Koule

Scénografie:

Norman Reynolds

Kostýmy:

Gloria Gresham

Já jsem knihu nečetl, ale přesto nebo právě proto se mi film hodně líbí. Možná jsem ovlivněn tím, že mám rád filmy tohoto typu, tzn. malá izolovaná skupina lidí ma co dočinění s něčím neznámým. Ale přesto považuji Kouli za netradiční sci-fi, kterému nechybí několik překvapivých zvratů, atmosféra ani slušná zápletka. Co se týká závěru, tak ten mě naštval, protože jsem si přál, aby to skončilo jinak. Ale pak jsem si uvědomil, že ono je to tak vlastně lepší...(29.8.2002)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $37,020,277Tržby Celosvetovo $73,300,000║ námet ani nie zlý ale troška rozpačitá réžia to kazí, trikovo to újde, herecké obsadenie dobré, občas príde aj na dávku napätia /55%/(27.6.2005)

Přečtěte si raději Kouli knihu, od Crichtona, fakt super (( ::(7.12.2005)

Kniha Michaela Crichtona je vynikající. Ve filmu se dočkáte proti předloze několika změn, bohužel ne vždy šťastných. Také atmosféra je podstatně řidší a na obrovskou sépii produkci nezbyly už peníze. Tentokrát je ovšem porušeno pravidlo, že co není vidět, je děsivější.(12.4.2003)

• flanker.27

S knihou to opravdu nemá mnoho společného. On autor byl vůl a scenarista neni. Jeden z důkazů, že podle skvělých Crichtonových knih vznikají až na výjimky totální sračky.(10.10.2005)

• - Hodinky, které nosí Dr. Elizabeth Halperin (Sharon Stone), jsou Rolex Submariner. Hodinky kapitána Harolda C. Barnese (Peter Coyote), doktora Teda Fieldinga (Liev Schreiber) a Alice Fletcher (Queen Latifah) jsou Casio Dep-510. (Zdroj: watchesinmovies.info) (Narcis)

• - Andre Braugher měl původně hrát Harryho. (D3VIL)

• - Spoiler: Pokud by při prvním kontaktu s Harrym přes počítač skutečně došlo k chybě v dešifrování písmen, díky čemuž posádka entitu nejprve nazývala Jerry, nebyly by správně celé zprávy, včetně úplně první. (Vazzy)