Komentáře uživatelů k filmu (454)

  • Paity
    *****

    Jeden z vrcholů československé komediální tvorby, pod kterou je podepsán nikdo jiný než dvojice Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák. Patrně také největší, neboli také životní role Luďka Soboty. Hlášky, které zlidověly a používají se dodnes, vás znovu a znovu pobaví a to i přesto, že jste to určitě všichni viděli nejméně desetkrát.(1.6.2012)

  • Simako
    *****

    Bravo, Bravo, Bravo....Nemůžu jinak. Na tomhle filmu jsem úplně ujetej!!! Tohle se dvojici Smolijak- Svěrák opravdu povedlo!! Takže páni politici: "Neberte úplatky, neberte úplatky nebo se z toho zblázníte!!" jako já!!!(15.11.2002)

  • majk_n
    *****

    Scénáristický klenot z dob, kdy byl i L. Sobota typově výborný(23.1.2003)

  • FrankieSS
    *****

    Luděk sobota je hodně dobrý herec a postavu plachého, přitroublého hlupáka, který k sobě přitahuje jednu katastrofu za druhou, zahrál lépe než skvěle. Film je opět plný kýčovitých a neuskutečnitelných scén, které mají naprosto úžasné zpracování a vtipnost, která je typická jen pro komedie hlavně ze 70. let. Žádná postava z filmu není jen tak ledajaká a je vidět, že scénář byl psán opravdu s velkou pečlivostí. Všechny důležitější postavy filmu jsou jasně charakterizovány typickými vlastnostmi, které bývají vždy v jistém slova smyslu bláznivými, ale přitom zůstávají tak jak si je, mnoho lidí představuje. Bláznivý psychiatr docent Chocholoušek, podnikový psycholog, hrdý automobilový závodník, který trvá na opakování ceremoniálu, tetička - stará panna, žárlivý výčepní, Arnošt - Arnošt, ... Podle mého názoru další z jedinečných komedií ze 70. let, která nás baví situačním humorem typickým pro tato léta.(31.12.2004)

  • Milivoj
    *****

    Klasika, kterou není třeba představovat, aneb kterak venkovský chasník díky kondiciogramu ve velkoměstě ke štěstí přišel. Hit mého mládí, Luděk Sobota v dobách, kdy ještě jeho zadrhávání bylo zábavné a nesmělost přirozená. Pět hvězdiček s připomínkou, že jde o hodnocení mírně nadhodnocené, protože mám slabost pro daný žánr. Já vám zapálím Koudelku!(22.4.2005)

  • samoto
    ****

    Donalde slezte z toho lustru :-) .(21.7.2007)

  • Daves97
    ****

    ,,Neber úplatky nebo se z toho zblázníš!''(9.8.2007)

  • Ashnobe
    *****

    Jedna z mých nejoblíbenějších komediíí a filmů vůbec, na který se rád kouknu kdykoliv - výborné vtipy - Chocholoušek, STS Chvojkovice Brod, výstava miniatur... Luděk Sobota mi sice moc sympatický není, ale v tomto filmu mi vůbec nevadí, spíše naopak.(8.1.2008)

  • Jaromír
    *****

    Jedna z našich nejlepších komedií. Myslím, že ji ani nemá cenu komentovat, naprostá klasika.(24.5.2008)

  • Exix
    *****

    Zde Luděk Sobota zazářil a zahrál svou přímo životni roli z kterou si ho všichni spojují.(17.12.2008)

  • LuckyK
    *****

    Počátek jedinečné série scénářů Svěráka a Smoljaka, absolutně nejlepších komedií v naší historii. Jo, zřejmě dobrej oddíl.(9.2.2009)

  • ADZI
    ****

    Další česká kultovní záležitost. Kdo se na tenhle film podívá, určitě nebude litovat.(31.5.2009)

  • yarghoul
    ***

    Pár vydařených a nesmrtelných hlášek, jinak pro mě průměr (možná ovlivněna mými antipatiemi k Sobotovi)(20.7.2009)

  • Smoulin
    *****

    Zřejmě slušnej oddíl no...pro mě ale v každém případě nejlepší česká komedie a jednoznačně PRVNÍ družstvo!!!(11.8.2009)

  • cici24
    *****

    Snad největší klasika....plno hlášek se používá dodnes:-))...(25.8.2009)

  • Adámo
    *****

    ...STS Chvojkovice Brod. Jo, zřejmě slušnej oddíl... ...Slezte z toho lustru Donalde, vidím vás!!!... ...K takovémuto omylu dochází nejvýše jednou...dvakrát...třikrát za deset let... ...Ale máte tu nějaké srážky, odbahnění, vysušení, vyčištění...Jo, to bude asi za toho fiata... ...JÁ VÁM DÁM KOUDELKU!!!...a tak dále, citovat celý film nemá smysl. Je plný nejlepších hlášek, které znalí citují dodnes... dokonalá komedie!!! | 12/2009(26.12.2009)

  • Wally
    ***

    Určitě se jedná o film, který mezi lidmi zlidověl a spoustu povedených hlášek typu ('Trvám na opakování ceremoniálu!, Neber úplatky, neber úplatky nebo se z toho zblázníš apod') používáme doteď. Nevím však proč, ale v mých očích nedosahuje úrovně Marečka nebo Špenátu... dávám pouze 3*.(9.6.2010)

  • ariet000
    *****

    Růže k lásce schůdeček, s úctou Béda Hudeček.(6.7.2010)

  • Caine
    *****

    Jen ať si tady o tom filmu všichni prndají, my jsme zvyklí!(7.8.2010)

  • moviepill
    ***

    Celkom priemerná komédia. Potreštený humor pána Sobotu mi úplne nesedí. Mám proste výhrady. Občas sa na tom zasmejem.(22.9.2010)