Perný den

• slovenský

Ťažký deň

Komedie / Hudební

Velká Británie, 1964, 87 min

Děj podivný až nulový, hudba geniální. Help se mi líbilo víc, ale tuhle muziku můžu poslouchat vždycky.(20.7.2007)

SKvělá hudba,zábavné dialogy,perfektní hudební komedie(4.1.2003)

Je pravda, že film nemá souvislý děj. Tvoří jej střípky útěků Brouků před fanynkami, trampoty se svérázným Paulovým dědečkem a pár velkých hitů. Richard Lester se ani coby režisér filmu nijak nepřetrhl, ale on už tehdy věděl, že je to v tomhle případě úplně jedno. Důležité jsou písničky a hlášky. Čtyři kluci sami sebe hráli skvěle, nejlépe pak Ringo Star, který by se rozhodně uplatnil i jako herec. Za pozornost stojí též svérázný Paulův děda a dva poskoci Shake a Norm. Richard Lester nenatočil zrovna málo filmů, ale diváci si ho především pamatují jako režiséra druhého Supermana, nebo autora těchto dvou praštěných Beatlesáckých komedií.(29.6.2007)

• Ducharme

Beatles jsou klasika - jejich hudba mě baví, pro (krátkovlasého, japonsko-americkou výtvarnou pseudoumělkyní neovlivněného) Lennona jsem měla vždycky slabost a fenomén "broučí" choreografie mě pokaždé dostane. Tenhle film mě však nezaujal. Vřeštící fanynky, bloumající Ringo, místy až tupě zírající McCartney, opět vřeštící fanynky, "vtipálek kapely" Lennon, jaksi nezapojený Harrison, bizarní postava "čistého" dědečka a na závěr - pro změnu - opět vřeštící fanynky. Nuda. 2 za hudbu.(8.6.2009)

(1001) Buďto jsou Brouci znační exhibicionisté nebo Richard Lester dobře vede. Nebo oboje plus mistrovská hudba a místně až absurdně vtipné scény - Lennon ve vaně, Můžete nám vrátit náš míč?, John a Millie, George v reklamní agentuře, Paulův dědeček na policejní stanici... a tak by se dalo pokračovat a pokračovat. Mám to ráda. A jak bych nazvala ten účes? Arthur. ♥♥♥♥ Zajímavým filmům dávám jedno srdíčko, srdcovkám tři srdíčka, ale Brouci dostanou čtyři, jako jediní.(20.12.2007)

• - Ringo byl chválen, že svou scénu, kdy se prochází kolem řeky a vypadá utrápeně. Nešlo o Ringovo herecké umění, ale o výraz po kocovině, kterou prožíval po večírku noc předtím. (don corleone)

• - Rozhovor mezi Ringem a novinářkou: "Jste mod nebo rocker?" -"Jsem mocker." byl časopisem Premiere v roce 2007 posazen na 57. příčku v žebříčku 100 nejlepších filmových hlášek historie. (Morien)

• - Členové Beatles měli na výběr názvy filmu Let´s go Beatlemania nebo On the move, oba dva však odmítli a rozohodli se pro Ringův A hard day´s night. (kosticka7)