Spáči

Sleepers

Spáči

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1996, 147 min

Detski hrdinovia a ich sarapatky, az kym sa nestala tragedia ma bavila a bola velmi zaujimavo natocena. Avsak od chvile, ked su styria hrdinovia dospeli sa reziser Barry Levinson rozhodol natocit dramu, kde sa ich cesty rozdelili a kde dvaja z nich budu pripravovat neprehladny plan na pomstu a nielenze je neprehladny, ale je trosku i nudne natoceny a preco? Pretoze ja ako divak som mal jednoducho problem zapamätat si mena roznych postav a tym padom som rafinovany plan na pomstu pochopil az na uplnom konci filmu, co bol mozno aj zamer rezisera, ale mozno je to aj moj problem a nie chyba rezisera, tak preto davam 4*, lebo ten zaver nemal chybu. Takze strucne povedane, je to kvalitna drama s hviezdnym obsadenim, len tie posledne dve tretiny filmu su trosku natiahnute, je tam vely dlhych dialogov, ktore ma az tak nezaujali, ja by som to na Levinsonovom mieste trosku zostrihal a natocil zrozumitelnejsie, vtedy by som dal 5 *... 06.10.2010 _______ Brad Renfro - (Mladý Michael Sullivan) +++ Brad Pitt - (Michael Sullivan) +++ Joseph Perrino - (Mladý Lorenzo Carcaterra) +++ Jason Patric - (Lorenzo Carcaterra) +++ Kevin Bacon - (Sean Nokes) +++ Robert De Niro - (Otec Bobby) +++ Minnie Driver - (Carol Martinez) +++ Dustin Hoffman - (Advokát Danny Snyder) +++ Vittorio Gassman - (Král Benny) +++ Jonathan Tucker - (Mladý Tommy Marcano) +++ Billy Crudup - (Tommy Marcano) +++ Geoffrey Wigdor - (Mladý John Reilly) +++ Ron Eldard - (John Reilly) +++ Produkcia: Barry Levinson +++ Hudba: John Williams +++ Nemecka Cinema - 100%(6.10.2010)

Víte, že jsou vini, a správné by bylo věřit systému - musí jít za spáchaný zločin do vězení. Jenomže systém selhal. Tolikrát. Proto chcete, aby kněz lhal, snad po tom toužíte z celého srdce. A pak to příjde. Tři útržky. Poslední oslava. Tak krásná, intuitivní a bezelstná veselelost. Nesmí skočit. Jenomže za chvíli příjdou titulky a vy se musíte dozvědět, že dva z nich se nikdy nedožijí třiceti let. A vy zjistíte, že nespravednost a chyby nikdy neskončí. Proto 5*. Má to přes dvě hodiny a já mám stále pocit, že neuplynulo ani dvacet minut, co jsem si to pustila. Jo, dnešek byl stvořen pro tento film.(2.3.2008)

Skvěly snímek, od kterého jsem ale čekal mnohem více!Přesto obsahuje několik nezapomenutelných scén a skvělé herecké výkony, především pak u De Nira...(29.8.2002)

Bezvadné obsazení, silný příběh a dokonalá hudba Johna Williamse.(21.1.2012)

Vynikající zpracování strhující knihy, již se z důvodu její obsáhlosti nedalo adaptovat v plné míře. Tenhle film vás nenechá stejně jako kniha chladnými.(18.5.2002)