• slovenský

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 1991, 130 min

Ve svém žánru v podstatě klasika, která musí každého skalního fanouška mafiánských filmů zahřát u srdce. Levinson stejně jako v Rain Manovi takřka bezchybný, k tomu navíc fenomenální Beatty (i Pacino by měl co dělat, aby to takhle zahrál), uhlazený Keitel a dokonalá femme fatale v podání mladé Annette Bening. Příběh podle skutečnosti sice nepřekypuje dějovými zvraty, ale skvělí herci a Morriconeho hudba do něj vložili tolik emocí, že od něj nelze odtrhnout oči. Zkrátit to o 10 minut a bylo by to čistých 5*. :-)(3.5.2013)

Výborný film o Bugsy Sieglovi -zakladateli Las Vegas. Skvělé výkony Warrena Beatty, Annette Bening a také Harveye Kaitela a dalších. Stojí za to vidět pravdivý příběh, jak se může na první pohled chybně investovaných 6 milionů proměnit v nejvýnosnější investici vydělávající 100 miliard.(16.3.2003)

rozpočet : ? tžby americke : $49,114,016(16.12.2006)

Příznivci gangsterek si neodpustí srovnání s peckami v tomto žánru, nemusím jmenovat, a to je pak sakra těžké hodnotit. Nebylo to o čisté gangsteřině ve smyslu tvrdého vyřizování účtu a likvidace konkurence, ale určité "rodinné" prvky se tu našly. Jde hlavně o životopis a tato položka tu měla hlavní slovo. Formou u mě snímek vyvolával hřejivý pocit domácího prostředí, kde i já můžu být chvíli v Kalifornii v jedné z honosných rezidencí... Je až s podivem, jak mohl být Bugsy tvrdým mafiánem, který si nebral servítky a chtěl absolutně všechno a zároveň oddaným milencem, který se nenechal zviklat ani odradit. V tom byla zřejmě jeho největší síla a bez ohledu na neznalost problematiky financí, měl v sobě ducha myslitele a pokrokáře. Ostatně, stačí se mrknout do Las Vegas a všichni víme Vo Co Go!(7.1.2012)

Saga o zakladateli Las Vegas se vyznacuje nadmiru povedenym popisem charakteru tohoto muze ve skvelem podani Beattyho.(2.8.2002)