poster

Limonádový Joe aneb Koňská opera

 • anglický

  Lemonade Joe or Horse Opera

Komedie / Muzikál / Western / Dobrodružný

Československo, 1964, 95 min

 • kinej
  *****

  Citovat profláknuté filmové hlášky, je vždy zbytečné zbytečné. O to víc v případě, kdy je hláškou snad každá replika scénáře. Co ale pochváit musím je technická dokonalost a chytrost tohoto snímku. Ta mě i přibývájícími osobními reprízami nepřestává, příjemně překvapovat. Střihy, švenky, nebo speciální efekty, na tohle všechno mohou být tvůrci i po letech opravdu pyšní, protože zde šli svojí cestou a s přehledem se vyrovanli zahraničním produkcím s x-násobným rozpočtem. A pak samozřejmě herci, ti hlavní jsou jasní, ale Limonádový Joe má casting vychytaná až to né nejposlednější miniroličky. Všichni ti hrobníci, barmani, telegrafisti jsou jako živí a jen povzbuzují dojem, že všichni na filmu dělali s obrovskou radostí z práce.(21.11.2004)

 • Shit
  *****

  Tohle je už kultovní film, který se vysílá každou chvíli a já se na něj pokaždý koukám. Je tam spousta skvěle parodujících scén na různý westerny a jiný filmy a skvělý výkony. I když je to už hodně starý tak to pořád neztrácí na vtipnosti a pořád je to jeden z nejlepších českých filmů vůbec(5.3.2005)

 • berg.12
  *****

  Vinnetou, Limonádový Joe.... když na tomhle vyrůstáte, tak máte opravdu trochu pokřivený obraz o tom, co že je to vlastně ten western. Proto mi až relativně po dlouhé době docvaklo jak dokonalá parafráze vlastně tohle je. Dodnes nechápu, jak mohlo něco takového v zemi s nulovou westernovou tradicí a reflexí vzniknout.(9.9.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Zvukové efekty pro film vytvořil známý imitátor Antonín "strýček" Jedlička. (alonsanfan)

 • - Postavu Limonádového Joe měl původně ztvárnit Jiří Kodet, avšak Lipský zašel do Hudebního divadla Karlín a spatřil zde Karla Fialu. Paradoxní bylo, že na něj upozornila Kodetova matka, herečka Jiřina Steimarová. (Coldrex)

 • - Ve filmu byly použity detailní kulisy města Stetson City. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace