• slovenský

USA, 1988, 133 min

- Jaký to je? - Mastný. Jo, i takhle by se ten fim dal shrnout. Ano, je to génius. Ano, byl to sobec. Ano, ona byla celkem kost. Škoda, že jsem to neviděla dřív, asi bych tomu dala vtší hodnocení, jenomže najednou byl konec a já si říkám: "A to je všechno?" Asi jsem vážně moc zmlsaná... Ale sranda to celkem byla, to jóóó... Rain man je jako moje sestra (ne pamětí).(19.7.2009)

Výkon Dustina Hoffamana je fenomenální. Samotný příběh však staví jen na konfrontaci dvou světů. V prvním žije Charlie, který je ze začátku opravdu nechutný egoista a v druhém Raymond, který má svůj stereotyp. Několik silných pasáží se tu našlo, ale vše stojí a padá na tom, co předvádí Hoffman. Když dávám plné hodnocení, tak po skončení filmu vím, že za nějaký čas se na něho znovu rád podívám. Tady jsem ten pocit neměl.(18.1.2010)

|| Scenár: Barry Morrow, Ronald Bass | Hudba: Hans Zimmer | Produkcia: Mark Johnson | Distribúcia: United Artists | Štúdio: ? | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 354,825,435 $ || Mám rád, keď film čerpá scenár zo života. Mám rád, keď je niečo pekné, ale zároveň smutné a dojemné. Milujem, že to existuje. 98% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(9.12.2006)

takhle dobře udělaný film se moc často nevidí. Scénáři a režii neni co vytknout. Hercký výkony jsou dokonalý, ale to co předvedl Dustin Hoffman to je nadlidský výkon za který byl právem odměněn Oscarem(4.3.2005)

Dustin zase zaválel.(23.7.2003)