poster

Perný den

 • anglický

  A Hard Day's Night

 • slovenský

  Ťažký deň

Komedie / Hudební

Velká Británie, 1964, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tahit
  *****

  Tento film byl komerčně velice úspěšný a má několik zajímavostí. Měl sloužit jako propagace alba Hard Day's Night. A podstatně měl rozjet ještě více beatlemánii po celém světě a některé písně pro tento téměř dokumentární snímek vznikaly v časovém presu. Režisér filmu Richard Lester pojal velmi jednoduše a neotřele atmosféru hudební slávy The Beatles. Poté vlastně následoval jejich strmý vzestup a vzali tak americkým hudebním hvězdám výsadní postavení, ale to už je jiná kapitola….. V souhrnu jsem tedy opravdu s filmem velmi spokojen.(12.10.2009)

 • pm
  *****

  1984. Hradištská Hvězda. S bráchou. Bože, ještě teď si vybavím svou tehdejší náladu.(10.10.2011)

 • Matty
  ****

  Jeden z prvních videoklipově pojatých filmů. Za písničkami, elánem a poťouchlým humorem mizí druhořadá dějová linie, ale tohle je film o Beatles, ne o ději, a já chci věřit, že to ve skutečnosti byla stejně neodhadnutelná, stejně divoká banda. 75% Zajímavé komentáře: Eddard, #47(8.5.2006)

 • sud
  *****

  Je pravda, že film nemá souvislý děj. Tvoří jej střípky útěků Brouků před fanynkami, trampoty se svérázným Paulovým dědečkem a pár velkých hitů. Richard Lester se ani coby režisér filmu nijak nepřetrhl, ale on už tehdy věděl, že je to v tomhle případě úplně jedno. Důležité jsou písničky a hlášky. Čtyři kluci sami sebe hráli skvěle, nejlépe pak Ringo Star, který by se rozhodně uplatnil i jako herec. Za pozornost stojí též svérázný Paulův děda a dva poskoci Shake a Norm. Richard Lester nenatočil zrovna málo filmů, ale diváci si ho především pamatují jako režiséra druhého Supermana, nebo autora těchto dvou praštěných Beatlesáckých komedií.(29.6.2007)

 • Chrustyn
  ***

  Hudbu Beatles mám opravdu rád ale tento film mě moc nezaujal. Výběr muziky byl super ale film jako celek nějak nefungoval. Alespoň u mě.(21.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace