Perný den

• slovenský

Ťažký deň

Komedie / Hudební

Velká Británie, 1964, 87 min

Beatles jsou tak obrovský fenomén a legenda v hudební branži, že podobný úkaz se asi hodně dlouho (jestli vůbec) opakovat nebude. Takže nápad natočit s nimi celovečerní film, který je protkán jejich hity, se tak nějak sám nabízel. A John, Paul, George a Ringo si toto natáčení evidentně užívali plnými doušky, zablbli si, zašprýmovali, sem tam přihodili nějaký ten hit a mě to s nimi moc bavilo i po padesáti letech od uvedení tohoto snímku na světlo světa!(24.4.2014)

"He's very fussy about his drums, you know. They loom large in his legend." Až na některá malá hluchá místa naprosto výborná ztřeštěnice plná parádních songů. :) Ale co jiného byste taky od The Beatles čekali, což? ;) "'Do you often see you father?' 'No, actually were just close friends.'"(27.12.2006)

Je pravda, že film nemá souvislý děj. Tvoří jej střípky útěků Brouků před fanynkami, trampoty se svérázným Paulovým dědečkem a pár velkých hitů. Richard Lester se ani coby režisér filmu nijak nepřetrhl, ale on už tehdy věděl, že je to v tomhle případě úplně jedno. Důležité jsou písničky a hlášky. Čtyři kluci sami sebe hráli skvěle, nejlépe pak Ringo Star, který by se rozhodně uplatnil i jako herec. Za pozornost stojí též svérázný Paulův děda a dva poskoci Shake a Norm. Richard Lester nenatočil zrovna málo filmů, ale diváci si ho především pamatují jako režiséra druhého Supermana, nebo autora těchto dvou praštěných Beatlesáckých komedií.(29.6.2007)

• JohnnyD

Beatles mám veľmi rád, ale túto ódu na ich egá nemusím.(27.6.2012)

Dick Lester to natočil jakoby dokumentárním způsobem, nechal všem jejich přirozenost (zhulenej Ringo Starr hrál skvěle), památné jsou postavy (dědeček Paula McCartneyho), nebo dialogy (dáma a identita Johna Lennona). 90%.(22.8.2002)