Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1999, 88 min

Krásná animace, ale...(19.11.2007)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $171,091,819Tržby Celosvetovo $448,191,819║ Tarzan je jedna z tých najznámejších dobrodružných postáv a v tomto slede to využíva aj Disney v kreslenej rozprávke, kde je stále na čo pozerať a zabávať sa, k tomu hrá krásna hudba v doprovode Philla Collinsa. /90%/(12.1.2007)

Klasická Disneyovka. Zná snad každý. Pěkné zpracování s vynikající hudbou Phila Colinse. "You'll be in my heart." :)(12.2.2013)

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - cena (1) - *Nejlepší filmová píseň - "You'll Be In My Heart" - Hudba a text Phil Collins(9.12.2008)

Humor, hravosť, veľmi pekná animácia, parádna kamera, milý upokojujúci príbeh, skvelé songy a hlavne dokonalé scény Tarzana lietajúceho v krásnej džungli, ktoré sú akčné, vynaliezavé a úplne zbesilé. Toto sú hlavné dôvody, prečo som si animák užil a nestihol zistiť, že príbeh druhej polovice je tak trochu...obohratý.(23.4.2009)