vašich myšlienkach a naberať každým dňom na stále väčšej dôležitosti.(4.7.2004)

 • Gemini
  ****

  Dalo by se říct - dechberoucí útok na divákovu mysl. Dost možná i román v (pohyblivých) obrazech. Opravdu velký film, ale nikoliv pompézní velkofilm. Pořád se mi na mysl vtírá spojení "Leonovský Kmotr", a přitom mi to těmi flashbacky a pomalým tempem a nevím čím vším ještě strašlivě připomíná Tenkrát Na Západě. To asi bude ten autorský rukopis. Každopádně - opět božský Ennio Morricone.(8.7.2005)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Vypracovat se z dítěte ulice v uznávaného gangstera je sice obdivuhodný kariérní postup, ale já nemám mafiány v lásce a moc mne nebaví dívat se na to, kterak jim někdo staví nesmrtelný pomník. Pokud však opominu své pohrdání gangstery všeho druhu, tak mi zbude film poměrně povedený, s vynikajícím hudebním doprovodem a neuvěřitelně přepálenou stopáží. Sečtením všech kladů tohoto snímku se všemi zápory, a vydělením tohoto součtu počtem zastřelených, mi z toho vychází průměrné hodnocení, i když to průměrný film rozhodně není.(14.11.2015)

 • - John Belushi si mohl zahrát Maxe, ale zemřel před zahájením konkurzu. (HellFire)

 • - V období let 1980-82 se Sergio Leone věnoval rozhovorům s více jak 3 000 herci, obhlížení lokací k natáčení a úpravě scénáře. (HellFire)

 • - Pro postavu Noodlese (Robert De Niro) byl Leoneho první volbou Steve McQueen. Než ale Leone získal filmová práva, McQueen podlehl rakovině plic. (/Pablo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace