poster

Polednice

 • anglický

  The Noonday Witch

 • Slovensko

  Polednice

Horor / Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2016, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • snaked
  ****

  3-4 // po těch cz hrůzách, co jsem byla nucena zhlédnout, to bylo osvěžení - nadprůměrný film...(14.3.2016)

 • choze
  ****

  BABADOOK meets SLUNCE, SENO... POLEDNICI jsem viděl na Horor Kempu krátce po dokoukání Soukupova LESAPÁNA a celou dobu mi u ní běželo hlavou, že takhle nějak by to vypadalo, kdyby dal Soukupovi někdo peníze na celovečerák. České reálie, česká mytologie, fešná kamera, tísnivá atmosféra, dítě vs monstrum... Geislerka byla dobrá volba a i když se to dalo ještě líp vyšponovat, za mě spokojenost.(2.7.2016)

 • LiVentura
  ***

  Dobrá atmosféra psychologického dramatu o samotě, tragédii v rodině a velkém suchu, které nepřináší nic dobrého..(22.8.2016)

 • Tosim
  ***

  Zatím nejlepší snímek mladých tvůrců z okruhu Samira a Chlupáčka, klasika v novém kabátě, vizuálně vynikající, jen škoda, že příběh vyšumí poněkud do ztracena. 70%.(18.4.2016)

 • Tuax
  ***

  Bylo zajímavé sledovat hororové dění v našem vesnickém prostředí. Je fakt že některé ty momenty a záběry se hodně povedly. Ale jako celek to nějak zabředává do nemohoucnosti. V něčem to překročilo naše hranice a ve většině to v nich zůstalo a tak mi to chvílemi přišlo zdlouhavé a přitom je to tak krátký film. Pro mě osobně bylo nejhorší to, že ta postava Elišky byla nesoudná, odpírající bytost, které bych výchovu jakéhokoliv dítěte raději nesvěřoval. Podle mě její největší chyba byla v jejím přístupu k dcerce, kdy ani v pozdější fázi, nebyla schopna si s ní normálně promluvit, natož se ji omluvit ohledně táty a jejího jednání. Dceru měla spíše jako osobní panenku, než jako dítě a ten jejich vztah byl hodně nefunknčí. Následné šílenství bylo v pohodě v rámci žánru, ale to předchozí mě z její stran docela štvalo. Pak ta holčina co hrála dcerku, to byl kus dřeva, ty její mluvené fráze, to bylo skoro robotické, než lidské, natož dětské. Obilné pole hodně silný motiv, který je v tom dokola omýlán, ačkoliv o pár mtru byla silnice, asi se v té polní záplavě tvůrci zhlédli. Ale o uměleckost se u tohoto snad nešlo snažit. Každopádně domek a jeho okolí i drobné scény z vesnice, hospody, od Poláčků atd se mi líbily, to zase ano. Závěr filmu mě, ale zklamal. Přesto to celé kvituji pozitivně, protože se to snaží o něco jiného, než u nás bývá zvykem.(26.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace