poster

Tenkrát v Americe

 • USA

  Once Upon a Time in America

 • Itálie

  C'era una volta in America

  (Itálie)
 • slovenský

  Vtedy v Amerike

Krimi / Drama / Thriller

USA / Itálie, 1984, 229 min (SE: 139 min, Director's cut: 251 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Jsou snímky, pro které je i maximální hodnocení příliš těsné. Nejosobnější Leoneho dílo přesně takovým filmem je. Těžko ho však adekvátně zhodnotit, jelikož i ta po letech uvedená čtyřhodinová verze, je stále příliš krátká na to, aby nám zcela odkryla všechny dějové linky, které měl Sergio Leone natočené. Takto zde zůstává hodně nakousnutých, ale nedořečených dějových linií (např. Frankie Joea Pesciho či postava Fata Moea). Chtělo by to někdy zveřejnit tu původně zamýšlenou šestihodinovou verzi. Takto nám zbývá neskutečně silná historická freska, kterou ohromně citlivě a zkušeně vede Leone přes tři časová období za podpory geniální Morriconeho hudby, famózních herců, úžasné technické stránky i výtečné výpravy. Nejlepší část snímku je ovšem hnedka jeho první třetina. Tam je Leoneho vyprávění nejsilnější a skoro bych řekl, že právě tento segment je vůbec tím nejlepším co Leone za svou kariéru stvořil (tady se "pouhé" natočil prostě nehodí).(14.1.2007)

 • Slasher
  ***

  Stalo se vám někdy, že se do vás vyložená klasika vyloženě nestrefila? Mně už párkrát, a naposledy právě s tímto filmem. Nepronikl jsem do postav a jejich jednání, herecké výkony mě někdy až iritovaly, tři hodiny ze čtyř jsem se nudil v očekávání nevím čeho. Až se za sebe trochu stydím, teď když se dívám na ostatní komentáře... Mrzí mě to, gangsterka od věhlasného režiséra odehrávající se v New Yorku, a já ji nepoberu nebo nevím co. Opravdu mě zaujalo jen pár scén v ’dětské’ části filmu, zbytek jako by nebyl. Možná si to ještě jednou v životě zopáknu a snad nějakou tu genialitu spatřím.(17.10.2010)

 • arachneuss
  *****

  Tří a půl hodinový monument Sergia Leoneho vybroušený k dokonalosti.(9.10.2009)

 • Dever
  ****

  Videl som režisérsku (229 minútovú) verziu a mám z nej zmiešané pocity. Na krimi drámu sú 4 hodiny jednoducho priveľa. Mám rád, keď sa vo filme prelínajú doby a obzvlášť, pri takto komplexnej réžií. Herecky je film zahraný na vysokej úrovni, čo ma ani neprekvapuje, pretože herecké obsadenie De Niro a Woods majú tento žáner v krvi. No k plnému hodnotenie mi tu však stále niečo chýba.... 80%(4.9.2013)

 • novoten
  *****

  Ač se o to mnoho komentářů snaží, Leoneho klenoty s poetickým "Once upon a Time" v názvu jsou naprosto nesrovnatelné. Do svého vysněného díla totiž Mistr vložil snad všechny žánry. Našel jsem tu klasická krimi schémata, tvrdou gangsterku, srdceryvné drama a i přes svou drsnost také silnou a upřímnou romantiku, to vše s mírným oparem sociální kritiky. Při zhlédnutí režisérské verze si nedokážu představit jedinou scénu, kterou bych mohl postrádat. Vyjmenovávám tady jednotlivé aspekty, ale sílu tohoto monumentu stejně nelze popsat slovy.(13.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace