Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1999, 88 min

Tarzan, jedna z nejpovedenějších Disneyovek s úžasným emocionálním úvodem. Příběh, který zná snad každý. PERFEKTNÍ SOUNDTRACK, ať už hovořím o originálním znění od Philla Collinse a nebo o českém dabingu (který nezůstává pozadu) doplněným zpěvem Petra Muka.(7.8.2013)

Dva světy. Dvě osoby. Jedna láska a jeden příběh. Z Disney trilogie Herkules, Tarzan a Pocahontas bych dal Tarzana na druhé místo. Pro tenhle film jsem měl vždy slabost. Od začátku do konce je to emotivní, krásná a nadčasová pohádka. Od děsivého začátku ztroskotání až po…. No podívejte se sami. I když příběh Tarzana zná asi každý. Život muže, který osiřel na ostrově bez lidí a začne ho vychovávat gorila. Tarzan ač žije s gorilami, tak se cítí odcizený. Dokud na ostrov nedorazí další lidé. A on potká dívku, do které se na první pohled zamiluje. Pohádka od Disneyho má v sobě humor, lásku i napětí. Navíc málokterá pohádka dokáže tak skvěle vykreslit milující příběh o lásce dvou zcela odlišných světů. Tarzan má perfektní hudbu od Phila Collinse, která i v českém podání je naprosto skvělá. Možná už se rozepisuju až příliš. Krásná hudební a emotivní pohádka, která je mojí srdcovkou. (90 %)(16.3.2016)

Soundtrack Hans Mark Mancina: 1. Two Worlds - Phil Collins [3:18] ,2. You'll Be In My Heart - Phil Collins [1:36] ,3. Son Of Man - Phil Collins [2:44] ,4. Trashin' The Camp [2:16] ,5. Strangers Like Me - Phil Collins [3:00] ,6. Two Worlds Reprise - Phil Collins [0:51] ,7. Trashin' The Camp - Phil Collins/'N Sync [2:23] ,8. You'll Be In My Heart - Phil Collins [4:18] ,9. Two Worlds - Phil Collins [2:42] ,10. A Wondrous Place [5:18] ,11. Moves Like An Ape, Looks Like A Man [2:57] ,12. The Gorillas [4:28] ,13. One Family [3:48] ,14. Two Worlds Finale - Phil Collins [1:16],(14.5.2011)

80% pěkná animace, hudba.(22.2.2009)

výborný film ale skôr pre dospelých.deti by pri akčných scénach mohli dostať šok(15.6.2003)