Perný den

• slovenský

Ťažký deň

Komedie / Hudební

Velká Británie, 1964, 87 min

Tento film byl komerčně velice úspěšný a má několik zajímavostí. Měl sloužit jako propagace alba Hard Day's Night. A podstatně měl rozjet ještě více beatlemánii po celém světě a některé písně pro tento téměř dokumentární snímek vznikaly v časovém presu. Režisér filmu Richard Lester pojal velmi jednoduše a neotřele atmosféru hudební slávy The Beatles. Poté vlastně následoval jejich strmý vzestup a vzali tak americkým hudebním hvězdám výsadní postavení, ale to už je jiná kapitola….. V souhrnu jsem tedy opravdu s filmem velmi spokojen.(12.10.2009)

1984. Hradištská Hvězda. S bráchou. Bože, ještě teď si vybavím svou tehdejší náladu.(10.10.2011)

Jeden z prvních videoklipově pojatých filmů. Za písničkami, elánem a poťouchlým humorem mizí druhořadá dějová linie, ale tohle je film o Beatles, ne o ději, a já chci věřit, že to ve skutečnosti byla stejně neodhadnutelná, stejně divoká banda. 75% Zajímavé komentáře: Eddard, #47(8.5.2006)

Je pravda, že film nemá souvislý děj. Tvoří jej střípky útěků Brouků před fanynkami, trampoty se svérázným Paulovým dědečkem a pár velkých hitů. Richard Lester se ani coby režisér filmu nijak nepřetrhl, ale on už tehdy věděl, že je to v tomhle případě úplně jedno. Důležité jsou písničky a hlášky. Čtyři kluci sami sebe hráli skvěle, nejlépe pak Ringo Star, který by se rozhodně uplatnil i jako herec. Za pozornost stojí též svérázný Paulův děda a dva poskoci Shake a Norm. Richard Lester nenatočil zrovna málo filmů, ale diváci si ho především pamatují jako režiséra druhého Supermana, nebo autora těchto dvou praštěných Beatlesáckých komedií.(29.6.2007)

Hudbu Beatles mám opravdu rád ale tento film mě moc nezaujal. Výběr muziky byl super ale film jako celek nějak nefungoval. Alespoň u mě.(21.12.2007)