Banditi

• SK název

Banditi

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2001, 122 min

Levinson sa snaží vniesť do súčasného sveta nostalgiu starých časov klasických gangsteriek (imidž postáv, autá a rekvizity, hudba...), ale jeho zámer sa míňa účinku. Akoby bol režisér priliš konzervatívny a súčasná doba mu bola príliš vzdialená na to, aby ju dokázal s nadhľadom prepojiť s onou nostalgiu. Dvaja hlavní predstavitelia navyše nie sú ani zďaleka „sympaťáci s malými chybkami“, ale skôr „dvaja zabednení trobirohovia“ (hlavne Willis!), z ktorých si ani jeden nezaslúži sympatie (opäť úžasnej) Cate Blanchett. Humor a vôbec dialógy, ktoré tu majú zohrávať veľkú rolu, sú VEĽMI slabučké a aj satyrické podtóny s mediálnym reflektovaním udalostí sú VEĽMI zamhlené a nedotiahnuté. BANDITI pre mňa boli vzhľadom k tvorcovskej zostave dosť veľkým sklamaním. A na tie tri hviezdičky mi ich povyšuje len (opäť úžasná) Cate.(12.6.2002)

Variace na Bonnie a Clyde, tentokrát ve třech. Willis ničím nepřekvapí, ale Bob Thornton v roli citlivého hypochondra a Cate Blanchett jako žena, lavírující mezi dvěma muži, nemají chybu. Závěrečná pointa zase tak dechberoucí není, jak zde někteří píšou. Kvůli mé milované Cate a Thorntonovi se ale přemůžu a tu čtyřku tomu dám.(20.4.2003)

Zajímavý film s velmi příjemným hereckým obsazením a se zajímavým koncem. Jako oddychovka funguje skvěle.(23.2.2004)

Nečekejte žádné extrovní vtipy, při kterých se smíchy potrháte (až na pár výjimek typu převleky B.B.Thorntona a jeho hypochondrické záchvaty:)), ale vezměte zavděk pohodovým situačním humorem, který mají na svědomí hlavně Cate Blanchett a Mr. Thornton a užijte si i tu trochu romantiky, se kterou překvapivě nemá Billy Bob Thornton nic společného, ale o kterou se postará pošahaný řidič a jeho kráska v růžových botkách...výborná komedie od začátku až do konce.(20.11.2003)

Bravo! Kdyby Tarantino točil takovéto stories o lidech na opačné straně zákona, bral bych ho hned a se vším všudy. Ovšem oproti němu je tento snímek o krapínek inteligentnější. O větší krapínek.(25.8.2004)

Příjemné, inteligentní, nápadité a, bohužel, trošku roztahané. Vynikající herecké obsazení a dokonalý závěr mi nedovolí v hodnocení klesnout na tři hvězdičky...(3.10.2002)

Divný název (připomíná mi to Lupičku), divný žánr, divné herecké duo. 65% Zajímavé komentáře: POMO, tron(17.9.2005)

Pro me mensi zklamani, dle traileru jsem cekal proud zabavy, ale jako by prave timto trailerem byla veskera zabava vycerpana.(31.7.2002)

Film jako celek, mě nijak nenadchnul, ale za naprosto skvostné považuji 2 kousky znuděné manželky Kate. Její kuchařský koncert na hudbu Bonnie Tyler „ Holding out for a Hero“ a její následná jízda Mercedesem, opět na píseň Bonnie.To její naštvané bouchání do volantu „I really need you tonight“. Ten větší zbytek filmu beru, jako pro mě naprosto zbytečnou omáčku, takže. „Once upon a time I was falling in love. But now I'm only falling apart.There's nothing I can do. A total eclipse of the heart“.(21.8.2005)

Rozhodně se tito bandité řídili heslem "ráno moudřejší večera". Komedie co neurazí a pobaví(5.7.2006)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $41,575,141Tržby Celosvetovo $67,631,903/55%/(18.5.2005)

Hudební číslo Cate nemá chybu!!! :)(21.5.2008)

V rámci oddechového lupičského filmu každopádně nadprůměrný kousek. Sympatičtí herci (Cate Blanchettová je k nakousnutí a Billy Bob jako neurotik), zajímavý příběh a pěkné písně.(8.9.2003)

Hodně fajn pohodový film ...(25.11.2007)

• mandes

rozpočet : $75 million tžby celosvetovo : $67,631,903(16.12.2006)

Soundtrack Christopher Young: 1. Gallows Pole - Jimmy Page/Robert Plant [4:10] ,2. Tweedle Dee & Tweedle Dum - Bob Dylan [4:46] ,3. Holding Out for a Hero - Bonnie Tyler [4:41] ,4. Twist in My Sobriety - Tanita Tikaram [4:52] ,5. Rudiger - Mark Knopfler [6:00] ,6. Just Another - Pete Yorn [3:14] ,7. Walk on By - Aretha Franklin [2:48] ,8. Superman (It's Not Easy) - Five for Fighting [3:42] ,9. Just the Two of Us - Grover Washington Jr./Bill Withers [7:32] ,10. Wildfire - Michael Martin Murphy [4:48] ,11. Total Eclipse of the Heart - Bonnie Tyler [6:59] ,12. Bandits Suite - Christopher Young [7:16],(10.6.2011)

Netrápte sa tým, že sa tak skoro dozviete koniec a radšej sa nechajte unášať ležérnym Barrym Levinsonom, ktorý si potreboval oddýchnuť od stresu s Michaelom Crichtonom na sci-fi prepadáku SPHERE. BANDITI rozhodne upokoja vaše nervy. Ja sám som im nejaký čas dával 80%, potom som si ale uvedomil, že je to až PRÍLIŠ ležérne a že ten scenár nie je svetoborný... a že je to také... nejaké... príliš americké.(1.11.2004)

Vynikající. Řekl bych i víc, ale nemám slov... A ten závěr je naprsto neuvěřitelnej. Jeden z nejlepších závěrů vůbec...(18.6.2002)

Vynikajici "romanticka" krimi komedie. Sice tu nenajdete nejakou poradnou honicku nebo prestrelku, ale presto to je velice svizne a hlavne velmi vtipne se spoustou skvelych napadu a vynikajicich dialogu. Hlavni trojice je naprosto dokonala, Thornton zahral hypochondra naprosto bezchybne, Willis je skvelej drsnak a Blanchett je taky super. A ten zaver. To je proste nadhera, zadny americky klise, ale velice originalni a a uzasny zaver. Sice tenhle film nepatri k vrcholum kariery ani jednoho z hlavni trojice a ani to neni Levinsonuv nejlepsi film, ale presto ze za nej ani jeden z nich nemusi stydet, spis muzou bejt hrdy, ze udelaly originalni a inteligentni komedii se super hudbou.(22.4.2005)

Průměrná krimi komedie, která nepřichází s ničím novým, ale rozhodně neurazí. Velkým plusem je hvězdné obsazení v čele s Brucem Willisem a B.B.Thorntonem, kterým zdařile sekunduje Cate Blanchett. Na druhou stranu od Barry Levinsona bych čekal větší nářez, ale v žádném případě se nejedná o špatný film. Pro mě tři a půl hvězdičky.......(30.8.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15