• slovenský

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 1991, 130 min

Ďalší z nekonečného radu príbehov o vzostupe a páde nejakého gangstra. U týchto filmov je najväčším problémom odlíšiť jeden od druhého. U Bugsyho by to mohla byť najmä kadencia slov hlavného hrdinu, pretože príbeh, dobové reálie, epizódy a ani celková dĺžka filmu nevybočili z obvyklého rámca. Aj keď bolo dosť únavné udržať si pozornosť počas celého zdĺhavého filmu.(22.6.2014)

Film se sice radi pouze mezi hodne nadprumerny mafianky, ne mezi ty nejlepsi, ale Bugsy Siegel se rozhodne u me radi mezi jednoho z nejlepsich filmovejch mafianu. Tenhle film sice uplne typickej mafianskej film neni, ten to pripomina hlavne v prvni hodine, ale rozhodne se jedna o perfektni film. Skvele natocenej, se zajimavym pribehem, kde nejde jen o nejaky gangy a prestrelky (ktery tu skoro nejsou), ale je tu i romanticka linie a linie se stavbou casina a to vse podle pravdivejch udalosti. A navic tu jsou spickovy herci. Warren Beatty je fakt naprosto uzasnej, obzvlast v momentech, kdy se nasere a ze se to deje casto. Ale Annette Bening za nim nijak nezaostava, vetsinu casu se spolu jen hadaj, ale tak nak to nezacne pusobit otravne. Z ostatnich stoji jeste za zminku perfektni Keitel s vyholenou pleskou. Takze celkove skvele natocenej a zahranej mafianskej film se zajimavym pribehem, ale tempo v druhy polovine je precejen drobet rozvlacnejsi, takze to nakonec na tech 5* nebude.(22.3.2009)

Příznivci gangsterek si neodpustí srovnání s peckami v tomto žánru, nemusím jmenovat, a to je pak sakra těžké hodnotit. Nebylo to o čisté gangsteřině ve smyslu tvrdého vyřizování účtu a likvidace konkurence, ale určité "rodinné" prvky se tu našly. Jde hlavně o životopis a tato položka tu měla hlavní slovo. Formou u mě snímek vyvolával hřejivý pocit domácího prostředí, kde i já můžu být chvíli v Kalifornii v jedné z honosných rezidencí... Je až s podivem, jak mohl být Bugsy tvrdým mafiánem, který si nebral servítky a chtěl absolutně všechno a zároveň oddaným milencem, který se nenechal zviklat ani odradit. V tom byla zřejmě jeho největší síla a bez ohledu na neznalost problematiky financí, měl v sobě ducha myslitele a pokrokáře. Ostatně, stačí se mrknout do Las Vegas a všichni víme Vo Co Go!(7.1.2012)

Prijemna a pre mna velmi netradicna gangsterka o velmi zaujimavom gangstrovi-snilkovi. Chlapikovi, ktory mal svoju viziu, ktorej obetoval vsetko. Aj kvoli takym ludom je Amerika tam, kde je (myslim to pozitivne;)(29.11.2004)

Oscar 2 : Výprava, Kostýmy + 8 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Warren Beatty, Herec VR - Harvey Keitel, Herec VR - Ben Kingsley, Kamera, Hudba, Scénář . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(8.3.2004)