SKvělá hudba,zábavné dialogy,perfektní hudební komedie(4.1.2003)

Holky, přijeli Beatles, pojďte si rvát vlasy!!!(10.9.2010)

Někomu četli v dětství před spaním pohádku, někomu zpívali ukolébavku, mě pouštěli Beatles a tak jsem k tomuto rychlokvašenému, nicméně dobu a náladu asi dost dobře vystihujícímu dílku, shovívavá.(25.3.2005)

Perný den, je nejlepší film, který Beatles natočili. Nelze na něj nahlížet jako na propracované filmové dílo. Jedná se předně o skvělý záznam atmosféry doby, v hlavní roli s historicky nejslavnější a nejznámější hudební skupinou. Oni byli vzory a idoly pro mladou poválečnou generaci. Stali se inspirací pro mnoho dalších skupin, kterých v tu dobu vznikalo ohromné množství. Společná touha mladých po nových věcech přinesla jakousi revoltu proti konzervatismu, která mladou generaci spojovala. Rázem přestaly existovat hranice a bylo možné cokoli. Kulturní skok, který nastal v 60. letech je neuvěřitelný. Ohromná kreativita a odvaha přinášely stále nové věci. Chtěl bych žít v takové atmosféře. Koncem desetiletí vznikla řada známých progresivních skupin. Fenomén, kterému se říká „zlatá šedesátá“, se zapsal zlatým písmem do filmu i hudebního průmyslu. Beatles jsou jedním z hlavních symbolů této doby. Proto má film A Hard Day`s Night svou hodnotu.(11.9.2010)

Beatles jsou tak obrovský fenomén a legenda v hudební branži, že podobný úkaz se asi hodně dlouho (jestli vůbec) opakovat nebude. Takže nápad natočit s nimi celovečerní film, který je protkán jejich hity, se tak nějak sám nabízel. A John, Paul, George a Ringo si toto natáčení evidentně užívali plnými doušky, zablbli si, zašprýmovali, sem tam přihodili nějaký ten hit a mě to s nimi moc bavilo i po padesáti letech od uvedení tohoto snímku na světlo světa!(24.4.2014)

• - Všimněme si zajímavé alegorie: dědeček v suterénu divadla napodobuje podpisy Beatles na fotografie - podobnou věc prováděli při první návštěvě USA v letadle cestovní manažeři Aspinall a Evans, kteří také imitovali podpisy Fab Four pro americké fanoušky. (Robbi)

• - Studio United Artists původně A Hard Day's Night koncipovalo jako propagační snímek k novému albu, ale The Beatles dostali k tvorbě snímku takovou volnost (mj. si sami vybrali režiséra Richarda Lestera, který do té doby natáčel jen pro televizi), že vznikl "plnohodnotný" celovečerní snímek. (Trainspotter)

• - Paulův dědeček o sobě prohlásí, že je "vojákem Republiky". Jde o narážku na Irskou republikánskou armádu a skutečnost, že velkou část obyvatel Liverpoolu tvořili irští imigranti. Dědeček cituje z písně "A Nation Once Again" napsané kolem roku 1840 Thomasem Osbornem Davisem, zakladatelem irského hnutí, jehož cílem byla nezávislost Irska. (EbiGuetta)