„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

Four Murders Are Enough, Darling

Komedie / Krimi

Československo, 1970, 103 min

My jsme všichni Gogo. To myslím mluví za vše...(15.5.2003)

Zase jsem viděl tuto nesmrtelnou komedii a znovu tvrdím, že je geniální. Už ta plejáda hereckých legend: osmělující se podezřelý masový vrah Lipský, tupý policajt Libíček, cholerický velitel Filipovský, starostlivá paní domácí Rosůlková, Janžurová coby šéfka gangu v převleku za pastora, šišlající gangster Kemr, nebo Hlinomaz alias Gogo. Klasické hlášky - dej sfem ten sfek sfem řek; fifty fifty; ručník končí, mýdlo končí... Svérázný jazz v podání gangsterů... Použití kreslených komiksů - že by se tady inspiroval Tarantino při točení Kill Billa? :)... Reklamní vsuvky coby nahrážky kapitalistických reklam v komerčních televizích... A hlavně - příběh má šmrnc a humor od A do Z. Operace za účelem získání šeku (ukázka): http://www.youtube.com/watch?v=eDhSI6i4X7g&feature=related(16.2.2009)

Poměrně půvabná komixovka, která staví hlavně na poetice Káji Saudka.(4.3.2009)

Kdyby to nebyla tak otevřená parodie, díky závěrečné přestřelce by to byl dost možná nejbrutálnější československý film a předzvěst krvavého baletu Johna Woo:)(1.8.2005)

Tento film musí být skvělý už jen proto, jak často jsou citované hlášky místními uživateli nebo i jen obyčejnými smrtelníky někde na ulici. Schválně, kdo bude takový borec a naběhne do banky a zařve: "Dej fem ten fek!"(25.4.2011)