poster

Rain Man

 • USA

  Rain Man

 • slovenský

  Rain Man

Drama

USA, 1988, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shadwell
  ****

  Osvědčená formule vypravěčsky ukázněných filmů z let 90tých v sobě nese jak oddramatizování, tak melodramatičnost, a funguje pouze při rozumném castingu. Rain Man nechce být komedií a na tragédii se odmítá vzdát morálního ponaučení (byť ho chytře skrývá). Divák má neustále náskok před Cruisem v informovanosti, což znehodnocuje vyprávění, přičemž poloze Hoffmana chybí mnohovrstevnatost a vývoj. Neexistují téměř nástřihy na obličej, snímá se zásadně v polocelku od pasu nahoru, čímž dává film najevo svou emocionální odměřenost a krátkodobost stavu - vztah Cruise a Hoffmana (-spoiler-) na konci a na začátku zůstává obdobný, doznal jen málo změn. Film naznačuje, že bylo sice cosi dobrého vykonáno, ale ostrůvek milého intermezza ve špatném světě nemůže odolávat a časem se zalije vodou. Hoffman na konci odjíždí a Cruise se opětovně dává na kšeft s auty.(17.4.2008)

 • pan Hnědý
  ****

  Film pohladí po duši. Výborný scénář. Dustin Hoffman zahrál "autistu" dokonale a zasloužený Oscar. Tom Cruise taky výborný výkon. Levinsonovo vrcholné dílo, které Hans Zimmer pocukroval skvostným hudebním doprovodem. Oba palce nahoru a plné hodnocení zcela zasloužené.(27.9.2011)

 • Houdini
  *****

  Oscar 4 : Nejlepší film, Režie, Herec HR - Dustin Hoffman, Scénář + 4 nominace: Kamera, Výprava, Střih, Hudba. . . . . Zlatý Medvěd(20.2.2004)

 • Djoker
  ***

  Výkon Dustina Hoffamana je fenomenální. Samotný příběh však staví jen na konfrontaci dvou světů. V prvním žije Charlie, který je ze začátku opravdu nechutný egoista a v druhém Raymond, který má svůj stereotyp. Několik silných pasáží se tu našlo, ale vše stojí a padá na tom, co předvádí Hoffman. Když dávám plné hodnocení, tak po skončení filmu vím, že za nějaký čas se na něho znovu rád podívám. Tady jsem ten pocit neměl.(18.1.2010)

 • Galadriel
  *****

  Potřebuje tohle komentář? Fantastický je nejen Hoffman, ale podle mě také Cruise, jehož proměna ve filmu je zahraná opravdu výtečně a je to jeden z mála filmů, který se obejde bez jeho přehrávání. Co dodat?(9.3.2003)

 • Tom Cruise

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace