„Marečku, podejte mi pero!“

Marecek, Pass Me the Pen!

Komedie

Československo, 1976, 93 min

Jiří Macák

Jiří Sovák, Václav Lohniský, Iva Janžurová, Míla Myslíková, Josef Kemr, Ladislav Smoljak, František Kovářík, Josef Abrhám, Jiří Schmitzer, Taťjana Medvecká, Zdeněk Svěrák, Jan Skopeček, Milena Dvorská, Marie Motlová, Jaroslava Obermaierová, František Filipovský, Jiří Hálek, Petr Nárožný, Vladimír Hrabánek, Jiří Lír, Libuše Švormová, Vladimír Hrubý, Václav Trégl, Oldřich Velen, Darja Hajská, Roman Čada, Markéta Čaňková, Petr Brukner, Jaroslav Weigel, Zdeněk Srstka, Pavel Vondruška, Václav Kotva, Tomáš Holý, Jaroslav Vozáb, Eduard Pavlíček, Mojmír Drahota, Gabriela Osvaldová, Milan Bouška, Jan Dvořák, Lydie Havláková, Daniela Kopecká, Jiří Kosek, Miluše Pěnkavová, Leoš Slavkovský, David Smoljak, Martin Učík, Marcel Vašinka, Vlasta Žehrová, Karel Fiala, Václav David, Jiří Flíček, Marie Petrová, Naděžda Slavkovská, Eva Strychová, Václav Špidla, Miloš Švarc, Jaromír Vogel, František Zeman, Soňa Vlčková, Otto Hudrlík, Viktor Rindler, Libuše Štědrá, Olga Michálková, Milada Kadeřábková, Erich Fichtner, Květuše Zemanová, Jiřina Bílá, Josef Střecha, Karel Bodnár, Miloš Větvička, Miroslav Vrba, Martin Mahdal
  • - Jaroslav Vozáb, který ve filmu hraje tlumočníka, znal i ve skutečnosti velký počet jazyků. (Kulmon)

• - V první školní scéně seniorů přináší Hujer (Václav Lohniský) švestky ze zahrádky a pokládá je na pravou stranu stolu. Když však do třídy vchází třídní profesor (Josef Abrhám), balíček lezí na opačné straně. (Kroup4)

• - V záverečných titulcích je ve jméně Petra Bruknera chybně napsáno Bruckner. (('Butcher'))