poster

Tenkrát v Americe

 • USA

  Once Upon a Time in America

 • Itálie

  C'era una volta in America

  (Itálie)
 • slovenský

  Vtedy v Amerike

Krimi / Drama / Thriller

USA / Itálie, 1984, 229 min (SE: 139 min, Director's cut: 251 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  Stalo se vám někdy, že se do vás vyložená klasika vyloženě nestrefila? Mně už párkrát, a naposledy právě s tímto filmem. Nepronikl jsem do postav a jejich jednání, herecké výkony mě někdy až iritovaly, tři hodiny ze čtyř jsem se nudil v očekávání nevím čeho. Až se za sebe trochu stydím, teď když se dívám na ostatní komentáře... Mrzí mě to, gangsterka od věhlasného režiséra odehrávající se v New Yorku, a já ji nepoberu nebo nevím co. Opravdu mě zaujalo jen pár scén v ’dětské’ části filmu, zbytek jako by nebyl. Možná si to ještě jednou v životě zopáknu a snad nějakou tu genialitu spatřím.(17.10.2010)

 • novoten
  *****

  Ač se o to mnoho komentářů snaží, Leoneho klenoty s poetickým "Once upon a Time" v názvu jsou naprosto nesrovnatelné. Do svého vysněného díla totiž Mistr vložil snad všechny žánry. Našel jsem tu klasická krimi schémata, tvrdou gangsterku, srdceryvné drama a i přes svou drsnost také silnou a upřímnou romantiku, to vše s mírným oparem sociální kritiky. Při zhlédnutí režisérské verze si nedokážu představit jedinou scénu, kterou bych mohl postrádat. Vyjmenovávám tady jednotlivé aspekty, ale sílu tohoto monumentu stejně nelze popsat slovy.(13.4.2006)

 • Karlos80
  *****

  Bohaté poetické záběry, typické Leonovské zpomalené záběry, hutné a velmi bohaté ztvárnění děje, složitá struktura vyprávění, různé dějové roviny a zpětné pohledy z období let 1922, 1933 a 1968, v nichž po čase leckterý divák může ztrácet orientaci. To vše v tomto tříapůlhodinovém spletitém a mnohovrstvém brilantně zfilmovaném eposu o jednom velkém ztroskotaném přátelství, kde bylo jasným cílem vykreslit obraz amerických dějin v časové posloupnosti..Vrchol Leonovy tvorby, dokonalost sama, mimořádně působivý a fascinující film, skvěle obsazený, zahraný a dokonale promyšlený do posledního detailu .Závěr stejně jako začátek filmu se odehrávají v čínském opiovém doupěti, takže je především pak v poslední scéně na místě otázka, zda opravdu nejde jen o vzpomínku vyvolanou odhalením, které anuluje Noodlesův dosavadní život, anebo jde jen o iluzi a fantasmagorii jednoho kuřáka opia, který se nikdy nezvedl s postele. Pro mě osobně "Top 5 Gangster's Movie of all Time "..(9.5.2006)

 • J*A*S*M
  *****

  Úchvatný filmový kolos. Podobně jako u Tenkrát na Západě i tady platí, že obrovský význam má hudba, která tvoří atmosféru jednotlivých období a podtrhává emočně vypjaté scény, čímž vnáší diváka přímo do filmu (nebo film do diváka). Neskutečný zážitek.(20.2.2009)

 • PinokKio
  *****

  Nevěřil bych, že čtyřhodinový film lze bez problémů odkoukat bez odbíhání. Ale natolik mne pohltil, že jsem pojem o čase nadobro ztratil.(6.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace