• slovenský

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 1991, 130 min

rozpočet : ? tžby americke : $49,114,016(16.12.2006)

• BoPo

Kedysi som čítal časopis Premiere a tam celému národu zdelili názor, že Bugsy patrí v rámci mafiánskeho žánru medzi povinné jazdy, ako Casino či Mafiáni. Bugsy chcel všetko a hneď. Rozhodne nemal strach. Bol to typický príklad zlobivého chlapca, takže masochistické typy žien sa naňho lepili, ako muchy na kravské hovno. Hovorí sa, že čo sa stane vo Vegas, ostane vo Vegas. Režisér si to bohužiaľ nezobral k srdcu a vypustil nemastného, neslaného Benjamina do sveta. Pre mňa je to pomerne zdĺhavá púť večného dieťaťa.(26.3.2013)

Velmi dobrý životopisný film. Obsazeno : 6 hvězd.(4.12.2007)

• Terva

Gangster Benjamin " Bugsy " Siegel se rozhodl postavit si kasíno, no a když se dá gangster dohromady z dalším gangsterem vznikne Americký sen........ Las Vegas. Možná měli Bugse prohlásit za svatého.(2.8.2011)

Barry Levison si respekt určitě zaslouží, ale Scorsese z něj už asi nebude. A ani Warren Beatty není Niro. Přehrává, repektive hraje stejně jako před čtvrtstoletím. Jenže Benjamin Siegel není Clyde Berrow. Levison natahuje a jinak nepochybně zajímavý příběh se zbytečně vleče. Přitom ještě o něco delší Spáči rozhodně neuspávali. Tak čim to sakra bude... zkrátka to nemá ●● Občas mě ale z letargie probral brutální dabing (Zabiju Mussoliniho až se z toho posere!) takže snad lepší 3.(6.12.2010)

• - Kritikou byl film dobře přijat, kasovně však očekávání nenaplnil. (džanik)

• - Po natáčení filmu se Warren Beatty a Annette Bening vzali. (Xixao)