poster

Cirkus v cirkuse

 • Sovětský svaz

  Соло для слона с оркестром

 • Sovětský svaz

  Solo dlya slona s orkestrom

 • Sovětský svaz

  Solo dlja slona s orkestrom

 • USA

  Circus in the Circus

Komedie / Rodinný

Sovětský svaz / Československo, 1975, 128 min

 • sud
  *

  Zatímco "Šest medvědů s Cibulkou" se z nezáživného cirkusového úvodu postupně přehoupne do vtipné komedie, "Cirkus v cirkuse" se nikam nepřehoupne a navíc má přes dvě hodiny. Asi nejslabší film Oldřicha Lipského. 20%.(10.1.2011)

 • Gavin87
  *

  Jedna hvězda pro ruské artisty. Pohled na československou hereckou elitu je v tomto filmu velmi velmi žalostný.(18.7.2009)

 • gouryella
  **

  V mnoha pasazich vskutku grandiozni pohled na vytecne cirkusove vykony, ale to si snad clovek muze rovnout zajit na zivy cirkus a nemusi se na nej divat v podobe zbytecneho celovecerniho filmu.(3.8.2002)

 • corpsy
  ***

  Myslím si, že samotný názov to všetko pekne podtrhuje. Bláznivý miš maš, ktorý sme natočili s našimi na večné veky ,,bratmi,,.(11.2.2011)

 • kingik
  *

  Jo, tenhle film si určitě dejte, chcete-li mít cirkus v hlavě. Nevěřil jsem, že pod scénářem jsou podepsaní invenční tvůrci Lipský a Macourek. Tentokrát se oba ocitli ve sloní řiti. Ideologické zabarvení film tolik nerazí, i když to k němu silně svádí. Film selhává v rovině zábavnosti, dramaturgie je značně nevyvážená, nebo chybí úplně, výskyt ruských herců kazí dojem. Scénář působí dojmem, že z něj byly necitlivě seškrtány důležité pasáže, které by (snad) více objasnily dění na scéně. Když dojde na cirkusová čísla, přeřadí film na dokumentární styl. Vystoupení jsou náročná, to rozhodně ano, nicméně nijak neukrátí zdlouhavost filmu. Jakékoliv pokusy o humor jsou marné. Je jasné, za jakých okolností film vznikal. Voloďa roztáhl rudou prdel, do níž se muselo lézt, i když dobrým českým tvůrcům jeho rekt kurevsky smrděl. Nadšený jásot nemohl u tohoto filmu vyloudit vůbec nikdo. Samozřejmě stranický funkcionář s fotkou Brežněva v průkazce si film pochvaloval, ale i on musel uznat, že mnohé pasáže jsou neúnosně dlouhé, jen se film nabalil do dvouhodinové katastrofy. Nedá se říct, že by herci nehráli se zápalem, ale když se nad vámi bude vznášet možný pětiletý zákaz umělecké činnosti, kdo by nehrál s nadšením. Je však znát, že mnohé výkony vynikajících českých herců jsou přinejmenším nucené. Na smích v podstatě u diváků nedojde, nepočítám-li ten nechtěný. Ovšem u českých herců není tak úplně vyloučeno, že se dusili smíchy u valné většiny replik. Tu jednu rudou hvězdu ale dám, i přes totální nepovedenost, nezábavnost a nesourodost celého díla. Film je natolik mimo, až jsem se nad ním slitoval. A nechci skončit pod kopyty (rudých) stád, v objetí jednotného (sovětského) smýšlení, či papouškovat v manéži "zdrástvuj maladěc. 10%(2.4.2016)

 • - Natáčanie prebiehalo v Ľvove a Moskve. (dyfur)

 • - Honorár Jiřího Sováka za film predstavoval 19,500 českých korún v čistom. (dyfur)

 • - Súčasne s filmovaním Cirkus v cirkuse natáčal Jiří Sovák seriál Chalupári (1975). (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace