Adéla ještě nevečeřela

Adela Has Not Had Her Supper Yet

Komedie / Krimi / Sci-Fi

Československo, 1977, 105 min

Luboš Fišer

Michal Dočolomanský, Rudolf Hrušínský, Miloš Kopecký, Ladislav Pešek, Naďa Konvalinková, Václav Lohniský, Květa Fialová, Olga Schoberová, Martin Růžek, Karel Effa, Zdeněk Dítě, Vladimír Hrabánek, Myrtil Frída, Jiří Brdečka, Vítězslav Černý, Petr Brukner, Milan Mach, Vladimír Hrubý, Milivoj Uzelac st., Jan Kotva, Ladislav Krečmer, Pavel Kudláček, Vilém Lipský, Václav Cihelka, Leoš Holan, Petr Hornych, Jiří Mach, Vladimír Navrátil, Zdeněk Růžička, Josef Vašátko, Miloš Vychtil, Vladislav Vychtil, Jiří Vančura, Jiřina Bílá, Lena Birková, Hana Brejchová, Lorna Vančurová, Běla Jurdová, Jiřina Koucká, Jarmila Orlová, Marie Popelková, Eva Přidalová, Jitka Zelenohorská, Jiří Kosek, Andrea Andreánská, Zdena Heřmanová, Milena Kaplická, Jana Sedlmajerová, Hana Šterclová, Isabella Tylínková, Marcela Vraná, Miroslav Chochola, Jiří Kraus, Antonín Kramerius, Jan Prokeš, Petr Popelák, Helena Růžičková, Miloš Rozhoň, Pavel Robin, Jiří Šašek, Míla Svoboda, Václav Štekl, Zdeněk Srstka, Václav Štercl, Karel Šott ml., Viktor Rindler, Miloslav Novák, Ivana Beranová, Dana Daňková, Dana Horáková, Elena Lindauerová, Jindřiška Šulcová, Marcela Šulcová, Eva Tichá, Jitka Vašutová, Jiří Bureš, Miloš Kuchyňka, Lubomír Přidal, Miroslav Dvořák, Josef Pechanec, Miroslav Polívka, Vojtěch Přidal, Gaston Šubert, Jaroslav Toms, Gustav Vondráček, Jiří Vyvadil, Miroslav Vydlák, Ivan Vorlíček, Bohumil Koška, Jaroslav Wagner-Klenka, Ota Žebrák, Emanuel Brejša, Josef Braun, Vlasta Ziegner, Pavel Stránský, Michael Tarant, Miloslava Dlhá, Jaroslav Engelhart, Karel Engel, František Jákl, Stanislav Benda, Gustav Jankovský, Vladimír Jelínek, Jiří Kalenský, Jiří Klenot, Jan Váňa, Jarmila Glosová, Miloslav Homola, Miroslav Jíra, Vilém Kratochvíl, Ladislav Havlák, František Kokta, Jana Fominová, Věra Laňková, Blažena Slavíčková, Ladislav Lahoda, Jindřich Sejk, Jaroslav Tomsa, Jiřina Zemanová, Milena Kudrnová, Jan Brokl, Miroslav Brokl, Petr Jákl st., Pavel Jiras, Bohuslav Kupšovský, Josef Maršík, Rudolf Pešek, Karel Kos, Mirko Musil, Vladimír Linka, Bohuslav Mládek, Ota Robek, Jarmila Schwarzová, Zorka Adamíková, Ivan Anthon, Vítězslav Bouchner, Hana Lamková, Jana Prachařová, Helena Veselá, Jaroslav Vidlář, Vlasta Weiselová, Jaroslava Zelenková, Marie Landová, Helena Postránecká, Arnošt Böhm, Jaroslav Klenot, Libuše Kosová, Karel Křiváček, Jiří Novák, Eduard Opočenský, Petr Pavlíček, Karel Vítek st., František Němec, Libuše Švormová

Opet jeden z tech nadprumernych filmu Oldricha Lipskeho, kterymi dokaze naprosto dokanale okouzlit publikum vsech generaci. A to jsme ještě nebyli u Pinkasů....(28.7.2002)

Této komedie se moc vážím. Zejmána pro to, že se jedná o velký projekt. Takové velké filmy se už u nás dnes netočí a asi ani dlouho ještě točit nebudou. Myslím, že kvůli výpravě a efektům musel být film dost nákladný, dnes holt nejsou peníze. Zajímavé je, že Adélu a její animace dělal dnes kultovní režisér Švankmajer.(10.12.2006)

Parodie plná skvělého českého humoru navozuje hlavně díky Jiřímu Brdečkovi kouzelně "starou" atmosféru brakových šestákových románů. KVĚTUŠ SAMA VINULA!(9.8.2002)

Musím se přiznat, že jsem film viděl už před slušnou řádkou let, ale tehdy mě podobně jako jeho „bratříček“ z Karpat mnoho nezaujal. Skutečně skvělých scén se vyskytuje nemnoho a převážnou část filmu je atmosféra tak nějak extra suchá. Tak suchá, až není zábavná, ale spíš zdlouhavá. Proto mě nijak neláká vidět Adélu znovu. Obrovský ohlas u zdejších přispěvovatelů mě překvapuje.(4.11.2008)

Tohle je naprosto dokonalej film, kterej uz sem videl sice asi desetkrat, ale da se na nej divat porad, tohle se Lipskymu fakt povedlo, ale kterej film se mu nepoved. Jinak pribeh je naprosto skvele napsanej, ale je samostatnej, neni to takovej ten typ, ze clovek musi znat original, aby se zasmal nejaky parodovany scene, tohle je spis pocta zanru. Jinak je tu taky perfektni hudba, na dobu vzniku slusny triky a hlavni trojka Hrusinsky, Kopecky, Docolomansky je naprosto perfektni, cimz ale nechci shazovat vedlejsi postavy, jako Pesek nebo Lohnisky, ty jsou taky skvely. Proste jasnejch 5*.(11.9.2007)