poster

Limonádový Joe aneb Koňská opera

 • anglický

  Lemonade Joe or Horse Opera

Komedie / Muzikál / Western / Dobrodružný

Československo, 1964, 95 min

 • viperblade
  *****

  Sice se to občas vleče, ale hned na to příjde nějaká vynikající hláška, která vám to vynahradí.. A Květa Fialová byla fakt kus!(7.4.2008)

 • TheDarKnig
  *****

  nesmrtelná parodie klasických amerických westernů v podání mistra komedií Oldřicha Lipského bez kterého by české filmové vody byly opravdu ochuzeny. Asi jeden z nejdůležitějších režiséru, který svým osobitým projevem bavil a baví diváky dodnes. A to nejen ty z česka. Karel Fiala v roli Limonádového Joea, který přichází potírat zločin ve whisky zkaženém městě pomocí své mušky (kterou trefuje mušky pozadu) a hlavně kolalokové limonády. potkává dívku svého srdce, a spolu musí čelit nebezpečné bandě vedené geniálním Kopeckým. Ten jako obvykle dělá ze své postavy umělecké dílo. opravdu hromada gagů, úžasných zesměšnění a všechno tak inteligentní, že tomu skoro nejde uvěřit. 10/10(21.5.2009)

 • berg.12
  *****

  Vinnetou, Limonádový Joe.... když na tomhle vyrůstáte, tak máte opravdu trochu pokřivený obraz o tom, co že je to vlastně ten western. Proto mi až relativně po dlouhé době docvaklo jak dokonalá parafráze vlastně tohle je. Dodnes nechápu, jak mohlo něco takového v zemi s nulovou westernovou tradicí a reflexí vzniknout.(9.9.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve rvačkách se komparzisté doopravdy prali, zahraniční kritici poté chválili, jaké máme věrohodné "kaskadéry". (sikky)

 • - Kulisy westernového městečka, které zbyly po natáčení, posléze použili západoněmečtí filmaři u snímku Zlatokopové z Arkansasu (1964). Ve vrcholné scéně tohoto filmu pak celé městečko shoří. (Olík)

 • - Při zatýkání Hoga Foga (Miloš Kopecký) je vidět, že pozadí za barem je namalované. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace