poster

Perný den

 • anglický

  A Hard Day's Night

 • slovenský

  Ťažký deň

Komedie / Hudební

Velká Británie, 1964, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bigrambo
  *****

  Beatles jsou tak obrovský fenomén a legenda v hudební branži, že podobný úkaz se asi hodně dlouho (jestli vůbec) opakovat nebude. Takže nápad natočit s nimi celovečerní film, který je protkán jejich hity, se tak nějak sám nabízel. A John, Paul, George a Ringo si toto natáčení evidentně užívali plnými doušky, zablbli si, zašprýmovali, sem tam přihodili nějaký ten hit a mě to s nimi moc bavilo i po padesáti letech od uvedení tohoto snímku na světlo světa!(24.4.2014)

 • swamp
  ****

  "He's very fussy about his drums, you know. They loom large in his legend." Až na některá malá hluchá místa naprosto výborná ztřeštěnice plná parádních songů. :) Ale co jiného byste taky od The Beatles čekali, což? ;) "'Do you often see you father?' 'No, actually were just close friends.'"(27.12.2006)

 • sud
  *****

  Je pravda, že film nemá souvislý děj. Tvoří jej střípky útěků Brouků před fanynkami, trampoty se svérázným Paulovým dědečkem a pár velkých hitů. Richard Lester se ani coby režisér filmu nijak nepřetrhl, ale on už tehdy věděl, že je to v tomhle případě úplně jedno. Důležité jsou písničky a hlášky. Čtyři kluci sami sebe hráli skvěle, nejlépe pak Ringo Star, který by se rozhodně uplatnil i jako herec. Za pozornost stojí též svérázný Paulův děda a dva poskoci Shake a Norm. Richard Lester nenatočil zrovna málo filmů, ale diváci si ho především pamatují jako režiséra druhého Supermana, nebo autora těchto dvou praštěných Beatlesáckých komedií.(29.6.2007)

 • JohnnyD
  *

  Beatles mám veľmi rád, ale túto ódu na ich egá nemusím.(27.6.2012)

 • Tosim
  *****

  Dick Lester to natočil jakoby dokumentárním způsobem, nechal všem jejich přirozenost (zhulenej Ringo Starr hrál skvěle), památné jsou postavy (dědeček Paula McCartneyho), nebo dialogy (dáma a identita Johna Lennona). 90%.(22.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace