poster

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

 • anglický

  Four Murders Are Enough, Darling

Komedie / Krimi

Československo, 1970, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  *****

  U nás v Bonzánii...ručník končí, mýdlo končí. Fascinuje mě, jak u nás zapovězený comics ( dobře, konec 60.let a začátek 70. byly volnější, ale i tak) pronikl do několika vynikajících českých parodií-komedií. Současné ubohé pokusy o českou komedii jsou jen vzdálenými výkřiky a stíny. Citace ze Čtyř vražd by vydaly na řádný seznam, jedna perla za druhou. Závěrečný garážový masakr s gejzíry krve je brilantní! A Iva Janžurová se svojí kapelou je nejspíše první českou punkovou zpěvačkou - ten song stojí za pozorný poslech, o hudebních kreacích během produkce nemluvě.(27.10.2010)

 • Ruut
  ****

  Ne tak střeštěné jako jiné Lipského filmy. i tak fakt dobrá konverzační komedie. Jmenovec režisera Lubomír je k sežrání.(5.9.2007)

 • NinadeL
  ****

  Poměrně půvabná komixovka, která staví hlavně na poetice Káji Saudka.(4.3.2009)

 • D.Moore
  *****

  Tenhle neskutečně crazy počin patří k těm, které by nám měl závidět celý svět a kvůli nimž by naše malá republi(č)ka měla být známá jako jedna z nejproduktivnějších a nejoriginálnějších líhní komediálních a parodických filmových vajec na Zemi. Každý herec, každý řádek scénáře, každé filmové okénko, každá Saudkova kresba, každá Hálova nota... Všechno je prostě TAK dokonalé a neomrzí to snad ani po tisícím vidění.(19.2.2012)

 • HellFire
  *****

  Genialni film.(22.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace