poster

Perný den

 • anglický

  A Hard Day's Night

 • slovenský

  Ťažký deň

Komedie / Hudební

Velká Británie, 1964, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GilEstel
  ****

  Perný den, je nejlepší film, který Beatles natočili. Nelze na něj nahlížet jako na propracované filmové dílo. Jedná se předně o skvělý záznam atmosféry doby, v hlavní roli s historicky nejslavnější a nejznámější hudební skupinou. Oni byli vzory a idoly pro mladou poválečnou generaci. Stali se inspirací pro mnoho dalších skupin, kterých v tu dobu vznikalo ohromné množství. Společná touha mladých po nových věcech přinesla jakousi revoltu proti konzervatismu, která mladou generaci spojovala. Rázem přestaly existovat hranice a bylo možné cokoli. Kulturní skok, který nastal v 60. letech je neuvěřitelný. Ohromná kreativita a odvaha přinášely stále nové věci. Chtěl bych žít v takové atmosféře. Koncem desetiletí vznikla řada známých progresivních skupin. Fenomén, kterému se říká „zlatá šedesátá“, se zapsal zlatým písmem do filmu i hudebního průmyslu. Beatles jsou jedním z hlavních symbolů této doby. Proto má film A Hard Day`s Night svou hodnotu.(11.9.2010)

 • petaspur
  *****

  Jsou mladí, talentovaní, sarkastičtí a hrajou skvělou hudbu. Takže nápad natočit s nimi film, kde hrají sami sebe, blbnou pravděpodobně bez předem napsaného scénáře a prezentují svoji muziku, byl logickým vyústěním jejich popularity. Hit se valí za hitem, kapela neustále utíká, občas uteče děda, ztratí se Ringo a víc tam toho asi opravdu není. Přesto tohle historické svědectví doby má svoji hodnotu.(31.12.2008)

 • HoneyBunny
  *****

  Perný den je stejně jako Čtyři svatby a jeden pohřeb britská komedie. Jaký je mezi nimi rozdíl? Značný. "Svatby" jsou popkorn a Perný den je totálně ulítlý film. Beatlesáci hrají přirozeně, nejlepší z nich je ale Ringo, který opravdu HRAJE. Je tu spousta vtípků, které nepochopí každý: "Oni jsou jen TŘI!"(13.5.2003)

 • pm
  *****

  1984. Hradištská Hvězda. S bráchou. Bože, ještě teď si vybavím svou tehdejší náladu.(10.10.2011)

 • Tosim
  *****

  Dick Lester to natočil jakoby dokumentárním způsobem, nechal všem jejich přirozenost (zhulenej Ringo Starr hrál skvěle), památné jsou postavy (dědeček Paula McCartneyho), nebo dialogy (dáma a identita Johna Lennona). 90%.(22.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace