Koule

Norman Reynolds

Kostýmy:

Gloria Gresham
  • lebowski

Knižní předloha vynikající,možná nejlepší kniha Crichtona(9.3.2003)

Já jsem knihu nečetl, ale přesto nebo právě proto se mi film hodně líbí. Možná jsem ovlivněn tím, že mám rád filmy tohoto typu, tzn. malá izolovaná skupina lidí ma co dočinění s něčím neznámým. Ale přesto považuji Kouli za netradiční sci-fi, kterému nechybí několik překvapivých zvratů, atmosféra ani slušná zápletka. Co se týká závěru, tak ten mě naštval, protože jsem si přál, aby to skončilo jinak. Ale pak jsem si uvědomil, že ono je to tak vlastně lepší...(29.8.2002)

Dříve se mi to líbilo víc než dost.(31.5.2008)

Výborný mrazivý sci-fi thriller. nemůžu si pomoct, ale chvílema mi to vyráželo dech. Dobré herecké obsazení.(16.7.2010)

• Wacoslav1

Tohle je na mne zase az takovej moc seriozni film ne ze by to byla uplna nuda kdyz ja holt na ty scificka moc nejsem a kdyz uz tak radsi poradnou akci a nejaky to odlehceni k tomu styl jakym je tenhle film delanej mi zkratka nesedi(27.11.2012)

• - Hodinky, které nosí Dr. Elizabeth Halperin (Sharon Stone), jsou Rolex Submariner. Hodinky kapitána Harolda C. Barnese (Peter Coyote), doktora Teda Fieldinga (Liev Schreiber) a Alice Fletcher (Queen Latifah) jsou Casio Dep-510. (Zdroj: watchesinmovies.info) (Narcis)

• - Spoiler: Pokud by při prvním kontaktu s Harrym přes počítač skutečně došlo k chybě v dešifrování písmen, díky čemuž posádka entitu nejprve nazývala Jerry, nebyly by správně celé zprávy, včetně úplně první. (Vazzy)

• - Barry Levinson přemýšlel o závěrečném duetu v podání Huey Lewis a Queen Latifah. (D3VIL)