102 dalmatinů

102 Dalmatians

102 dalmatínov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2000, 100 min

Slusne pokracovani pohodoveho rodinneho filmu jemuz vevodi predevsim nadprumerna Glenn Close a samozrajme dabelsky Depardieu.(27.7.2002)

• elizabeth_ba

Roztomilí pejskové, roztomilý Ioan... Jinak strašná pi... ,ehm, pitomost...(28.12.2011)

• Tommassi3

"Nebuď tak hrr, ať si nesetřeš flíčky !! Jo, ty žádné nemáš.."(9.9.2016)

O něco málo slabší než první díl, přesto stále zajímavé, stále vtipné, stále originální. Originální je v tomto případě zejména Gérard Depardieu, jehož role je prostě geniální. A právě on z tohoto filmu dělá zajímavou podívanou. Ale nezastírám, že jsem na to koukal právě kvůli mé oblíbené rase psů, kterou dalmatinové bezpochyby jsou. A papoušek, který si myslí, že je rotvajler, taktéž nemá chybu. Celé je to velmi zajímavé. Prostě pohodová rodinná oddechovka, u které se pobaví děti i dospělí a která se bude líbit celé rodině. A pokud máte doma nějakého pejska, tak o to víc vám bude ten film blízký. Dávám tři hvězdičky, protože toto hodnocení podle mě plně odpovídá. Film splňuje parametry rodinného filmu a není nijak špatný, takže je to snímek, odpovídající průměru.(11.5.2008)

• Zíza

Hmmm, nakonec dávám jeden flíček. Málem to bylo na Bělku...(9.4.2011)

• - V souladu s Disneyho tradicí byly v pár záběrech změněny siluety některých štěňat tak, aby vypadaly jako Mickey Mouse. (HappySmile)

• - Spoiler: Na začátku filmu je ve stejném vězení jako Cruella doktor Pavlov. Ten byl pojmenován po ruském psychologovi Ivanu Pavlovovi, který proslul svou studií podmíněných reflexů, kde používal jako své zkušební objekty psy. V Pavlovových experimentech byl pes naučen očekávat jídlo, kdykoliv uslyší zvuk zvonu. Právě proto je zde použit vtip s Cruellou, jejíž léčba přestane účinkovat potom, co uslyší zvonit Big Ben. (HappySmile)

• - Pejska, který hrál dalmatina bez flíčků, si po natáčení adoptoval jeden z trenérů a pojmenoval ho Lala. (HappySmile)