poster

Rain Man

 • USA

  Rain Man

 • slovenský

  Rain Man

Drama

USA, 1988, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  *****

  takhle dobře udělaný film se moc často nevidí. Scénáři a režii neni co vytknout. Hercký výkony jsou dokonalý, ale to co předvedl Dustin Hoffman to je nadlidský výkon za který byl právem odměněn Oscarem(4.3.2005)

 • Rob Roy
  *****

  Dustin zase zaválel.(23.7.2003)

 • Djkoma
  *****

  Kdo umí zahrát lépe autistu než Dustin Hoffman??? Nikdo!!! To snad ani nejde. Tento herec se dokáže vžít do role s naprostou presvečivostí. Hraje excelentně a film je vlastně jeho "one man show". Tom Cruise zvládá svojí roli i díky tomu, že je mu podobné být mladý, arogantní, ctižádostivý a mít rád penízky. Nakonec se u něj více rozvine bratrská láska. Režii nejde nic vytknout. Tento film miluju. Ne kvůli Tomovi, ale opravdu hlavně díky Dustinovi snad v životní roli....Nevím o lepším držiteli malé zlaté sošky!!(16.6.2004)

 • Tyler
  ****

  Čtyři a třičtvrtě hvězdičky.Dustin Hoffman ve své životní roli,kterou zvládl nepřekonatelným způsobem.Neopomíjejte ale Toma Cruise,jehož výkon je rovněž výtečný,a to jeho part nebyl v konkurenci Hoffmana zdaleka divácky vděčný...(18.8.2003)

 • sportovec
  *****

  Když se podaří mimořádně sladit všechny složky tak obtížného výkonu, jakým je natáčení hraného filmu, a k tomu se navíc přidá geniální výkon skvělého herce, jakým Dustin Hoffman nepochybně je, zážitek, který to nabídne, určitě přetrvá ony dvě hodiny promítání. Proniknout do specifického světa autismem postižených lidí je samo o sobě nesnadné. Vybudovat kolem toho silný příběh s hlubokou a přesvědčivou mravní katarzí je výkon na hranici možností. A docílit jeho přesvědčivosti krajní uměleckou kázní, vůlí jít po kvalitě, která odmítá všechny výhrady a podstupuje nemalé umělecké riziko, to už je něco, na co se tak lehce divákovi nezapomíná. Hollywoodské prvky ve struktuře díla určitě najdeme stejně tak jako proslulou "happyendovost". V tomto případě to však nejenže nevadí, naopak, jen to potrhuje mravní poselství. S Hoffmanovým jménem jsou oprávněně spojovány prestižní herecké výkony a nemalá část jeho filmografie patří již dnes k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno. Nejen v Hollywoodu. RAINMAN tuto genialitu dále potvrzuje jako jeden z více článků oslnivé Hoffmanovy kariéry. Jako článek ne jediný a určitě ne zdaleka poslední.(20.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace