„Marečku, podejte mi pero!“

Marecek, Pass Me the Pen!

Komedie

Československo, 1976, 93 min

Jiří Macák

Jiří Sovák, Václav Lohniský, Iva Janžurová, Míla Myslíková, Josef Kemr, Ladislav Smoljak, František Kovářík, Josef Abrhám, Jiří Schmitzer, Taťjana Medvecká, Zdeněk Svěrák, Jan Skopeček, Milena Dvorská, Marie Motlová, Jaroslava Obermaierová, František Filipovský, Jiří Hálek, Petr Nárožný, Vladimír Hrabánek, Jiří Lír, Libuše Švormová, Vladimír Hrubý, Václav Trégl, Oldřich Velen, Darja Hajská, Roman Čada, Markéta Čaňková, Petr Brukner, Jaroslav Weigel, Zdeněk Srstka, Pavel Vondruška, Václav Kotva, Tomáš Holý, Jaroslav Vozáb, Eduard Pavlíček, Mojmír Drahota, Gabriela Osvaldová, Milan Bouška, Jan Dvořák, Lydie Havláková, Daniela Kopecká, Jiří Kosek, Miluše Pěnkavová, Leoš Slavkovský, David Smoljak, Martin Učík, Marcel Vašinka, Vlasta Žehrová, Karel Fiala, Václav David, Jiří Flíček, Marie Petrová, Naděžda Slavkovská, Eva Strychová, Václav Špidla, Miloš Švarc, Jaromír Vogel, František Zeman, Soňa Vlčková, Otto Hudrlík, Viktor Rindler, Libuše Štědrá, Olga Michálková, Milada Kadeřábková, Erich Fichtner, Květuše Zemanová, Jiřina Bílá, Josef Střecha, Karel Bodnár, Miloš Větvička, Miroslav Vrba, Martin Mahdal

Nezapomenutelné hlášky a hřejivá lidskost plus herecký koncert všech zúčastněných, tak to mi vychází na výborné čtyři hvězdičky.(13.4.2003)

Abych řekl pravdu, Mareček se mi poměrně okoukal. Asi za to může nekonečné reprízování, kterému jsem měl odolávat mnohem lépe. Skvělé hlášky neupírám, ale už to nějakou dobu nemusím vidět. Proto "jen" 4 hvězdy.(2.9.2008)

"Hujer! Metelescu blescu!" I pres socilalisticky zapach jsem si tuto komedii velice oblibil, hlavne kvuli vytecnemu Jirimu Sovakovi.(3.9.2003)

• - Jiří Sovák dostal za svou roli honorář 40 000 kč. (Zdroj: deník AHA). (M.B)

• - Záverečný 78. obraz vo filme chýba. Pod titulkom "Koniec" sme mali vidieť maturitné tablo žiakov večernej školy, na ktorom sú typickými dokreslovačkami vyjadrené vlastnosti jednotlivých študentov i profesorov. (Raccoon.city)

• - V záverečných titulcích je ve jméně Petra Bruknera chybně napsáno Bruckner. (('Butcher'))