poster

„Marečku, podejte mi pero!“

 • anglický

  Marecek, Pass Me the Pen!

Komedie

Československo, 1976, 93 min

Kamera:

Jiří Macák

Hrají:

Jiří Sovák, Míla Myslíková, Jiří Schmitzer, Václav Lohniský, Iva Janžurová, Josef Kemr, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, František Kovářík, Josef Abrhám, Taťjana Medvecká, Jan Skopeček, Milena Dvorská, Marie Motlová, Jaroslava Obermaierová, František Filipovský, Jiří Hálek, Petr Nárožný, Vladimír Hrabánek, Jiří Lír, Libuše Švormová, Vladimír Hrubý, Václav Trégl, Oldřich Velen, Darja Hajská, Roman Čada, Markéta Čaňková, Petr Brukner, Jaroslav Weigel, Zdeněk Srstka, Pavel Vondruška, Václav Kotva, Tomáš Holý, Jaroslav Vozáb, Eduard Pavlíček, Mojmír Drahota, Gabriela Osvaldová, Milan Bouška, Jan Dvořák, Lydie Havláková, Daniela Kopecká, Jiří Kosek, Miluše Pěnkavová, Leoš Slavkovský, David Smoljak, Martin Učík, Marcel Vašinka, Vlasta Žehrová, Karel Fiala, Václav David, Jiří Flíček, Marie Petrová, Naděžda Slavkovská, Eva Strychová, Václav Špidla, Miloš Švarc, Jaromír Vogel, František Zeman, Soňa Vlčková, Otto Hudrlík, Viktor Rindler, Libuše Štědrá, Olga Michálková, Milada Kadeřábková, Erich Fichtner, Květuše Zemanová, Jiřina Bílá, Josef Střecha, Karel Bodnár, Miloš Větvička, Miroslav Vrba, Martin Mahdal

Střih:

Miloslav Hájek

Scénografie:

Jiří Hlupý
(další profese)
 • NinadeL
  ***

  Ale hrobnící vědí, co je sranda, jen se už přejedli. Až se ten film dá na chvíli k ledu a objeví se zase až za takových deset let, tak možná. To už i zapomenu na veškeré nechutenství k filmům ze školního prostředí vůbec.(16.2.2009)

 • sud
  *****

  (prof. Hrbolek)"Marečku, podejte mi pero!" (Tuček)"-Já jsem Tuček!"(prof. Hrbolek)-"Ano, ano. Hliník je stále nepřítomen." (Srstka)-"Hliník se odstěhoval do Humpolce!!!" (prof. Hrbolek)-"To je mi jedno, já píši nepřítomen." :-)(12.8.2005)

 • Djkoma
  *****

  Stará dobrá komedie mistra O. Lipského. Klasika, kterou znají snad všichni. Hlášky typu Hliník, Hujer meteleskum bleskum apod. jsou slavné a přežijí ještě mnoho let stejně jako tento český klenot.(6.11.2004)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Záverečný 78. obraz vo filme chýba. Pod titulkom "Koniec" sme mali vidieť maturitné tablo žiakov večernej školy, na ktorom sú typickými dokreslovačkami vyjadrené vlastnosti jednotlivých študentov i profesorov. (Raccoon.city)

 • - Schvaľovatelia vyžadovali, aby film nemal iba jednu zápornú postavu. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

 • - Autori  Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák zužitkovali príhody, ktoré zažili práve ako pedagógovia. Žiak Mareček vyrušoval a hneval, preto ho raz potrestal Zdeněk Svěrák výchovným pohlavkom. A za trest ho nezapísal do triednej knihy, ale do filmového titulu. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace