Koule

Norman Reynolds

Kostýmy:

Gloria Gresham
  • dobytek

Koule bych nakopal tomu, kdo tohle natočil. Podle mě docela zajímavej námět, ale filmový zpracování mě vůbec nezaujalo. Až mi bylo líto Dustina Hoffmana a Samuela L. Jacksona, že v týhle blbosti účinkovali. Nevim, jestli jsem to sledoval zrovna v nějakym nevhodnym rozpoložení a nebo je na tom filmu všechno špatně, ale opravdu nevim, za co tady rozdávat hvězdičky. A ten konec to pak úplně zadupal do sraček... Jestli chcete vidět něco s podobnym námětem, tak radši zkuste film Forbidden planet z roku 1956, protože tohle půl století starý sci-fi je podle mě lepší.(19.11.2006)

"Koule" mě pokořila už 3x, nikdy jsem se nedočkala jejího konce. Navzdory lásce ke sci-fi a fascinaci mořskými hlubinami, přes dobré herce i slušné efekty, ani jednou se mi nepodařilo udržet pozornost přes celou stopáž. Ale knížka je beztak lepší, tak ať se jde Levinson bodnout rohlíkem, počtvrté mu nakašlu rovnou. 55%(3.5.2010)

rozpočet : $80 million tžby americké : $37,020,277(16.12.2006)

Hůůů, zase ty napjatě-vědecké fikce... Akční Sharon... A furt něco řešíme... Nene, pod vodou jsou i tajemnější světy. Knihu neznám, ale film je dobrý tak na tři. S odřenýma koulema. A to jen kvůli těm třem hvězdám v hlavních rolích. Vizuálně ovšem skvělé. Byť nejlepší je asi na to všechno zapomenout. Ééé, o čem to tady vlastně píšu...(4.9.2005)

Já nevím, co proti tomu někteří mají, mě se to docela líbilo...sice to mohlo být kratší, ale to přežijete...(8.4.2003)

• - Spoiler: Pokud by při prvním kontaktu s Harrym přes počítač skutečně došlo k chybě v dešifrování písmen, díky čemuž posádka entitu nejprve nazývala Jerry, nebyly by správně celé zprávy, včetně úplně první. (Vazzy)

• - Nápis "Basura" na jednom z kontejnerů lodě znamená španělsky "odpad". (D3VIL)

• - Andre Braugher měl původně hrát Harryho. (D3VIL)