Polednice

Polednice

Horor / Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2016, 90 min

• Doudis19

Roztažení povídky na celovečerní film, který z komerečního hlediska musel do kin pod nálepkou hororu, ačkoli jím ve skutečnosti tak úplně není. Tahle past na diváka, ještě podložená kvalitním hororovým trailerem sklapla alespoň podle tržeb na výbornou. Polednice jako psychologické drama by určitě takového finančního úspěchu nedosáhla. Pochybuju však, že by tenhle příběh, jen letmo inspirovaný onou povídkou někoho výrazněji uspokojil. Hodina kvalitně natočené nudy a dvacet minut nepřehledného šílenství. Navíc oproti povídce s alternativním, připosraným koncem.(21.3.2016)

Mám vlastně jen jednu výtku. Film má dobré obsazení a podařené vedlejší postavy, chvílemi mrazivou atmosféru a trošku podpásové, ale na druhou stranu skvěle fungující lekačky. Nicméně Polednice (inspirace Erbenem je opravdu víc než volná) jako kdyby se tři čtvrtiny filmu nedokázala rozhodnout, jestli bude psychologicky-sociálním dramatem s mírnými prvky buranské komedie nebo čistokrevný psycho horor. Obě roviny samostatně obstojí, dohromady se ale přetahují o pozornost a díky tomu pak film nevygraduje jak by mohl. Nechápejte mě špatně, finále je napínavé, ale tak nějak uspěchané, zvlášť co se týče proměny jedné postavy. Režie povedená, scénář taky byť ta symbolika je tam narvaná dost okatě - méně je někdy více. Za vyzdvihnutí určitě stojí hudba a skvělá práce se zvukem, obojí maximálně umocňující atmosféru.(3.3.2016)

Uskákané přechody v chování postav a přeplácaný konec podráží nohy tomuto jinak dobře natočenému… no, horroru úplně ne. Ale řekněme lekavému dramatu. Geislerová hraje dobře, ale bohužel místy prostě nemá co.(7.3.2016)

• - Štáb v průběhu natáčení sužovala úmorná vedra. Jenom za první den natáčení vypilo 70 lidí na 1020 půllitrových lahví s vodou a na slunci bylo přes 50 stupňů. (hippyman)

• - Mladou Karolínu Lipowskou objevila castingová režisérka Maja Hamplová při hledání dětské tváře pro reklamu. V té si nakonec Karolína nezahrála, nicméně velmi zaujala producenta Matěje Chlupáčka, díky kterému získala roli ve filmu Kytice. (Zdroj: Falcon)

• - Natáčelo se v okolí Berouna i v Praze. (Terva)