Pomoc!

• slovenský

Pomoc

Komedie / Muzikál

Velká Británie, 1965, 90 min

Keďže mňa (najmä kvôli môjmu veku) beatle-mánia obišla a ich tvorbu si vypočujem snáď len vtedy keď rodičia vyhrabú nejaké staré vykopávky a spomínajú, tak som sa bál aká bude reakcia najmä na hudobný potenciál filmu. A možno je to aj dobre, že Beatles sa ku mne nedostáva viac sporadicky, lebo tá hudba je tým pádom pre mňa menej vtieravá a cez film si tých pár songov rád vypočujem. Čo sa však týka mimomuzikálového hodnotenia, to vnímam tiež pomerne pozitívne. Humor je naozaj pomerne pythonovský a tým pádom aj pre mňa prijateľný a postačujúci. Takže film určite nepotrebuje zachrániť. 70%.(8.12.2007)

Dovolím si citovať užívateľku Sašenku165: "Co na tom, že je to roztahaný film - jsou to přece Beatles! :) - byly tam vtipy, jejich nejlepší písničky a hlavně oni. Já nic víc nepotřebuji!" Sama by som to lepšie nenapísala. Pre fanúšikov The Beatles povinnost a Ringo je tu božský. Najlepšia pesnička z filmu je I Need You. Tu si môžete pozrieť video:http://www.youtube.com/watch?v=hWyKlXpstzo(8.12.2007)

Tohle víc připomíná humor Monty Pythonů, i zápletka s Ringovým prstenem je dobrá, nicméně zpracování toho všeho je horší a co víc, mnohokrát neskutečně utahaná...(9.10.2003)

• playboxguest

Zápletka jak z porna v podprůměrné komedii, která zůstává koukatelná snad jen díky zlatým hochům z Liverpoolu a jejich písničkám, které však nezní ani zdaleka tak často, jak by se na film s Beatlesáky slušelo.(21.2.2014)

Nebýt fenomenální muziky Beatles tak bych šel s hodnocením sakra dolů. Nápad to nemá špatný, ale zpracování by mohlo být o dost lepší. Pro fandy Beatles povinnost, pro ostatní zpestření.(8.12.2007)

• - Názory na skutečné pojmenování filmu se různí - podle některých pramenů ho "zavinil" Ringo, který tak reagoval na nečekané zjevení tygra na "place". (Robbi)

• - Plavec, který se Brouků během filmu dvakrát ptá na cestu k bílým doverským útesům, jednou v Alpách a jednou na Bahamách, je Mal Evans, cestovní manažer Beatles. (Morien)

• - Během natáčení závěrečné rvačky na pláži měl Lennon schůzku a nemohl být přítomen - musel za něj tedy zaskakovat dvojník (což po je podobná situace, k jaké došlo i během natáčení předchozího beatlovského filmu Perný den). (Morien)