• slovenský

USA, 1988, 133 min

Dustin zase zaválel.(23.7.2003)

Naprosto dokonaly drama, ktery je ale vypraveny docela s lehkosti a casto i s humorem, takze je celej film paradne sviznej a porad zajimavej. Jinak o pribeh ani tak moc nejde, takovy variace na udobrovani rodiny uz tu byly k videni vickrat, tenhle film stoji hlavne na vykonu Dustina Hoffmana, kterej hraje naprosto genialne, az je misty otravnej, coz k roli ale patrilo. No a Tom Cruise mu zdatne sekunduje. Jeden z Barryho nejlepsich snimku.(22.3.2008)

Už jako malá jsem to milovala ..(31.5.2008)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Herecký koncert Toma Cruise i Dustina Hoffmana, ale ten Dustinův autistický Rain Man je tak nějak víc vidět. Některé scény mne vždy dostávají - Rain Manovo hučení a sledování TV při milování Charlieho a partnerky, nebo jeho pasáž na přechodu pro chodce - "Walk" a "Don´t walk", či hodnocení patrně první pusy v životě: "Mokrá". A na závěr zahřeje i Rain Manův vývoj pod vlivem bratra: "K-Mart je šunt" :) Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=KKC3W0awjm0(16.5.2012)

Přesní jsou všichni herci - tj. skvělý je Cruise i Hoffman - ten ovšem v daleko náročnější roli. A dobrý scénář - sice dost sentimentální, ale to já radši než realistické a nekoukatelné. Některé dialogy jsou nezapomenutelné - vypočítávání jaké ztráty měly letecké společnosti, nebo problémy při stravování: "Ovšem, já...já...já tu nemám parátka, parátka musí na stole před palačinkami. Jestli přinesou párátka po palačinkách bude rozhodně pozdě."(7.6.2003)

• - Jeden z najobľúbenejších filmov princeznej Diany. (m.a.t.o.)

• - Původně měla být postava Raymonda veselá a přátelská, ale po přečtení scénáře přišel Dustin Hoffman s nápadem autisty stáhnutého do sebe. (don corleone)

• - Společnosti Warner Bros. se naskytla v jednu chvíli příležitost produkovat tituly Rain Man (1988) a Forrest Gump (1994), které se následně staly veleúspěšnými. Nejprve odmítla Rain Mana, neboť se obávala nezájmu diváků o takové téma. Film tak vznikl v produkci United Artists. Zpočátku se zdál předpoklad WB správný. V prvním týdnu snímek vydělal pouhých 6 milionů amerických dolarů, nicméně během pár týdnů vzrostl zájem diváků tak rapidně, že se film dlouho držel na první příčce návštěvnosti. Následně se společnost vzdala i Forresta Gumpa (1994), protože se domnívala, že by diváci nechodili do kina na film s podobnou tématikou jako Rain Man. Ve Warner Bros. se opět mýlili. Film vznikl pod křídly společnosti Paramount Pictures a stal se jedním z nejúspěšnějších snímků všech dob, když v amerických kinech vydělal zhruba 330 milionů dolarů. (Nine)