Perný den

Ťažký deň

Komedie / Hudební

Velká Británie, 1964, 87 min

• Mariin

Hudba dobrá, ale film se mi zdál neuvěřitelně slabý.(28.6.2007)

Hudbu Beatles mám opravdu rád ale tento film mě moc nezaujal. Výběr muziky byl super ale film jako celek nějak nefungoval. Alespoň u mě.(21.12.2007)

1984. Hradištská Hvězda. S bráchou. Bože, ještě teď si vybavím svou tehdejší náladu.(10.10.2011)

Film i po letech ukazuje o čem byla Beatlmánie. Tento film nasál atmosféru tohoto fenoménu a dokáže ji i po letech předávat. I když se jedná o fikci, přesto i po letech vysílá charsima čtyř mladíčků a dnešního diváka. Na tom, že se kdysi dávno zrovna tihle čtyři klučíci sešli je fakt něco téměř magického a osudového. Snímek je navíc obdařen klasickým britským humorem a téměř nesrozumitelným dialektem. Osobně mám rád spíše pozdnější písničky, ty ranné mi přijdou jako vodrhovačky, ale když to vidím přímo z úst Johna a Paula, tak mě i tyto skladby dokážou strhnout.(2.1.2008)

Tenhle film je buď absolutně dementní, nebo absurdně geniální. A já prostě nevím. Čtyři herecká polena, o kterých víte, že jsou jedni z nejlepších hudebníků, nadpozemský dědeček, surreálné výjevy a antiděj... tohle budu ještě dlouho promýšlet.(12.3.2015)