Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1999, 88 min

"Srdcu ver, že pôjdu tam, kam je im súdené." Ten úvod! Výbuch, ľudská rodina, čln, rozbúrené vlny! Noc, tajomný ostrov!! V džungli skupina opíc, prestrihy na ľudskú rodinu, gepard, mŕtve opičie mláďa, mŕtvi ľudskí rodičia!!! Brilantné vtesnanie desiatok Burroughsových knižných strán do takmer až trailerovito poňatého prológu. Síce sa nejedná o detailnú adaptáciu románovej predlohy a scenár si nezaslúži veľa kladných poznámok, ale tempo, do slovenčiny (Vašom Patejdlom) nadabované nadupané pesničky Phila Collinsa (nespútaná „Strangers Like Me“), svižná akcia, zeleno-hnedá krása obrazu, texty pesničiek a dunivá atmosféra bubnov z hĺbky džungle, robí z disneyovky TARZAN majestátny kus filmárčiny. Nie všetci bývame v džungli, ale džungľa je v každom z nás.(30.12.2005)

Nesnášela jsem tu písničku .. :((27.5.2008)

• mandes

rozpočet : $130 million tržby celosvetovo : $448,191,819(12.2.2007)

výborný film ale skôr pre dospelých.deti by pri akčných scénach mohli dostať šok(15.6.2003)

Klasická Disneyovka. Zná snad každý. Pěkné zpracování s vynikající hudbou Phila Colinse. "You'll be in my heart." :)(12.2.2013)