• slovenský

Krimi / Drama / Životopisný

USA, 1991, 130 min

Prijemna a pre mna velmi netradicna gangsterka o velmi zaujimavom gangstrovi-snilkovi. Chlapikovi, ktory mal svoju viziu, ktorej obetoval vsetko. Aj kvoli takym ludom je Amerika tam, kde je (myslim to pozitivne;)(29.11.2004)

Klasika s hudbou Mistra "M".(22.9.2013)

Saga o zakladateli Las Vegas se vyznacuje nadmiru povedenym popisem charakteru tohoto muze ve skvelem podani Beattyho.(2.8.2002)

Levison už zašťuchol asi do každého žánru a dokazuje, že ani gangsterky mu nerobia žiadny problém. Nejde však o typický film z tohto žánru, čo potvrdzuje aj účasť Warrena Beattyho. Beatty je kapitola sama o sebe a osobitý výber jeho filmov by som v súčasnosti prirovnal k Day-Lewisovi. Veľmi zaujímavý námet, od začiatku by ma ani nenapadlo, že pôjde o budovanie a premieňanie ľudských snov. Prekvapujúco málo premenených nominácií len potvrdzujú jeho kontroverznosť v súvislosti so všetkými súvislosťami. Tunajší divák ako ja tiež ani nie veľmi dobre vie ako reagovať na spojenia (mafia-Las Vegas-Mussolini). Ale je to zaujímavé a pekne sa na to pozerá. 80%.(22.6.2008)

Oscar 2 : Výprava, Kostýmy + 8 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Warren Beatty, Herec VR - Harvey Keitel, Herec VR - Ben Kingsley, Kamera, Hudba, Scénář . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(8.3.2004)