Limonádový Joe aneb Koňská opera

Lemonade Joe

(festivalový název)

Komedie / Muzikál / Western / Dobrodružný

Československo, 1964, 95 min

Po letech znovushlédnuto na TV Prima a musím říct, že konečně jsem ho pořádně docenila. Perfektní film, u kterého jsem se musela válet smíchy "WhisKOLA" ... :))(15.8.2008)

Další z řady nesmrtelných, další klasika, kdy 5* nestačí...(12.12.2006)

Dřív než "opravdové" westerny jsem viděl Limonádového Joea nebo Vinnetoua..proto pro mě byla díla jako Tenkrát na západě nebo Hodný, zlý a ošklivý zprvu těžko pochopitelná... Joe je naprostá klasika, nepřekonatelná smršť fórů..(8.11.2004)

Dávno před Bruckheimerem přišel jeden človíček, a nasázel do tohoto úsměvného westernu tolik cool filtrů, že se o tom všem kriminálkám může jen zdát. Nesmí chybět známá věta o "alkoholu podávaném v malých dávkách" a napínavý konec.(7.4.2009)

Sice se to občas vleče, ale hned na to příjde nějaká vynikající hláška, která vám to vynahradí.. A Květa Fialová byla fakt kus!(7.4.2008)

• - Na sklonku války se objevil Joe také v divadlení komedii. Hlavní roli ztvárnil Zdeněk Řehoř. (Coldrex)

• - Pieseň “Goodbye“ je spievaná v takzvanej demo angličtine a nedáva žiaden zmysel. (Raccoon.city)

• - Film získal Stříbrnou mušli na XII. mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastianu v roce 1964. (dzulino)