Limonádový Joe aneb Koňská opera

(festivalový název)

Komedie / Muzikál / Western / Dobrodružný

Československo, 1964, 95 min

• Zíza

Film plný nesmrtelných hlášek a přesto nemůžu hodnotit jinak. Bóže, to byla nuda. A já jsem byla tak natěšená! Velké zklamání pro mě. Ale takovej už je holt život, co se dá dělat. Zapít to Kolalokou a neprudit :-)(15.7.2009)

Nebavilo mě to kdysi a prakticky totožné pocity to u mě (ne)vyvolalo také nyní. Formálně vypiplané, ďábelský Kopecký, ale jinak jsem v látce hledal něco víc marně!!(3.1.2013)

"Pre mága či pre warlocka, jedine len Kolaloka" (neodpustil som si takto upravenú hlášku s tohto filmu v kombinácií z hrou World of Warcraft). Tento film som v telke nikdy nevidel preto som si obstaral až neskoro po včetkých reprízach, ale bavil som sa stále neuveriteľne, aj keď je to film staršieho dáta.Lipský jednoducho nevie natočiť zlú komédiu, čo sa týka formy, obsahu, alebo monológov. Ke´D je k tomu ešte prizvaný "muž tisícich tváry" Miloš Kopecký je ťažké tejto milej konine odolať. Nekonečné množstvo heftou a schopných pesničiek, ktoré sú priostrené veľmi svižnou kamerou na tie roky. (Úchvatná scéna ako Joe pochoduje a kaamera sa trasie každým jeho krokom). Takže všetkých zvu na whisKOLU :)(25.9.2009)

Suverénně jeden z nejzářivějších klenotů české kinematografie! Nic nemůže být nikdy naprosto dokonalé, avšak Joemu k dokonalosti chybí opravdu jen nepatrný kousek. Dokonalý Miloš Kopecký, dokonalý Karel Fiala, dokonalá Květa Fialová - a takhle bych mohla pokračovat dál. Dokonalé vtipy, dokonalé nadávky ("Chlípný hnusníku!" vede!), dokonalá hudba, dokonalá kamera - a už dost. Viděla jsem ho snad desetkrát, ale pokaždé mě baví stejně - což dokáže opravdu jen málo filmů. . . . . Teplé prádlo už se sice moc nenosí, ale já si ho na těch 99 minut klidně kdykoli znovu navléknu!(15.4.2006)

Skvělá parodie. Vytříbený humor, výborné herecké výkony (mého srdce šampion je samozřejmě Horác Badman alias Hogo Fogo ;-)), legendární písničky, zajímavá kamera a nápadité kostýmy. Vždycky mě navíc dostanou hrátky s naší milou češtinou: "Hnusný chlípníku, chlípný hnusníku. Kakaová skvrna velikosti mexického dolaru, mexický dolar velikosti kakaové skvrny."(16.12.2007)