Pomoc!

• slovenský

Pomoc

Komedie / Muzikál

Velká Británie, 1965, 90 min

Tohle víc připomíná humor Monty Pythonů, i zápletka s Ringovým prstenem je dobrá, nicméně zpracování toho všeho je horší a co víc, mnohokrát neskutečně utahaná...(9.10.2003)

Zcela jistě to není žádné intelektuálně výjimečné dílo, ale pro mne je to hlavně velmi dobrá zábava ve společnosti mých oblíbených The Beatles, jejich anglický humor a samozřejmě jejich skvělé a nikdy nestárnoucí písničky :-)(29.10.2012)

• Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 3/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +4xBeatles, 2x písnička Help plus dalších 5 písniček, k tomu už barevný obraz -písniček je však na 90 minut málo a nejsou to žádný pecky, příběh a děj je nezáživný, dialogy mě nebavili, navíc 9 z deseti herců jsou kašpaři a jistě uznáte, že většinou stači jeden/// Tak tímhle filmem jsem otráven. S jejich prvním počinem, ač černobílím se tohle vůbec nedá srovnávat. Z dialogů se vytratil vtip, Brouci tady jen poskakují a snaží se říkat naučené dialogy, což taky moc dobře nefunguje a ostatní herci jsou samí trapáci. Když si vezmu, že jsem se vůbec nezasmál ani nepobavil, tak můžu jen říct, že s tímhle filmem se tvůrci sekli./// Celkem 45%///(20.1.2008)

Totálně ulítlá záležitost. Ujeté komedie byli v té době ve Spojeném království v módě, s počínajícím fenoménem jménem James Bond začly být populární špionážní zápletky a hlavně - Beatles na vrcholu. Oproti "Pernému dnu", který ukazuje jeden "obyčejný" den slavné čtyřky, je "Help" nečím úplně jiným. Máme zde spousty postav i hodně humorných situací. Ovšem v druhé půli je film buď zdlouhavý, nebo zase hrozně moc uspěchaný a ztřeštěný. "Pernému dnu" se sice nevyrovná, ale i tak je to skvělá komedie s legendárními písničkami a pro fanoušky Beatles nezbytnost.(8.12.2007)

Pěkná hudba, gagy křečovité, nepodařilo se to co s Perným dnem, kde byli Beatles přirození. To přirovnávání k Monty Pythonům jako k inspiraci je naprosto zcestné, v té době byl kdokoliv z nich leda tak neznámý začínající komik.(4.1.2003)